Αρκοτσουρες

Απάντηση
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από lagomania »

ρε κοπελια σημερα εσυναντησα 2 τυπους που επεξαν μια αρκοτσουρα ερωτισα τους αν επιτρεπεται και ειπαν μου ναι εχει χρονια που παιζουμε .Επιτρεπεται η εξιουριζαμε?
sotiris!129

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

καλα ρε !!!! ειδες ποτε πανω σε χαρτι του κυνηγιου τσουρα?????!!!!
Browning ultra
Full Member
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2011, 20:24

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από Browning ultra »

sotiris!129 έγραψε:καλα ρε !!!! ειδες ποτε πανω σε χαρτι του κυνηγιου τσουρα?????!!!!
Καλο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .Φίλε λαγομανια εν ψεφτιες που ιμισι μου πεζουν αρκοτσουρες.Εσυ καθος κινιγουσες ειδες ποττε τσουρα :?: :?: :?: :?:
sotiris!129

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε φιλε εγω σημερα ειδα καμια 20ρκα στο πρωτο τοπο που επια εχει 2-3 εφτομαες που τες βλεπω!!!
εχει πολους τοπους!
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από lagomania »

φιλε μου ειδα την τσουρα πεξουμενη μεσ την κασηια του αυτοκυνητου τους ειδακ ια εγω αρκετες φορες αλλα ποτε μου εν προκειται να γυρισω το οπλο πανω τους εν κριμα λιπουμε να τις πεξω εχτος και αν εν κανα ριφουι εν να τα σκεφτω :lol:
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από mikros »

Ατε να φκαλουμε και ενδημικο ειδος παλε!!! :lol:
και πες επεξες την με την 9αρα ή την 7αρα ή και την 3αρα εν να πεθανει ενομισατε???εν εν κριμα???και μετα εν να την βουρατε πουταπισω να την πειαετε και μετα να πρεπει να την σφαξετε???
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
sotiris!129

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε λαγομανια ο "mikros" εν 14 χρονον ζε εδοκε πιο οριμη απαντηση που σενα !
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Αννεν για τούτες μες τον Ακάμα που μιλάτε, έννεν άγριες...
Απλά βόσκουν ελεύθερα, τζαι την νύχτα παν στην μάντρα τους...
Εννοείται ότι απαγορεύτεαι να τες παίζουν, και είναι και ο κύριος λόγος που τα έχουν οι μάντρατζηες με τους κυνηγούς τζαι γιεμώννουν τους τόπους ψατζιές....
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από lagomania »

οι φιλε εν μιλω για εκεινες του Ακαμα μιλω για χωρκο που εκαναντισαν μαστιγα οι αρκοτσουρες ο συλλογος του χωρκου σπερνει τα χωραφια βικο πιζελι κτλ για τους λαγους και παν οι τσουρες και τρωσιν τα καθαριζουν τα σπαρμενα κυριολεκτικα οι τσουρες ειναι αγριες και δεν ειναι κανενος παντος εν να καμουν την Τεταρτη ενα μαζικο κυνηγι τους ακουσαν εν ξερω αν αληθευει μακαρι να καμουν παντος γιατι χαθηκαν πολλα καλα σκυλια εξαιτιας τους
NARITAPA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2011, 23:30

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από NARITAPA »

Πάντως οι "αρκότσουρες¨που τρών τα πιζέλια και τους βίκους στα χωριά δίπλα από το δάσος Πάφου,λέγονται Αγρινά.Ρε lagomania ,μπας τζιεν είδες καλα?
Έτσι είναι,..άν έτσι νομίζετε...../Λουίτζι Πιραντέλλο
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”