Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

admin έγραψε:
AntrikkosTheHunter έγραψε:Αυτά που με ενόχλησαν για να ανοίξω αυτό το θέμα δεν έχουν να κάνουν σε καμια περίπτωση με λαθροθηρία αλλα για το σεβασμό μας προς το θήραμα , και φιλε Ατμην , βλέποντας την υπογραφή σου αν είναι με την κάλυψη του νομου που θα προσέξουμε το ενδημικό μας θήραμα και όχι με το ήθος ζητω που καήκαμε

Αγαπητέ Αντρίκο νομίζω σου έχω ξεκαθαρίσει πολύ αναλυτικά ότι η δική μας εμπλοκή μέσα σε μια ζωντανή κοινότητα είναι μέχρι ένα σημείο , αυτό που σε ενόχλησε και καλά και έκανες και το ανάφερες δέν έχει να κάνει με την διαχείριση. Εδώ μέσα δέν είναι στρατόπεδο συγκεντρώσεως, υπάρχουν μέλη παλιά και καινούργια και όπως είπα ο καθένας προσπαθεί να πάρει και να δώσει με σκοπό πάντοτε την βελτίωση. Το σχόλιο σου έκανε λόγο για συγκριτική κατάσταση παλιά με τώρα και με την ανοχή των ατμιν. Έκανε λόγω για ακόλουθους μελών που δίδουν το κακό παράδειγμα όπου πάλι τα χέρια της διαχείρισης είναι δεμένα εάν ο ίδιος που ακολουθεί δέν έχει την σωστή κρίση να δεί τι είανι σωστό και τι είανι λάθος. Όσο για την υπογραφή μου αγαπητέ φίλε οι δικές μου αντιλήψεις και τα δικά μου πιστεύω με τα πιστεύω και τις αντιλήψεις άλλων συναδέλφων δέν έχουν καμία σχέση. Εάν ήσουν ένας τακτικός αναγνώστης του περιοδικού και διάβαζες την αρθρογραφία μας ιδιαίτερα την δική μου ή εάν ήσουν και ένα τακτικό μέλος του φόρουμ όλα αυτά τα χρόνια θα ήξερες έαν ενοοώ ή όχι αυτά που γράφω στην υπογραφή μου! Εάν ήταν απο το δικό μου χέρι αγαπητέ φίλε να ορίζω τους νόμους και το ορθολογιστικό κυνήγι η μισή Κύπρο δέν θα κρατούσε όπλο!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

savvis25 έγραψε:Προκαλώ τον Αντρίκκο να μου πει αν τυγχάνει "αναμάρτητος"!
Και ο λόγος που τον προκαλώ είναι γιατί αναφέρθηκε σε ένα μεμονομένο συμβάν/σχόλιο του Σπύρου.
Τον Σπύρο ΔΕΝ τον ξέρεις όπως εγώ ή κάποιοι άλλοι από το φόρουμ (Δεν είμαι δικηγόρος του! Απλά προσπαθώ να σου δώσω μια εικόνα... για να ξέρεις ποιον προσπάθησες να κτυπήσεις για να μειώσεις και άλλους εδώ μέσα).
Σε πληροφορώ λοιπόν πως τα χιλιόμετρα που κόφκει ο Σπύρος στο κυνήγι του περδικιού (αρκετές φορές και εγώ μαζί του) και της τσίκλας κάθε χρόνο.... καλύφκεις 3 γυρούς της Κύπρου!! Έτυχε να δει ένα περδίκι να τρέχει στο έδαφος και η αδρεναλίνη της στιγμής τον ώθησε να επωμίσει και να πυροβολήσει!!
Να φανταστώ ότι μόνο στο Σπύρο έτυχε αυτό.!!

Είμαι περήφανος που είχα την τύχη να γνωριστώ με τον Σπύρο μέσα από αυτό το χώρο, είμαι περήφανος που τον είδα να έρχετε σε ευθεία ρίξη με 6-7 κυνηγούς, την Δευτέρα 2 Νοεμβρίου(επόμενη μέρα από την έναρξη) με θέμα το αν είναι ορθό να κτυπά κάποιος 2ο λαγό στην ίδια εξόμηση απλά και μόνο επειδή κυνηγά παρέα με κάποιον άλλο(η άδεια που εκδίδουμε δεν είναι ομαδική αλλά λέει για 1 λαγό ανα άτομο). ΕΊΜΑΙ Περήφανος που δεν Κώλωσε και "την είπε" σε μεγαλύτερους ηλικιακά από αυτόν γιατί υποστήριζαν πως την πρώτη Εξόρμηση παίζουν όσα πιο πολλά περδίκια έβρουν γτ αν δεν το κάμουν αυτοί θα το κάμει κάποιος άλλος... αφου.... "Εν μές την Κύπρο που ζιούμε".

