ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από Laurona »

Anthimos έγραψε:
Αχερκωτης έγραψε:Αρα Ανθιμε μου εξειδικευμενο κυνηγι μπορουμε να εχουμε εξειδικευμενους κυνηγους ομως με ταπελλες οχι.αυτο καταλαβα..
Αν εισαι με το σκυλλι σου πχ εσυ σε μπεκατσα κ εχεις φερμα σε περδικι θα το αποφυγεις κυνηγω μπεκατσα δεν το παιζω στο σκυλι μου..
Μιλω ετσι γτ ξερω σε που θηραμα εισαι χορτατος(φαινεται) :) κυνηγας για τα σκυλια σου κ οχι για δικη σου καρπωση..
Οι κατοχοι ηπειρωτικων φυλων που κανουν μειχτο κυνηγι πως οριζονται;δλδ παω σε κομματι π κρατα λαο αλλα εχω φερμα σε περδικα ή φραγγολινα ή μπεκατσα ή ορτυκι θα πρεπει να το αποφυγω;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Μιχαλη να μην χασουμε το νοημα στον τυπο
Οταν ξεκινω για μπεκατσα τα φυσιγγια μου ειναι τταπα 8 νουμερο σκαι κι 9 ..Οι τοποι που παω 99% δεν εχουν περδικια. Ξερω τουλαχιστο 50 τοπους που μπορω να βρω και μπεκατσα και πέρδικα . Συνειδητα δεν παω ...
Δεν πρεπει να βαλουμε ταπελλες σε κανενα ...
Στη πρωτη μου παραθεση εγραψα οτι αν σεβαστει ο ενας τον αλλο με εξιδεικευση και δεν παιζει ο ενας τα θηραματα του αλλου με " αθεμιτους " τροπους θα αρχισει το κυνηγι να ειναι πιο απολαυστικο .Ακόμα πιο απολαυστικο
Οπως σιγα σιγα αποδεχτηκαμε την εξιδεικευση στον λαγο και ολοι λεμε οτι ειναι ανηθικο να πυροβολουμε τον λαγο απο τους ιχνηλατες των αλλων και να τρεχουμε να στεκουμε μπροστα στους ιχνηλατες για να παιξουμε ενα λαγο το ιδιο δογμα σιγα σιγα θα πρεπει να καλιεργηθει και στα υπολοιπα κυνηγια.
Πιο συγκεκριμενα και ελπιζω να μην παρεξηγηθω . Διεθνως το κυνηγι της μπεκατσας γινετε με σκυλια φερμας ας πουμε . Αν ενα πρωι παει καποιος να κυνηγησει τσιχλα και περασουν δυο πουλια στο καρτερι ας μην τα πυροβολησει. Αφου εφυγε που σπιτι του να παει να παιξει τσιχλες.
Αν πιασω τα σκυλια μου να παω να κυνηγησω φραγκολινα σ ενα ποταμο που συχναζουν φασσαριες κι ερθει μια φασσα πεναλτυ στα 20 μετρα ας μην την παιξω αφου εχει πλασμα που εν που το πρωι εκει και περιμενει ...εγω πηγα για φραγκολινα εκει ...και τα λοιπα και τα λοιπα ....Τουτο προσπαθω να πω ελπιζω να εγινα κατανοητος...
Ξερω ακουγεται σαν παραμυθι για τα Κυπριακα δεδομενα αλλα ιδανικα σιγα σιγα θα πρεπει να σεβαστουμε ο ενας τον αλλο !!!!
Αν κυνηγω περδικα η φραγκολινα και φερμαρει μια μπεκατσα εκει που κυνηγω ασφαλως θα πυροβολησω και λαγο αν ειναι φερμαριστος απλα σιγα σιγα και με δικη μου επιλογη αποφασιζω τι και που θα κυνηγησω πιο εξιδεικευμενα με οπλα φυσιγγια και σκυλια που κανουν γι αυτη την δουελεια .
Αυτο δεν μπορει να το κανει ο καθε ενας.Θελει πολυ ωριμοτητα και κοτσια να περασεις την κοροιδια του διπλα σου, οπως τουλαχιστον την περνω εγω οταν το κανω.
ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΙΔΙΚΕΥΣΗ.Απλα ξερω τι θελω, τι πρεπει και σεβομαι και τον μαλακα που παει πανω του η φασσα.για παραδειγμα
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από MARIOSE »

