ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από 'petros' »

ρε θκιαλεξε
την μια υποστηριζεις οτι με 2-3 λαους που θα τσιλησουν με το αυτοκινητο δεν κανουν ζημια πολυ δεν ειναι λαθροθηρες γιατιδεν ληφκουν οι λαοι
την αλλη τζινος που θα τον πετυχει με την μαγκουρα δεν καμνει πολυ ζημια και δεν ειναι λαθροθηρας παλι δεν ληφκουν οι λαοι
ΕΓΩ που το εσωσα και το αφησα στη φυση να αναπαραχθει ειμα παρανομος και λαθροθηρας γιατι δεν του εκαμα εξετασεις θα ειναι αρρωστο και θα ληψουν οι λαοι?
Αμαν σου λαλω εγω φιλουι μου οτι δεν παεις καλα δεν παεις
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
sotiris!129

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

νε ξαπολουν 115 000 περτιζια το χρονο ζε πεμου εσυ τωρα οτι καμουν 115 000-150 000 ελεχους να παιθανω που το γελιο!
εν γιαυτο που μολις τα ξαπολουν χανουντε ζε ζινα ζε τα αγρια! :x
ζε εξινισε σου το λαουι τωρα !
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από 'petros' »

ρε σωτηρη 1-1 και εχουν καταχωρημενα και τα νουμερα τους :lol: :lol:
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
axerkwtis

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από axerkwtis »

φιλε νινο
οπως βλεπεις ο τιτλος του θεματος ειναι κινημα για κυνηγι μπεκατσας με σκυλια..οπως βλεπω τα σχολια σου ειναι εντελως εκτος θεματος και το μονο που πετυχαινεις ειναι να υποβιβαζεις ανθρωπους που δινουν μαχη ωστε να τους δωθει ευκαιρια που σε αλλους θεωρουντε δεδομενα..δημιουργεις θεμα για το λαουι που ο συναδελφος πετρος δημοσιευσε και επρεπε να καταλαβεις πως καποιο αλλο μηνυμα ηθελε να στειλει γιαυτο και ολοι ειναι εναντιων σου και συ συνεχιζεις με νομους νομοθεσιες παραγραφους κλπ..πολλοι θα ηθελαν να βρισκοντε στην θεση του αλλα οχι για τον ιδιο σκοπο..εχω την υποψια πως εισαι ενας απο αυτους..γιαυτο φιλε νινο φροντισε αυτες τις νομοθεσιες και τις παραγραφους να τες τηρεις κατα γραμμα οχι μονο μεσα στο φορουμ αλλα κυριως πανω στο βουνο..
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από AU-79 »

Rai έγραψε:Ε ΝΙΝΟ ΕΙΣΑΙ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΤΗΣ?
ΑΝ ΝΑΙ ΣΥΝΕΧΗΣΕ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΤΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ.

+10000

Την απαντηση στην εδωσε ο Rai.
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από ninos »

Απο τα περτιτζια παιρνουν δειγματα απο τα εκτροφεια και ελεγχονται εαν βρεθει ασθενεια επικυνδινη τοτε δεν απελευθερωνονται απο το συγκεκριμενο εκτροφειο!
Φιλε αχερκωτι ασε τις υποψιες για σενα εδω μιλαμε με τεκμηρια. Οπως φαινεται εδω προσπαθουμε να μπαλωσουμε οτι μας συμφερει
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από πανικος »

ο νινος εχει δικαιο νομιζω να τον βαλουμε αντιπροσωπο τον κυνηγο και προισταμενο της θηρας θα απαγορευσει ολα τα κυνηγια και θα δικαιουμαστε μονον λαγο με το αυτοκινητο με λαστιχα μισιελλιν κα κυνηνηγι λαγου με ματσουκα απο αρκαελια που να ειναι πολυτσιοκ :lol: :lol:
οσοι κτυπουν λαγινα εγγυο θα της κανουν εκτρωση σε κλινικη και θα παρουσιαζουν πιστοποιητικο καταστροφης του εμβρυου.ο πετρος επειδη ειναι λαθροθηρας γιετι ξαπολυσεν το λαουιν θα στερηθει την αδεια του 10 χρονια και θα τιμωρηθει και με στερηση αδειας οδηγου ταυτοχρονα και αδειας ματσουκας,
ρε νινο μα χαπποπινης :!:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

Όπως οι χωρίς περιεχόμενο ασκοί φουσκώνουν με τον αέρα έτσι και οι χωρίς πνευματική υπόσταση άνθρωποι διογκώνονται από την έπαρση, την αλαζονεία, και την εσφαλμένη για τον εαυτό τους γνώμη.

