ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από admin »

Ψές στην Πέγεια έγινε Παμπάφια διάσκεψη με πολούς κυνηγετικούς συλλόγους και την παρουσία του ταμείου θήρας, της Κ.ο.κ κι Δαζ ΄του υπουργείου Γεωργία , του τμήματος Δασών για να παρθούν μέτρα αύξησης του άγριου θηράματος στην επαρχία της Πάφου. Η συζήτηση ήταν πολύ εποικοδομητική και βγήκαν πολλά θέματα στην φόρα όπως η αδυναμία του υπουργείου Γεωργίας να καταπολεμήσει την ποντίκα και ένα παράξενο παιχνίδι που παίζεται ανάμεσα σε υπουργείο και συνεργατικό όπου τροφοδοτάει με σιταρούι το ταμείο θήρας. Ο κός Χατζηγέρου εξήγησε επιστημονικά και πολύ σωστά γιατί δέν πρέπει να υπάρχουν τελιασμένα γιατί δέν πρέπει να να γίνουν εκτροφές λαγών πώς πρέπει να παταχθεί η λαθροθηρία. Σε εκέινο που θέλω να σταθώ είναι κυρίος στην περίπτωση λαθροθήρων απο το Χωριό του Στατού όπου αρκετοί κυνηγετικοί σύλλογοι απο τα γύρω χωριά ήταν αγανακτησμένοι με συγκεκριμένα άτομα δύο νεαρούς που έχουν οινοποιείο στην περιοχή και κυριολεκτικά αφάνισαν τους λαγούς. Μπορεί οι συγκεκριμένοι να καταφέρνουν να διαφεύγουν του νόμου λόγο της καλής τους οργάνωσης αλλά όλοι ξέρουν τα κατορθώματα τους μάλιστα τα δημοσιεύουν και στο facebook 9 ΛΑΓΟΊ ΚΡΕΜΜΑΣΜΈΝΟΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΊΝΗΤΟ ΚΑΙ ΓΡΆΦΟΥΝ ΧΤΎΠΗΣΕ ΠΆΛΙ Ο ΕΓΚΕΛΑΔΟΣ. τι θα κάνουμε με αυτούς ρώτησε κάποιος. Και η απάντηση ήταν 'εσύ τι κρασί πίνεις?' Εάν κάνουμε όλοι μέσο γνωστών και φίλων ένα μποϊκοτάζ σε αυτούς τους παράνομους και τους βγάλουμε απο εστιατόρια -κάβες-μπακάληκα-τότε θα έρθουν γονατιστεί . Συμφωνώ απόλυτα με αυτές τις απόψεις αυτοί οι άνθρωποι πρέπει να απομωνόνονται και να προσπαθούμε όπως αυτοί καταστρέφουν το κυνήγι να τους καταστρέφουμε και εμείς οικονομικά.
Επίσης το θέμα παιδεία είναι ένα σοβαρό θέμα το οποίο όλοι έχουμε καθήκον να διαδόσουμε, έχουμε έλλειψη παιδίας. Αν είχαμε παιδεία δέν θα καυχιόμασταν για τα κατορθώματα μας(ΕΓΏ ΈΠΑΙΞΑ 20 ΕΣΎ?) . Πρέπει να προβάλουμε το ποιοτικό και όχι το ποσοτικό κυνήγι. Επίσης μίλησαν για τις μεγάλες παρέες των 15-20 κυνηγών οι οποίοι κυνηγούν με την μέθοδο καλλίτσι και αφανίζουν μητρικούς πλυθησμούς. Αυτό το φαινόμενο δέν μπορεί να καταπολεμηθεί νομοθετικά αλλά πρέπει να δώσουμε ηχηρό μήνυμα σε αυτούς που το εφαρμόζουν ότι δέν είναι σωστώ και δέν πρέπει να γίνεται.
Προσέχουμε...για να έχουμε
nature
Full Member
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: 12 Αύγ 2010, 00:32

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από nature »

Μου είναι αδύνατο να πιστέψω ότι 2 άτομα έχουν κάνει όλη αυτή την ζημιά και η υπηρεσία θήρας ή ο ουλαμός δεν κατάφεραν να τους εντοπίσουν εδώ και καιρό όση οργάνωση και να έχουν. Κάτι βρομά στην υπόθεση αν όντως αυτά τα 2 άτομα έχουν κάνει αυτά που υποστηρίζουν οι συνάδελφοι. Ακόμα πιο τραγικό φίλοι μου για μένα είναι ότι ο προϊστάμενος του ταμείου θήρας ακούει δημόσια ότι 2 άτομα έχουν ερημώσει κυνηγετικά μια από τις καλύτερες περιοχές τις Κύπρου δλδ στην ουσία 2 άτομα του λένε δεν μπορείς να αντεπεξέλθεις στα καθήκοντα της θέσης σου και η λύση είναι το οικονομικό μποϊκοτάζ....!

