Καλή επιστροφή

Απάντηση
ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2013, 11:19

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από ΑΡΗΣ_ΛΕΜΕΣΟΣ »

Μα σε ποια χώρα βρίσκεστε κοπέλια;;;;

Σιγά να μεν σας δώσουν το Λαγό πίσω, είτε είναι πιασμένος είτε δεν είναι.

Όχι μόνο θα πιάσετε από τα τρία το μεγαλύτερο στη προσπάθεια σας να πιάσετε πίσω το Λαγό που τον έπαιξε άλλος,
αλλά είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα φάτε και ξύλο.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από MARIOSE »

Chris B725 έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:να θεσω μια ερωτηση στο φορουμ θελω απαντηση με το χερι στην καρδια οση μπορειτε

κυνηγα μπροστα σας μια παρεεα και φκαλει λαο ο οποιος φεφκη χτυπημενος και καταδιωκετε που τα σκυλια της παρεεας και ερκετε πανω σου τη κανεις?????

1.παζεις τον αλλα αφηνης τον αν τον πιαν τα σκυλια να χαρουν τουλαχιστον τον κοπο τους?
2.αφηνηστον να τον πιαν τα σκυλια η πεζης τον και δινεις τον στην παρεεα? εγω εν θα τον επιανα πισω αν δεν τον επιαναν η σκυλοι!
3.πεζεις τον συρνης τον μες το γυλεκκο και γινεσε καπνος και ρωτα σε η παρεεα αν ηταν θυληκος η αρσενικος και εν απαντας καν!?
Καλημερίζω την παρέα !!!

Εγώ προσωπικά είμαι λάτρης του περπατητού, ακόμα και στην τσίκλα άρα δύσκολα θα έρκετουν ποτέ πάνω μου λαγός άλλου. Επίσης όταν θα περπατήσω μια παγανιά αν δώ ότι την περπατούν ήδη άλλοι φεύγω.

Τώρα στην περίπτωση που τύχει να μήν τους δώ και ξεκινήσω να περπατώ και περπατούμε ο ένας προς την κατεύθυνση του άλλου και συμβεί το πάρπάνω (δηλαδή εφκάλαν τον λαο οι σκύλοι και είναι παιγμένος και τον τρέχουν οι σκύλοι) προσωπικά δεν θα έκαμνα τίποτε. Σίγουρα θα τον πιάσουν οι σκύλοι του ανθρώπου αν είναι παιγμένος άρα γιατί να επέμβω; Μιά φορά θυμούμε μου έτυχε να περπατώ την μια πλευρά μιας ποταμοσιάς και να τον φκάλουν στην απέναντι μεριά και απλά άνοιξα το όπλο και απόλαυσα τη φάση... ;)

Εγώ με αφορμή το παραπάνω να ρωτήσω κάτι άλλο (αν και ο Σωτήρης ήδη απάντησε) και θέλω τη γνώμη σας. Μια παρέα 2 όπλα φκάλει το λαό του ρίχνουν και οι 2, τον καλλικώνουν και ο λαός πάει... Απομακρύνεται αρκετά και πιάνει ένα μονοπάτι κατά πάνω σου.

1) Παίζεις τον και δυάς τον της παρέας που τον εύκαλε;
2) Δεν κάμνεις τίποτε, δεν παίζεις θήραμα που σήκωσε άλλος;
3) Εφόσων τον εσηκώσαν και εκαλλικώσαν τον, δικαιούσε τον;
Φίλε Κρις σε μένα το πιο ορθό φαίνεται το 2 αλλά είμαι σίγουρος πως σχεδόν κανένας δεν θα το ακολουθήσει στην πράξη.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Chris B725 έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:να θεσω μια ερωτηση στο φορουμ θελω απαντηση με το χερι στην καρδια οση μπορειτε

κυνηγα μπροστα σας μια παρεεα και φκαλει λαο ο οποιος φεφκη χτυπημενος και καταδιωκετε που τα σκυλια της παρεεας και ερκετε πανω σου τη κανεις?????

1.παζεις τον αλλα αφηνης τον αν τον πιαν τα σκυλια να χαρουν τουλαχιστον τον κοπο τους?
2.αφηνηστον να τον πιαν τα σκυλια η πεζης τον και δινεις τον στην παρεεα? εγω εν θα τον επιανα πισω αν δεν τον επιαναν η σκυλοι!
3.πεζεις τον συρνης τον μες το γυλεκκο και γινεσε καπνος και ρωτα σε η παρεεα αν ηταν θυληκος η αρσενικος και εν απαντας καν!?
Καλημερίζω την παρέα !!!

