ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μπράβο φίλε μου nmilidon, πάντα τέτοια! 8-)

Άριστε αυτή είναι η κατάντια μας δυστυχώς...
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Χαιρετίζω την παρέα !!

Θα είμαι σύντομος...

Τετάρτη δεν πήγα λόγω δουλειάς, την Κυριακή ολοήμερο περπάτημα είδα δεν είδα 2-3 περδίκια και αυτά σε απαγορευτική απόσταση... Ένα μου έδωσε χέρι και το πήρα στο φώτο φίνις :D

Τα σημάδια για την τζίκλα δεν είναι καθόλου ενθαρρυντικά δυστυχώς. Ας ελπίσουμε να αλλάξουν τα πράγματα. Πέρσι έτσι καιρό περπατούσα στις ποταμοσιές και ήταν να με φαν... Φέτος δυστυχώς ακόμα είναι άφαντες και με τα περδίκια να λιγοστεύουν η εξόρμηση δεν βγαίνει...

Κυριακή με το καλό !!!

I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από admin »

Χθές απόλαυσα κυνήγι αλλά δυστηχώς δέν πιάσαμε τίποτα...... Πιάσαμε 8 πολύ ωραίες φέρμες σε ορτύκια , σε φραγκολίνα σε περδίκια αλλά εν εκαταφέραμε να παίξουμε τίποτε.....εκαλλίκωσα εγώ ένα πέρτικο γιατί επερίμενα φραγκολίνα και εσηκωστήκαν 7-8 περδίκια και εσιγχύστηκα..... :oops: :oops: :oops: :oops:
Προσέχουμε...για να έχουμε
Shooter99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2017, 09:25

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Shooter99 »

admin έγραψε:Χθές απόλαυσα κυνήγι αλλά δυστηχώς δέν πιάσαμε τίποτα...... Πιάσαμε 8 πολύ ωραίες φέρμες σε ορτύκια , σε φραγκολίνα σε περδίκια αλλά εν εκαταφέραμε να παίξουμε τίποτε.....εκαλλίκωσα εγώ ένα πέρτικο γιατί επερίμενα φραγκολίνα και εσηκωστήκαν 7-8 περδίκια και εσιγχύστηκα..... :oops: :oops: :oops: :oops:
xaxaxa....τζαι εγω περίπου τα ιδια ρε φιλε....επεια με τον κολλητο μου το Νικο που παμε γυμναστηριο, σε μια περιοχή κοντα στην ταβερνα του ομορφου...τζε επετιαν κατι φραγκολινες ομπρος μας αλλα εν επρολαβαμεν να τες σιηπεδκιασουμεντε....next tie εννα τα κατφερουμεντε
Shooter99
Full Member
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2017, 09:25

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Shooter99 »

admin έγραψε:Χθές απόλαυσα κυνήγι αλλά δυστηχώς δέν πιάσαμε τίποτα...... Πιάσαμε 8 πολύ ωραίες φέρμες σε ορτύκια , σε φραγκολίνα σε περδίκια αλλά εν εκαταφέραμε να παίξουμε τίποτε.....εκαλλίκωσα εγώ ένα πέρτικο γιατί επερίμενα φραγκολίνα και εσηκωστήκαν 7-8 περδίκια και εσιγχύστηκα..... :oops: :oops: :oops: :oops:
xaxaxa....τζαι εγω περίπου τα ιδια ρε φιλε....επεια με τον κολλητο μου το Νικο που παμε γυμναστηριο, σε μια περιοχή κοντα στην ταβερνα του ομορφου...τζε επετιαν κατι φραγκολινες ομπρος μας αλλα εν επρολαβαμεν να τες σιηπεδκιασουμεντε....next tie εννα τα κατφερουμεντε
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Καλησπέρα και απο εμένα...

Εγώ την Κυριακή δεν τον εκάπνισα πάνω σε περδίκι... Όλο και όλο είδα ένα ζευγαράκι από πολύ μακρυά το οποίο με χαιρέτισε και έφυγε άπαιχτο... Λιγοστεύουν οι εξορμήσεις και μαζί και το θήραμα. Έχουμε μπεί στη τελική ευθεία όσοι δεν πάμε Τετάρτες... Ας ελπίσουμε σε αλλη καμιά φάση μέχρι την λήξη...

Στα θετικά της εξόρμησης η γυμναστική από το περπάτημα, λίγα φρέσκα μανητάρκα της αναθρίκας και μια κοκκινότσικλα που ήταν η πρώτη μου... :D :D Μετά την τριζάρα βάλαμε και την κοκκινότσικλα στο μενού για πρώτη φορά και την χάρηκα !!! :D :D

Γενικά τζίκλες ακόμα πολύ λίγα πράματα δυστυχώς... :?
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από MARIOSE »

Νομίζω παίδες ότι είναι από τις χειρότερες τζιηκλοχρονιές που θυμάμαι δυστυχώς, αν και εμείς ακόμα δεν πολυασχοληθήκαμε με το κυνήγι τους. Όταν όμως είσαι στο καρτέρι για φάσσα σε περιοχές όπου άλλες χρονιές έβλεπες αρκετά πουλιά και φέτος δεν βλέπεις ούτε μια τζιήκλα τότε τα πράματα είναι δύσκολα...

Μπράβο Κρις, είσαι ωραίος! 8-)
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από peanut5020 »

download7f3ea10b__2fstorage_2femulated_2f0_2fDownload_2ftafoplaka02_3.png
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από admin »

ΟΪ ρε κοπέλια μεν το λέτε έχουμε αλουπούς.....κορακοειδή......εν γεματοι οι τόποι ξεκινάτε να κυνηγάτε μόνο επιβλαβοί!!!!! ρε που μας κατάντησαν/..... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
peanut5020
Full Member
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2011, 20:36
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από peanut5020 »

Η αποψη μου ειναι οτι πρεπει να κλεισει αμεσως η χρονια και τουλαχιστον για την επομενη. Δεν υπαρχει επιστροφη. Δυστυχως ετσι πρεπει να γινει αλλιως θα χαθουν ολα.
Ώτα έχει όνου, μύστακα γαλής, εριφίου νώτα, πόδας ασφαλείς.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”