Έγραψες φίλε μου...
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Ανθιμε μου καμια παρεξηγηση..βλεπω μιαν νεα λεξη να παρουσιαζεται προσπαθω να δω ή εστω να γραφτει ξεκαθαρα πώς η εννοια της λεξης οριζεται..
Το οτι θα κυνηγας μπεκατσα κ σηκωσεις φασσα μες το πευκερο εν αυτονοητο να μεν την πσιξεις αφου ο αλλος εν στο ποστο τ κ καρτερα την συνειδητα στο καρτερι..οπως κ ο ιδιος δεν θα γινει προσκαιρα μπεκατσας ή λααρης αν κοντα του καποιος αλλος κυνηγος βρηκε τα θηραματα που ο ιδιος κυνηγα..τουτοι εν οι αγραφοι νομοι που υποτιθεται υπαρχουν να τηρουντε..
Εγω ηθελα να δω πώς τουτη η λεξη χρησιμοποιειται σε κυν-ηγους που το σκυλλι τους τους οδηγησε σε 2-3 διαφορετικα θηραματα αν στο τελος της ημερας αυτο καταληξει ανορθοδοξο..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από Anthimos »

Laurona έγραψε:
Anthimos έγραψε:
Αχερκωτης έγραψε:Αρα Ανθιμε μου εξειδικευμενο κυνηγι μπορουμε να εχουμε εξειδικευμενους κυνηγους ομως με ταπελλες οχι.αυτο καταλαβα..
Αν εισαι με το σκυλλι σου πχ εσυ σε μπεκατσα κ εχεις φερμα σε περδικι θα το αποφυγεις κυνηγω μπεκατσα δεν το παιζω στο σκυλι μου..
Μιλω ετσι γτ ξερω σε που θηραμα εισαι χορτατος(φαινεται) :) κυνηγας για τα σκυλια σου κ οχι για δικη σου καρπωση..
Οι κατοχοι ηπειρωτικων φυλων που κανουν μειχτο κυνηγι πως οριζονται;δλδ παω σε κομματι π κρατα λαο αλλα εχω φερμα σε περδικα ή φραγγολινα ή μπεκατσα ή ορτυκι θα πρεπει να το αποφυγω;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Μιχαλη να μην χασουμε το νοημα στον τυπο
Οταν ξεκινω για μπεκατσα τα φυσιγγια μου ειναι τταπα 8 νουμερο σκαι κι 9 ..Οι τοποι που παω 99% δεν εχουν περδικια. Ξερω τουλαχιστο 50 τοπους που μπορω να βρω και μπεκατσα και πέρδικα . Συνειδητα δεν παω ...
Δεν πρεπει να βαλουμε ταπελλες σε κανενα ...
Στη πρωτη μου παραθεση εγραψα οτι αν σεβαστει ο ενας τον αλλο με εξιδεικευση και δεν παιζει ο ενας τα θηραματα του αλλου με " αθεμιτους " τροπους θα αρχισει το κυνηγι να ειναι πιο απολαυστικο .Ακόμα πιο απολαυστικο
Οπως σιγα σιγα αποδεχτηκαμε την εξιδεικευση στον λαγο και ολοι λεμε οτι ειναι ανηθικο να πυροβολουμε τον λαγο απο τους ιχνηλατες των αλλων και να τρεχουμε να στεκουμε μπροστα στους ιχνηλατες για να παιξουμε ενα λαγο το ιδιο δογμα σιγα σιγα θα πρεπει να καλιεργηθει και στα υπολοιπα κυνηγια.
Πιο συγκεκριμενα και ελπιζω να μην παρεξηγηθω . Διεθνως το κυνηγι της μπεκατσας γινετε με σκυλια φερμας ας πουμε . Αν ενα πρωι παει καποιος να κυνηγησει τσιχλα και περασουν δυο πουλια στο καρτερι ας μην τα πυροβολησει. Αφου εφυγε που σπιτι του να παει να παιξει τσιχλες.
Αν πιασω τα σκυλια μου να παω να κυνηγησω φραγκολινα σ ενα ποταμο που συχναζουν φασσαριες κι ερθει μια φασσα πεναλτυ στα 20 μετρα ας μην την παιξω αφου εχει πλασμα που εν που το πρωι εκει και περιμενει ...εγω πηγα για φραγκολινα εκει ...και τα λοιπα και τα λοιπα ....Τουτο προσπαθω να πω ελπιζω να εγινα κατανοητος...
Ξερω ακουγεται σαν παραμυθι για τα Κυπριακα δεδομενα αλλα ιδανικα σιγα σιγα θα πρεπει να σεβαστουμε ο ενας τον αλλο !!!!
Αν κυνηγω περδικα η φραγκολινα και φερμαρει μια μπεκατσα εκει που κυνηγω ασφαλως θα πυροβολησω και λαγο αν ειναι φερμαριστος απλα σιγα σιγα και με δικη μου επιλογη αποφασιζω τι και που θα κυνηγησω πιο εξιδεικευμενα με οπλα φυσιγγια και σκυλια που κανουν γι αυτη την δουελεια .
Αυτο δεν μπορει να το κανει ο καθε ενας.Θελει πολυ ωριμοτητα και κοτσια να περασεις την κοροιδια του διπλα σου, οπως τουλαχιστον την περνω εγω οταν το κανω.
ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΙΔΙΚΕΥΣΗ.Απλα ξερω τι θελω, τι πρεπει και σεβομαι και τον μαλακα που παει πανω του η φασσα.για παραδειγμα

