ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από Pathfinder »

Μπραβο σου φιλε μου..αυτο ειναι
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Μοδεστος
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 26 Ιουν 2010, 12:59

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από Μοδεστος »

Να σας πω τζαι εγω την δικη μου ιστορια...που τον τζερο που με θημουμε επροσπαθουσα να μεν χασω κυριακη! Θυμουμε 4-5 χρονων επεφτα με τους δικους μου τα σαβατα τζαι επιανα αγγαλια τον παπα μου για να τον καταλαβω αμαν εξυπναν, εξυπνουσα τζαι εγω τζαι ηθελα να παω..ετρωα τις φωνες τους πατσους τζαι ετζημουμουν κλαμενος...μετα περιπου 6-7 χρονων επιεννα μαζι του στις τζικλες τζαι αθημουμε επεριμενα να παμεν στο χωραφι για να πιασω το φλοπερ να παιξω πουλουθκια...μετα πο εγινα 15-16 επεξα των πρωτο μου περτικο τζαι εν τον ηβραμεν ποτε...τον πρωτο μου λαο επεξα τον καμιαν 200 μετρα πριν το αυτοκινιτο οταν επιασα το οπλο που τον παπα μου να παιξω κατι κοραζινους, ελαοσεν τον ενας γερος πουκατο τζαι εκαμεν πανω το κοπελι, φακκα του μιαν ο αρφος μου πιανει τον ελαφρια επιδη εβιαστικεν να τον παιξει που μακρια, γυριζει πανω μου φακκω του μιαν.με την europa κοκκινη...εμινεν βουναρι! Χαρες τζαι παναηρκα ακουσεν μας ουλλο το βουνο! Α τζαι η πρωτη τζικλα επεξα την μιαν μερα που εκλαδευκςν ο τζυρης μου το αμπελι τζαι επια τον ισβεσταρμ του τζαι εκατσα μες τις μηλιες τζαι επερενα...εφκικεν μια που μπροστα μου τζαι με μιαν χαρτουτσια ετην κατω! Εφωναζα επεσεν επεσεν! Επεξα την του φτερου!:)
Σημιωστε οτι παντα ειμουν ο πριχτης που εξυπναν που της 4 τζαι εμασχετουν να ξυπνησει τζαι τους αλλους! Εσαζα το πρωινο γαλα.και νεσκαφε το μπουκομα επλινοσκα τα πιατα επαρπατουν μες το σπιτι με τα αρβυλα για να καμω φασαρια περκι ξυπνισουν!!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Απόλαυση πραγματικά να διαβάζεις τις ιστορίες των συναδέλφων :P
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Πραγματικα δινω ζωη να διαβαζω τις ιστοριες και τα πρωτα αρχικα βηματα σας σαν κυνηγοι....οι ποιο ωραιες ιστοριες.....μπραβο φιλε!!

Ας μας γραψουν και αλλοι δυναδελφοι.....
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

MARIOSE έγραψε:Απόλαυση πραγματικά να διαβάζεις τις ιστορίες των συναδέλφων :P
Απολαυση δεν λεει τιποτε Μαριε μου...μα τι ωραια που ακουουντε ρε φιλε....πας πισω και ταξιδευεις οταν ημασταν και εμεις μικροι :)
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Παλιές καλές εποχές Σόλωνα μου...θυμάμαι που πηγαίναμε σε απόμερες περιοχές (π.χ. Αετοφωλιές) και έβλεπα με δέος τις ατέλειωτες βουνοκορφές και γκρεμμούς και έκαμνα όνειρα. "Παπά πότε εν να φκούμε τζιηπάνω? Οι πέρτιτζιοι τζιηπάνω εν με 5 κότσια!" ελάλουν του παπά μου τζιαί ονειρεύκουμουν πότε θα είχα δικό μου όπλο τζιαί θα έφκαινα στα πιο ψηλά βουνά. Εγώ, τα πουλιά τζιαί τα δέντρα μόνον!!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από Nikos »

Α ρε κοπέλια και ξυπνήσατε ωραίες αναμνήσεις!!! :) :) αξέχαστες,!! κάθε εξόρμηση και κάθε ιστορία!!!

