Καλή επιστροφή

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Μοδεστος έγραψε:Ε μετα φιλε μου εν στην κριση του καθενα...εγω εν θα τον εδεχουμουν! Απλα εννα σου ελαλουσα να μου δοκεις μια χαρτουτσια!

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ηταν να σε καλεσο να ερτεις να το φαμε καλο! :lol:
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Μοδεστος
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 26 Ιουν 2010, 12:59

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από Μοδεστος »

Ε ετσι δεχουμε! Βαλλω τα κρομιδια! :)

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Τωρα που τα ηβραμε εγω τρωω τον μονος μου ρε κοπελια αν μου τον προσφερετε!!! :lol: :lol: :lol:
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Αν πιστευα οτι οντως θα τον επαιρναν σιγουρα τα σκυλλια...θα τον αφηνα να τον πιασουν.....εξαρταται κ απο τον τοπο. Αν εκει ειχε οχτους δομες κ πιστευα οτι θα τον εχαναν τα σκυλλια θα τον πυροβολουσα. Ο λαγος παει στον ιδιοκτητη των σκυλλιων...κ παιρνω μια χαρτουτσια οτι 8ελω απο τη ζωνη του :) οχι καμια αγιωμενη :lol:
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

να κανονισουμε τραπεζι καλο μακαρι να πεξουμε αλλο 1-2
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Μοδεστος
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 26 Ιουν 2010, 12:59

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από Μοδεστος »

ANTROS BREDA έγραψε:να κανονισουμε τραπεζι καλο μακαρι να πεξουμε αλλο 1-2
Εγινε φιλε μου! Πεμου που εννα κυνηγας να στεκουμε πουπανω σου να σου παιξω τον λαο! [emoji13]

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από LAGOS »

ANTROS BREDA έγραψε:να θεσω μια ερωτηση στο φορουμ θελω απαντηση με το χερι στην καρδια οση μπορειτε

κυνηγα μπροστα σας μια παρεεα και φκαλει λαο ο οποιος φεφκη χτυπημενος και καταδιωκετε που τα σκυλια της παρεεας και ερκετε πανω σου τη κανεις?????

1.παζεις τον αλλα αφηνης τον αν τον πιαν τα σκυλια να χαρουν τουλαχιστον τον κοπο τους?
2.αφηνηστον να τον πιαν τα σκυλια η πεζης τον και δινεις τον στην παρεεα? εγω εν θα τον επιανα πισω αν δεν τον επιαναν η σκυλοι!
3.πεζεις τον συρνης τον μες το γυλεκκο και γινεσε καπνος και ρωτα σε η παρεεα αν ηταν θυληκος η αρσενικος και εν απαντας καν!?
Εκαταντήσαμε να ρωτούμε τα αυτονόητα.. Φίλε Άντρο αν και ξέρω οτι η απάντηση για σένα είναι προφανής εντούτοις τούτο που ρώτησες έχουν το απορία πολλοί δυστηχώς νέοι αλλά και παλιοί κυνηγοί.. Αναρωτηθήκαμε ποτέ γιατί εκαταντήσαμε εδώ; Τούτο το ερώτημα είναι απλά ενα δείγμα της κυνηγετικής μας παιδείας.. Έτυχε να βρεθώ αρκετές φορές και απο την μιά και απο την άλλη πλευρά.. Ποτέ μου δεν έφυγα με το λαγό.. Ειτε στη μια πλευρά είτε στην άλλη..
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Το ιδανικοτερο σεναριο κανεις δεν παιζει το θηραμα που ξεφωλιασε σκυλος αλλης παρεας !
ο "δισκος λαγος στο σκοπευτηριο ειναι ο ποιο ευκολος" δεν εχω την αναγκη κανενος να παιξει τον λαγο/περδικι κτλ που ξεφωλιασα ... δεν θελω ουτε το θηραμα να μου δωσει δεν θελω ουτε χαρτουτσια να του δωσω δεν θελω κανενα να μου καμνει τον "σκοπο" !