ΚΑΙ για να κλείσω το σχόλιο μου: Μπήκες επιθετικά μέσα σε αυτό το φόρουμ (που προσωπικά λατρεύω γτ με με βοήθησε να διορθώσω πολλά πράγματα στην αντίληψη μου περί κυνηγίου) και αυτό με βάζει σε υποψίες!! Εύχομαι πριν κάνεις εγγραφή για να κάνεις το σχόλιο σου να διάβασες πόστς από προηγούμενα χρόνια όπως έκανα και εγώ(έκαμα σχεδόν 2 μήνες για να τα διαβάσω ΟΛΑ πριν κάνω εγγραφή και όποτε βρίσκω χρόνο ξαναδιαβάζω κάποια πόστς) γιατί αν δεν το έκανες τότε λυπάμαι αλλά έχεις ελλειπή εικόνα για τη αξία αυτού του Φόρουμ.

Συγγνώμη αν ήμουν απότομος.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Περιοχή σκουριωτισσα...εκει που εθαψε το σκυλο του ο Σωτηρης...τερμα του δρομου στο γιοφυρι αριστερα στους ευκαλυπτους...περσυ εμουνταραμε 5 ατομα να με δερουν γιατι είμαι ξενικος και εν αφηνω τις φασες να κατσουν να τις παιξουν καθοντας πρωτα αυτοι και μετα ότι μεινει και μεις...ηλικιας 50-65 χρονων ολοι τους...ισως πρωτη φορα που εθολωσα τοσο πολλα στη ζωη μου...και αν δεν ηταν ο σύντροφος μου, ο θειος της γυναικας μου και ενας ψυχραιμος που την παρεα τους ισως να με πυροβολουσαν θεμας...αφου απειλησαμε ότι αν κοντεψω άλλο λιο θα με πυροβολουσαν....αυτή είναι η παλια γεννια κυριοι...για να μην λεμε μονο για τους νεους...

Αντικκο εχεις πολλα να μαθεις και να δεις...οποταν μην κατακρινεις από 2 λογια η μια φωτογραφια...εμενα με διεγραψαν και ξαναεπανηλθα...οι κυριοι του φορουμ σε πολλα μπορουν να εχουν λαθος καμμια φορα...από πλευρας ηθικης όμως ποτε...και αεις τες πελαρες τυπου επαιξε περδικι ρεχτο η εν επιε να το πιαει αφου ηταν κουτσοφτερο μες τα ακάμωτα...ελεος με τουντες ηλιθιοτητες ποιον...εκαμαμε τα ουλλα επιστημη τζαι εμεινε να μεν παιζουμε τα περτιτζια που ρεσουν που πανω μας!!!
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από 'petros' »

virtualgreek έγραψε:Παρακολουθώ αυτή την συζήτηση τις τελευταίες ημέρες κρατώντας μία απόσταση στην προσπάθεια μου να είμαι αντικειμενικός.

Πρώτα από όλα θα καλωσορίσω τον νεαρό της παρέας μας "AntrikkoTheHunter". Καλωσόρισες νεαρέ και εύχομαι η παραμονή σου να είναι τόσο εποικοδομητική για σένα όσο και διδακτική για εμάς. Το τελευταίο το λέω διότι εάν δεν ακούσουμε την άποψη σας, εσάς των νεαρών, τότε η δική μου γενιά δεν θα είναι καλύτερη από τους προηγούμενους καρεκλοκένταυρους με τα στενά απαρχαιομένα μυαλά που κουβαλούν και αποφασίζουν.

Αυτή η ιστοσελίδα χαίρει της παρουσίας μερικών νεαρών κυνηγών με αγάπη για το κυνήγι, με ηθική, με ζήλο για μάθηση, με ιδανικά που έχουν εκλείψει. Αυτοί οι νεαροί είναι η επόμενη γενιά κυνηγών που θα πάρουν την σκυτάλη από το χέρι μας και θα συνεχίσουν των αγώνα για προστασία του θηράματος, προστασία του παραδοσιακού κυνηγιού και με την σειρά τους θα διδάξουν την επόμενη γενιά και θα παραδώσουν την σκυτάλη.

