Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Απάντηση
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από savvis25 »

Φιλε Σαββα για ακομη μια φορα εγραψες....... τελος.

Ανθιμε μου καταρχην καλη αναρωση στο σκυλι σου,
Καλα εκανες και αναρτησες τους αγραφους νομους κυνηγιου ετσι για να θυμουμαστε τι εστι να εισαι κυνηγος (οι περισσοτεροι ειμαι σιγουρος οτι διαβασαν αυτα που ηταν κοκκινα μονο).
Εδώ συμφωνούμε.

Εχει αρκετο καιρο να γραψω στο φορουμ γιατι καπου το φορουμ αρκεψε να χαλα απο ατομα που κλικωσαν και προσπαθουν να δειξουν οτι εν καλυτεροι κυνηγοι απο καποιους αλλους (σε θεματα παιδειας η σε θεματα καρπωσης) και καπου αρχισε να μην με εκφραζει, και απλα παρακολουθω μονο και γελω.
Πολλοί παράτησαν το φόρουμ. Ο καθένας για τους δικούς του λόγους. Γνώμη μου είναι ότι το φόρουμ έχασε επισκεψιμότητα όταν δημιουργήθηκε η σελίδα στο FB (εκεί είναι ευκολότερο/γρηγορότερο να ποστάρουν κάτι και το κυριότερο παίρνουν και μπόλικα likes!!)
Το φορουμ στην αρχη σε εκανε να εισαι καλυτερος υπηρχαν και υπαρχουν ατομα που εμπλουτιζαν/ουν τις γνωσεις σου και σε βοηθουσαν σε ολα τα θεματα (στα οπλα, σε φυσιγγια,αεροβολα ,αρβυλα , σκυλους τα παντα)
Το φόρουμ μπορεί να σε διδάξει σε πολλά θέματα φτάνει να βρίσκεις χρόνο και όρεξη να διαβάσεις παλιότερα πόστς.
Εγω προσωπικα εκανα φιλιες μεσα απο το φορουμ που πιστευω θα κρατησουν μια ζωη.
Σχεδόν όλοι κάναμε φιλίες μέσα από το φόρουμ και ορθά το επεσήμανες. Εδώ είναι που φαίνεται και η σημαντικότερη συνεισφορά του φόρουμ για όσους τόλμησαν να εγγραφούν.
ΑΝ παρακολουθησετε το ποσοι γραφουν την εβδομαδα στο φορουμ δεν ξεπερνουν τους 15-20 οι σταθεροι και αν μπει καποιος να πει κατι που δεν του αρεσε ετους ουλους πανω του (ετσι τα βλεπω εγω τα πραγματα τουλαχιστον αν καμνω λαθος απολογουμε φιλε Αdmin)
Ρώτησε/είπε κάποιος κάτι με απλό, κατανοητό και κόσμιο τρόπο και δέχθηκε επίθεση; Δώσε παραδείγμα σε παρακαλώ.
Μεσα στους παρανομους βαζω και τον εαυτο μου και το κοτα ερεξα 3-4 φορες και ακινητο θηραμα επεξα παρα πολλες πολλες φορες.(δεν υπαρχει ατομο που δεν παρανομησε με οποιοδηποτε τροπο,)

Που θελω να καταληξω χαθηκαν ολα αυτα που στα 2 πρωτα χρονια που γραφτηκα στο φορουμ περιμενα ποτε να μπω να διαβασω και να μαθω απο πιο εμπειρους κυνηγους, οπλουργους κτλ
μετα απο τον πολεμο που ειχε στο φορουμ με τις φωτο (οι περισσοτεροι δεν βαζουν πλεον)
με ατομα που ειχαν προηγουμενα με αλλους και γινοταν το φορουμ εμπατε σκυλοι αλεστε
με τις ιστοριες των φιλων για αυτους που ηταν σταμα(για να εξηγουμε δεν αναφερομαι σε εσενα σπυρο οπως θελεις κυνηγα καμνε το κεφι σου ,και εγω τους παραπανω λαγους χαμε τους παιζω οι αλλοι που τους πειραζει να εν ακινητο το θηραμα οταν δουν χαμε λαγο να τον κλωτσισουν να βουρα να τον παιξουν)
με τις μεγαλες παρεες των 6-8 ατομων τους σσιλλαριες κτλ. κτλ
Για εμενα σημασια εχει τι ενεργειες καμνει ο καθενας απο εμας για το θηραμα, οι περισσοτεροι........ τιποτα καθονται στο καναπε και περιμενουν την επομενη σεζον και οι περισσοτεροι παραπονιουνται κιολας .