Αν οντως θελει να πυροβολησει θηραμα που ξεφωλιαζουν τα σκυλια μου ειναι ευπροσδεκτος να ρθει στο βουνο και να κυνηγισει μαζι μου αθρωπινα , να περπατησει μαζι μου, να δρωσει μαζι μου , να πονησει τα ποδια του μαζι μου να αγωνια μαζι μου , γιατι τοτε και μονο τοτε θα δικαιουται να πατησει την σκανδαλη και να αφαιρεσει μια ζωη, γιατι μονο τοτε θα ειναι αυτονοητο και για τον ιδιο οτι ο σκυλος πρωτος πρεπει να πιασει το θηραμα, γιατι μονο τοτε θα ειναι αυτονοητο οτι το θηραμα θα το πιασει αυτος που ειναι καλεσμενος και οχι εγω που θα εχω και στο μελλον αυτη την ευκαιρια !

Αν παλε δεν θελει να μου μιλησει να μεινει εκει απαθης να αφησει το θηραμα να περασει και αν το θηραμα ειναι οντως χτυπημενο τοτε τα σκυλια εχουν μεγαλες πιθανοτητες να το βρουν και να το πιασουν απο μονα τους εδω το βρηκαν ιχνηλατοντας σαν ηταν καλα μετα απο τοσες ωρες που περασε απο εκει εσενα καρτερουσαν "σκοπε" να τα βοηθησεις , αν δεν ειναι χτυπημενο τοτε μπορει στην διωξη να το ξαναστρεψουν πανω μου , γιατι ο οποιος διποτε να διακοψει το κυνηγι μου, ποιος του εδωσε το δικαιωμα ποιος του ζητησε βοηθεια ?

Αν ειναι περδικια 100% στο ιδιο γκρεμο θα καθονται , αν ειναι λαγος 2-3 σκαλες περιξ, αν ειναι φραγκολινα 1 σκαλα περιξ ... ΑΝ εισαι κυνηγος τοτε την επομενη εξωρμηση πας σαν αντρας και αναμετριεσαι στα ισα με το θηραμα !

Πραγματα αυτονοητα στο εξωτερικο που στην μπανανια ακομα μοιραζουμε λαγους στην μεση σαν κασαπιες !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Chris B725
Full Member
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: 12 Οκτ 2015, 16:45

Re: Καλή επιστροφή

Δημοσίευση από Chris B725 »

ANTROS BREDA έγραψε:να θεσω μια ερωτηση στο φορουμ θελω απαντηση με το χερι στην καρδια οση μπορειτε

κυνηγα μπροστα σας μια παρεεα και φκαλει λαο ο οποιος φεφκη χτυπημενος και καταδιωκετε που τα σκυλια της παρεεας και ερκετε πανω σου τη κανεις?????

1.παζεις τον αλλα αφηνης τον αν τον πιαν τα σκυλια να χαρουν τουλαχιστον τον κοπο τους?
2.αφηνηστον να τον πιαν τα σκυλια η πεζης τον και δινεις τον στην παρεεα? εγω εν θα τον επιανα πισω αν δεν τον επιαναν η σκυλοι!
3.πεζεις τον συρνης τον μες το γυλεκκο και γινεσε καπνος και ρωτα σε η παρεεα αν ηταν θυληκος η αρσενικος και εν απαντας καν!?
Καλημερίζω την παρέα !!!

Εγώ προσωπικά είμαι λάτρης του περπατητού, ακόμα και στην τσίκλα άρα δύσκολα θα έρκετουν ποτέ πάνω μου λαγός άλλου. Επίσης όταν θα περπατήσω μια παγανιά αν δώ ότι την περπατούν ήδη άλλοι φεύγω.

