Quota

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Quota

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΘΙΘΜΟΥΣ ΤΟΥ Quota.
Η ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΛΕΕΙ 2 ΛΑΓΟΥΣ ,5 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΗΤΑΝ 1 ΛΑΓΟ , 3 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ.
ΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΝΑ ΚΤΥΠΗΣΩ 2 ΛΑΓΟΥΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΞΟΡΜΗΣΗ?
ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΣΟΙ ΚΑΡΠΩΝΟΝΤΑΙ 2 ΛΑΓΟΥΣ ΚΑΘΕ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ?
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ 8 ΑΤΟΜΑ(ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ) ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΚΤΥΠΗΣΟΥΝ 16 ΛΑΓΟΥΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΑΛΛΟ 8 ΚΑΙ ΑΛΛΟ 16 'Η ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΑΛΛΟ 40 ΚΑΙ ΑΛΛΟ 24 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sotiris!129

Re: Quota

Δημοσίευση από sotiris!129 »

μια μικρη διορ8οση ΑΝ χτιπισεις φραγκολινα τοτε αποτι ξερω δικεουσε να παιξεις 4 αντι 5 περδικια
δλδ 2 λαγους 4 περδικια 1 φραγκολινα (δεν ειμαι 100% αλλα ετσι ξερω εγω)
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Quota

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

ΝΑΙ ΔΙΚΕΟΥΣΕ 2 ΛΑΓΟΥΣ 4 ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΚΑΙ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ ΙΔΑΛΙΟΣ 5 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΑΝΤΙ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ. ΑΛΛΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΠΑΝΟ ΠΟΥ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ ΕΤΣΙ Κ`ΑΛΙΟΣ ΑΣΧΕΤΟΝ ΑΝ ΟΥΛΛΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Quota

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΝΑΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΑΙΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΕΙΨΗ.( 5 ΠΕΡΔΙΚΙΑ 'Η 4 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ)
ΠΟΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΕΤΣΙ ΤΟ Quota ΩΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΕΙΩΘΕΙ 'Η ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ?
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: Quota

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

ρε παιθκια νομιζω δεν ισχυει πλεον το 4 περδικια και 1 φραγκολινα.

Ειναι ξεχωριστα. τουλαχιστον πας το χαρτη ετσι γραφει.

Οπως και να εχει συμφωνω με τη μειωση.

1 λαγο, 3-4 περδικια και 1 φραγκολινα.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
demetris-demetriou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: 09 Ιαν 2011, 20:48
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Quota

Δημοσίευση από demetris-demetriou »

ΦΙΛΕ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΓΡΑΦΕΙ 2 ΛΑΓΟΥΣ , 5 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ (5 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ 'Η 4 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ) ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟ Quota 'Η ΠΑΡΑΛΕΙΨΑΝ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΟΥΝ.
ΑΝ ΠΑΡΑΛΕΙΨΑΝ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΚΤΥΠΗΣΟΥΝ 5 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΞΗΓΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΛΑΘΟΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ !!!!!!!!!!!!
sotiris!129

Re: Quota

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου το quota μια χαρα ειναι.... ΑΝ καποιος που τωρα πρωτη κυριακη παιζει 10 περτιζια ζε εν τον κοφτει πως επερασε το quota 5-6 περτιζια παραπανω που το κανονικο γιατι να τον κοφτει που εν να το περασι 7?
Κατα την αποψη μου πρεπει να ξαναφερουν πισο τον νομο με το αρι8μο αδειας πανω στο γιλεκο!
ετσι οπιοι παρανομουν να ξερουν οτι τους βλεπουν και αλλοι δλδ δεν θα πιασω εγω στο ταμειο θηρας ζε να πω φιλε μου εχει ενα δαμε στο "κορνο" επαιξε 15 περτιζια ζε οσπου να ερτει η θηρα να χασιμιος! εν να πιασο να τους πω ο 123456789 επαιξε 15 περτιζια περιοχη κορνου! ειμαστε 3 ατομα παρεα ζε ειδαμεν τον! οπου θελει ας παει οσι ωρα θελει ας καμει η θηρα η καταγκελεια εν να μεσα ζε να τον εβρουν!
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Quota