Μια χρονιά θυμάμαι ,πρέπει να ήμουν 16-17, είχαμε διαφωνία με τον πατέρα μ... για το τι ώρα θα ξυπνήσουμε και να πάμε...όπως πάντα ανυπόμονος!! να πάω στον τόπο που θα κυνηγήσω κι ας είμαι στο αυτοκίνητο να περιμένω με τον καφέ μου ώσπου να ξημερώσει... εκείνη την φορά μετα από τα πολλά που είπαμε...
-καλα λεω του... που εννα πάμε.... ?
-στις αρονάες ....
-εντάξει εγώ εννα πάω και εσυ να ερτεις πιο μετα και κανόνισε μεν ξημερώσει τζιαι ύστερα να έρτεις!!
-μεν επέλανες , εν σαράντα λεπτά και δρόμος, κατσε τζιαμέ που είσαι
εν τζιαι ειπα άλλη κουβέτα έβαλα ξυπνητήρι, τζιαι έφυα όπως τον αλουπό... έπιασα και την βούρκα μ που την έσασα που την νύχτα και έβαλα κι ετσι κλεφτα ένα κάρτο ζιβανία να πιώ να βράσω ,έπιασα του και το φανάρι και τράβησα για τις αρονάες...
Ηρθε το πρωί και με βρήκε
-ο'ι' γιε μ εισαι τέλεια πελλος εσυ!!
:lol: :lol:
Άλλη φορα ελάλε ο Νίκος την τάδε ώρα.... την τάδε ώρα!!! :lol: :lol: :D
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από MARIOSE »

Έτσι Νίκο μου, η αυστηρότητα έφερε αποτελέσματα :lol:

Να πούμε τζιαί καμιά λυπητερή:
Ήταν η 1η Κυριακή της φάσσας στο Τρόοδος το καλοκαίρι. Εξύπνησα 1/2 ώρα πριν τους υπόλοιπους, εκατέβηκα στην κουζίνα ήπια το γάλα μου τζιαί εκαρτέρουν. Ώσπου να μαζευτούν οι υπόλοιποι έφκαλα το όπλο που τη θήκη τζιαί εποσκολιούμουν. Αξάμωνα, εξαναξάμωνα τζιαί εθώρουν φάσσες να ππέφτουν..."Ρε μιτσή!!!" φωνάζει ο θείος μου, "Παρέτα τες πελλάρες τζιαί φεύφκουμεν!".

Σε 1 1/2 ώρα είμασταν στο πόστο! Κατεβαίνω βουρητός τζιαί φορτώνουμαι τες χαρτούτσιες τζιαί τη βούρκα τζιαί περιμένω τον παπά μου να έρτει με το όπλο. Έμεινε σιηφτός μες το καπό του αυτοκινήτου 5-6 λεπτά τζιαί ενεκάτωνε. "Άτε παπά" λαλώ του τζιαί πάλε όμως εσυνέχιζε να νεκατώνει. Γυρίζει πάνω τζιαί λαλεί μου "Γιέ μου, πούντο υποκόντακκο???"
Εφάμεν την...έμεινε πας το τραπέζι της κουζίνας...Κλάψε κλάψε εγινήκαν τα μάθκια μου ολόμαυρα...το μόνο που με παρηγόρησε ήταν ότι ήρταν ούλλοι παπαγάλοι πίσω.. :lol:
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από Nikos »

Μάριε μ εν νομιζω να εν η αυστηρότητα που έφερε αποτέλεσμα....Μάλλον εν που λυπάτουν!! :)
Λαλεί σου αν μεν σηκώνομαι πιο γρήγορα κάθε κυριακή ετσι εννα έχουμε :lol:

ε μα τζιαι εσυ ήθελες να αξαμώνεις που το χαραμα... τζια πάστη σασιούρα σου εξίασες το :lol: :lol:
Αστέρι! :)
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ!!!

