ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από πανικος »

AndreasDr έγραψε:Καταρχάς για να μέν παρεξηγηθώ εγω κυνηγώ μόνο λαγό τα τελευταία 4 χρόνια

Λοιπόν το κάθε θήραμα έχει τον τρόπο του που κυνηγέτε, για παράδειγμα ο λαός, η φραγγολίνα και η μπεκάτσα είναι απο αυτά που απο ανέκαθεν και λόγο ανάγκης (η φύση του θηράματος) κυνηγόντουσαν με σκύλλους, το ίδιο συμβαίνει ακόμα σε ολόκληρο τον κόσμο, εχτός που την Κύπρο όπου κάποιοι οι οποίοι δεν μπορούσαν να δέρουν τον γάδαρο εδέραν το σάμα. Και έτσι πολύ απλά ένα είδος κυνηγίου στον τόπο μας εχάθηκε. Και έρχομαι και ρωτώ όλους τους συνάδελφους, γιατί εγώ να μπορώ να είμαι λαγοκυνηγός? γιατί εσύ να μπορείς να είσαι περδικοκυνηγός? και γιατί κάποιος άλλος να μήν μπορεί να είναι μπεκατσοκυνηγός? :?: :!: Γιατί δηλαδή να απαγορέυεται το κυνήγι μπεκάτσας με σκυλιά για προστασία του λαγού και να μήν απαγορευτεί το κυνήγι του λαγού για προστασία της μπεκάτσας? Θα μου πείτε ο λαγός εν ενδημικό, ε και?? τι τον κόφτει τον μπεκατσοκυνηγό? πλερώνει 80 ευρώ τον χρόνο για να προστατεύουν άλλοι το ενδημικό, σαν τα καταφέρουν.... Τούτο εν το σκεπτηκό μου εμένα σαν λαγοκυνηγός, ότι έχουν και άλλοι δικαίωμα να είναι μπεκατσοκυνηγοί....
η πιο λογικη παραγραφος που διαβασα στο θεμα αυτο+100000000 :idea:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
ninos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2011, 18:29

Re: ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ ΣΚΥΛΙΑ

Δημοσίευση από ninos »

Εγω αναρτησα το πιο κατω βιντεο που εχει αμεση σχεση με τους προβληματισμους αυτης της ενοτητας και αμεσως καποιοι αρχισαν για λαθροθηριες και η συζητηση πηγε αλλου.....προφανως αποσσει μουγια μουγιαζετε

http://www.youtube.com/watch?v=0wxFwRsuuXA
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”