Τώρα στην περίπτωση που τύχει να μήν τους δώ και ξεκινήσω να περπατώ και περπατούμε ο ένας προς την κατεύθυνση του άλλου και συμβεί το πάρπάνω (δηλαδή εφκάλαν τον λαο οι σκύλοι και είναι παιγμένος και τον τρέχουν οι σκύλοι) προσωπικά δεν θα έκαμνα τίποτε. Σίγουρα θα τον πιάσουν οι σκύλοι του ανθρώπου αν είναι παιγμένος άρα γιατί να επέμβω; Μιά φορά θυμούμε μου έτυχε να περπατώ την μια πλευρά μιας ποταμοσιάς και να τον φκάλουν στην απέναντι μεριά και απλά άνοιξα το όπλο και απόλαυσα τη φάση... ;)

Εγώ με αφορμή το παραπάνω να ρωτήσω κάτι άλλο (αν και ο Σωτήρης ήδη απάντησε) και θέλω τη γνώμη σας. Μια παρέα 2 όπλα φκάλει το λαό του ρίχνουν και οι 2, τον καλλικώνουν και ο λαός πάει... Απομακρύνεται αρκετά και πιάνει ένα μονοπάτι κατά πάνω σου.

1) Παίζεις τον και δυάς τον της παρέας που τον εύκαλε;
2) Δεν κάμνεις τίποτε, δεν παίζεις θήραμα που σήκωσε άλλος;
3) Εφόσων τον εσηκώσαν και εκαλλικώσαν τον, δικαιούσε τον;
I`d rather be hunting !!!
nikos17
Full Member
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011, 09:06

2U7PM8UG

Δημοσίευση από nikos17 »

Chris B725 έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:να θεσω μια ερωτηση στο φορουμ θελω απαντηση με το χερι στην καρδια οση μπορειτε

κυνηγα μπροστα σας μια παρεεα και φκαλει λαο ο οποιος φεφκη χτυπημενος και καταδιωκετε που τα σκυλια της παρεεας και ερκετε πανω σου τη κανεις?????

1.παζεις τον αλλα αφηνης τον αν τον πιαν τα σκυλια να χαρουν τουλαχιστον τον κοπο τους?
2.αφηνηστον να τον πιαν τα σκυλια η πεζης τον και δινεις τον στην παρεεα? εγω εν θα τον επιανα πισω αν δεν τον επιαναν η σκυλοι!
3.πεζεις τον συρνης τον μες το γυλεκκο και γινεσε καπνος και ρωτα σε η παρεεα αν ηταν θυληκος η αρσενικος και εν απαντας καν!?
Καλημερίζω την παρέα !!!

Εγώ προσωπικά είμαι λάτρης του περπατητού, ακόμα και στην τσίκλα άρα δύσκολα θα έρκετουν ποτέ πάνω μου λαγός άλλου. Επίσης όταν θα περπατήσω μια παγανιά αν δώ ότι την περπατούν ήδη άλλοι φεύγω.

Τώρα στην περίπτωση που τύχει να μήν τους δώ και ξεκινήσω να περπατώ και περπατούμε ο ένας προς την κατεύθυνση του άλλου και συμβεί το πάρπάνω (δηλαδή εφκάλαν τον λαο οι σκύλοι και είναι παιγμένος και τον τρέχουν οι σκύλοι) προσωπικά δεν θα έκαμνα τίποτε. Σίγουρα θα τον πιάσουν οι σκύλοι του ανθρώπου αν είναι παιγμένος άρα γιατί να επέμβω; Μιά φορά θυμούμε μου έτυχε να περπατώ την μια πλευρά μιας ποταμοσιάς και να τον φκάλουν στην απέναντι μεριά και απλά άνοιξα το όπλο και απόλαυσα τη φάση... ;)

Εγώ με αφορμή το παραπάνω να ρωτήσω κάτι άλλο (αν και ο Σωτήρης ήδη απάντησε) και θέλω τη γνώμη σας. Μια παρέα 2 όπλα φκάλει το λαό του ρίχνουν και οι 2, τον καλλικώνουν και ο λαός πάει... Απομακρύνεται αρκετά και πιάνει ένα μονοπάτι κατά πάνω σου.

1) Παίζεις τον και δυάς τον της παρέας που τον εύκαλε;
2) Δεν κάμνεις τίποτε, δεν παίζεις θήραμα που σήκωσε άλλος;
3) Εφόσων τον εσηκώσαν και εκαλλικώσαν τον, δικαιούσε τον;
Αν τον καλικωσαν κατά την άποψή μου δικαιούσαι. Αν είναι τραυματισμένος ή γίνεται δίωξη απο τα σκυλιά τους σίγουρα όχι
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”