Το φόρουμ αυτό πέραν από τις εμπειρίες, ανταλλαγή απόψεων, δημιουργία φιλίων, πωλήσεις, γνώμες κλπ είναι και σχολείο. Οι παλιοί κυνηγοί διδάσκουν τους νέους αυτά που έμαθαν από τους πιο παλιούς κυνηγούς πριν την δημιουργία του διαδικτύου. Μεταξύ αυτών και τους κανόνες του ηθικού κυνηγιού. Της σωστής και ορθολογικής συμπεριφοράς των παραδοσιακών κυνηγών και σεβασμού προς το θήραμα, την φύση και τον συνάνθρωπο μας.

Βρίσκω δίκαιο του νεαρού που εντόπισε το σφάλμα στην αναφορά που έγινε για το περδίκι που πυροβολήθηκε άναντρα ενώ καθόταν. Από την άλλη, ουδείς αναμάρτητος. Σωστός και ο admin που ξεκαθάρισε το τοπίο με την δήλωση του "το εσκεμμένο λάθος και το κατεπανάληψη είναι εκείνο το οποίο είναι κατακριτέο". Ευχαριστούμε και τον Άνθιμο ο οποίος ανάρτησε την λίστα με τους άγραφους κανόνες του κυνηγίου. (Δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να έμπαινε σε ένα μόνιμο σύνδεσμο στην πρώτη σελίδα με κάποιο εικονίδιο).

Οπόταν, για να κλείσει το θέμα, εισηγούμε αυτό το πάθημα να γίνει μάθημα για όλους (συμπεριλαμβανομένου και έμενα) και όχι μόνο για τον Spyro. Να γίνει λοιπόν επεξεργασία του θέματος και να σβηστούν τα κακώς γραφόμενα. Επίσης να μετανομαστεί το θέμα σε "Αγραφοι Κανόνες του Κυνηγιού" και εάν είναι δυνατόν όπως ανάφερα πιο πάνω να γίνει επικόλληση του θέματος ή να προστεθεί σε σύνδεσμο.

Σ.
Φιλε Σαββα για ακομη μια φορα εγραψες....... τελος.

Ανθιμε μου καταρχην καλη αναρωση στο σκυλι σου,
Καλα εκανες και αναρτησες τους αγραφους νομους κυνηγιου ετσι για να θυμουμαστε τι εστι να εισαι κυνηγος (οι περισσοτεροι ειμαι σιγουρος οτι διαβασαν αυτα που ηταν κοκκινα μονο).

Εχει αρκετο καιρο να γραψω στο φορουμ γιατι καπου το φορουμ αρκεψε να χαλα απο ατομα που κλικωσαν και προσπαθουν να δειξουν οτι εν καλυτεροι κυνηγοι απο καποιους αλλους (σε θεματα παιδειας η σε θεματα καρπωσης) και καπου αρχισε να μην με εκφραζει, και απλα παρακολουθω μονο και γελω.
Το φορουμ στην αρχη σε εκανε να εισαι καλυτερος υπηρχαν και υπαρχουν ατομα που εμπλουτιζαν/ουν τις γνωσεις σου και σε βοηθουσαν σε ολα τα θεματα (στα οπλα, σε φυσιγγια,αεροβολα ,αρβυλα , σκυλους τα παντα)

Εγω προσωπικα εκανα φιλιες μεσα απο το φορουμ που πιστευω θα κρατησουν μια ζωη.

ΑΝ παρακολουθησετε το ποσοι γραφουν την εβδομαδα στο φορουμ δεν ξεπερνουν τους 15-20 οι σταθεροι και αν μπει καποιος να πει κατι που δεν του αρεσε ετους ουλους πανω του (ετσι τα βλεπω εγω τα πραγματα τουλαχιστον αν καμνω λαθος απολογουμε φιλε Αdmin)

Μεσα στους παρανομους βαζω και τον εαυτο μου και το κοτα ερεξα 3-4 φορες και ακινητο θηραμα επεξα παρα πολλες πολλες φορες.(δεν υπαρχει ατομο που δεν παρανομησε με οποιοδηποτε τροπο,)