Καλα και ασφαλισμενα κυνηγια σε ολους Πετρος.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από MARIOSE »

Nikos86 έγραψε:Φίλοι μιλάτε για το αν είναι σωστό η λάθος να κτυπάτε τα πούλια καθιστά ή ρέκτα κλπ Σήμερα μέσα στο περιβόλι μου το οποίο έχω περιφράξει Βρήκα δυο κοπέλια μέσα να κάθονται <<κύριοι>> πάνω στις καρέκλες μου και να κτυπούν ότι κινείται κυρίως σπίνους. Δεν φτάνει που μου γέμισαν το χώρο φυσίγγια δεν φτάνει που μου έκοψαν την περίφραξη από τις ντουφεκιές ε ψόφησαν μου και δέκα κοτόπουλα. Μακάρι να διορθωθούν αυτά και τα ρέκτα ή τα καθιστά είναι το τελευταίο πράγμα που πρέπει να διορθώσουμε.
Ντρέπομαι στη θέση τους φίλε Νίκο...

Γάρους πολλούς και μάλιστα με περικεφαλαία φίλε μου...
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από Anthimos »

συμφωνούμε το ότι παρεξηγείτε ευκολα...αφου αυτό που εσυ εγραψες εν αγνοια σου...και δεν σε αδικω αφου δεν κυνηγας το συγκεκριμενο θυραμα...είναι ότι πιο εγκληματικο και δειλο πραγμα που μπορεις να κανεις...άλλο να χωνεσε μεσα στους Ευκαλυπτους για να παιζεις τα πουλια καθιστα....και οποιος κοντευκει του σημειο πρεπει να φευγει αν όχι πρεπει να τις φαει...

...και άλλο να κανεις το κουφουκλιο σου περιμετρικα των Ευκαλυπτων και να παιζεις τις φασες που αν σου δωσουν χερι επειδή τα συγκεκριμένα δεντρα είναι αρκετα ψηλα και με το ανεβα τα πουλια περνουν πολύ υψος...

οποταν βλέπεις...ποσο ευκολα παρεξηγείτε ο γραπτος λογος και βγαζουμε ολοι συμπερασματα για το προσωπο του οποιουδηποτε και για την μορφωση/παιδεια που τον διακατεχει...

και αν μου επιτρεπεις επειδή εισαι και Mod στο φορουμ...να κανω και μια παρατηρηση...επικρατει κατι σαν πολεμος περι ηθικης από σκυλαριες περδικια/λαγο/μπεκάτσες σε ανθρώπους που κυνηγουν φτερωτα χωρις σκυλους...σιγουρα σε ολους τους τομεις υπαρχουν τα αποβράσματα...αλλα δεν βλεπω κανεναν στο παρων φορουμ η καποιον που να μην τον διακατεχει παιδεια...και να πω και κατι στον Ανδρεα...κανεις από δω δεν σταθηκε απεναντι σου στον αγωνα που κανεις...ουτε θα σταθει...εν αντίθετος είναι προθυμος να σε βοηθησει...ολοι εδώ στο συγκεκριμενο θρετ που είναι για τους φασάριες...αλλα το καποιος αν εχει διαφορετικα γουστα από εμας στο κυνηγι....αυτό δεν τον κανει παρανομο ουτε ανηθικο...απλα ο καθενας οφειλει στο συγκεκριμενο στυλ που αρεσκετε...να μαθαινει οσο πιο πολλα μπορει...να κυνηγα οσο πιο σωστα γινεται παντα με γνωμονα τους αγραφους νομους...και αν παιζει και 3-4 περδικια καθιστα/ρεχτα/οριζοντια το χρονο αν εχει την ευκαρια (που δεν την εχει κάθε χρονια) για να τα βαλει ξυδατα...ναι φιλε ας είναι μονο αυτό το <<λαθος>> του...

Λεωνίδα να μεταφερουμε εδω την συζητηση να μην χαλά και το thread στο θεμα ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ.