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Αρε παιδες...τι ωραιες ιστοριες....Μαριε μου εσυ αν ξεχασες το ποδαρακι εγω κξεχασα ολοκληρο το οπλο σε μια εξορμηση για τσικλες.....και ηταν και πολλες η τσικλες μανα μανα μου :| :| :|

Οταν επεφταν Τσικλες παντα επιανα τηλ τα ξαδελφια μου στη Λευκωσια και τους ελεγα να ερθουν να καμουν κανενα αριθμο.....μην φανταστητε...ετω καμια 15αρια 20αρια ηταν πολλα ευχαρισημενοι να πιασουν σαν δεν επιαναν τιποτε σε περιοχες Λευκωσιας.....

Την προιγουμενη εξορμηση ειχα παρει 112 τσικλες....ελεγα στο γαμπρο μου πριν παμε κυνηγι οτι επρεπε να παρουμε αρκετα φυσιγγια μαζι μας την συγκεκριμενη εξορμηση.....μα λεει μου τι να τα καμουμε..ποσα?

του λεω σου εδωσα δωρο και μια ζωνη φερτην και αυτη να την γεμωσω......κατι μου ελεγε οτι θα ειχεν επασμα....και τελικα βγηκα σωστος.....να μην μακρυγορω τελικα τους πηρα τηλ την Δευτερα και τους ειπα να ερθουν την επομενη κυριακη....

Επομενη κυριακη πρωι με πρωινο ξυπνημα για να παμε νωρις να μην μας πιασουν τους τοπους για ηξερα οτι θα γινοταν χαμος που ακουστηκε οτι ειχε πουλια....

Συναντηση στο σπιτι του γαμπρου μου με 3 αυτοκηνητα ,αρκετα οπλα,φυσιγγια,ζωνες,σακκιδια,καρεκλουες,τσαντες με φαγητο...ενας χαμος στην κυριολεξια......βαλε βγαλε μεσα απο τα αυτοκινητα γιατι θα πηγαιναμε μονο με ενα...5 ατομα.....η κασια γεματη πραγματα...

Οταν φτασαμε ξεκινωντας απο παφο στο χωριο Γιολου.....αναλαμπη....λεω ρε παιδες επιασε κανενας το οπλο μου?......ο ενας οχι ο αλλος οχι...ο αλλος δεν το ειδα......επιασε με το ρευμα.....πιανω αμεσως παντα και κατεβαινω και ψαχνω τα πραγματα....ψαχνω,ψαχνω τιποτα.....το οπλο εμεινε μεσα στο καπο του σαλουν μου...

μπαινω μεσα και λεω τους παμε παφο...προσπαθω να γυρισω το τιμονι και μου λεω μα που παεις ρε....η ωρα ειναι 4.00.....οσπου να παμε παφο και να επιστρεψουμε να παμε Ακαμα δεν θα βρουμε τιποτα......δεν το πιστευκα οτι πηγα κυνηγι χωρις οπλο.....στο μυαλο μου εβλεπα τσικλες να πευτουν....την προιγουμενη εξορμηση ειχα καμει πολεμο.....δεν ηξερα τι να καμω....

Λαλει μου ο ξαδερφος μου θα σου δωσω το οπλο μου...αφου δεν παιζω που δεν παιζω..να ριχνεις εσυ και να μαζευω εγω να σου καμνω το τζακκη(το σκυλο του).....
...λεω του ρε ξαδελφε μα εφερασε που την Λευκωσια να παιξει τσικλες και θα πιασω το οπλο σου και να με βλεπεις?.....σιγα σιγα με καταφεραν οπου τελικα βρεθηκαμε κανονικα στα ποστα νωρις και να κρατω το οπλο του ξαδερφου μου και να ριχνω στις τσικλες και με τον ξαδερφο μου να καμνει......γαβ γαβ γαβ με γελια και χαχανα..... μολις επεφτε η τσικλα και να μην χανουμε τσικλα.....ακομα ειναι μεσα στα αυτια μου τα γελια που καναμε.....
ομως ειναι κατι που δεν θα ξεχασω ποτε μου.....το συναισθημα που ενιωσα εκεινη την στιγμη που ειδα οτι το οπλο οτι δεν ηταν μαζι μου:| :| :|
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”