Που θελω να καταληξω χαθηκαν ολα αυτα που στα 2 πρωτα χρονια που γραφτηκα στο φορουμ περιμενα ποτε να μπω να διαβασω και να μαθω απο πιο εμπειρους κυνηγους, οπλουργους κτλ
μετα απο τον πολεμο που ειχε στο φορουμ με τις φωτο (οι περισσοτεροι δεν βαζουν πλεον)
με ατομα που ειχαν προηγουμενα με αλλους και γινοταν το φορουμ εμπατε σκυλοι αλεστε
με τις ιστοριες των φιλων για αυτους που ηταν σταμα(για να εξηγουμε δεν αναφερομαι σε εσενα σπυρο οπως θελεις κυνηγα καμνε το κεφι σου ,και εγω τους παραπανω λαγους χαμε τους παιζω οι αλλοι που τους πειραζει να εν ακινητο το θηραμα οταν δουν χαμε λαγο να τον κλωτσισουν να βουρα να τον παιξουν)
με τις μεγαλες παρεες των 6-8 ατομων τους σσιλλαριες κτλ. κτλ
Για εμενα σημασια εχει τι ενεργειες καμνει ο καθενας απο εμας για το θηραμα, οι περισσοτεροι........ τιποτα καθονται στο καναπε και περιμενουν την επομενη σεζον και οι περισσοτεροι παραπονιουνται κιολας .

Καλα και ασφαλισμενα κυνηγια σε ολους Πετρος.
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από Priest+++ »

Το ποτήρι μισό άδειο ή μισογεμάτο ;
Istriano® reloaded
andreas78

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από andreas78 »

Εξελίσσεται πολύ ωραία η συζήτηση και οι πλείστες παραθέσεις ειναι αξιοπρεπέστατες, πλην ομως του φίλου Baikal Team, που αντί να δει την ουσία οπως ολοι οι υπόλοιποι κάνει και επίθεση στο φίλο που άνοιξε το θέμα κατα την άποψη μου, θεωρώντας μάλιστα ηλιθιοτητες τα λεγόμενα που έχει αναφέρει.

Αγαπητοί φίλοι, έχω αναφέρει και εγω πως δεν υπάρχουν παρθένες, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου, αλλα πρέπει να καταλάβουμε ολοι και μάλιστα πολύ σύντομα, ότι φτάσαμε στο πάτο λογο αυτων των ηλιθιοτήτων οπως τις αναφέρει ο φίλος ο Λεωνιδας...!!!!!
Επειδή βρίσκουμε λίγα θηραματα και θηρευουμε, δεν σημαινει ότι πάμε καλά, αντιθέτως παμε κατήφορο χωρις φρένα. Αυτός εδώ ο χώρος ειναι ενα εκκολαπτήριο το οποίο μπορούμε να εκμεταλλευτούμε και μέσω αυτού να καποιοι να προσφέρουμε καθοδήγηση και συμβουλές, συμβουλές που εχουν να κάνουν με το κυνηγετικο ήθος μένοντας σταθεροί στα όποια εμπόδια η κρατώντας πεισματικά αντίθετη κατεύθυνση απο την πλειοψηφία.

Προσωπικά για τις πράξεις και τις θέσεις μου, έχω απειληθεί ουκ ολίγες φορές, για βόμβες, για εσκεμμένες καταγγελίες απο ανώνυμους και για αλλα πολλά, πολλάκις έχω διερωτηθεί γιατί ασχολουμε αφου πέραν των απειλών κατα της ζωής μου και της περιουσίας μου, αυτοί που πρέπει πραγματικά να επιρεαστούν, αντί για αυτό, εδώ και δυο χρονια με διασύρουν σε διάφορους συλλόγους.
Βλέποντας ομως το τελευταίο διάστημα, τις αντιδράσεις πολλών συναδέλφων για φωτογραφίες ειτε υπερκαρπωσης, ειτε αντιαισθητικές, ειτε με νεαρά λαγουδάκια με κάνουν να μετανιώνω για τις σκέψεις και να επιμένω ακόμα περισσότετο αφου κάτι τέτοιο πριν μερικά χρονια ηταν όνειρο απατηλό.....!!!!!

