Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

andreas78 έγραψε:Φίλε μου είσαι καλά..???
Το post σου το διάβασες πριν ξανά απαντήσεις....????
Τι έχω γράψει αρχικά, κατάλαβες..?????

Κάτι πάει λάθος, μάλλον άλλα γράφεις και εγω άλλα διαβάζω.!!!!!!!
δεν αναφερομουν σε αυτό που ειπες εσυ για τις φωτογραφιες του fb...εχω τα 400 Ανδρεα αν και εσυ το υπονοησες πολλες φορες πως δεν τα εχω...και αυτό δεν δειχνει παιδεια...επειδή ακουστηκαν πολλα και για το βιντεο του Σολωνα και για το ποστ του Σπυρου και για φωτογραφιες στο φορουμ παλια...σε σημειο να φοβούνται μελη να ποσταρουν την καρπωση τους (παντα σε κοσμια πλαισια)...μην πεταχτουν 2-3 ατομα και αρχισουν τα σου πα και μου ειπες με τις ειρωνειες...σε αυτό αναφερομουν...

Και ειπες και πολύ σωστα πραματα αλλα από ότι φαινεται εσυ δεν καταλαβες αυτά που ειπα...και προσπαθεις να πιαστεις από λαθος κατευθύνσεις που ποτε δεν ηταν απεναντι σου...απλα και μονο για να πεις αυτό που ολοι εδώ μεσα στο φορουμ γνωριζουν και εκτελουν παντα με τις αποκλισεις φυσικα που είναι και ανθρωπινο...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από giorgos80 »

μεχρι στιγμης επαιξα 2 περδικια το πρωτο καθοντας.εμπρος ροτσιαστε με κι εμενα.
μακαρι να ηταν αυτες οι παρανομιες που γινονται
andreas78

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από andreas78 »

Λεωνίδα,
Εξ αρχής αναφέρομαι σε ηθική και αγραφους νόμους, δεν αναφέρθικα πουθενά στον Σπύρο ή στον Σόλωνα και έχω δηλώσει στο θέμα των παρθένων οτι συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου.
ο Σπύρος όπως και ο Σόλωνας έχουν προσφέρει και θα συνεχείσουν να προσφέρουν ούκ ολίγα στο παρόν φόρουμ.
Οι φωτογραφίες που αναφέρθηκα αφορούν το Facebook και μάλιστα μερικοί εξ αυτών που αντέδρασαν σε απρεπές θέαμα ήταν και ο Σπύρος και ο Αλέξης, αλλά και άλλα παιδιά εξ όσων είδα.!!!!!!
Θα έρθει πολύ σύντομα η στιγμή που θα σου αποδείξω με γεγονότα και αποτελεσματα αν η ηθική φταιει η όχι, πολύ σύντομα.!!
Καλή συνέχεια και δεν υπάρχει λόγος συνέχησης της συζήτησης έχει χαθεί η ουσία.

Φίλε Γιώργο, ο καθένας κάνει ότι νομίζει μεσα σε νόμιμα πλαίσια, πως είναι σωστό και το αναλύει και δικαιολογεί ο ίδιος όπως νομίζει και πιστεύει.
Καλή συνέχεια και σε σένα.!!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

andreas78 έγραψε:Λεωνίδα,
Εξ αρχής αναφέρομαι σε ηθική και αγραφους νόμους, δεν αναφέρθικα πουθενά στον Σπύρο ή στον Σόλωνα και έχω δηλώσει στο θέμα των παρθένων οτι συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου.
ο Σπύρος όπως και ο Σόλωνας έχουν προσφέρει και θα συνεχείσουν να προσφέρουν ούκ ολίγα στο παρόν φόρουμ.
Οι φωτογραφίες που αναφέρθηκα αφορούν το Facebook και μάλιστα μερικοί εξ αυτών που αντέδρασαν σε απρεπές θέαμα ήταν και ο Σπύρος και ο Αλέξης, αλλά και άλλα παιδιά εξ όσων είδα.!!!!!!
Θα έρθει πολύ σύντομα η στιγμή που θα σου αποδείξω με γεγονότα και αποτελεσματα αν η ηθική φταιει η όχι, πολύ σύντομα.!!
Καλή συνέχεια και δεν υπάρχει λόγος συνέχησης της συζήτησης έχει χαθεί η ουσία.