Δεν αντιλέγω έξυπνη λύση αλλά, για εμάς τους κυνηγούς όχι για το αρμόδιο δημόσιο σώμα. Έλεος!

Υπάρχει άλλο οινοποιείο στην συγκεκριμένη περιοχή ή μόνο ένα είναι για να ξέρουμε να το βρούμε;

Καλημέρα
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από admin »

nature έγραψε:Μου είναι αδύνατο να πιστέψω ότι 2 άτομα έχουν κάνει όλη αυτή την ζημιά και η υπηρεσία θήρας ή ο ουλαμός δεν κατάφεραν να τους εντοπίσουν εδώ και καιρό όση οργάνωση και να έχουν. Κάτι βρομά στην υπόθεση αν όντως αυτά τα 2 άτομα έχουν κάνει αυτά που υποστηρίζουν οι συνάδελφοι. Ακόμα πιο τραγικό φίλοι μου για μένα είναι ότι ο προϊστάμενος του ταμείου θήρας ακούει δημόσια ότι 2 άτομα έχουν ερημώσει κυνηγετικά μια από τις καλύτερες περιοχές τις Κύπρου δλδ στην ουσία 2 άτομα του λένε δεν μπορείς να αντεπεξέλθεις στα καθήκοντα της θέσης σου και η λύση είναι το οικονομικό μποϊκοτάζ....!

Δεν αντιλέγω έξυπνη λύση αλλά, για εμάς τους κυνηγούς όχι για το αρμόδιο δημόσιο σώμα. Έλεος!

Υπάρχει άλλο οινοποιείο στην συγκεκριμένη περιοχή ή μόνο ένα είναι για να ξέρουμε να το βρούμε;

Καλημέρα
Φίλε επειδή την υπόθεση την ξέρω πολύ καλά αυτάτ αδύο άτομα φέτος εξολόθρευσαν πέραν των 300 λαγών βράδυ έξω τα αγρινά τα περδίκια και οι φάσσες. Είναι οργανωμένοι λαθροθηρία κάτι το οποίο γίνεται με αθέμητα μέσα και οι νόμοι δέν επιτρέπουν στην υπηρεσία θήρας και τον ουλαμό να δράσουν και εκείνοι με άνάλογα μέσα για να τους πιάσει. Του΄ς έχουν σταματήσει πέραν των 50 φορών αλλά δέν τους βρίσκουν ποτέ τίποτε. Οργανωμένο έγκλημα δέν πρόκειται για διαφθορά αλλά για πολύ καλή οργάνωση και εκμετάλευση των παραθύρων της νομοθεσίας και την λειτουργία του κρατικού μηχανισμού.. Το ιονοποιείο μπορείς να το βρείς εύκολα ΣτατόΆγιο Φώτη
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΦΙΛΕ ΑΝ ΟΝΤΟΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΑΡΙΘΜΟΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΟΙΚΟΤΑΖ ΤΟΥ ΟΙΝΟΠΙΟΙΟΥ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ 300 Χ 100 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΕΝΑ = 30,000 ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑ 12 = 2500 ΧΙΛΑΔΕΣ ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΕΤΣΙ ΜΙΣΘΟ :!: :!: :!: ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΑΓΡΙΝΑ, ΦΑΣΣΕΣ, ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΔΥΣΤΗΧΟΣ !!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από Savvas »

admin έγραψε:
nature έγραψε:Μου είναι αδύνατο να πιστέψω ότι 2 άτομα έχουν κάνει όλη αυτή την ζημιά και η υπηρεσία θήρας ή ο ουλαμός δεν κατάφεραν να τους εντοπίσουν εδώ και καιρό όση οργάνωση και να έχουν. Κάτι βρομά στην υπόθεση αν όντως αυτά τα 2 άτομα έχουν κάνει αυτά που υποστηρίζουν οι συνάδελφοι. Ακόμα πιο τραγικό φίλοι μου για μένα είναι ότι ο προϊστάμενος του ταμείου θήρας ακούει δημόσια ότι 2 άτομα έχουν ερημώσει κυνηγετικά μια από τις καλύτερες περιοχές τις Κύπρου δλδ στην ουσία 2 άτομα του λένε δεν μπορείς να αντεπεξέλθεις στα καθήκοντα της θέσης σου και η λύση είναι το οικονομικό μποϊκοτάζ....!

