ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από LAGOS »

Ξεκινά η τζήκλα την Τετάρτη 1000%
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Πιάστε ένα χάρτι παιδιά, το κυνήγι τζίκλας ξεκινά την Τετάρτη:

http://s3.postimg.org/3udddvhkz/Untitled.jpg
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από Laurona »

http://www.ant1iwo.com/news/cyprus/arti ... s-tsihles/

Εχετε δικαιο ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΕ για την συγχηση.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Χρύσανθε, 3 μούρμουρους πρόστιμο γιατί ήσουν απρόσεχτος... :D
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από admin »

Η Υπηρεσία Θήρας & Πανίδας υπενθυμίζει στους κυνηγούς ότι, η περίοδος κυνηγίου του επιδημητικού θηράματος ολοκληρώνεται την Κυριακή 27/12/2015.

Στις 30/12/2015 αρχίζει η περίοδος κυνηγίου για τις τσίχλες. Οι επιτρεπόμενες ημέρες κυνηγίου, για την περίοδο κυνηγίου της τσίχλας, είναι οι Τετάρτες και οι Κυριακές από 30/12/2015 μέχρι 24/2/2016 ενώ από 25/2/2016 μέχρι 29/2/2016 το κυνήγι θα επιτρέπεται καθημερινά.

Επί της ευκαιρίας η Υπηρεσία Θήρας και Πανίδας εύχεται σε όλο τον κόσμο καλές γιορτές και ευτυχισμένο το 2016.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από Laurona »

MARIOSE έγραψε:Χρύσανθε, 3 μούρμουρους πρόστιμο γιατί ήσουν απρόσεχτος... :D
Σπιννινγκ λεβεντη μου....παράγγειλε ψαρκα του σπιννιγκ ;)
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

ακομα μια χρονια ενδημικου φτανει στο τελος της με τα καλα της τα ασχημα της και ωραιες συγκινησης!
το πιο ωραιο ειναι οτι τελιωσαμε και εμεις και τα σκυλια μας ασφαλες!
μπορει η καρποση να ηταν χαμηλη αλλα αν κυνηγας νομιμα σιγουρα δεν θα εχεις και την τρελλη καρποση και αν κυνηγας και λαγο ακομα πιο δυσκολα! ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!
καλη νεα χρονια να φτασουμε και αν δεν υπαρχουν τσικλες υπαρχουν παμπολες εναλακτικες λησης, εκπαιδευτικα,φασσες(αν αφηκετε η φασσαριες :lol: ),και ψαρεμα........
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
lagomania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 14:16

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από lagomania »

Αλλη μια κυνηγετικη σεζον φτανει στο τελος της τα αισθματα ειναι αναμεικτα απο την μια πανευτυχης που εγω η παρεα μου και τα σκυλια μου επιστρεψαμε υγειεις και απο την αλλη οργη στεναχωρια για την καταντια μας. Εμεις οι νομοταγεις να κυνηγαμε επιτρεπομενη να μην βρισκουμε ουτε και μαλαη αλλα να συνεχιζουμε για το καλο του θηραματος ετσι ωστε να εμπλουτιστουν οι βιοτοποι απο τις απαγορευμενες και καποιοι αλλοι να βγαζουν ολες τις εξορμησεις σε δασος και οχι 100 μετρα απαγορευμενη αλλα κατι δεκαδες χιλιομετρα μεσα να εχουν δικους τους στο ταμειο θηρας να τους ειδοποια και να κυνηγανε ανετα. Το θεμα δεν ειναι η καρπωση αλλα πολλες εξορμησεις απο το πρωι εως το βραδυ να μην βισκουμε ουτε και μια πρωινη μαλαη με σκυλους 5-6 χρονων εμπειρους που παρακαλουσαμε να βρουν μαλαη και ας μην τον πεξουμε απλα και μονο να δουλεψουν τα σκυλια τελικα αποτελεσμα 7 λαγους καρπωμενους 17 εξορμησεις απο το πρωι εως το απογευμα παρεα 3 ατομων και ατουφεκιστοι και καλικωμενοι 3 επισεις 2 λαγουδακια απελκευθερωμενα που ελπιζουμε να ζησουν
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από admin »

Χθές η τελευταία εξόρμηση έκανα το πιο πολύ περπάτημα το απόλαυσα αρκετά με ένα προσηκωμένο , ένα μουνταριστό και το απόγευμα ένα φερμαριστό απο τον γέρο δέν κατάφερα να ρίξω σε κανένα απο τους 3 είδα μόνο τους 2 μια ματιά . Ας είναι όμως ξέρουμε ότι αφήσαμε θήραμα πίσω είδα και λίγα περδίκια χθές , Αν συνεχιστεί η ανομβρία πρέπει όλοι να βάλουμε το λιθαράκι μας για νερό εάν θέλουμε να έχουμε μια καλύτερη χρονιά του χρόνου
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

lagomania έγραψε:Αλλη μια κυνηγετικη σεζον φτανει στο τελος της τα αισθματα ειναι αναμεικτα απο την μια πανευτυχης που εγω η παρεα μου και τα σκυλια μου επιστρεψαμε υγειεις και απο την αλλη οργη στεναχωρια για την καταντια μας. Εμεις οι νομοταγεις να κυνηγαμε επιτρεπομενη να μην βρισκουμε ουτε και μαλαη αλλα να συνεχιζουμε για το καλο του θηραματος ετσι ωστε να εμπλουτιστουν οι βιοτοποι απο τις απαγορευμενες και καποιοι αλλοι να βγαζουν ολες τις εξορμησεις σε δασος και οχι 100 μετρα απαγορευμενη αλλα κατι δεκαδες χιλιομετρα μεσα να εχουν δικους τους στο ταμειο θηρας να τους ειδοποια και να κυνηγανε ανετα. Το θεμα δεν ειναι η καρπωση αλλα πολλες εξορμησεις απο το πρωι εως το βραδυ να μην βισκουμε ουτε και μια πρωινη μαλαη με σκυλους 5-6 χρονων εμπειρους που παρακαλουσαμε να βρουν μαλαη και ας μην τον πεξουμε απλα και μονο να δουλεψουν τα σκυλια τελικα αποτελεσμα 7 λαγους καρπωμενους 17 εξορμησεις απο το πρωι εως το απογευμα παρεα 3 ατομων και ατουφεκιστοι και καλικωμενοι 3 επισεις 2 λαγουδακια απελκευθερωμενα που ελπιζουμε να ζησουν
φιλε ετσι ειναι ακριβως οπως τα λαλεις καποιοι ριμαζουν τες απαγορευμενες νυκτα μερα και εμεις η μ@@@κες γυρευκουμε μαλαι να καμουμε χαρα!
και αν τολμησης να τους το πεις δεχεσε και απειλες σε μηνηματα οπως επαθα εγω στο φατσοβιβλιο προκτες!
αλλα εν πειραζει αφηστον να ξητημαζη και να απειλα σε καποια φαση εννα τον ευρο που κοντα και εννα δουμε ποιος εν ο μαγκας!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”