Κατ αρχη πολεμος ΔΕΝ υπάρχει ...
Ειμαι απο τους ανθρωπους που υποστηριζω σθεναρα την εξιδεικευση στο κυνηγι και γουσταρω να βλεπω Φασσαδες, Τζικλαρηδες, περτικαρηδες , μπεκατσαδες κτλ κτλ
Αν παιξεις 3-4 περδικια / φραγκολινες ρεχτες χαλαλι σου κι εσενα κι οποιου το κανει
Αν παιξεις περδικα , μπεκατσα λαγο καθιστη παλι χαλαλι σου

Το τι μ ενοχλει προσωπικα εμενα ειναι
Η ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΣΕ ΘΗΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΙΔΟΣ .
Παλιο περτικος , ορνιθα της κλουβας κτλ
Οι κλουβες της θηρας και η προσβαση σε περδικια με ευκολια τον καιρο των χρυσων αγελαδων εφεραν απαξιωση σε αυτο το ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ θηραμα επειδη ο καθε κουτσος ειχε ευκολη προσβαση και μπορουσε περπατωντας σε μονοπατια να φορτωθει θηραμα . Η πραγματικοτητα ειναι 180 μοιρες γι αυτο το θηραμα ειδικα στο ειδος της περδικας τσουκαρ που δεν φερμαρεται και δεν πλησιαζεται και μονο οι λιγοι που επιλεγουν να την παιξουν στα ισια το ξερουν
Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΡΠΩΣΗΣ ΕΝΩ Η ΚΑΡΠΩΣΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΘΕΜΙΤΑ ΜΕΣΑ ( Περδικι καθιστο , Μπεκατσα Καρτερι , Ορτυκια μηχανακι , Τζικλα Μηχανακι κτλ κτλ )
Νομιζω ειναι ξεκαθαρο και ενοχλουν τους πάντες που προσπαθουν με θεμιτα μεσα να κανουν το κεφι τους τα πιο πάνω ..
Πρεπει να καταλαβεις φιλε οτι οπως ...ενοχληθηκες ....οταν αναφερα ενα μη ορθολογιστικο τροπο κυνηγιου φασσας ( χωσιμο στους ευκαλυπτους ) ενοχλει κι εμενα να υποτιμας και ν απαξιας την δικη μου εξιδεικευση και τροπο κυνηγιου κατι που ξεκινησες απ οταν εβαλε ο μαρινος για τα βουνα της πιτσιλιας και συνεχιζεις με τους χαρακτηρισμους σου στην παραθεση που σου εβαλα με κοκκινο

Πιθανο να σ ενοχλησε κατι που εγραψα εγω σε αλλη παραθεση ... Απλα φιλικα θεωρω λαθος να υποτιματε οποιοδηποτε ειδος και μεθοδος κυνηγιου γινετε με ηθικη και ορθολογιστικο τροπο

Οσον αφορα εμενα παιξετε ΟΣΑ περδικια θελετε ειτε λογω της παγανιας μου ειτε απο αλλους , οσες μπεκατσες θελετε σε καρτερι και οσα περδικια /φραγκολινες ερθουν και κατσουν μπροστα σας . Μονο μην διαφημισετε την πραξη αυτη στο εν λογω φορουμ επειδη προσπαθεια της διαχειρισης ειναι να διατηρειτε και να περνα μια ηθικη που προασπιζεται την ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ που τοσο λειεπει σ αυτο τον τοπο ..Ανηκω σε μεγαλη κυνηγετικη οικογενεια κι ενας απο αυτους που πιθανον εκανε αυτη την ενεργεια μπορει να ειναι ενας θειος ενας φιλος μου η ακόμα ο αδερφος μου ο μιτσης ...Δεν θα σιωπησω ομως θα του την πω ευγενικα

Με το να τραβα ο ενας πετσι κι αλλος τομαρι δεν γινετε τιποτε

φιλικα
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Anthimos έγραψε:
συμφωνούμε το ότι παρεξηγείτε ευκολα...αφου αυτό που εσυ εγραψες εν αγνοια σου...και δεν σε αδικω αφου δεν κυνηγας το συγκεκριμενο θυραμα...είναι ότι πιο εγκληματικο και δειλο πραγμα που μπορεις να κανεις...άλλο να χωνεσε μεσα στους Ευκαλυπτους για να παιζεις τα πουλια καθιστα....και οποιος κοντευκει του σημειο πρεπει να φευγει αν όχι πρεπει να τις φαει...

...και άλλο να κανεις το κουφουκλιο σου περιμετρικα των Ευκαλυπτων και να παιζεις τις φασες που αν σου δωσουν χερι επειδή τα συγκεκριμένα δεντρα είναι αρκετα ψηλα και με το ανεβα τα πουλια περνουν πολύ υψος...