Δημοσίευση από kypros »

sotiris!129 έγραψε:φιλε μου το quota μια χαρα ειναι.... ΑΝ καποιος που τωρα πρωτη κυριακη παιζει 10 περτιζια ζε εν τον κοφτει πως επερασε το quota 5-6 περτιζια παραπανω που το κανονικο γιατι να τον κοφτει που εν να το περασι 7?
Κατα την αποψη μου πρεπει να ξαναφερουν πισο τον νομο με το αρι8μο αδειας πανω στο γιλεκο!
ετσι οπιοι παρανομουν να ξερουν οτι τους βλεπουν και αλλοι δλδ δεν θα πιασω εγω στο ταμειο θηρας ζε να πω φιλε μου εχει ενα δαμε στο "κορνο" επαιξε 15 περτιζια ζε οσπου να ερτει η θηρα να χασιμιος! εν να πιασο να τους πω ο 123456789 επαιξε 15 περτιζια περιοχη κορνου! ειμαστε 3 ατομα παρεα ζε ειδαμεν τον! οπου θελει ας παει οσι ωρα θελει ας καμει η θηρα η καταγκελεια εν να μεσα ζε να τον εβρουν!
Νε ρε σωτηρη και εν να σε πιαν πισω να σου πουν ρε φιλε εν εχει ετσι αριθμο κυνηγου
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
sotiris!129

Re: Quota

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε φιλε μου τοτε τι να πεις!
μια φορα ειμαστουν ψαρεμα με το καλαμι τον Μαϊο ειδαμε 3 Ψαροτουφεκαες
πιανουμε πληροφοριες βρισκουμε το τηλεφονω του τμηματος αλειας πιανουμεντους λαλι μας περιμενετε να σας ενοσουμε με τον αρμοδιο ενονουν μας με τον αρμοδιο λαλι μας μα γιατι σας ενοσαν με μενα πρεπει να το καταγκιλετε ζιαμε περιμενετε να σας ενοσο ενονιμας ζε ζινος αλλου ποζι ποδα εκαταλιξαμε στο να μας ενονει ο ενας στον αλλο ζε στο τελος ο τελευτεος να μεν μας απαντα καν :lol: :lol: :lol:
εν γενικα που δεν εχουμε ιποθεση αλλα anws!
KINIGOSS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2011, 20:47

Re: Quota

Δημοσίευση από KINIGOSS »

για εμενα ηταν λαθος το νουμερο στη πλατη και ευτιχως που εφιγε γιατι υπηρχαν αδικιες και μαφιες επισεις ηταν κατι σαν τα κατσικια οι κυνηγοι και οπως παντα υπηρχαν και οι μαφιες απο τους καταφτησιμους ειτε κυνηγους αλλα και δηθεν οικολογους που εκαταγκελλαν αλεστα τον κοσμο χωρις να εχει καμει κατι ,απλα υπαρχουν ατομα που αμα δουν κυνηγο πιαννει τους νεβρικος κλονισμος
οπως γινετε και με νουμερα αυτοκινητων που καπιοι αμα δουν ταπελλα απαγορευμενης δεν 3ερουν πως παει ο κανονας και νομιζουν οτι ειναι ολη η περιοχη απαγορευμενη και πολλες φορες εδοσαν νουμερα αυτοκινητων νομιμων κυνηγων στην αστυνωμια και υπηρξαν παρεξιγισεις.

το κοτα εγω νομιζω επρπε τις πρωτες μερες να ηταν 3 περδικια και ενας λαγος ανα κυνηγο και να γινοντε αυστιροι ελεγχοι και οχι να ακουμε για 20-30 πουλια :evil: και μετα στην 4-5η ε3ορμιση ας γινει 5 περτικους (αν τους περνα ας παιξουν)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”