26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Απάντηση
spyros bettinsoli
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011, 15:28

26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από spyros bettinsoli »

8ελω αποπσισ για τσοκ ειναι αρκετα κλιστο το 2? . το 8ελω και για κοντινεσ και για μακρινεσ βολεσ επισεισ το χρισιμοποιω και για κινιγι τσικλασ. ενα τσοκ και για περδικι και τσικλα 4-3 ι 4-2 ?
sotiris!129

Re: 26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε φιλε το τσιοκ ε3αρτατε που τες δικες σου σκοπεφτικες ικανοτιτες και τον τοπο που κυνηγας...εγω με το δικο μου οπλο εδοκιμασα ολα τα τσιοκ ανε3ερετος κυνηγιου... και τωρα παιζω 3χ2 η 3χ1 το 5και το 4 δεν θελω να τα ξαναδω μπροστα μου γιατι τα παραπανω πουλια που επαιζα ηταν κουτσοφτερα η δεν τα εκουτσιουν, ενω τωρα με το 3χ2 σιμα8κιαζω καλιτερα ζε αμαν φαει το πουλι την βολη εν να φαει πολλα σκαγια...!
spyros bettinsoli
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011, 15:28

Re: 26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από spyros bettinsoli »

ε σωτιρη επιδι αρεσε μ το 4 και σε φασισ που ειμουν ε3ςω στο στοχο ιχα αποτελεσματα αλα η δευτερι εν μου κα8ετε αν και στο σκοπευριο εκατσε μ το 4-3 ενχ στο κυνιγι
sotiris!129

Re: 26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε μου μεν φανταστις οτι τα τσιοκ το 1 με το αλλο εχουν τεραστια διαφορα! δλδ το 4 με το 5 εν πολλα ελαχιστι ι διαφορα τους...
εχω οπλο με σταθερα τσιοκαρισματα 5χ5 σκεετ layrona και εχω και ενα berreta πολιτσιοκ που το 5 του εν καμια σχεσι με το 5 το σταθερο του laurona!!!!
κανονικα οτι τσιοκαρισμα ζε να βαλεις πρεπει να καθετε πανω σου... αν δεν καθετε πανω σου τοτε δεν ειναι το τσιοκαρισμα που φτει αλλα η το κοντακι σου δεν καθετε πανω σου η εσυ δεν σιμαθκιαζεις καλα...
δοκιμασε καμε ξερες επομισεις με αποτομες κινησεις σιμαθκιασε ενα αντικειμενο μες το σπιτι... και θα δεις αν το κοντακι σου εν πανω σου!
επαιξα τριονι φετος συκοτο μες τα σκοτεινα στα 2-3 μετρα ζε ενστιχτοδος επαιξα το με αποτελεσμα να εξαφανιστι εμινε μονο ο νουρος του, αυτο γιατι το οπλο μου 95% εν πανω μου ζε με την επομιση την γλιορι το οπλο καθετε ακριβος ζιαμε που βλεπω!
spyros bettinsoli
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011, 15:28

Re: 26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από spyros bettinsoli »

με τισ επομισεισ το κατεφερεσ αυτο ?
sotiris!129

Re: 26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

οχι με τις επομισεις θα δεις αν το οπλο καθετε η οχι πανω σου!!!! αν δεν καμω λαθος το dvd που ειχε το περιοδικο η τουτο η το προιγουμενο ειχε ενα σχετικο video με τουτο το θεμα...αυριο την κυριακη φιλε μου βαλε ενα τενεκουι χαμε παενε ξερω γω 20-30 μετρα μακρια ζε γυρισε αποτομα παιξε το χωρις να το σιμαθκιασεις (οχι να παιξεις κανενα :lol: )
το οπλο οπως το βαλεις πανω στον ομο σου πρεπει να κλιδονει με τον ομο +το προσωπο σου και το σιμαδι του να εν ζιαμε που βλεπεις
spyros bettinsoli
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011, 15:28

Re: 26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από spyros bettinsoli »

ατε και εκα8ετε ρε φιλε τι κανω λαλεισ και εσι μπορει να μεν σιμα8καζω σοστα αλλα μπορει τζαμε που το 8ελς το κοντακι να μεν ερκετε τι καμνω να παω να το μετρισω πανο μ . σκευτουμετο πολα να παω να καμνω πατεντες το κοντακι!!!! να αλλασω κλισεισ και 3ερω εγω αλλα ενα δοκιμασω με το τενεκουι ν δουμε
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: 26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από kypros »

sotiris!129 έγραψε:οχι με τις επομισεις θα δεις αν το οπλο καθετε η οχι πανω σου!!!! αν δεν καμω λαθος το dvd που ειχε το περιοδικο η τουτο η το προιγουμενο ειχε ενα σχετικο video με τουτο το θεμα...αυριο την κυριακη φιλε μου βαλε ενα τενεκουι χαμε παενε ξερω γω 20-30 μετρα μακρια ζε γυρισε αποτομα παιξε το χωρις να το σιμαθκιασεις (οχι να παιξεις κανενα :lol: )
το οπλο οπως το βαλεις πανω στον ομο σου πρεπει να κλιδονει με τον ομο +το προσωπο σου και το σιμαδι του να εν ζιαμε που βλεπεις
Ρε φιλε εν και εν ο λουκι λουκ και να γυρισει αποτομα. Ανοιγουμε το στομα μας και διουμε συμβουλες λαθος. Να σταθει ο ανθρωπος με σωστη σταση προς το ακινητο στοχο και να επωμιση με κανονικο ρυθμο καο να ριξει προς το στοχο χωρις να διορθωσει.

Επισης οσο αφορ την ξηρη επωμιση στο σπιτι ειναι οντος τεραστιο βοηθημα. Αλλα φιλε ειπες κατι πολλα λαθος ποιο πανω που μπορει να καταστρεψει καποιον νεαρο που μαθενει το οπλο του. Ειπες με αποτομες κυνησεις....λαθος . Το νουμερο ενα πραμα που πρεπει να εχει η επομιση ειναι να ειναι ηρεμη, σχεδον να φενεται αργη. Αυτη ειναι η σωστη επωμιση και οχι η αποτομη. Την γρηγοραδα στη τουφεκια την εχει η σκοπευση και το ακαριαιο πατημα της σκανδαλης. Πηγαινε να δεις ενα αγωνα σκεετ και θα νομισεις οτι οι σκητερ επωμιζουν νοχελικα. Αυτο ειναι το μυστικο για να κατσει σωστα το οπλο...ηρεμη επωμιση και γρηγορη σκοπευση
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
spyros bettinsoli
Full Member
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011, 15:28

Re: 26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από spyros bettinsoli »

eyxaristw gia tes simboyles ti exeis na pros8eseis gia ta tsok? file kypro?
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: 26'' 18.4 oi kανες και οι 2 χρισιμοποιω 4-2 τσοκ

Δημοσίευση από kypros »

spyros bettinsoli έγραψε:eyxaristw gia tes simboyles ti exeis na pros8eseis gia ta tsok? file kypro?
Σπυρο να βαλεις ενα συνδιασμο στο οπλο σου 4•3 η 4•2 και να σταματησεις να ασχολησε με τα τσιοκ. Να βεβαοθεις οτι το κοντακι σου ειναι στα μετρα σου και να δουλεψεις τις ξηρες επομισεις. Θα μαθεις το οπλο σου μια χαρα.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”