Οι άγραφοι, ηθικοί κυνηγετικοί νόμοι, δεν ειναι ηλιθιότητες, ειναι η βαση για ενα καλύτερο κυνηγετικο μέλλον, ειναι η ουσία και το θεμέλιο για τις κυνηγετικές πράξεις κάποιου μελλοντικού κυνηγού αλλα και εμάς των ίδιων, ειναι ο δρόμος που θα οδηγήσει τις επόμενες γενεές σε ενα αειφόρο κυνηγετικο μέλλον.!!!!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

andreas78 έγραψε:Εξελίσσεται πολύ ωραία η συζήτηση και οι πλείστες παραθέσεις ειναι αξιοπρεπέστατες, πλην ομως του φίλου Baikal Team, που αντί να δει την ουσία οπως ολοι οι υπόλοιποι κάνει και επίθεση στο φίλο που άνοιξε το θέμα κατα την άποψη μου, θεωρώντας μάλιστα ηλιθιοτητες τα λεγόμενα που έχει αναφέρει.

Αγαπητοί φίλοι, έχω αναφέρει και εγω πως δεν υπάρχουν παρθένες, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου, αλλα πρέπει να καταλάβουμε ολοι και μάλιστα πολύ σύντομα, ότι φτάσαμε στο πάτο λογο αυτων των ηλιθιοτήτων οπως τις αναφέρει ο φίλος ο Λεωνιδας...!!!!!
Επειδή βρίσκουμε λίγα περδίκια και θηρευουμε, δεν σημαινει ότι πάμε καλά, αντιθέτως παμε κατήφορο χωρις φρένα. Αυτός εδώ ο χώρος ειναι ενα εκκολαπτήριο το οποίο μπορούμε να εκμεταλλευτούμε και μέσω αυτού να καποιοι να προσφέρουμε καθοδήγηση και συμβουλές, συμβουλές που εχουν να κάνουν με το κυνηγετικο ήθος μένοντας σταθεροί στα όποια εμπόδια η κρατώντας πεισματικά αντίθετη κατεύθυνση απο την πλειοψηφία.

Προσωπικά για τις πράξεις και τις θέσεις μου, έχω απειληθεί ουκ ολίγες φορές, για βόμβες, για εσκεμμένες καταγγελίες απο ανώνυμους και για αλλα πολλά, πολλάκις έχω διερωτηθεί γιατί ασχολουμε αφου πέραν των απειλών κατα της ζωής μου και της περιουσίας μου, αυτοί που πρέπει πραγματικά να επιρεαστούν, αντί για αυτό, εδώ και δυο χρονια με διασύρουν σε διάφορους συλλόγους.
Βλέποντας ομως το τελευταίο διάστημα, τις αντιδράσεις πολλών συναδέλφων για φωτογραφίες ειτε υπερκαρπωσης, ειτε αντιαισθητικές, ειτε με νεαρά λαγουδάκια με κάνουν να μετανιώνω για τις σκέψεις και να επιμένω ακόμα περισσότετο αφου κάτι τέτοιο πριν μερικά χρονια ηταν όνειρο απατηλό.....!!!!!

Οι άγραφοι, ηθικοί κυνηγετικοί νόμοι, δεν ειναι ηλιθιότητες, ειναι η βαση για ενα καλύτερο κυνηγετικο μέλλον, ειναι η ουσία και το θεμέλιο για τις κυνηγετικές πράξεις κάποιου μελλοντικού κυνηγού αλλα και εμάς των ίδιων, ειναι ο δρόμος που θα οδηγήσει τις επόμενες γενεές σε ενα αειφόρο κυνηγετικο μέλλον.!!!!!
Αντρεα μου από ότι φαινεται εσυ μου επιτίθεσαι χωρις λογο...σε νομιζα για πιο εξηγημενο ατομο...γιατι αν εσυ θεωρεις καταστροφή του κυνηγιου τα ρεχτα περδικια η αν ο κ. Σολωνας δεν πηγε να πιασει ένα πουλι που ηταν ζωντανο (χωρις να το θελει δεν το χτυπησε καλα) τοτε τι να πω...ηθικα διδαγματα ξερεις να δινεις πισω από ένα πληκτρολογιο όπως ξερουμε ολοι μας...το τι κανω εγω και τι εκανα μεχρι τωρα στη κυνηγετικη μου πορεια εσυ δεν το ξερεις και ουτε μπορεις να το ξερεις...γιαυτο ασε καλυτερα τις επιθεσεις στο προσωπο μου γιατι για κατι τετοια διαγραφηκα από το φορουμ την πρωτη φορα και είναι κριμα να φευγουν τα μελη του φορουμ ετσι...

