Καλή επιστροφή

Απάντηση
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Αντρεαειχαμε εννοια μολις ξεκινησαμε..νουμερα δεν πιασαμε κ προσπαθουσαμε λογω τ αερα να τον ακουσουμε που επηε..π επηαεμε ευθεια ηταν οκ το περιστατικο εγινε στο πισω κ πιο ψηλα..
Εν σεναρια κ σκεψεις π καμνουμε γτ σιουρο δεν ειναι απλα αμφιβολια για τες κινησεις π ειδαμε
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από πανικος »

φτηνα την γλυτωσες μιχαλη μου μακαρι να μην σου ξανατυχη ετσι πραμα φιλε μου.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από MARIOSE »

Περαστικά στη Γρίβα Μιχάλη, ελπίζω να είναι καλά τωρά.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από admin »

Μπορεί να είναι ένα απο αυτά που ανάφερες απλά καλύτερα να το ελέγξεις πιο σχολαστικά.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

για μας ηταν μια που τες καλητερες εξορμησης που θημουμε μεχρι τωρα, ειχαμε 4 σηκοματα εκαταφεραμε να πιασουμε τους 3 και αν η 2 της παρεεας εν εκαθουνταν στην κουβεντα θα ειχαμε 100% επιτιχια αλλα συμβενουν και αυτα, τα σκυλια δουλεψαν πολλα καλα και ειναι καπου τσιαμε που λαλεις χαλαλι τους ουλλα και τα ξενιχτια για εκπεδευτικα και η κουραση και τα εξοδα και ουλλα μια εξορμηση που χωρης σκυλλους 100% ηταν να μεν δουμε τιποτε!!!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

περαστικα στο σκυλλο σου Μιχαλη ψαξε το λιο για να εισαι σιουρος τι εγινε, εμενα εχτες ηβρεν χαμε μια τσεντα και κατι ειχεν μεσα μεχρι να παω κοντα εχασα 10 χρονια που την ζωη μου!τελικα ηταν σκουπιδκια!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Εν λιο κομμενη γενικα σημερα εφκηκε λιο π το κλουβι εξαναμπηκε κ βγηκε ξανα πριν λιο π κοντευκει η ωρα π τρων κ π μας ενιωσαν..
Εν να το ψαξω να δω τι επαθε
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από Dimitris »

Αχερκωτης έγραψε:Εν λιο κομμενη γενικα σημερα εφκηκε λιο π το κλουβι εξαναμπηκε κ βγηκε ξανα πριν λιο π κοντευκει η ωρα π τρων κ π μας ενιωσαν..
Εν να το ψαξω να δω τι επαθε
Μιχάλη έγραψα σου και στο facebook. Πήγαινε να της κάμει ο κτηνίατρος αναλύσεις.
Ο σκύλος μου το έπαθε στα καλά καθούμενα, εκτός κυνηγετικής περιόδου. Μόλις τον είδα ενόμισα ότι καποιος τον δηλητηρίασε, αλλά μετά από τους σπασμούς στάθηκε στα πόδια του και πήγαινε ζικ ζακ, εκεί κατάλαβα πως δεν δηλητηριάστηκε αλλά έπαθε κρίση επιληψίας και για να σιγουρευτώ, επειδή ήταν και Κυριακή νύχτα, έπιασα τον κτηνίατρο και μου επιβεβαίωσε τις εκτιμήσεις μου.
Την επομένη τον πήρα να του κάνει αναλύσεις και του βρήκε ψηλά ποσοστά ουρίας. Μου έδωσε κάτι χάπια για τα νεφρά του, ευτυχώς δεν το ξανάπαθε.

Ο σκύλος του θείου μου, κούρτσχαρ, έπαθε νεφρική ανεπάρκεια λόγω υπερβολικού τρεξίματος και κόπωσης των μυών, παράχθηκε μια ορμόνη που επηρέασε τα νεφρά.
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Δημητρη μ διαβασα τι μ εγραψες μιλησα με τον κτηνιατρο ειπε για εγκεφαλογραφιμα κ αναλυσεις αλλα θεωρει το αχρειαστο τωρα απλα να την παρακολουθω κ σν το ξαναπαθει να γινουν..
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από sotiris!129 »

σιγουρα μετα το περσυνο ... οτι και να καναμε φετος με δυο καινουρια σκυλια θα ηταν καλητερο , ετσι με το συντροφια ειπαμε για αρχη να μεινουμε κοντα "σπιτι μας"
απο τα εκπαιδευτικα ειχα βαλει στο σημαδι 4-5 σε μια περιοχη ετσι το εργο της πρωτης κυριακης τελειωσε με τον καλητερο τροπο στις 6:40 βαζοντας το θηραμα στο στομα του πρωτου σκυλου, 7:30 αυτοκινητο αφου μας καθαρησαν το θηραμα καποια αλλα μελοι του φορουμ που ετυχε να ειναι στην περιοχη γιατι εμεις δεν το κατεχουμε καναμε ακομα ενα κομματι 30-40 λεπτα και μετα σπιτι !

απογευμα αλλαγη σκυλου και συντροφου και ξανα πισω στην ιδια περιοχη με την ελπιδα να βαλουμε στο στομα και αυτου του σκυλου ενα αλλο θηραμα η στην καλητερη των περιπτωσεων 1 φερμα !
το απογευμα ξεκινησε με ενα ωραιο ντουπλε και τελειωσε με μια λευκη φερμα δινοντας μου ελπιδα για το μελον !

Οι στοχοι της χρονιας τελειωσαν με τον καλητερο τροπο απο την πρωτη Κυριακη με μεγαλη δοση τυχης μεν αλλα με ωραιες αναμνησεις δε

πρωτη τεταρτη αλλαγη συντροφου και παλι και ανηφορα για τα ψηλα
4 υπεροχες ιχνηλασιες, 3 αξεχαστα ξεφωλιασματα και 2 υπεροχα θηραματα στην τσαντα μας γεμισαν χαρα και αναμνησεις δινοντας ετσι την σκυταλη στον σεττερακι για το απογευμα, αλλαγη δηλαδη και παλυ σκυλου !
Η προσκληση δεν αργησε να ρθει και μαλιστα με guest star εκ ελλαδος, ενα αθρωπο παλιο κυνηγο με χρονια εμπειρια στα σεττερ και κυναγωγο των προγονων του σκυλου με τον οποιο θα ειχαμε μαζι μας , ενα σεττερ που πραγματικα θαυμαζω και που σιγουρα θα εδειχνε πολλα και στο δικο μου κουταβι!
Ετσι λοιπον φραγκολινες αυτη την φορα ενα θηραμα που αγαπησα με τον Λακη και δεν ειχα σκοπο να ξανακυνηγισω με αλλο σκυλο !
Η ευκαιρια ομως να δει τον σκυλο μου στο τερεν και να μου δοσει εστω μια συμβουλη πως να τον βελτιωσω αυτος ο αθρωπος που ειχα ακουσει τοσα γιαυτον δεν μπορουσε να χαθει ετσι απλα!

2 υπεροχα ξεφωλιασματα απο τον Καρλο (το σκυλο του συντροφου) μου εδωσαν την ευκαιρια να πατησω την σκανδαλη σε 2 πουλια οπου φυσικα και δωρησα στον καλεσμενο μας μιας και στην Ελλαδα δεν εχουν τετειο θηραμα !

καλη συνεχεια σε ολους
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”