Νεος Κυνηγος

Απάντηση
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Νεος Κυνηγος

Δημοσίευση από Marinos »

NewHunter έγραψε:Ime neos kai skeftoume na ksekiniso to kinigi alla skeftoume to akoma epidi sinexia akoume oti to thirama mionetai oti sto mellon en tha iparxi tipote kai diafora alla pou me kamnoun na skeftoume an aksizi na ksekiniso
Φιλε μου νομίζω το ερώτημα σου έχει απαντηθεί ήδη, εγώ απλά θα σου πω συγχαρητήρια μονο και μονο που ενδιαφερτικες να ρωτήσεις και να ζητήσεις απόψεις.
Τωρά, σε τι κυνηγός θα εξελιχθείς είναι στο χέρι σου, αλλα εξαρτάται και από με ποίους θα πηγαίνεις κυνήγι.

Και έστω παρέα να πεις για να δεις τους φίλους σου μεν ξεχάσεις να έχεις προστατευτικά γυαλιά τουλάχιστον :!:
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Γιατρός

Re: Νεος Κυνηγος

Δημοσίευση από Γιατρός »

demetris-demetriou έγραψε:Φίλε να κάμεις ότι σου είπε ο Σωτήρης. Πήγαινε μερικές φορές (όχι 1-2 ) να δεις στην πράξη αλλά το πιο σημαντικό είναι με ΠΟΙΟΥΣ θα πας. Σήμερα είναι πολύ σημαντικό να μάθεις από σωστούς κυνηγούς και κυρίως ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ τους γραμμένους και άγραφους νόμους του κυνηγίου γιατί δεν είναι ένα απλό χόμπι είναι και η επαφή σου με την φύση και τα θηράματα και πως τα αντιμετωπίζεις.!!!!!!
Αν σέβεσαι την φύση και το θήραμα θα σε σέβονται και αυτά και σαν κυνηγό και σαν άνθρωπο.
Αυτή είναι η άποψη μου και μετά βλέπεις για τα έξοδα τα οποία έχεις πολλές επιλογές (ακριβές και φτηνές)

ξεκινησα και εγώ πάλι κυνήγι και δεν το μετανιώνω ...το αντίθετο
πάντα με σωστά άτομα και σεβασμό στη φύση και σε όλα τα ζώα
μην γίνεις κρεατοσυλλέκτης ποτέ και πάντοτε να έχεις την ΑΣΦΑΛΕΙΑ στο νου σου έστω αν συναντάς άτομα που δεν την έχουν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”