Εγώ προσωπικά είμαι λάτρης του περπατητού, ακόμα και στην τσίκλα άρα δύσκολα θα έρκετουν ποτέ πάνω μου λαγός άλλου. Επίσης όταν θα περπατήσω μια παγανιά αν δώ ότι την περπατούν ήδη άλλοι φεύγω.

Τώρα στην περίπτωση που τύχει να μήν τους δώ και ξεκινήσω να περπατώ και περπατούμε ο ένας προς την κατεύθυνση του άλλου και συμβεί το πάρπάνω (δηλαδή εφκάλαν τον λαο οι σκύλοι και είναι παιγμένος και τον τρέχουν οι σκύλοι) προσωπικά δεν θα έκαμνα τίποτε. Σίγουρα θα τον πιάσουν οι σκύλοι του ανθρώπου αν είναι παιγμένος άρα γιατί να επέμβω; Μιά φορά θυμούμε μου έτυχε να περπατώ την μια πλευρά μιας ποταμοσιάς και να τον φκάλουν στην απέναντι μεριά και απλά άνοιξα το όπλο και απόλαυσα τη φάση... ;)

Εγώ με αφορμή το παραπάνω να ρωτήσω κάτι άλλο (αν και ο Σωτήρης ήδη απάντησε) και θέλω τη γνώμη σας. Μια παρέα 2 όπλα φκάλει το λαό του ρίχνουν και οι 2, τον καλλικώνουν και ο λαός πάει... Απομακρύνεται αρκετά και πιάνει ένα μονοπάτι κατά πάνω σου.

1) Παίζεις τον και δυάς τον της παρέας που τον εύκαλε;
2) Δεν κάμνεις τίποτε, δεν παίζεις θήραμα που σήκωσε άλλος;
3) Εφόσων τον εσηκώσαν και εκαλλικώσαν τον, δικαιούσε τον;
Καλημερα σας,

Χθες εμεις πηραμε τον πρωτο μας παπαγαλο....
Μαλαη σε ενα αρκατζι το πρωι.....εντουτοις ο λαγος παιχτηκε μπροστα μας στα 50 μετρα απο αλλη παρεα που ερχοντουσαν απο την απεναντι πλευρα. Αλλαγη κατευθυνσης να βρουμε τον αρσενικο λαγο... αλλα πρεπει να ηταν πιο μαστρος απο ολους οσους κυνηγησαμε στη περιοχη γτ δεν βρεθηκε :D
Τα περδικια πολυ νευρικα...ΟΥΚ.. δεν στεκοντουσαν με τπτ. Υγεια.

Φιλε CHRIS....οσον αφορα το ερωτημα σου......Εαν λαγος ο οποιος σηκωθηκε απο αλλη παρεα....καλλικω8ηκε....ΔΕΝ τραυματιστηκε.....τους ξεφυγε...παει οπως τον πυραυλο κ γενικα δεν ειναι πλεον διεκδικισιμος απο τα σκυλλια τους ή απο αλλο μελος της ομαδας αυτης....και ερχεται καταπανω σου κ επιλεξεις να πυροβολησεις....ο λαγος ειναι ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ. Αποψη μου.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από admin »

Χθές παπαγάλοι!!! Το πρωί για ιχνηλασία , άθλιες συνθήκες!!! Το απόγευμα για περδίκια πολύ νευρικά τα πουλιά , ένα βασιλικό καλλικομα η ώρα 4 το απόγευμα....


p.s αν έχασε κανένα το στόμα του και το μαξιλάρι με το κουίλ ...ήβρα το !!!

και μια ωραία φώτο απο τον φίλος Αλέξανδρος Παπαδόπουλος ο οποίος πήγε με μέλη του φόρουμ για κυνήγι φραγκολίνας και κατάφεραν να πάρουν το ζητούμενο!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010, 14:10

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

ενα παπαγαλακι και απο μενα αφου το μοναδινο περτικο που συκωσα πανω σε ενα γυρμα μ
ε πυκνο και προλαβενοντας να του ριξω μονο τη μια ενο ειδα το να τσαλακωνετε σταθυκε αδυνατο να το εβρω . ρωτισα μια παρεα πιο κατω αν ειδαν τιποτε να περνα μου ειπαν οχι :twisted: .
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

τελικα αξιζει τον κοπο?????