Φίλε Γιώργο, ο καθένας κάνει ότι νομίζει μεσα σε νόμιμα πλαίσια, πως είναι σωστό και το αναλύει και δικαιολογεί ο ίδιος όπως νομίζει και πιστεύει.
Καλή συνέχεια και σε σένα.!!!
Ανδρεα δεν υπαρχει λογος να απόδειξεις τιποτα σε μενα...ο Αντρικκος στα λεγομενα του καθαρα αναφερθηκε στο βιντεο του Σολωνα και το ποστ του Σπυρου αν διαβασεις από την αρχη...σε αυτό αναφερθηκα και γω όχι σε σενα...

Συνεχισε αυτό που κανεις φιλε και αν η ηθικη είναι ο λογος που φταιει...το ξερω καλα...παρολιο να με στειλουν στον άλλο κοσμο για να παιξουν μια μπεκατσα ρεχτη...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
AntrikkosTheHunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 09 Νοέμ 2015, 16:09

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από AntrikkosTheHunter »

BAIKAL TEAM , Ανηθικο για τους φασσαρηδες εν μονο αμα τους παιζεις τις φασσες τους ψηλα και δεν τις αφηνεις να κοντεψουν ...Ολα τ αλλα κυνηγια και θηραματα σφαζονται μαχαιρονονται και θησιαζονται και απαξιουνται μπροστα στο πεζουνι "σιδερενια" Εχασατε το νοημα του τι ηθελα να γραψω
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από MARIOSE »

Αντρίκκο, έπιασαμε το νόημα σου.

Το πεζούνι "σιδερένια" εν το αγαπημένο μου θήραμα, ελπίζω να μεν έκαμα κανένα έγκλημα...

Κανεί σχόλια, πολλοί σοβαροί ανθρώποι έγραψαν πολλά σοφά λόγια πιο πάνω, όσοι εθέλαμε να πιάσουμε το νόημα επιάσαμεν το, οι υπόλοιποι μάλλον έχουν άλλο σκοπό...
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

AntrikkosTheHunter έγραψε:BAIKAL TEAM , Ανηθικο για τους φασσαρηδες εν μονο αμα τους παιζεις τις φασσες τους ψηλα και δεν τις αφηνεις να κοντεψουν ...Ολα τ αλλα κυνηγια και θηραματα σφαζονται μαχαιρονονται και θησιαζονται και απαξιουνται μπροστα στο πεζουνι "σιδερενια" Εχασατε το νοημα του τι ηθελα να γραψω
Ανηθικο Αντρικκο είναι να περιμενεις να κατσει η φασα πας τον εφκαλυπτο και να εισαι πουκατω του να την παιξεις με 9αρα να με τη λυσεις...ανηθικο είναι να μεν θελεις να κυκλοφορει άλλος φασαρης στο χωρκο σου γιατι ολος ο τοπος ε περιουσια σου...ακομα και ο ποταμος...ανηθικο είναι να ταιζουν τα πεζουνια όπως τα λαλεις με τα φορτηγα και να κλειουν τις στρατες να μεν ρεσσει αυτοκίνητο και να φκαλουν σκοπιες για να πατσαρκαζουν κοσμο που προσπαθει να ρεξει να παει στο βουνο η να του σιηζουν τα λάστιχα του...

Οποταν...η ηθικη δεν είναι μονο στο περδικι και στο λαγο φιλε...είναι γενικα στο κυνηγι και στη νοοτροπια των ανθρωπων...απλα πιαστηκες από 2 φασεις στο φορουμ για να θίξεις την ηθικη των ατομων αυτων...σαν να και εκαμαν τα εσχιστα
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Θα μπορουσα να γραφω με τες ωρες ... καποτε αυτο ηταν το αγαπημενο μου θεμα !
Αγαπητε Αντρεα the hunter πρην απο χρονια "κοπελουι" τοτε εγραφα αυτα που τωρα εσυ γραφεις,
και εγω οπως και εσυ τωρα με ατσαλα παραδειγματα στοχευοντας τυφλα δεξια και αριστερα ειχα γινει το ποιο μισητο μελος στο φορουμ !

