ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από Athos 1978 »

kypros έγραψε:Ela ariste!

Ρε φιλε σφάξε μας ούλους τζι' ας γενή το γαίμαν μας αυλάτζιν :D
Open mind for a different view.
dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από dimitris savva »

ΜΕΝ ΜΑΡΑΖΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ
01-11-09_0842.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
isimerinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 10:05

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από isimerinos »

dimitris savva έγραψε:ΜΕΝ ΜΑΡΑΖΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ
01-11-09_0842.jpg
Ωραίος κ Δημήτρη.
Ρε Παιδκια τούτες τές φωτογραφίες με κυνηγια στο εξωτερικό και ενα σωρό θηράματα σκότωμενα χαμέ εγω εν τές καταλάβω. Που τη μια λέμε σημασία εν έχει η καρπωση αλλα το ταξίδι, και θεωρίες και γιατι έβαλαν εξώφυλλο τον λαό, και που την άλλη παμε κάπου για να πέξουμε να καμουμε νούμερα μεγάλα. Κάπου εν γωνιαζει.
Φιλικά.
dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από dimitris savva »

μεν με απποσετε γιατι εν να σας βαλω φωτογραφια με πιο πολλους και υστερα εν να πειτε οτι εγω τους εξιληψα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από Laurona »

:D
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
istriano ®

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από istriano ® »

isimerinos έγραψε: Ωραίος κ Δημήτρη.
Ρε Παιδκια τούτες τές φωτογραφίες με κυνηγια στο εξωτερικό και ενα σωρό θηράματα σκότωμενα χαμέ εγω εν τές καταλάβω. Που τη μια λέμε σημασία εν έχει η καρπωση αλλα το ταξίδι, και θεωρίες και γιατι έβαλαν εξώφυλλο τον λαό, και που την άλλη παμε κάπου για να πέξουμε να καμουμε νούμερα μεγάλα. Κάπου εν γωνιαζει.
Φιλικά.
Τα ιδια εγραψα και εγω σε ενα πιο παλιο post, επι της ευκαιριας προηγουμενου ταξιδιου "αναψυχης"
istriano ®

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από istriano ® »

dimitris savva έγραψε:μεν με απποσετε γιατι εν να σας βαλω φωτογραφια με πιο πολλους και υστερα εν να πειτε οτι εγω τους εξιληψα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Παρετα ρε φιλε τζιε να μας δημιουργισεις αγχος λιες μερες πριν την εναρξη.
Ασε που μπορει να πικκαριστουν οι "ακριδες" και ναχουμε αλλα :D :D
isimerinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 10:05

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από isimerinos »

Πανικος Setter έγραψε:
isimerinos έγραψε:
dimitris savva έγραψε:ΜΕΝ ΜΑΡΑΖΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ
01-11-09_0842.jpg
Ωραίος κ Δημήτρη.
Ρε Παιδκια τούτες τές φωτογραφίες με κυνηγια στο εξωτερικό και ενα σωρό θηράματα σκότωμενα χαμέ εγω εν τές καταλάβω. Που τη μια λέμε σημασία εν έχει η καρπωση αλλα το ταξίδι, και θεωρίες και γιατι έβαλαν εξώφυλλο τον λαό, και που την άλλη παμε κάπου για να πέξουμε να καμουμε νούμερα μεγάλα. Κάπου εν γωνιαζει.
Φιλικά.
Ισημερινέ μου νάσε σίγουρος ότι τα θηράματα που βλεπεις στο έδαφος οι εκεί διαχειριστές θα φροντίσουν του χρόνου να είναι διπλάσια εν αντιθέση με κάποιους άλλους .....
ούτε εγώ κατάλαβα αν γωνιάζει αυτο που λες που τι στιγμή που άλλες χώρες δέχονται ξένους κυνηγούς επί πληρωμή να σκοτώνουν το θήραμα τους , φαντάζομαι δεν έχουν κανένα πρόβλημα εξάλειψης ... ;)
προσωπικά δεν κυνήγησα ποτε σε άλλη χωρα
Εν εν τούτο το point ρε φίλε. Διάβασε μόνο τι εγραψες: δέχονται κυνηγούς επι πληρωμή για να σκοτώνουν το θηράμα τους. Δηλαδή εμείς παμε για να σκοτωσουμε θηράμα? καταλαβαίνω να πας με παρέα να περάσεις ωραία να καμεις ενα κυνήγι παπιας πχ.
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από kypros »

Αφαιρουν τα ματια αππ τους λαγους που θηρευουν, τα στελλουν σε εργαστηριο και αν.δεν εχει αρκετο ποσοστο φετινον λαγων τοτε η χρονια δεν ηταν καλη και τον επομενο χρονο δεν.κυνηγουν καθολου.

Καθε περιοχη γινεται καταμετρηση και οταν συμπληρωθει ενα ποσοστο καρπωσεις κλινει η περιπχη ως το αλλο.ετος

Κυνηγα ο καθε τοπικος συλλογος συλλογικα και χτυπουν ενα.λαγο ο καθενας καθε εξορμηση. Ετσι εξασφαλιζουν οτι ολοι οι κυνηγοι χτυπουν λαγο ολες τις εξορμησεις.

Να πω κιαλλα για διαχειριση....;;

Παιζουμε πολλα αλλα ξερουν ακριβως ποσα πρεπει να παιξουμε και απο που για να.εχει του χρονου αλλα τοσα...
Κλασσικα παραδειγματα διαχειρισης.συλλογων με.επιτυχια. ο συλλογος εχει τη..ευθυνη να εχει θηραμα και το οφελος της αδειας. Αν δεν φροντισουν να.εχει θηραμα.δεν κυνηγα κανεις και δεν εισπρατουν αδειες αλλα δεν κυνηγουν ουτε και οι ιδιοι μεχρι να υπαρχουν θηραματα.

Περιπου οτι καμνουμε εμεισ.....στα ονειρα μασ
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
dimitris savva

Re: ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ

Δημοσίευση από dimitris savva »

πολυ ωραια τα λες αλλα δεν ειμαστε εμεις που κοιμουμαστε και τα βλεπουμε ονειρο αλλα εκεινοι που πληρωνονται και ειναι η δουλεια τους που τα βλεπουν στο ονειρο τους οτι εγειναν αλλα οταν ξυπνησουν ............ αστα......
εμεις και να κοιμομαστε και να ειμαστε ξυπνιοι καμια διαφορα, εμεις πληρωνουμε και τις αδειες μας και ολα τα κανουμε με τον νομο.
πριν λιγες μερες ελπιζω να μαθατε για κατι κοπελια που ηταν η δουλεια τους για αυτα που λες και εκαναν πλατη σε αλλους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”