ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
christosth
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 11:19
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από christosth »

;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christosth την 28 Σεπ 2012, 13:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ολοι οι κυνηγοι ειναι λαγοκυνηγοι και το θηραμα πρεπει ολοι να κατανοησουμε οτι ανηκει σε ολους και σε κανενα. Ολοι το εχουμε δανειστει απο τα παιδια μας.
RESPECT

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από RESPECT »

Να γινει εκτροφη μπεκατσας νομιζω στιν ιταλια και γαλλια γινετε και τον γεναρη να κινιγουμε με τα σκιλια μας
RESPECT

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από RESPECT »

ΜΕΣΑ ΣΕ 36 ΩΡΕΣ ΗΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ 58 ΜΕΛΗ ΣΤΟ GROUP. ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ. ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΦΟΥ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ Δ/Σ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΤΩΝ ΦΥΛΩΝ.( ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ, ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΕΠΑΝΙΕΛ ΝΤΡΑΧΤΧΑΑΡ). ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ. Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΞΑΣΚΗΣΟΥΜΕ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΘΗΡΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΚ-ΔΑΖ. ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ. ΒΑΣΙΚΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΝΗΓΟΙ - ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΚΥΛΩΝ ΦΕΡΜΑΣ. ΚΥΝΗΓΟΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΑΣΗ.
drahthaar
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 21 Ιούλ 2010, 09:33

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από drahthaar »

Φιλε respect ποιος εισαι. Για να αναδημοσιευσεις το κειμενο που ανεβασα στο Group Κινημα για κυνηγι μπεκατσας με σκυλια πρεπει να εισαι ηδη μελoς του group. Πρεπει ολοι να προσπαθησουμε να μεγαλωσουμε το group οσο πιο πολυ γινεται.
RESPECT

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από RESPECT »

Φιλε ΑΚΙ ειμαι το προτο μελος που εγινε φισικα πισω απο εσενα
:D :D :D
Άβαταρ μέλους
FRANCHI
Full Member
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: 12 Δεκ 2011, 18:53

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από FRANCHI »

θέλω και εγώ να γίνω μέλος. Με ποιόν πρέπει να μιλήσω? Facebook δεν ασχολούμαι ούτε θέλω
I believe half of what I see and nothing of what I hear
Άβαταρ μέλους
Giorgos Aristotelous
Full Member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 22 Ιουν 2011, 14:56
Τοποθεσία: Limassol

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από Giorgos Aristotelous »

FRANCHI έγραψε:θέλω και εγώ να γίνω μέλος. Με ποιόν πρέπει να μιλήσω? Facebook δεν ασχολούμαι ούτε θέλω

Καλημέρα φίλε μου , θα σου στήλω το λινκ και πάνω δεξία γράφει : ''Ζητήστε να γίνετε μέλος της ομάδας ''
Αν δέν έχεις εγγραφεί στο FaceBook μπορείς να το κάνεις απλά !!!

Ευχαρηστώ και καλή σας μέρα !!!
Η πέρδικα που προκαλεί
κι ύστερο κόβει τόπο
ψάχνει να βρεί τον κυνηγό
με το δικό της τρόπο
Άβαταρ μέλους
christosth
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 31 Ιαν 2011, 11:19
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από christosth »

;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος christosth την 28 Σεπ 2012, 13:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ολοι οι κυνηγοι ειναι λαγοκυνηγοι και το θηραμα πρεπει ολοι να κατανοησουμε οτι ανηκει σε ολους και σε κανενα. Ολοι το εχουμε δανειστει απο τα παιδια μας.
Ιβηρικός Ιχνηλάτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 14:12

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από Ιβηρικός Ιχνηλάτης »

Πιστευεται οτι αν πετυχεται να παρετε αδεια για κυνηγι με σκυλια τον Γεναρη δεν θα επηρεασει αρνητικα το ενδημικο κυνηγι? Αν γινει κατι τετοιο τοτε θα ειναι μεγαλο πληγμα και καταστροφη για το ενδημικο...με αυτες τις αδειες βοηθουμε τους λαθροθηρες να ενεργουν σχεδον νομιμα. Καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι απο εδω το θεωρειται αδικια να μην κυνηγατε την μπεκατσα διοτι ειστε νομιμοι και ευσυνειδητοι κυνηγοι αλλα ας σκευτουμαι και αυτους που θελουν το κακο του κυνηγιου και πως μπορουμε να τους ανατρεψουμε και οχι να τους δινουμε παραθυρακια
axerkwtis

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από axerkwtis »

φιλε γιατι να επηρεαστει το ενδημικο?στες αλλες χωρες βλεπεις να επηρεαζεται με πιο κοντινο παραδειγμα την ελλαδα?πληγμα και καταστροφη θεωρουμαι πλεων το οτιδηποτε γιαυτο κ βγαζουμε μονοι μας τα ματια μας..δεν ειναι ετσι ομως..ουτε το κυνηγι μπεκατσας επηρεαζει ουτε τα εκπαιδευτικα τουλαχιστον οχι τοσο ωστε να γινεται θεμα..η φυση που μονη της εχει μια δυναμικη,την δυναμικη της αναπαραγωγης και της αντικαταστασης πληθυσμου,μεσα σε τουτους τουσ αριθμους η φυση αφηνει να χαθουν καποιοι αριθμοι για να συνεχισει η αλυσιδα να υπαρχει..η φυση ομως το καμνει..ο ανθρωπος που παρεμβαινει σε τουτους τους αριθμους ναι εκει εν προβλημα γιατι μειωνουντε καποιοι αριθμοι ατομων του ζωηκου βασιλειου και αναπτυσοντε καποιοι αλλοι(επιβλαβη).κεινα πλεων εν το σημαντικο προβλημα στην χωρα μας λογω κ της εκτασεις που εχουμε..μεσα στο περιοδικο υπαρχει αρ8ρο σχετικα με το κυνηγι μπεκατσας με πολυ σωστες και ευστοχες προτασεις οσο αφορα το πως μπορει να διεξαχθει το κυνηγι αυτο..επειδη ισως καποιοι δεν ειχαν την ευκαιρια να ενημερωθουν να σ πω πως στις εισηγησεις ειναι το κυνηγι αυτο να γινεται σαββατα ωστε να μην εποφελουντε διαφοροι επιτηδιοι πισω π την νομιμοτητα και εντιμοτητα ευσηνηδητον κυνηγων και τα σκυλια να ειναι μονο φερμας καταγραμμενα στους ομιλους της οποιασδηποτε φυλης..λυσεις υπαρχουν φιλε παρα πολλες κ πρεπει πλεων να σταματησουν να την πληρωνουν οι σωστοι κυνηγοι για χαρην τον "αλλων"..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”