Γιαυτο αγαπητε Ανρτεα καλο ειναι να μην προσοποποιουμε καταστασεις οταν δινουμε παραδειγματα σε τοσο ευαισθητα θεματα μονο καβγαδες και ενταση θα φερουν !
Σιγουρα κανενας δεν θα ριξει το Εγω του εστω κιαν ξερει πως εχει λαθος και σιγουρα οπως αργα και εγω καταλαβα με αυτο τον τροπο δεν θα καταφερνεις να περασεις ουτε το μηνυμα που θες !

Οντως ειναι καιρος για αυτοκριτικη , για ακομη μια χρονια οι αρμοδιοι δηλωνουν αυξησεις στα θηραματα τα βουνα ειναι νεκρα ... αργα η γρηγορα το παραμυθι ομως θα τελειωσει και το κυνηγι θα ερθει στο οριστικο του Τελος και τοτε ειναι που πολλοι "αντρικοι" θα αλληλοσκοτωνονται για το ποιος εφταιξε λιγο και ποιος πολυ !

Κανεις δεν ειναι αναμαρτητος ουτε εγω ουτε κανενας , γιαυτο ειναι καιρος κυριοι να δουμε λιγο πισω μας και να αναλογιστουμε τι θα αφησουμε μπροστα μας !

καλα κυνηγια σε ολους , ασφαλισμενα και παντα προσεχουμε ποτε και αν πρεπει να πατησουμε την σκανδαλη , ενα μπαμ περισσοτερο ενα λιγοτερο μπορει να κανει την διαφορα !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Καλησπερα,