Δεν αντιλέγω έξυπνη λύση αλλά, για εμάς τους κυνηγούς όχι για το αρμόδιο δημόσιο σώμα. Έλεος!

Υπάρχει άλλο οινοποιείο στην συγκεκριμένη περιοχή ή μόνο ένα είναι για να ξέρουμε να το βρούμε;

Καλημέρα
Φίλε επειδή την υπόθεση την ξέρω πολύ καλά αυτάτ αδύο άτομα φέτος εξολόθρευσαν πέραν των 300 λαγών βράδυ έξω τα αγρινά τα περδίκια και οι φάσσες. Είναι οργανωμένοι λαθροθηρία κάτι το οποίο γίνεται με αθέμητα μέσα και οι νόμοι δέν επιτρέπουν στην υπηρεσία θήρας και τον ουλαμό να δράσουν και εκείνοι με άνάλογα μέσα για να τους πιάσει. Του΄ς έχουν σταματήσει πέραν των 50 φορών αλλά δέν τους βρίσκουν ποτέ τίποτε. Οργανωμένο έγκλημα δέν πρόκειται για διαφθορά αλλά για πολύ καλή οργάνωση και εκμετάλευση των παραθύρων της νομοθεσίας και την λειτουργία του κρατικού μηχανισμού.. Το ιονοποιείο μπορείς να το βρείς εύκολα ΣτατόΆγιο Φώτη

Έχει απόλυτο δίκαιο ο Admin και μπορεί να είναι λίγα αυτά που λέει.

Όμως φίλε διαφωνώ για το ότι δεν μπορούν να κάμουν τπτ. Έιναι πολλά τα λεφτά και τα συμφέροντα γι' αυτό δεν κάνουν κάτι. Ειδικά όταν υπάρχει ολόκληρο κρεοπωλείο για τη διάθεδη αυτών των θηραμάτων.
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από lagomania »

Admin κατα την γνωμη αν και αυτοι οι δυο νεαροι εκαμαν τετοια ζημια οπως λετε αφου ποτε δεν βρηκαν τιποτε πανω τους δεν εχουν λογο να τους πιασουν και τωρα μπορουν να σας παρουν δικαστηριο ανετα για συκοφαντια για αυτο καλυτερα να μην τους κατηγορουμε αν και δεν τους ξερω προσωπικα αλλα ακουσα τι καμνουν που αλλους :x
koursaros21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 10 Οκτ 2011, 14:55

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από koursaros21 »

lagomania έγραψε:κ.Αριστε κατα την γνωμη αν και αυτοι οι δυο νεαροι εκαμαν τετοια ζημια οπως λετε αφου ποτε δεν βρηκαν τιποτε πανω τους δεν εχουν λογο να τους πιασουν και τωρα μπορουν να σας παρουν δικαστηριο ανετα για συκοφαντια για αυτο καλυτερα να μην τους κατηγορουμε αν και δεν τους ξερω προσωπικα αλλα ακουσα τι καμνουν που αλλους :x
ουτε ονοματα αναφερεν ο Admin ουτε τιποτε..αποσηι μοουγια μουγιαζετε!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από admin »

