Aνωδυνη Eυθανασία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Aνωδυνη Eυθανασία

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

Breda Pegaso έγραψε:Η καλυτερη ευθανασια την κανουν τα σκυλια. Με σκυλο σπανια πιανεις ζωντανο θηραμα.
Ελα που εμενα τα φερνουν ζωντανα :roll: ......και εγω το λαιμο στριβω,εαν το κανεισ στα γρυγορα ειναι αποδοτικο!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Aνωδυνη Eυθανασία

Δημοσίευση από Dimitris »

SOLON-ΒΕRΕΤΤΑ ΤΕΑΜ έγραψε:
Breda Pegaso έγραψε:Η καλυτερη ευθανασια την κανουν τα σκυλια. Με σκυλο σπανια πιανεις ζωντανο θηραμα.
Ελα που εμενα τα φερνουν ζωντανα :roll: ......και εγω το λαιμο στριβω,εαν το κανεισ στα γρυγορα ειναι αποδοτικο!
Και εμένα ζωντανά μου τα φέρνει και δεν τα αφήνει αν δεν τα πιάσω στα χέρια μου.
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Aνωδυνη Eυθανασία

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Προσωπικα εμαθα απο μικρος να τα κτυπω και εγω σε μια πετρα ή να στριβω το κεφαλι τους. Στο ενδημικο, σπανια να ερ8ει στα χερια μου ζωντανο θηραμα αφου οταν περασει απο το στομα του σκυλλου ερχεται πεθαμενο. Στο κυνηγι τζικλας ομως που υπαρχουν μερικες ζωντανες χρησιμοπoiω τους ποιο πανω τροπους και μερικες φορες τα πνιγω σφιγγοντας δυνατα τον δεικτη και τον αντιχειρα μου. Σε μεγαλα πουλια στριβω τις περισσοτερες φορες το κεφαλι. Δυστυχως ειναι αναγκαιο κακο....

Μια φορα ο πατερας μου νομισε οτι ολες οι τζικλες που κτυπησε ηταν πε8αμενες μεσα στο σακουλι. Οταν ηρθε σπιτι εβαλε το σακουλι στο ψυγειο...πηγε η μητερα μου μετα απο ωρα να ανοιξει το ψυγειο και το σακκουλι παρολιγον να αρχισει να πετα :D :D ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ....αλλα η ολη φαση ειχε πολυ γελιο.
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Aνωδυνη Eυθανασία

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Eγώ παιδιά τα πνίγω τα πουλιά, είναι ο μόνος τρόπος που έμαθα, όταν ήμουν μικρός εφοούμουν νάκκουριν αλλά σιγά σιγά εξεφοήθηκα. Δεν είναι και ο πιο ιδανικός τρόπος το ξέρω αλλά τι να κάνω. Το καλύτερο έιναι να έχουν ακαριαίο θάνατο και να μην υποφέρουν.
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: Aνωδυνη Eυθανασία

Δημοσίευση από Dimitris »

spyrosspyrou851 έγραψε:Eγώ παιδιά τα πνίγω τα πουλιά, είναι ο μόνος τρόπος που έμαθα, όταν ήμουν μικρός εφοούμουν νάκκουριν αλλά σιγά σιγά εξεφοήθηκα. Δεν είναι και ο πιο ιδανικός τρόπος το ξέρω αλλά τι να κάνω. Το καλύτερο έιναι να έχουν ακαριαίο θάνατο και να μην υποφέρουν.
Τις τσικλούες έπνιγα τες κ εγώ Σπύρο μου αλλά έκοψα το επειδή ελυπούμουν τες. Τωρά έννα μου πεις παίζεις τες και λυπάσαι τες; Ε τι να κάμω είμαι διχασμένη προσωπικότητα :lol:
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Aνωδυνη Eυθανασία

Δημοσίευση από giorgos80 »

καλα ρε παιδκια εν ακκαννει κανενας σας το λαιμουι της τζικλας :?: :?: :D
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Aνωδυνη Eυθανασία

Δημοσίευση από Pathfinder »

andreasana210326 έγραψε:Προσωπικα εμαθα απο μικρος να τα κτυπω και εγω σε μια πετρα ή να στριβω το κεφαλι τους. Στο ενδημικο, σπανια να ερ8ει στα χερια μου ζωντανο θηραμα αφου οταν περασει απο το στομα του σκυλλου ερχεται πεθαμενο. Στο κυνηγι τζικλας ομως που υπαρχουν μερικες ζωντανες χρησιμοπoiω τους ποιο πανω τροπους και μερικες φορες τα πνιγω σφιγγοντας δυνατα τον δεικτη και τον αντιχειρα μου. Σε μεγαλα πουλια στριβω τις περισσοτερες φορες το κεφαλι. Δυστυχως ειναι αναγκαιο κακο....

Μια φορα ο πατερας μου νομισε οτι ολες οι τζικλες που κτυπησε ηταν πε8αμενες μεσα στο σακουλι. Οταν ηρθε σπιτι εβαλε το σακουλι στο ψυγειο...πηγε η μητερα μου μετα απο ωρα να ανοιξει το ψυγειο και το σακκουλι παρολιγον να αρχισει να πετα :D :D ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ....αλλα η ολη φαση ειχε πολυ γελιο.
Μεν το πεις...περσι εδωσε μου μια τζιηκλα "πεθαμενη" ο γερος μου και την εβαλα στη θηκη του γιλεκου μου.τελειωνουμε παμε σπιτι να φαμε και εγω παω σπιτι μου νυχτα σχεδον.αφηρημενος τελειως κρεμασα το γιλεκο στην πορτα του αρμαριου.πρωινες ωρες ακουω τσικ τσικ τσικ..ρε γμτ λαλω ακουω τες στον υπνο μου??ανοιξα τα ματια μου και συνεχιζει το τσικ τσικ...εκτυπησε με ρευμα ...επετακτηκα πανω ετσαλαπατησα και την γυναικα μου διπλα μου και επηα στο αλλο δωματιο...βαλω το χερι στην θηκη και φκαλω την τζιηκλα ολοζωντανη...εσυραμε γελιο με τον γερο μου την επομενη...περιττο να πω ηταν η μοναδικη φορα που ηρτε μαζι μου για περιπατο απο τον καιρο που μου παρεδωσε τα οπλα του...ενθυμια:)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
elcos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2011, 17:26

Re: Aνωδυνη Eυθανασία

Δημοσίευση από elcos »

Παλε καλα εσενα εζωντανεψεν τζιαι επηρες την πρεφα εμενα που εν εζωντανεψε τζιαι εκαταλαβα το που την μυροδκιαν .Ακομα βουρα με η γενεκα με το μαδρατζιν .........
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Aνωδυνη Eυθανασία

Δημοσίευση από Nikos »

Κι εμένα αν το θηραμα είναι ζωντανό, ο σκύλος το φέρνει ζωντανό...
Στρίψιμο το κεφάλι, η χτύπημα αυτού(κεφαλιού) σε πέτρα ή για μικρό θήραμα απότομο χτυπημα στο έδαφος..
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”