Πρωτα να καλοσωρισω τον AntikkoTheHunter στο παρον φορουμ. Εχεις κανει την καλυτερη επιλογη που διαλεξες το παρον φορουμ να γινεις μελος και ευχομαι να παραμεινεις στη παρεα μας. Εδω 8α διαβασεις ευαγγελια απο ατομα επαγγελματιες και εμπειρογνωμονες με τεκμηριωμενα παραδειγματα και αποδειξεις που ευελπιστω οτι θα σε μεταμορφωσουν οχι μονο σε καλυτερο κυνηγο αλλα και σε καλυτερο ανθρωπο. Οπως εγραψε ενα αξιολογο μελος του φορουμ εδω ειναι ενα σχολειο...και τον θερμοπαρακαλω οπως γραφει πιο συχνα, κα8ως και αλλα μελη που για καποιο λογο ''απαξιουν'' να δωσουν τη δικη τους παραθεση. Γνωριζουν ποιο ειναι και σε ποιους αναφερομαι και δικη τους συμμετοχη σε τετοιου ειδους συζητησεις..αλλα και σε αλλες... δινουν ενα αλλο χρωμα...ενα πιο βαθυστοχαστο νοημα.....δινοντας πραγματικα οχι μονο μαθηματα στη κυνηγετικη μας δραστηριοτητα αλλα και μαθηματα ζωης.
Δεν θα αναφερθω στο συγκεκριμενο θεμα οσον αφορα την κυνηγετικη παιδεια και ανοχη , για το απλουστατο λογο οτι εχουν γραφτει πολλες φορες και αν ερευνησεις τα θεματα στο φορουμ θα διαβασεις πολλα για το θεμα αυτο.
Φιλε Antrikko προσωπικα θα αναφερθω ΠΟΥ ημουνα οταν πρωτοεκανα εγγραφη και εγινα μελος σε αυτο το φορουμ και ΠΟΥ βρισκομαι σημερα.
Στην αρχη ημουν δυσπιστος...ξερολας...που νομιζα οτι ειχα γνωσεις οσο αφορα το κυνηγι...αλλα τελικα δεν ηξερα πολλα.
Στηριζα το κυνηγι με ημιαιμους σκυλλους(οχι οτι ειναι λαθος...οπως αρεσει) και δεν υποστηριζα τα προτυπα μιας φυλης.
Ημουν ανενεργο μελος κυνηγετικου συλλογου.
Αφηνα σκουπιδια και ημουν σχετικα αδιαφορος οσο αφορα τη καθαριοτητα στους κυνηγετικους χωρους.
Σε καποιες φορες εβαζα φυσιγγια οτι να ναι στο οπλο μου.
Δεν ειχα παρει το οπλο μου ποτε σε οπλουργο.
Δεν ειχα σκεφτει να βελτιωσω τη σκοπευση μου.
Εαν ηταν κουτσοφτερο ή και μακρυα πεθαμενο το θηραμα που κτυπησα...απλα βαριομουν να παω.
Ηθελα να κτυπησω οσο το δυνατο πιο πολλα γτ ετσι πιστευα οτι θα φαινομαι καλυτερος κυνηγος και βυλλας.
Eαν πηγαινα κυνηγι και δεν εριχνα ουτε φυσιγγι....ΟΤΙ ΠΕΤΟΥΣΕ ΤΟ ΕΚΤΕΛΟΥΣΑ. Αυτα και πολλα αλλα που δεν μπορω τωρα να θυμηθω να γραψω.
Σημερα σχεδον στα 32 μου......ακομα μαθαινω και προσπαθω να εμπλουτισω τις κυνηγετικες μου γνωσεις,
Kυνηγω με καθαροαιμα drahthaar
Προσπαθω να ενταχθω και να γραφτω σε κυνηγετικο συλλογο αναλογως του ελευθερου χρονου που εχω...εντουτοις με το πατερα μου ποτιζουμε, καταπολεμουμε και προσπα8ουμε να βοηθησουμε το θηραμα να ευδοκιμησει.
Τα σκουπιδια στο τελος του κυνηγιου...ερχονται σπιτι μου στο καλαθο αχρηστων(1 σακκουλουι ειναι).
Το οπλο μου εχει παει σε επαγγελματια οπλουργο
Εχω αυξησει και βελτιωσει της σκοπευτικες μου ικανοτητες.
Προσπαθω να μην αφηνω ποτε και εξαντλω καθε πιθανοτητα να βρω το πεθαμενο και κουτσοφτερο θηραμα.
Βαζω στη θαλαμη του οπλου μου σωστα φυσιγγια αναλογα με το κυνηγι και το θηραμα που θα αναζητησω.
Τηρω το κοτα αλλα προσπαθω να μυησω και αλλους να το κανουν
Τις τελευταιες 2 εξορμησεις οπως εβαλα τα φυσιγγια στο οπλο μου τα εβγαλα...χωρις καν να επωμισω...αλλα πηγαμε και ηρθαμε σπιτι ολοι μας καλα.
Εγινα καλυτερος κυνηγος , ανθρωπος, πατερας και συζυγος.
Ακομα μαθαινω οπως ειπα πιο πανω...και δεν ειμαι τελειος...οπως δεν ειναι κανεις μας...και ολα αυτα τα απορροφησα και μου τα περασε αυτο σχολειο, αυτο το φορουμ και ευχαριστω διαχειριστικη επιτροπη, admin( αν με 8υμασαι φιλε μου εδωσες φανελλα στην εκθεση) για ολα αυτα που με εμαθε και συνεχιζει να το κανει. Θα αναφερθω και παλι στα ατομα που σπανια γραφουν...αλλα οταν το κανουν...λενε χρυσες κουβεντες....ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ.
Επισης φιλε Andrea 78 συνεχισε οτι κανεις...εισαι ενα απο τα ατομα που αναφερομαι πιο πανω....και φιλε ΒΑΙΚΑL η επιστροφη σου πισω στο φορουμ σημαινει οτι το αξιζεις......και ειμαι σιγουρος εαν τα πειτε απο κοντα με τον Andrea 78 θα ανταλαξετε ιδεες και αποψεις σε πολυ φιλικο και πρεπον επιπεδο χωρις αντιπαραθεσεις πισω απο μια μικρη οθονη.
Αυτα φιλε Antrikko....ελπιζω να καταλαβες το νοημα και σου ευχομαι καλη συνεχεια.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από Laurona »

Πραγματικά φιλε μου εδωσες τον λογο για να αρχισω να συμμετέχω ξανα οπως παλια.
οχι μονο για πασιαμα κ αστεια αλλα σοβαρα με γνωσεις κ τοποθετήσεις στα θεματα που κατεχω.
νομιζα οτι οι ''αξιες'' ειχαν χαθει πια κ στο φορουμ.
το ποστ σου ομως ειναι γεματο απο αυτες.

Μπορει να μην είμαι στα άτομα που αναφερεις πιο πάνω αλλα πιστευω οτι αξιζει να προσφερω ξανα κ γω οπως παλια.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”