Να σας πώ κατι μπορεί να πουλούν αν πέρνουν χρήματα απο τα κυνήγια αλλά οι συγκεκριμένοι δέν το κάνουν μόνο για τα χρήματα αλλά και απο ψυχολογική καταπίεση. Θέλουν να νιώθουν σπουδαίοι και τρανοί. Εάν όμως τους μποϊκοτάρουμε τότε ο ψυχολογικός πόλεμος θα είναι πολύ περισσότερος. Θυμάμαι χαρακτηριστικά όταν κάποτε πήγα στο οινοποιείο τους γιατί ήμουν ένας πολύ καλός τους πελάτης παλιά ήταν εποχή της φάσσας και λέω στον πατέρα τους που είναι τα κοπέλια. Τσινή μου απαντά. Πήγαν στις φάσσες του λέω. όϊ ρε πάσην στους πέρτικους μές τα αρκάτζια απαντά. Καλά εν φωούνται την θήρα τους λέω. όϊ αρέσκει τους κάμνουν τσια το χάζι τους απαντά μου ολόγελος. Εγώ απο τότε ούτε ξαναπήγα ούτε ξαναέβαλα κρασί δικό τους στο στόμα μου και μάλιστα προέτρεψα και τον παππού μου να μην τους πέρνει σταφύλια τα πέρνει αλλού. Όταν αυτό το κάνουν αρκετοί θα έρθει μια ώρα που θα αντιληφθούν την απομόνωση και θα ξυπνήσουν. Όσο για τις απειλές και τα διάφορα άλλα που ακούγονται να ξέρετε ότι πολλές φορές ατοί οι ψευτόμαγκες διαδίδουν φήμες για να σωπά ο κόσμος. Έχουν μέσο τάχα , ταϊζουν και έτσι μ..... κρατά ο κόσμος το στόμα του κλειστώ. Να σας πώ και κάτι άλλο , τόσο ο προηγούμενος επαρχιακός της θήρας στην Πάφο όσο και ο νύν είναι φίλοι μου κολλητοί και για αυτούς βάζω το χέρι μου στην φωτιά .. μην ακούτε μ...... η θ'ήρα προσπαθεί μεσα στα πλάισια του νόμου να κάνει την δουλειά της αλλά επειδή αυτή δέν δρούν μέσα στα πλαίσια του νόμου είανι δύσκολη η στοιχειωθέτηση υπόθεσης. Μόνο εμείς μπορούμε να δώσουμε πληροφορίες να τους σταματήσουμε
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
o kalamaras
Full Member
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 17:09
Τοποθεσία: Νέα Ζηλανδία

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από o kalamaras »

nature έγραψε: ...........
Υπάρχει άλλο οινοποιείο στην συγκεκριμένη περιοχή ή μόνο ένα είναι για να ξέρουμε να το βρούμε;

Καλημέρα
Υπάρχει.! Και κάποιος γνωστός μου ο οποίος δεν έχει κρατήσει όπλο ποτέ, λαγούς και περδίκια δε θέλει να τα βλέπει ούτε ζωγραφιστά, έχει εκεί οινοποιείο.!
Bracco Italiano
Full Member
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 06 Ιαν 2012, 21:18

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΦΟ

Δημοσίευση από Bracco Italiano »