Ο Πετρος πιο πανω μιλησε πραγματικα πολύ ωραια και τα λεγομενα σου εσενα και οι επίθεσεις σου προς κυνηγους που δεν εχουν να χωρισουν τιποτα μαζι σου και δεν εδωσαν δικαιώματα σε κανενα στο κυνηγι σε κανει να φαινεσαι αντίθετος με τα οσα γραφεις...

Δεν θα επεκταθώ άλλο και δεν επιτεθηκα προσωπικα στον Αντρικκο...αλλα μιλησα γενικα ότι πιανομαστε από το πιο ελαχιστο και μας ξεφευγει η ουσια...

Και Ανδρεα...κυνηγετικο φορουμ είναι...σιγουρα θα μπουν και φωτογραφιες και βιντεο και καμμια φορα θα ακουστουν πραγματα που ισως δεν συναδουν με τον ηθικο κωδικα...αυτό δεν σου δινει εσενα το δικαίωμα να αρπαζεσαι από το παραμικρο και να κατακρινεις τους παντες...
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
andreas78

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από andreas78 »

Φίλε μου μα πας καλα..???
Για μαζέψου σε παρακαλώ πολύ, πουθενά δεν ονομάτισα κανέναν και τίποτα, ξαναδιάβασε απο την αρχή και προσπάθησε να καταλάβεις τι γράφω......ξαναδιάβασε.!!!!!!
Αλλα καλητερα άστο, δεν υπάρχει λόγος και μάλλον δεν θα καταλάβεις άμα έδωσες αυτή την απάντηση.
Δεν μίλησα για φωτογραφίες του φορουμ αλλα για φωτογραφίες στο διαδύκτιο γενικά και μάλιστα άτομα που αντέδρασαν ηταν και μέλη του φορουμ, δείχνοντας την σωστή παιδεια τους.

Το αν διδάσκω ηθική πίσω απο ενα πληκτρολόγιο, ειναι δικο μου θέμα και αν δεν σου αρέσουν αυτα που γράφω ειναι δικαίωμα σου, το τι πραγματικά έχω κάνει ομως μεχρι τώρα για αυτή τη γαμημενη κατάσταση μακριά απο πληκτρολόγια , ΕΣΥ δεν θα το καταφέρεις ποτέ στη ζωή σου βλέποντας και τις απαντήσεις που δίνεις.!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

andreas78 έγραψε:Φίλε μου μα πας καλα..???
Για μαζέψου σε παρακαλώ πολύ, πουθενά δεν ονομάτισα κανέναν και τίποτα, ξαναδιάβασε απο την αρχή και προσπάθησε να καταλάβεις τι γράφω......ξαναδιάβασε.!!!!!!
Αλλα καλητερα άστο, δεν υπάρχει λόγος και μάλλον δεν θα καταλάβεις άμα έδωσες αυτή την απάντηση.
Δεν μίλησα για φωτογραφίες του φορουμ αλλα για φωτογραφίες στο διαδύκτιο γενικά και μάλιστα άτομα που αντέδρασαν ηταν και μέλη του φορουμ, δείχνοντας την σωστή παιδεια τους.

Το αν διδάσκω ηθική πίσω απο ενα πληκτρολόγιο, ειναι δικο μου θέμα και αν δεν σου αρέσουν αυτα που γράφω ειναι δικαίωμα σου, το τι πραγματικά έχω κάνει ομως μεχρι τώρα για αυτή τη γαμημενη κατάσταση μακριά απο πληκτρολόγια , ΕΣΥ δεν θα το καταφέρεις ποτέ στη ζωή σου βλέποντας και τις απαντήσεις που δίνεις.!!!!!!!
τι να πω...η μετριοφροσυνη είναι από τις αρετες σου από ότι φαινεται...
ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις ουτε είναι αναγκη να γνωριστουμε...οποταν ας σταματησουν εδώ οι ικασιες και οι επιθεσεις...δεν εχει νοημα

καλη συνεχεια στο εργο σου
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
andreas78

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από andreas78 »

Φίλε μου είσαι καλά..???
Το post σου το διάβασες πριν ξανά απαντήσεις....????
Τι έχω γράψει αρχικά, κατάλαβες..?????

Κάτι πάει λάθος, μάλλον άλλα γράφεις και εγω άλλα διαβάζω.!!!!!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”