οποταν βλέπεις...ποσο ευκολα παρεξηγείτε ο γραπτος λογος και βγαζουμε ολοι συμπερασματα για το προσωπο του οποιουδηποτε και για την μορφωση/παιδεια που τον διακατεχει...

και αν μου επιτρεπεις επειδή εισαι και Mod στο φορουμ...να κανω και μια παρατηρηση...επικρατει κατι σαν πολεμος περι ηθικης από σκυλαριες περδικια/λαγο/μπεκάτσες σε ανθρώπους που κυνηγουν φτερωτα χωρις σκυλους...σιγουρα σε ολους τους τομεις υπαρχουν τα αποβράσματα...αλλα δεν βλεπω κανεναν στο παρων φορουμ η καποιον που να μην τον διακατεχει παιδεια...και να πω και κατι στον Ανδρεα...κανεις από δω δεν σταθηκε απεναντι σου στον αγωνα που κανεις...ουτε θα σταθει...εν αντίθετος είναι προθυμος να σε βοηθησει...ολοι εδώ στο συγκεκριμενο θρετ που είναι για τους φασάριες...αλλα το καποιος αν εχει διαφορετικα γουστα από εμας στο κυνηγι....αυτό δεν τον κανει παρανομο ουτε ανηθικο...απλα ο καθενας οφειλει στο συγκεκριμενο στυλ που αρεσκετε...να μαθαινει οσο πιο πολλα μπορει...να κυνηγα οσο πιο σωστα γινεται παντα με γνωμονα τους αγραφους νομους...και αν παιζει και 3-4 περδικια καθιστα/ρεχτα/οριζοντια το χρονο αν εχει την ευκαρια (που δεν την εχει κάθε χρονια) για να τα βαλει ξυδατα...ναι φιλε ας είναι μονο αυτό το <<λαθος>> του...

Λεωνίδα να μεταφερουμε εδω την συζητηση να μην χαλά και το thread στο θεμα ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΦΑΣΣΑΣ.

Κατ αρχη πολεμος ΔΕΝ υπάρχει ...
Ειμαι απο τους ανθρωπους που υποστηριζω σθεναρα την εξιδεικευση στο κυνηγι και γουσταρω να βλεπω Φασσαδες, Τζικλαρηδες, περτικαρηδες , μπεκατσαδες κτλ κτλ
Αν παιξεις 3-4 περδικια / φραγκολινες ρεχτες χαλαλι σου κι εσενα κι οποιου το κανει
Αν παιξεις περδικα , μπεκατσα λαγο καθιστη παλι χαλαλι σου

Το τι μ ενοχλει προσωπικα εμενα ειναι
Η ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΣΕ ΘΗΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΙΔΟΣ .
Παλιο περτικος , ορνιθα της κλουβας κτλ
Οι κλουβες της θηρας και η προσβαση σε περδικια με ευκολια τον καιρο των χρυσων αγελαδων εφεραν απαξιωση σε αυτο το ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ θηραμα επειδη ο καθε κουτσος ειχε ευκολη προσβαση και μπορουσε περπατωντας σε μονοπατια να φορτωθει θηραμα . Η πραγματικοτητα ειναι 180 μοιρες γι αυτο το θηραμα ειδικα στο ειδος της περδικας τσουκαρ που δεν φερμαρεται και δεν πλησιαζεται και μονο οι λιγοι που επιλεγουν να την παιξουν στα ισια το ξερουν
Η ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΡΠΩΣΗΣ ΕΝΩ Η ΚΑΡΠΩΣΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΘΕΜΙΤΑ ΜΕΣΑ ( Περδικι καθιστο , Μπεκατσα Καρτερι , Ορτυκια μηχανακι , Τζικλα Μηχανακι κτλ κτλ )
Νομιζω ειναι ξεκαθαρο και ενοχλουν τους πάντες που προσπαθουν με θεμιτα μεσα να κανουν το κεφι τους τα πιο πάνω ..
Πρεπει να καταλαβεις φιλε οτι οπως ...ενοχληθηκες ....οταν αναφερα ενα μη ορθολογιστικο τροπο κυνηγιου φασσας ( χωσιμο στους ευκαλυπτους ) ενοχλει κι εμενα να υποτιμας και ν απαξιας την δικη μου εξιδεικευση και τροπο κυνηγιου κατι που ξεκινησες απ οταν εβαλε ο μαρινος για τα βουνα της πιτσιλιας και συνεχιζεις με τους χαρακτηρισμους σου στην παραθεση που σου εβαλα με κοκκινο