Λεβέντη μου ν αλλαξω τον τιτλο και να γραψω κυνηγετικη ωριμοτητα τοτε...Απλα θεωρω οτι εν προσβλητικο να πεις σε καποιο εισαι ανωριμος παρα μη εξειδικευμενος!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Αχερκωτης
Full Member
Δημοσιεύσεις: 556
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2015, 13:20

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από Αχερκωτης »

Ανθιμε μου εν ξερω αν εν η λεξη σαν λεξη που εν το ζητημα..
Εξειδικευση...
Ειδικευομαι μονο σε ενα θηραμα;ειδικευομαι αναλογα με το μερος στο θηραμα;αν βρω κατι αλλο που επισης θηρευω ειναι στα γουστα μου ο "κανονας"της λεξης απαγορευει την θηρευση κ καρπωση..αυτα ηθελα να γραφτουν..
Αν πρεπει να μπουν ταπελλες στον κυνηγο αναλογα με το θηραμα..
Οταν κυνηγησω μπεκατσα κ γω θα ανοιξω τσιοκ θα εχω διασπορεα κ ταππες λογω τοποθεσιας κ θηραματος αλλα θα επιδιωξω θηρευση κ αλλων ειδων αφου κυν-ηγηθηκαν..εννοω επηραν με τα σκυλια εκει..
Εχτος τουτου του ορισμου ηθελα να εκφρασω κ ενα φοβο με τις νεες εννοιες οπως τουτες εμφανιζονται στο πως μπορει να ερμηνευτουν ειτε απο μας ειτε απο αρμοδιους φορεις..
Δλδ αν εμεις μιλαμε για εξειδικευση στο θηραμα κ ταπελλα αποκλειστικα σε κεινο εν σημαινει πιαστε ευκαιρια αρμοδιου κ οριστε αδειες κυνηγιου ανα θηραμα πχ..αφορμες θελουν ξερουμε το καλο εν να προσεχουμε μεν φκαλουμε τα μαθκια μας μονοι μας..
Ελπιζω να τα εγραψα σωστα κ να μεν παρεξηγηθω με κανεναν..φιλικα κ χαρην της συζητησης ολα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Konstantinos P
Full Member
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 05 Σεπ 2013, 15:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από Konstantinos P »

Laurona έγραψε:Λυπαμε πραγματικα

Ας πουμε λοιπον αληθειες μεχρι να φτασουμε στην ΄΄εξιδικευση΄΄ και μετα ας φκαλει οποιος θελει τον εαυτο του εξω.