μια που τες χειροτερες χρονιες και οχι σε θεμα καρποσης αλλα σε θεμα απολαυσης!
να κυνηγο με τα κοντομανικα σαννα και κυνηγο φασσες τον αυγουστο να βλεπω συνεχια τους σκυλλους μετα τεσ 8 να αρνουτε να βαλλουν μουττη χαμε εκτος αν εισαι σε τοπο με σκια!!!Να κυνηγο και να μην εχω τον νου μου στους σκυλλους μου αλλα στους υπολιπους επειδη ο σκυλλος μου εκαμε το λαθος να κλαψει λιο σε μια καλη μαλαι να ερκουντε γυρο μας ακομα και μπροστα μας ατομα εκτος παρεεας ακομα και ατομα με σκυλλους να μπενουν μπροστα μας και να φωναζουν του σκυλλου εβρετον γιε μου εβρετον (σαννα και ειχεν το χοσμενο ο σκυλος και καρτεραν τον να του πει εβρετον γιανα τον βκαλει) πραγματικα πολλλα κουραστικο!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από Chris B725 »

ANTROS BREDA έγραψε:τελικα αξιζει τον κοπο?????

μια που τες χειροτερες χρονιες και οχι σε θεμα καρποσης αλλα σε θεμα απολαυσης!
να κυνηγο με τα κοντομανικα σαννα και κυνηγο φασσες τον αυγουστο να βλεπω συνεχια τους σκυλλους μετα τεσ 8 να αρνουτε να βαλλουν μουττη χαμε εκτος αν εισαι σε τοπο με σκια!!!Να κυνηγο και να μην εχω τον νου μου στους σκυλλους μου αλλα στους υπολιπους επειδη ο σκυλλος μου εκαμε το λαθος να κλαψει λιο σε μια καλη μαλαι να ερκουντε γυρο μας ακομα και μπροστα μας ατομα εκτος παρεεας ακομα και ατομα με σκυλλους να μπενουν μπροστα μας και να φωναζουν του σκυλλου εβρετον γιε μου εβρετον (σαννα και ειχεν το χοσμενο ο σκυλος και καρτεραν τον να του πει εβρετον γιανα τον βκαλει) πραγματικα πολλλα κουραστικο!!
Τραγελαφικά πράματα :evil: :evil:

Η ''Θεοποίηση'' τούτου του θηράματος στα μάτια των κυνηγών και μη, έφερε όλα αυτά και ακόμα παραπάνω (βλέπε φόλες, λαθροθηρία κτλ)... Αυτός είναι ο λόγος που προσωπικά ποτέ δεν κυνήγησα λαγό στα 10 χρόνια που κυνηγώ. Δυστυχώς βέβαια, επειδή ένας Θεός ξέρει πόσο θα ήθελα να τον κυνηγήσω και να μάθω τα μυστικά του αλλά προτιμώ να περπατώ μόνος μου στο βουνό για αγριοπέρδικες παρά να τσακώνομαι με τον καθένα και να χαλώ την υγεία μου. Θα μου πείτε και εδώ σε βλέπουν να περπατάς και τρέχουν με τα αυτοκίνητα να μπουν μπροστά σου αλλά τουλάχιστον εγώ μπορώ να αλλάξω κατεύθυνση και να απομακρυνθώ... Στα σκυλιά τι θα πεις; Άστε τη μαλαή και φύγαμε; :evil: :evil:
I`d rather be hunting !!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από admin »

Κοπέλια θυμάστε την Κυριακή Αντωνίου -Κούλα που κάποτε τις κάναμε συνέντευξη στο περιοδικό.. Η κούλα λοιπόν πάει φόρτσα φέτος και μας έστειλε και μερικές φώτο. Γειά σου ρε Κούλα!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από skimis »

Πρωινό περπάτημα μέχρι τις 8 χθες για κανενα περδίκι είμουν τυχερός που σήκωσα 1 και το πήρα!!! Μετά είδα ότι είχε λίγη κίνηση από τρασιήλες έτσι βρήκα και γω κάπου και στάθηκα...Σύνολο 8 τρασιήλες +2 που δεν τις βρήκα και 1 αρκοπέρτικο!!! Τζίκλες πολύ λίγες χθες!! Συνεχίζουμε!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
tzikloktonos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 08 Μαρ 2010, 11:11

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από tzikloktonos »

Η συνεύρεση με τις πέρδικες εντυπωσιάζει πάντοτε. 3 όπλα χθες καρπωθήκαμε 11 πέρδικες και μία φάσσα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”