Πιθανο να σ ενοχλησε κατι που εγραψα εγω σε αλλη παραθεση ... Απλα φιλικα θεωρω λαθος να υποτιματε οποιοδηποτε ειδος και μεθοδος κυνηγιου γινετε με ηθικη και ορθολογιστικο τροπο

Οσον αφορα εμενα παιξετε ΟΣΑ περδικια θελετε ειτε λογω της παγανιας μου ειτε απο αλλους , οσες μπεκατσες θελετε σε καρτερι και οσα περδικια /φραγκολινες ερθουν και κατσουν μπροστα σας . Μονο μην διαφημισετε την πραξη αυτη στο εν λογω φορουμ επειδη προσπαθεια της διαχειρισης ειναι να διατηρειτε και να περνα μια ηθικη που προασπιζεται την ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ που τοσο λειεπει σ αυτο τον τοπο ..Ανηκω σε μεγαλη κυνηγετικη οικογενεια κι ενας απο αυτους που πιθανον εκανε αυτη την ενεργεια μπορει να ειναι ενας θειος ενας φιλος μου η ακόμα ο αδερφος μου ο μιτσης ...Δεν θα σιωπησω ομως θα του την πω ευγενικα

Με το να τραβα ο ενας πετσι κι αλλος τομαρι δεν γινετε τιποτε

φιλικα
Συμφωνω μεχρι και στην τελευταια τελεια σε ΟΛΑ οσα ειπες..και ναι ενοχληθηκα όχι προσωπικα μονο από σενα αλλα και από τον Ανδρεα και από αλλους που δεν θυμαμαι τωρα...στο θεμα που ακριβως εγραψες...απαξιωση του συγκεκριμενου στυλ κυνηγιου που κανω εγω και ότι ολοι μα ολοι οι φασαριδες βραζουμε στο ιδιο καζανι...

και επειδή ανθρωποι ειμαστε και λαθοι κανουμε...να πω εδώ πως εσενα προσωπικα δεν σε ειχα σε ΚΑΜΜΙΑ εκτιμηση λογο αυτων που ειπες στο ποστ σου..απαξιωση του κυνηγιου που εγω κανω και προσπαθεια επειδηξης κυνηγετικης παιδειας προς κυνηγους σαν και μενα...εδώ μπαινει ισως και το θεμα παρεξήγησης του γραπτου λογου όπως παρεξηγηθηκα και γω πολλες φορες στα ματια σου εσενα η οπουδήποτε αλλου...

μετα το συγκεκριμενο ποστ σου ειλικρινα αλλαξα γνωμη για το ατομο σου γιατι πραγματικα εγραψες ότι ηθελα να πω και του Ανδρεα αλλα λογο του λαθους που εκανε όταν με κατηγορησε πραγματικα θολωσα και δεν μπορουσα να γραψω καθαρα...η παρεξηγηση λυθηκε και πραγματικα αν σμιξεις το ποστ σου με το δικο μου θα δεις ότι 2 ανθρωποι αλλων γουστων στο κυνηγι γραφουν και υπερασπίζονται ακριβως τα ιδια πραγματα...

Μπραβο...

Αλλα στρατόπεδα δεν υπαρχουν μεταξυ ανθρωπων που πραγματικα αγαπανε το κυνηγι...ειτε λεγοντε φασαριδες ειτε οτιδήποτε άλλο!
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από Anthimos »

Συμφωνω μεχρι και στην τελευταια τελεια σε ΟΛΑ οσα ειπες..και ναι ενοχληθηκα όχι προσωπικα μονο από σενα αλλα και από τον Ανδρεα και από αλλους που δεν θυμαμαι τωρα...στο θεμα που ακριβως εγραψες...απαξιωση του συγκεκριμενου στυλ κυνηγιου που κανω εγω και ότι ολοι μα ολοι οι φασαριδες βραζουμε στο ιδιο καζανι...

και επειδή ανθρωποι ειμαστε και λαθοι κανουμε...να πω εδώ πως εσενα προσωπικα δεν σε ειχα σε ΚΑΜΜΙΑ εκτιμηση λογο αυτων που ειπες στο ποστ σου..απαξιωση του κυνηγιου που εγω κανω και προσπαθεια επειδηξης κυνηγετικης παιδειας προς κυνηγους σαν και μενα...εδώ μπαινει ισως και το θεμα παρεξήγησης του γραπτου λογου όπως παρεξηγηθηκα και γω πολλες φορες στα ματια σου εσενα η οπουδήποτε αλλου...