1. ΦΟΡΟΥΜ. Ειναι ενας χωρος οπου πολλοι ανθρωποι θα συνομιλησουν και θα ανταλαξουν αποψεις, ιδεες κα ιαντιληψεις περι του θεματος που τους απασχολει.Ειναι ολοι τους διαφορετικοι μεταξυ τους και δυστυχως καποθ εδω μεσα την διαφορετικοτητα την εχουμε καταδικασει.Ακριβως γιαυτο τον λογο εχουμε βαλει και ταπελες και κρινουμε αμεσως οτι δεν μας αρεσει πολλες φορες με ασχημο τροπο. Καποτε σκοπιμα, καποτε επειδη ειμαστε φορτισμενοι και γραφουμε σε λαθος ωρα και καποτε αθελα επειδη ο γραπτος λογος εχει αυτο το μειονεκτημα
2. ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ. Σε αυτο δεν μας πιανει κανενας, αφου οι πλειοψηφια στην προσπαθεια να παρει την ταπελλα του σωστου και σεβασμιου γινεται ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ μονο ομως πισω απο την οθονη.Πανω στο βουνο κανει τα εσχατα και σε καμια περιπτωση δεν τηρει αυτα που υποστηριζει.
3. ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ. Εφαμεν και τις γεναιτζιες. Απορω ωρες ωρες με τοσα προβληματα που εχουμε πως μπορειτε να εισαστε ολη μερα στον ελεγχο και στην αστυνομευση του τι γραφει ο καθε ενας, τι εκανε, τι επεξε, πως το επεξε κλπ. Η διαχειρηση ΟΦΕΙΛΕΙ να κοβει πραγματα που ειναι λαθος και περνουν λαθος μυνηματα.Οταν κατι δεν μας αρεσει δεν το βλεπουμε.Δεν το παρακολουθουμε και δεν σημετεχουμε. Ασχετως ειναι σωστο η λαθος, το να το κουτσομπολευω ειναι χειροτερο.Μπορω να πω σε υατον που το εβαλε οτι δεν μου αρεσει και τελειωσε.
4. ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΣ. Καλα εαν ειχαμε μαθκια πισω μας να βλεπαμε τα δικα μας αισχη θα απορουσα εαν τολμουσαμε να ασχοληθουμε με τα αισχη των αλλων.Το χειροτερο για μενα ειναι τα ατομα που το παιζουν ηθικοι και σωστοι....εχουν καταφερει να περασουν κιολας αυτη την ταπελλα αλλα ξερουν οι ιδιοι οτι ειναι απο την κορφη μεχρι τα νυχια ενα ψεμα.Γιατι ξερουν οτι το φερμαριστο περτιτζι που λενε ΔΕΝ ηταν.Γιατι ο λαγος ηταν τσιλιμενος η κλεψιμιος.Γιατι οι 40 τζικλες ηταν απο ολη την παρεα και οχι δικες τους.Γιατι οι μπεκατσες ηταν το πρωι στο περασμα και οχι με την αξια τους.Αλλοςπως ομως τα δειχνουν δαμεσα

5. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΠΙΕΣΗ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ. Η εποχη που ζουμε ειναι ενας πραγματικα δυσκολος αγωνας αντοχης των ανθρωπινων νευρων.Και το να ξεσπαμε πισω απο μια οθονη με κουτσομπολια, κρισεις μελων, ασχημες συμπεριφορες ειναι φυσικο φαινομενο. Ειναι ομως και λαθος.Ας παμε γυμναστηριο, ας παμε σκοπευτηριο ας πιασουμε ενα σακκο μποξ αλλα ας μην γινομαστε εδω μεσα ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ. Οι διαχειριστες ειναι και οι ιδιοι ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΕΣ,ΕΧΟΥΝ ΜΑΣΤΟΡΟΥΣ, ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ και δεν θα κανουν σε εμας μπειμπυσιττινγ καθημερινα.Μπορουσαν πολυ ευκολα να διαγραφουν αβερτα και χωρις να το δικαιολογησουν.
6. ΠΡΟΒΟΛΗ. Οι φωτογραφιες και τα λογια ειναι καλα.Να προσπαθουμε ομως να τα δικαιολογουμε και να τα αναπτυσουμε σωστα, ωστε να προβαλουν το κυνηγι και οχι εμας.Το να δειχνω κατι και το να λεω κατι που δεν φαινετε στο βιντεο η στην φωτο η να απειλω και να φωναζω δεν ειναι τροπος που πρεπει να ανεχετε ο αλλος. Και το να με αγνοει συνεχως δεν ειναι λυση.Πρεπει και γω να χω επιγνωση και να μην εκμεταλευομαι την σεβαστη ανεχεια του.Δεν θα με ανεχετε για παντα.

