ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Χαιρετίζω και εγώ την παρέα !!!

Εγώ απόλαυσα αφάνταστα τη μέρα χτές αφού λόγω βροχών πολλή θήραμα γλύτωσε την σφαγή !! ;)

40 λεπτά περπατητό το πρωί αφού τόσο μας άφησε ο καιρός... Όσο και κόψαμε το παπαγάλο... Πίσω σπίτι ζεστό μπάνιο ξεκούραση και αναμονή να σταματήσουν οι βροχές.

Γύρο στο μεσημέρι αφού σταμάτησαν τα νερά ακόμα ένα δίωρο περίπατο σε γνώριμα λημέρια πήραμε το κοτα και πίσω σπίτι... !! Τετάρτη πάλι.

Αποτέλεσμα: 3 όπλα 10 περδίκια... Τα δικά μου 3 με Saga Highspeed 36gr 6No και 1 με Saga Dispersande 34gr 6no.

Δυστυχώς και τα 4 που έπαιξα ήταν μικρά περδίκια μάλλον της κλούβας...Δεν απόλαυσα ένα παίξιμο σε αρκοπέρτικο...ελπίζω στις επόμενες εξορμήσεις...

Με τα νερά και με το βούρος εξέχασα και τη κάμερα :? Την επόμενη φορά αν μας κάνουν την χάρη να έχουμε και κανένα φιλμάκι... ;)

ΥΓ: Το πρωινό 40λεπτο ήταν να μας φαν οι τζίκλες !!! :shock: Αν τους έσυρνα θα κρατούσα μια ντουζίνα χωρίς υπερβολή !! Ας ελπίσουμε να είναι σημάδι για το τί να περιμένουμε οι λάτρεις και αυτού του θηράματος ;)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από savvis25 »

Χαιρετίζομεν... Επεθυμήσαμεν σας. Γλυκόπικρη γεύση από την πρώτη εξόρμηση.
Μία ώρα περπάτημα 4 περδίκια. Το πρώτο έππεσε πολύ μακριά (μάλλον κοτσόφτερο) και καθως δεν είχα σκύλο είπα να περιμένω να πάω αργότερα που θα συναντιόμασταν με το νονό μου μπας και το βρίσκαμε. Το τέταρτο δεν πήγα καν να το ψάξω γτ εδώκαν τα νερά χαμέ όπως που να τα έριχναν με το λάστιχο της πίεσης και εκόπηκα του βούρου να πάω στο αυτοκίνητο. Έπιασε και ο Φίσερ ένα. Εσκάγιασε και ακόμα ένα που δεν μπορέσαμε να πάμε να το ψάξουμε εκεί που επήεν και έππεσε. Ως τις 9.00 ήμασταν σπίτι...
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Παμε ερκουμαστεν καλα το σημαντικοτερο και μεχρι τωρα κοφκουμε και το παπαγαλο :D
3 την κυριακη και 1 σημερα σε ισαριθμες τουφεκιες. (περδικια)
Α ξεχασα και καμποσα νερα την κυριακη περιπου καμια ωρα μεχρι να παμε στο αυτοκινητο εγειναμε σαν να φκηκαμε που το πλυντηριο. εσωσα μας τα δευτερα ρουχα που πηραμε.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από savvis25 »

Sorry αλλά η φωτο που φαίνεται στο προηγούμενο ποστ μου δεν είναι δική μου. Δεν ξέρω πως βρεθηκε εκεί!!! Επίσης λόγω του διορθωτή το "φάδερ" έκαμε μου το "Φίσερ". Απουσία σήμερα λόγω εργασίας.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από MARIOSE »

Καλημέρα παιδιά, περάσαμε μια χαρά εμείς και χτες. Λίγο το θήραμα αλλά το κέφι μας το κάναμε + ένα όμορφο απογευματινό με ανέλπιστα πουλιά.

Όπως λέει και ο Κυριάκος, πάνω από όλα επροέχει να πηγαίνουμε και να ερχόμαστε καλά! 8-)
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από sotiris!129 »

αρκατα καλη και για εμας η μερα χτες
1 λαγος μας την εκανε απαιχτος , λιγο ποιο κατω μας περιμενε ενας αλλος που μας ακολουθησε σπιτι
το απογευμα μοναχικο κυνηγι με το σεττερακι
λιγα περδικακια στο τελος τα βρηκα , δεν εμεναν ομως για φερμα ηταν αρκετα νευρικα, ετσι στο τελος επαιξα 1 που προσηκωστηκε στα 40 μετρα για να κανουμε κανενα μαθημα απορτ ... που ηταν και αυτο αποτυχια στο τελος :lol:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από admin »

savvis25 έγραψε:Sorry αλλά η φωτο που φαίνεται στο προηγούμενο ποστ μου δεν είναι δική μου. Δεν ξέρω πως βρεθηκε εκεί!!! Επίσης λόγω του διορθωτή το "φάδερ" έκαμε μου το "Φίσερ". Απουσία σήμερα λόγω εργασίας.

Η Φωτο ήταν δική μου μπήκε καταλάθος και δέν μπήκε το κείμενο μου. Χθές εμελις λόγο πολυκοσμίας δυσκολευτήκαμε να κυνηγήσουμε σωστά. Πήγαμε για περδίκια 4 όπλα χτυπήσαμε 5 πουλιά και βρήκαμε τα 3 . Το απόγευμα για φραγκολίνα σηκώσαμε μάι αλλά διέφυγε στα πυκνά αντουφέκιστη.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Prestige 8
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 24 Ιαν 2013, 11:57

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Prestige 8 »

Πρώτη κυριακη λόγο καιρού και αχαπαρων δεν πήγε και πολύ καλά, έτσι μας ανταμοιψε χθες με αρκετά πουλιά. Καλή συνέχεια σε ολους.Εικόνα

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μπράβο σε όλους παίδες! Ωραίος συνονόματε, πάντα τέτοια φίλε μου! 8-)
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2017-2018

Δημοσίευση από Chris B725 »

Ωραίοι παιδιά !!! Πάνω απ όλα να πηγαινοερχόμαστε με ασφάλεια !!!

Μια όμορφη εξόρμηση για μένα την Τετάρτη. Ξεκίνημα για τον κυνηγότοπο το πρωί για το καθιερωμένο περπατητό. Αρκετό περπάτημα αλλά ανταμειφθήκαμε!! 3 περδίκια και μια τριονότζικλα (ή τριζάρα δεν είμαι σίγουρος κάποιος να μου δώσει τα φώτα του) η οποία ήταν η πρώτη μου και την καταχάρηκα. !! :D :D Πρώτη φορά βλέπω στα μέρη μου... ;)

Πίσω στο σπίτι ξεκούραση και πίσω για απογευματινό. Πήρα και κάποια φυσίγγια για τζίκλες να βρίσκονται εφόσων καταφέρω να πάρω το 4ο περδίκι της ημέρας !!! Έτσι και έγινε, μετά απο μιά ώρα περπατητού σηκώνω τον πέρτικο και με μια ωραία βολή έκλεισα το κοτα για την μέρα (φιλμάκι) ;) Στην επιστροφή για το αυτοκίνητο πήρα και ένα ζευγάρι μαυρόπουλους ;)

ΥΓ: οι 3 απο τους 4 ήταν αρκοπέρτιτζοι, ο ένας με το φφφφφρρρρ που έκαμε χαζίρι να μου πέσει το όπλο :lol: :lol: :lol:

1080p


Αυτά απο μένα !! Καλή συνέχεια να έχουμε !! Κυριακή με το καλό ;)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
I`d rather be hunting !!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”