Το είπε...: :Σωκράτης
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
pai
Full Member
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: 13 Φεβ 2011, 10:53

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από pai »

ninos έγραψε:Θα ηταν νεκρο. Τωρα θελω να μου απαντησεις εσυ?
Εαν το λαουι αφεθει ελευθερο χωρις κανενα κτηνιατρικο ελεγχο και καθολου παραξενο κολλησει καποια αθενεια την οποια πηρε απο κατοικιδια η απο οτιδηποτε αλλο και γινει φορεας και το αφησεις σε 1 βουνο....Τι θα απογινουν οι υπολοιποι λαγοι της περιοχης?

Ειναι πιο σωστο να επεμβαινουμε στη φυση χωρις καμια εξουσοδοτηση και με την ασχετοσυνη μας να καταστρεφουμε ολοκληρη περιοχη η να αφηνουμε την φυση να αναλμβανει και να γινετε αυτο που οριζει η φυση??

Καλυτερα 1 λαουι 20γρ ψοφησμενο παρα ολοκληρη περιοχη καταστραμενη!!
Παντελη που θελει(ενας ξαδερφος μου) να το καμει μια τιανια με το λαδι το καλο!!!(λει οτι εν ο καλητερος μεζες)Ρεεε παιδες κοιταξετε πανω που εν ο τιτλος ηντα που γραφει??Εγω εχω να πω το εξης καταρχας συγχαιρω τους ανθρωπους που κυνηγανε με σκυλι κατι αλλο εκτος απο λαγο!!(πραγμα που δεν μπορω να κανω εγω γιατι ειμαι του λαου)θελω να κανω την εξης ερωτηση!ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΡΕΤΗΤΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΙΓΗΣΟΥΜΕ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΜΟΝΟΝ???
Άβαταρ μέλους
AndreasDr
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: 02 Δεκ 2010, 20:42

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από AndreasDr »

Καταρχάς για να μέν παρεξηγηθώ εγω κυνηγώ μόνο λαγό τα τελευταία 4 χρόνια

Λοιπόν το κάθε θήραμα έχει τον τρόπο του που κυνηγέτε, για παράδειγμα ο λαός, η φραγγολίνα και η μπεκάτσα είναι απο αυτά που απο ανέκαθεν και λόγο ανάγκης (η φύση του θηράματος) κυνηγόντουσαν με σκύλλους, το ίδιο συμβαίνει ακόμα σε ολόκληρο τον κόσμο, εχτός που την Κύπρο όπου κάποιοι οι οποίοι δεν μπορούσαν να δέρουν τον γάδαρο εδέραν το σάμα. Και έτσι πολύ απλά ένα είδος κυνηγίου στον τόπο μας εχάθηκε. Και έρχομαι και ρωτώ όλους τους συνάδελφους, γιατί εγώ να μπορώ να είμαι λαγοκυνηγός? γιατί εσύ να μπορείς να είσαι περδικοκυνηγός? και γιατί κάποιος άλλος να μήν μπορεί να είναι μπεκατσοκυνηγός? :?: :!: Γιατί δηλαδή να απαγορέυεται το κυνήγι μπεκάτσας με σκυλιά για προστασία του λαγού και να μήν απαγορευτεί το κυνήγι του λαγού για προστασία της μπεκάτσας? Θα μου πείτε ο λαγός εν ενδημικό, ε και?? τι τον κόφτει τον μπεκατσοκυνηγό? πλερώνει 80 ευρώ τον χρόνο για να προστατεύουν άλλοι το ενδημικό, σαν τα καταφέρουν.... Τούτο εν το σκεπτηκό μου εμένα σαν λαγοκυνηγός, ότι έχουν και άλλοι δικαίωμα να είναι μπεκατσοκυνηγοί....
Enjoy hunting in different way... Just get a Deutsch Drahthaar....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”