μετα το συγκεκριμενο ποστ σου ειλικρινα αλλαξα γνωμη για το ατομο σου γιατι πραγματικα εγραψες ότι ηθελα να πω και του Ανδρεα αλλα λογο του λαθους που εκανε όταν με κατηγορησε πραγματικα θολωσα και δεν μπορουσα να γραψω καθαρα...η παρεξηγηση λυθηκε και πραγματικα αν σμιξεις το ποστ σου με το δικο μου θα δεις ότι 2 ανθρωποι αλλων γουστων στο κυνηγι γραφουν και υπερασπίζονται ακριβως τα ιδια πραγματα...

Μπραβο...

Αλλα στρατόπεδα δεν υπαρχουν μεταξυ ανθρωπων που πραγματικα αγαπανε το κυνηγι...ειτε λεγοντε φασαριδες ειτε οτιδήποτε άλλο!
ωραια ευτυχως εξηγηθηκαμε !!! :D
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
BAIKAL TEAM
Full Member
Δημοσιεύσεις: 948
Εγγραφή: 26 Οκτ 2015, 19:43

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από BAIKAL TEAM »

Anthimos έγραψε:
Συμφωνω μεχρι και στην τελευταια τελεια σε ΟΛΑ οσα ειπες..και ναι ενοχληθηκα όχι προσωπικα μονο από σενα αλλα και από τον Ανδρεα και από αλλους που δεν θυμαμαι τωρα...στο θεμα που ακριβως εγραψες...απαξιωση του συγκεκριμενου στυλ κυνηγιου που κανω εγω και ότι ολοι μα ολοι οι φασαριδες βραζουμε στο ιδιο καζανι...

και επειδή ανθρωποι ειμαστε και λαθοι κανουμε...να πω εδώ πως εσενα προσωπικα δεν σε ειχα σε ΚΑΜΜΙΑ εκτιμηση λογο αυτων που ειπες στο ποστ σου..απαξιωση του κυνηγιου που εγω κανω και προσπαθεια επειδηξης κυνηγετικης παιδειας προς κυνηγους σαν και μενα...εδώ μπαινει ισως και το θεμα παρεξήγησης του γραπτου λογου όπως παρεξηγηθηκα και γω πολλες φορες στα ματια σου εσενα η οπουδήποτε αλλου...

μετα το συγκεκριμενο ποστ σου ειλικρινα αλλαξα γνωμη για το ατομο σου γιατι πραγματικα εγραψες ότι ηθελα να πω και του Ανδρεα αλλα λογο του λαθους που εκανε όταν με κατηγορησε πραγματικα θολωσα και δεν μπορουσα να γραψω καθαρα...η παρεξηγηση λυθηκε και πραγματικα αν σμιξεις το ποστ σου με το δικο μου θα δεις ότι 2 ανθρωποι αλλων γουστων στο κυνηγι γραφουν και υπερασπίζονται ακριβως τα ιδια πραγματα...

Μπραβο...

Αλλα στρατόπεδα δεν υπαρχουν μεταξυ ανθρωπων που πραγματικα αγαπανε το κυνηγι...ειτε λεγοντε φασαριδες ειτε οτιδήποτε άλλο!
ωραια ευτυχως εξηγηθηκαμε !!! :D

επηρε μας 2-3 χρονια αλλα εκαταφεραμε τα! ;)
Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
sanguine tuo...
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από sotiris!129 »

http://kynoclub.gr/2015/12/18/%CE%BF%CE ... %BA%CF%85/

ωραιο αρθρο για την κυνηγετικη παιδεια , την αποκρουστικη εικονα που δινουν στο κυνηγι καποιοι απο εμας , και τα εκτροπα του κυνηγιου !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από MARIOSE »

Πράγματι είναι για λύπηση τα πλάσματα Σωτήρη...και δυστυχώς εμείς έχουμε αφάνταστα πολλούς και μάλιστα πολλά χειρότερους...
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Κυνηγετικη παιδεια και ανοχη !

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

δυστηχως για ακομη μια φορα βλεπω τους κοπους μας να χανονται στη βλακια και την παλαβομαρα που καποιοι εχουν μπολικη! το σπιτι μου απο το χοριο μου ειναι 30 λεπτα και ωμως θα παω να βαλω τεσ ποτιστρες να τες γεμοσω και να τες σασω και εχτες να βλεπω τουτο το θεαμα!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”