ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλησπέρα και καλή χρονιά...

Εμπήκαν δεν εμπήκαν θα πάμε το γυρό μας μετά από αποχή δέκα μερών να πάρουμε την δόση μας :lol: :lol:

Ας ελπίσουμε σε κάθοδο τους σύντομα επειδή τα σημάδια δεν είναι ενθαρρυντικά... :x
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Άλλη μια απογοητευτική εξόρμηση στην τζίκλα για φέτος...

Αγαπημένο περπατητό κυνήγι σε διάφορες ποταμοσιές παραδοσιακούς τζικλότοπους αλλά τα πουλιά ελάχιστα...Μας έμεινε το περπάτημα η γυμναστική και τα μανιτάρκα της αναθρίκας ;)

Στα ενθαρρυντικά τα πολλά περδίκια που συνάντησα... Τόσα δεν είδα ούτε την πρώτη Κυριακή. Πράγμα που σημαίνει ότι όχι μόνο επιβίωσαν αλλά και ότι δεν ενοχλούνται... Ας ελπίσουμε σε μια καλή περίοδο αναπαραγωγής... ;)

Συνεχίζουμε και ελπίζουμε... !!! :D
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
nmilidon
Full Member
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 17 Ιαν 2016, 14:09

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από nmilidon »

περπατητο τις "πετυχα" στην 1η εξορμηση της τζικλας, ξαναπηγα και το αποτέλεσμα δεν ηταν περισσοτερο απο 3 δυστυχως ..

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Giorgoscy »

Αγνοουνται οι τζιηκλες ρε παιδια...

Δευτερη συνεχομενη κυριακη χωρις σιηπεθκια !
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από peanut5020 »

Εγω εκαθαρισα τον Batista RiZZini μου εγυαλισα τον τζαι εβαλα τον μεστο αρμαρι. Εσιει αγρελια τωρα εκπαιδευτικα τζαι φροντιδα του θηραματος. Οπλο τον Αυγουστο παλε που ελπιζω να μεν δωκουν γτ πιστευω οτι τα περιφεριακα τζυνια εΧουν αρνητικο αντικτυπο στο ενδημικο.
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
Άβαταρ μέλους
Giorgoscy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 29 Αύγ 2010, 14:21
Τοποθεσία: Nicosia

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Giorgoscy »

peanut5020 έγραψε:Εγω εκαθαρισα τον Batista RiZZini μου εγυαλισα τον τζαι εβαλα τον μεστο αρμαρι. Εσιει αγρελια τωρα εκπαιδευτικα τζαι φροντιδα του θηραματος. Οπλο τον Αυγουστο παλε που ελπιζω να μεν δωκουν γτ πιστευω οτι τα περιφεριακα τζυνια εΧουν αρνητικο αντικτυπο στο ενδημικο.
Πραγματι αν δεν ηταν ξιμαρισμενος που το σκοπευτηριο να θελει καθαρισμαν ετσι κ' αλλιως εν νομιζω να επηεννα...!!!
«Τα μεγαλύτερα ψέματα λέγονται ύστερα από το κυνήγι, κατά τη διάρκεια του πολέμου και πριν από τις εκλογές.» - Όττο φον Μπίσμαρκ
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Μετά από απουσία 2 εβδομάδων, ξανά στον κυνηγότοπο για το αγαπημένο μου περπάτητο κυνήγι τζίκλας... Τα πουλιά περισσότερα από άλλες φορές, πρέπει να μπήκαν μερικά τις τελευταίες μέρες, αλλά όχι κάτι σπουδαίο για να πανηγυρίζουμε κιόλας... Το καλό υπήρχαν αρκετά πουλιά για να κρατούν ενεργό το ενδιαφέρον και να μην καταντά βαρετή η εξόρμηση...

Σιγά σιγά κοντεύουμε προς το τέλος και φέτος μένουν άλλες 4-5 εξορμήσεις ας ελπίσουμε να μας φυλάει το καλό για το τέλος... ;)

ΥΓ: Οι εκλογές δεν επηρεάζουν το κυνήγι έτσι; Εξορμούμε κανονικά την Κυριακή;
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

Chris B725 έγραψε:Καλησπέρα συνάδελφοι,

Μετά από απουσία 2 εβδομάδων, ξανά στον κυνηγότοπο για το αγαπημένο μου περπάτητο κυνήγι τζίκλας... Τα πουλιά περισσότερα από άλλες φορές, πρέπει να μπήκαν μερικά τις τελευταίες μέρες, αλλά όχι κάτι σπουδαίο για να πανηγυρίζουμε κιόλας... Το καλό υπήρχαν αρκετά πουλιά για να κρατούν ενεργό το ενδιαφέρον και να μην καταντά βαρετή η εξόρμηση...

Σιγά σιγά κοντεύουμε προς το τέλος και φέτος μένουν άλλες 4-5 εξορμήσεις ας ελπίσουμε να μας φυλάει το καλό για το τέλος... ;)

ΥΓ: Οι εκλογές δεν επηρεάζουν το κυνήγι έτσι; Εξορμούμε κανονικά την Κυριακή;

εννοειται δεν επηρεαζουν οι εκλογες το κυνηγι ουτε υποχρεωτικο ειναι να ψηφισουμε
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλησπέρα στη παρέα...

Τις δυο προηγούμενες εξορμήσεις τα πουλιά κυμάνθηκαν στους ίδιους αριθμούς... Την προηγούμενη Κυριακή κατάφερα να κυνηγήσω μόνο ένα δίωρο αφού ένα απρόοπτο με ανάγκασε να εγκαταλείψω.. 3,5 πουλιά στη τσάντα :? ... Χθές πολλά χιλιόμετρα 6 πουλιά στη τσάντα 3 χαμένα στο βουνό :oops: και 3-4 ξιφτερίσματα καλλίτζια συμπλήρωσαν το μενού...

Απουσία για μένα την επόμενη Κυριακή λόγω οικογενειακής υποχρέωσης...

Μένουν ακόμα 2 εξορμήσεις για την αγαπημένη μας συνήθεια μέχρι να πέσει η αυλαία !!

Μέχρι τότε καλά και ασφαλή κυνήγια σε όσους εξορμούν ακόμα !!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
nmilidon
Full Member
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 17 Ιαν 2016, 14:09

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από nmilidon »

11.8 km!

Εικόνα
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”