admin έγραψε:Ψές στην Πέγεια έγινε Παμπάφια διάσκεψη με πολούς κυνηγετικούς συλλόγους και την παρουσία του ταμείου θήρας, της Κ.ο.κ κι Δαζ ΄του υπουργείου Γεωργία , του τμήματος Δασών για να παρθούν μέτρα αύξησης του άγριου θηράματος στην επαρχία της Πάφου. Η συζήτηση ήταν πολύ εποικοδομητική και βγήκαν πολλά θέματα στην φόρα όπως η αδυναμία του υπουργείου Γεωργίας να καταπολεμήσει την ποντίκα και ένα παράξενο παιχνίδι που παίζεται ανάμεσα σε υπουργείο και συνεργατικό όπου τροφοδοτάει με σιταρούι το ταμείο θήρας. Ο κός Χατζηγέρου εξήγησε επιστημονικά και πολύ σωστά γιατί δέν πρέπει να υπάρχουν τελιασμένα γιατί δέν πρέπει να να γίνουν εκτροφές λαγών πώς πρέπει να παταχθεί η λαθροθηρία. Σε εκέινο που θέλω να σταθώ είναι κυρίος στην περίπτωση λαθροθήρων απο το Χωριό του Στατού όπου αρκετοί κυνηγετικοί σύλλογοι απο τα γύρω χωριά ήταν αγανακτησμένοι με συγκεκριμένα άτομα δύο νεαρούς που έχουν οινοποιείο στην περιοχή και κυριολεκτικά αφάνισαν τους λαγούς. Μπορεί οι συγκεκριμένοι να καταφέρνουν να διαφεύγουν του νόμου λόγο της καλής τους οργάνωσης αλλά όλοι ξέρουν τα κατορθώματα τους μάλιστα τα δημοσιεύουν και στο facebook 9 ΛΑΓΟΊ ΚΡΕΜΜΑΣΜΈΝΟΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΊΝΗΤΟ ΚΑΙ ΓΡΆΦΟΥΝ ΧΤΎΠΗΣΕ ΠΆΛΙ Ο ΕΓΚΕΛΑΔΟΣ. τι θα κάνουμε με αυτούς ρώτησε κάποιος. Και η απάντηση ήταν 'εσύ τι κρασί πίνεις?' Εάν κάνουμε όλοι μέσο γνωστών και φίλων ένα μποϊκοτάζ σε αυτούς τους παράνομους και τους βγάλουμε απο εστιατόρια -κάβες-μπακάληκα-τότε θα έρθουν γονατιστεί . Συμφωνώ απόλυτα με αυτές τις απόψεις αυτοί οι άνθρωποι πρέπει να απομωνόνονται και να προσπαθούμε όπως αυτοί καταστρέφουν το κυνήγι να τους καταστρέφουμε και εμείς οικονομικά.
Επίσης το θέμα παιδεία είναι ένα σοβαρό θέμα το οποίο όλοι έχουμε καθήκον να διαδόσουμε, έχουμε έλλειψη παιδίας. Αν είχαμε παιδεία δέν θα καυχιόμασταν για τα κατορθώματα μας(ΕΓΏ ΈΠΑΙΞΑ 20 ΕΣΎ?) . Πρέπει να προβάλουμε το ποιοτικό και όχι το ποσοτικό κυνήγι. Επίσης μίλησαν για τις μεγάλες παρέες των 15-20 κυνηγών οι οποίοι κυνηγούν με την μέθοδο καλλίτσι και αφανίζουν μητρικούς πλυθησμούς. Αυτό το φαινόμενο δέν μπορεί να καταπολεμηθεί νομοθετικά αλλά πρέπει να δώσουμε ηχηρό μήνυμα σε αυτούς που το εφαρμόζουν ότι δέν είναι σωστώ και δέν πρέπει να γίνεται.
Αγαπητε φιλε καταμβαινω πολυ καλα την αγανακτηση αυτων των ανθρωπων γιατι το ιδιο επικρατει και στο χωριο μας στην Αθηαινου. Εχουμε 2-3 ανεγγεφαλους οι οποιοι εχουν αφανησει στην κυριολεξια τον λαγο. Μπορει να εχουμε μια απο τις μεγαλυτερες νεκρες περιοχες που περιβαλλει ολο το χωριο πραγμα που επρεπε ο λαγος στην Αθηενου να ειναι αφθονος και τροφοδοτειται συνεχως. Δεν υπαρχει ουτε ζωγραφιστος μεσα στη νεκρη ζωνη. Το ιδιο συμβαινει και με τις Φραγκολινες. Το πουλλι αυτο ηρθε στην Αθηενου με σκοπο να αναπτυχθει, καθε χρονο βλεπουμε αρκετα πουλια και σε καποια φαση εξαφανιζονται. Τις κυνηγανε πρωι/απογευμα μεχρι να εξαφανιστουν.
Απο θεμα συνηδησης και παιδειας μην το συζητας καν. Εγω με την παρεα μου αναλαβαμε το Κυν. Συλλογο και καναμε πραγματα τα οποια δεν φανταζοντουσαν οι κυνηγοι μας απλα και μονο για να τους φερουμε κοντα ολους, να αποκτησουν συνηδηση και να προσφερουν. Τελικο συμπερασμα Η ΜΟΝΗ ΜΑΣ ΕΝΝΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΑ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ. Μεχρι που σκεφτηκαμε να τους τα κανουμε delivery σπιτι τους για να μην σκορσαρουντε να τα γυρευουν. Ετσι και εμεις επειδη δεν μπορουμε να ακουμε αυτες τις ιδιοτροπιες και τα σουξου μουξου του καθα ασχετου κρεατοσυλλεκτη θα αποχωρησουμε μαζικα φετος.
Για τους 2-3 αναφερομενους ανεγκεφαλους που εχω αναφερθει πριν εχουμε κανει του κοσμου τις ενεργειες και τα παραπονα στην Υπηρεσια Θηρας και τον Ουλαμο αλλα φωνη βοωντος εν τη ερημω
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”