Τρασχιλες

sotiris!129

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ετον ζενα αθρωπο που καταλαβει!!! :D :D
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από 'petros' »

ρε σωτηρη εν στρουθκια τζινα μες τη τσεντα αριστερα?
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
sotiris!129

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ετον αλλονα αθρωπο που καταλαβει!!! :lol: :lol: :lol:
ζε μια τσεντα αγρελια, ζε λια φρεσκα αυγα που τες κοτες, ζε καλη παρεα ζε πεμου τη αλλο θελω? :lol: :lol: :lol:
δεν πα να παιξουν 200 ζικλες στο ποστο... εγω ετσι απολαμβανω το παραπανω :D περπατιμα ζε οτι μου προσφερι η φυση
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από 'petros' »

+1000
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από 'petros' »

μα εν αγρελια οξα χωστες η αλλη τσεντα?
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
AU-79
Full Member
Δημοσιεύσεις: 391
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2010, 11:13

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από AU-79 »

Για λαψανες για παγκαλλοι εν μες την δεξια, τωρα τες επροσεξα τις τσεντες που την παρατηρηση του Πετρου :) Εν τουτο που λεμε μια φοτωγραφια 1000 λεξεις!!! Πολλα μερακλης παντος :lol:
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από 'petros' »

οπως παμε ενα μας μεινει η φωτογραφια περκει βρεξει
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
sotiris!129

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

ε φιλε εν τουτο που μου αρεσκει στο κυνηγι της ζικλας, αν δεν εχει ζικλες εν να εβρεις τπτ ποζι ποδα να ποσκολιστης, παω συνεχεια ζε τες παραπανω φορες μονος μου για τουτο το λογο σε ενα συνκεκριμενο τοπο... τον παρεον μου εν τους αρεσκει τουτος ο τροπος κυνηγιου εμενα ομως ευχαριστει με απολιτα... ζιαμε που παω εν οργομενα δε3ια αριστερα μιου ξεροποταμου ζε τοπους τοπους χωραφκια με ελιες...γεματος ο τοπος αγρελιες μες τον ποταμο αλλα μιλουμε για παρα μα παρα πολες αγρελιες, επαιξες την ζικλουα σου κατεβενεις κατω οπως παεις να την πιασεις εν να δεις θεμας 3-4 αγρλου8κια α3ιολογα...οπας λαλεις φκαλεις την τσεντουα σου πανω κοφκεις τα, ενζεν αναγκι να κατσις να παρατιρας καλα οτι πιασει το ματι σου πανω κατω ζε συνεχιζεις παρακατω! παιζεις την τρασηιλουα σου επεσε μες το οργομενο παεις να την πιασεις βλεπεις ζε μια ματσα στρουφκια...φκαλεις την τσεντουα σου μαζεφκεις τα ζε παεις παρακατο :lol: :lol: :lol: φασουλι φασουλι γεμιζει το σακουλι και εισαι συνεχια απασχολιμενος ζε εν βαρκεσε!
εν ενας ποταμος που αν επερπατουν κανονικα μεσα σε 1 ωρα ετελειονα τον, ετσι καμω 2 ωρες να τον τελιοσω, ζε οσπου να τον τελιοσω καθουντε αλες ζικλες μες τον ποταμο ζε 3ανα παρκεις! τικι τοκο επιεν η μερα σου!
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:ετον αλλονα αθρωπο που καταλαβει!!! :lol: :lol: :lol:
ζε μια τσεντα αγρελια, ζε λια φρεσκα αυγα που τες κοτες, ζε καλη παρεα ζε πεμου τη αλλο θελω? :lol: :lol: :lol:
δεν πα να παιξουν 200 ζικλες στο ποστο... εγω ετσι απολαμβανω το παραπανω :D περπατιμα ζε οτι μου προσφερι η φυση


Να ρτεις το δειλις που το τζιηνιην τζαι να πιαν τα νερα τζι ναν κρυαδα ...να αναψεις το τζακι να ξιφτερισεις λιες τρασιηλες να τις καμεις ξεροτηανιτες με το λαδιν το καλο...την αρτυσια τζαι το λεμονι, ν βαλεις τζαι 4 -5 τζικλουδες πας τα καρβουνα τζαι καπηρες ,...λια στρουθκια τζαι λια αγρελλια με τ αυκα τα φρεσκα..... τζαι παγωμενη ζιβανα ή καλο κοτσιηνο κρασι τζαι 2 -3 καλους παρεες μερακληδες για παρεα.......
Αυτα ειναι...!!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
sotiris!129

Re: Τρασχιλες

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Anthimos έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:ετον αλλονα αθρωπο που καταλαβει!!! :lol: :lol: :lol:
ζε μια τσεντα αγρελια, ζε λια φρεσκα αυγα που τες κοτες, ζε καλη παρεα ζε πεμου τη αλλο θελω? :lol: :lol: :lol:
δεν πα να παιξουν 200 ζικλες στο ποστο... εγω ετσι απολαμβανω το παραπανω :D περπατιμα ζε οτι μου προσφερι η φυση


Να ρτεις το δειλις που το τζιηνιην τζαι να πιαν τα νερα τζι ναν κρυαδα ...να αναψεις το τζακι να ξιφτερισεις λιες τρασιηλες να τις καμεις ξεροτηανιτες με το λαδιν το καλο...την αρτυσια τζαι το λεμονι, ν βαλεις τζαι 4 -5 τζικλουδες πας τα καρβουνα τζαι καπηρες ,...λια στρουθκια τζαι λια αγρελλια με τ αυκα τα φρεσκα..... τζαι παγωμενη ζιβανα ή καλο κοτσιηνο κρασι τζαι 2 -3 καλους παρεες μερακληδες για παρεα.......
Αυτα ειναι...!!!!
αν εισαι ζε που τους τυχερακιδες της παρεας ζε εβρεις ζε 3-4 μανιταρκα πεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εκαμες την παουρι!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”