Αρκοτσουρες

Απάντηση
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από miky55 »

beretta682 έγραψε:έτο ρε παιθκιά... για όσους εν πιστεύκουν, έπαιξα την προχτές :lol: :lol: :lol: :lol:
ΠΡΩΤΑ-ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΤΟΣ ΕΝ ΤΣΟΥΡΟΣ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΟΣ ΕΝ ΤΟΝ ΘΩΡΕΙΣ ΕΝ ΦΡΕΣΚΟΛΟΥΜΕΝΟΣ ΤΖΕ ΧΤΕΝΙΣΜΕΝΟΣ. :lol: :lol: :lol:
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από canis »

nature έγραψε:Οι φωτογραφίες είναι από μια εξόρμηση της τζιήκλας πέρσι όπου είπαμε να κάμουμε όλο τον ποταμό από κάτω στο φράκτη μέχρι πάνω Πραστείο, Περισσότερο για να απολαύσουμε την περιοχή και το ποταμό αφού δεν προσφέρεται για κυνήγι. Εγώ δεν είχα όπλο. Δεν το συνιστώ ούτε σε γνώστες της περιοχής αφού ειλικρινά εκατασκοτωθήκαμε, εν ετέλιωνε ο ποταμός. Ξεκινήσαμε χάραμα και φτάσαμε μετά της 4. Σε πολλά σημεία είναι αδιάβατος και πρέπει να ανέβεις από βουνό για να περάσεις, σε άλλα σημεία το νερό κολύμπονε και έφτανε το ένα μέτρο. Πολλά επικίνδυνα πράματα γιατί αν πάθεις κάτι ούτε ελικόπτερο εν μπορεί να σε βγάλει από εκεί μέσα. Μέχρι τις 12 καλά ήταν μετά που ήρθε η κούραση άσε μεν μου το θυμίζεις....και να σκεφτείς σου τα λέω αυτά εγώ που τα κυνήγια που κάμνω με τους φίλους μου είναι σχεδόν πάντα σε απόκρημνα μέρη. Για την συγκεκριμένη διαδρομή έριξα μαύρο βράχο όχι απλά πέτρα.....

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τα τζιέρατα....μακρία απο μας έτσι πράματα :D


Δεν συνιστάτε για όσους δεν ξέρουν την περιοχή....
απόλαυση, αλλά θέλεις καμιά εβδομάδα να φέρεις τα μίλια σου...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από Savvas »

:lol: :lol: :lol: Δεν νομίζω γιατί έχει μεγάλη διαφορά το αγριόγιδο από την αρκότσουρα :lol: :lol: :lol:

Πιο πιθανών να γυρεύκει τα τράκτα :lol: :lol: :lol:
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Αρκοτσουρες

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Ειβραμεν και εμείς μιαν φόρα που επειρα μεν τους σκύλους περιπατώ στον αναλύοντα και ήταν με το μωρό της και έκατσε μας του βουρου! Εν ξέρω αν ήταν αγρία η ήμερη αλλά εμείς εβουρουσαμε πιο γλιορα που τον λαό!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”