7.ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ. Εγω αντιλαμβανομαι τον ορο οπως τον θεσατε αλλα οι περισσοτεροι εχουν καταλαβει την ΘΗΡΑΜΑΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ. ο ΟΡΟς αναφερετε στο να ξερω τι θελω να κυνηγησω την δεδομενη ωρα και να το κανω με τον σωστο και πρεπον τροπο. Ετσι βελτιωνομαι και μαλιστα κατα πολυ και ετσι μαθαινω να εκτιμω το ενα θηραμα που καρπωθηκα σωστα και οχι τα πολλα, η τα θηραματα με δολιο τροπο.
Καποιος μπορει να βαφτιστει μπεκατσας, να κυνηγα μονο μπεκατσες αλλα να τις παιζει ολες στο σταμα.Αυτο δεν ειναι κυνηγετικη εξειδικευση.
Ο λαγοκυνηγος που φκαλει τον λαγο , χανει τον και τον περνει απο το κυνηγο στην απεναντη πλαγια που τον καρπωθηκε τυχαια και νομιμα ΑΦΟΥ αυτος τον καλλικωσε ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ.
Η κυνηγετικη εξειδικευση δεν αναφερετε μονο στο θηραμα ως αυτοσκοπο αλλα και στον ιδιο τον κυνηγο που εξειδικευετε να κυνηγα με ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ , ΣΕΒΑΣΜΙΟ ΠΡΟΣ ΤΟΥς ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΘΗΡΑΜΑ ΤΡΟΠΟ, ΠΟΥ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΑΞΙΕΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΗΘΙΚΕΣ που δυστυχως λιγοι εχουν.
Οταν τις αποκτησουμε θα εχουμε και κυνηγετικη εξειδικευση
7. ΑΠΟΛΥΤΟΣΥΝΗ. Το να ειμαστε απολυτοι και να μην βλεπουμε και τα δυο νομισματα μας κανει συν των αλλων και εγωιστες. Βρισκω πολυ συχνα αυτο το φαινομενο στο φορουμ. Ας ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΕΡΕΤΩΣ.

Οποιος θεωρει οτι τα ποιο πανω δεν τον πιανουν μεσα στο κολανι.....ας συνεχισει τις προσβολες, την κοροιδια και το μπουρδελο που δυστυχως ειδα χτες και σημερα.

Τα αρχιδια τα εχουμε οχι για να δειχνουμε οτι ειμαστε....αλλα για να ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ.
Χρύσανθε μου εσκέφτουμουν για ώρα τι να γράψω για ορισμό και κάλυψες με απόλυτα...
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από Laurona »

Αυτο δεν μπορει να το κανει ο καθε ενας.Θελει πολυ ωριμοτητα και κοτσια να περασεις την κοροιδια του διπλα σου, οπως τουλαχιστον την περνω εγω οταν το κανω.
ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΙΔΙΚΕΥΣΗ.Απλα ξερω τι θελω, τι πρεπει και σεβομαι και τον μαλακα που παει πανω του η φασσα.για παραδειγμα[/quote]


Λεβέντη μου ν αλλαξω τον τιτλο και να γραψω κυνηγετικη ωριμοτητα τοτε...Απλα θεωρω οτι εν προσβλητικο να πεις σε καποιο εισαι ανωριμος παρα μη εξειδικευμενος!![/quote][/quote]
λεβςντανθρωπε μου κανε μια περιστροφη οπου δηποτε κ αν βρίσκεσαι.
Δουλειά. ..κυνηγι....εξοδο...είμαστε γεματοι απο ''εξιδεικευμενους ''ανωριμους ανιδεικευτους.

Και ειναι και μουσιαμμαες.
Δεν καταλαβαινουν τουτοι που ετσι ειδους προσβολες.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Θελω να γραψω πολλα ... αλλα για να μην ριξω λαδι στην φωτια θα αρκεστω σε αυτο που ειχα ξαναγραψει πρην 200 χρονια

Ειναι μεγαλη αρετη να μπορει ενας κυνηγος να ελενξει το δαχτυλο του , ενα μπαμ περισσοτερο δεν θα κανει κανενα μεγαλητερο κυνηγο, ενα μπαμ λιγοτερο ομως μπορει να διασφαλισει το μελλον του "αθληματος" !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από Γιατρός »

All you can eat ? ξεπερασμένο για μερικούς σε εστιατόρια αλλά όχι στην κοινωνία μας
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Ρε παιθκια μαλλωνουμε για τα αυτονοητα και δαμε ο κοσμος καιγεται!

Συζητουμε για λεπτομερειες και γινονται επιθεσεις εκει που δεν πρεπει για μαλακιες.

Εχει μια παροιμια που λαλει: " Δουλειαν εν ειχε ο ........"


Οταν εχεις παιδεια εχεις ετελειωσε. Δεν πα να τζηνιας περτικους με ιχνηλατες!


Για προσωπικες επιθεσεις και αντιζηλειες στο ασχετο δεν θα σχολιασω.


Υ.Γ.
Αλλον η θεωρια και αλλον η πραξη
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”