ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από LAGOS »

Κάθε χρόνο ειδικά μετά την πρώτη εξόρμηση είμαστε ευχαριστημένοι όταν γυρίσουμε σώοι μαζί με τα σκυλιά μας. Εκαταφέραμε τα και φέτος..
Απο πλευράς κάρπωσης η χειρότερη των τελευταίων 9 χρόνων. Άκαπνοι όπως το είπε ο φίλος Χρύσανθος. Δύο σηκώματα σε μιά ώρα το πρωί χωρίς να καταφέρουμε να σηκώσουμε όπλο. Ευτυχώς η περιοχή δεν είχε κόσμο και γλύτωσαν. Αλλάξαμε περιοχή γύρω στις 10 και σε μια ωραία ιχνηλασία βρήκαμε την κούτση κενή, την φατσιά του και μια Rotweil χάρτινη no 5 δίπλα.. Κάποιος μας πρόλαβε.. Μακάρι να έιναι καλά ο συνάδελφος που τον καρπώθηκε :D
Το απόγευμα σε 2 κλασσικά κομμάτια για την παρέα. . Τα σημάδια και τα ίχνη παντού. Τα σκυλιά λογο κούρασης και καιρικών συνθηκών στάθηκε αδύνατο να βρουν έστω και ένα λαγό αν και είμαι σίγουρος 100% οτι περάσαμε απο δίπλα τους.
Ραντεβού την Τετάρτη.
Υγεία πάνω απο όλα και έχουμε ακόμα 16 εξορμήσεις :P
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από Pathfinder »

Καποιος πριν μιλησε για τραγικες σιηπεθκιες...επρεπε να με δειτε εμενα...πραγματικα σε καποια φαση σιχαθηκα τον εαυτο μου με το τι εκαμνα...αν ηταν κοντα το αυτοκινητο θα τα ξαπολουσα η ωρα 10 και θα εξαφανιζομουν.Ουτε οπλο μου εφταιγε ουτε χαρτουτσιες ουτε τιποτε....ΜΟΝΟ ΕΓΩ (ισως και καποια κοπελια που επαιζαν τις φασσες στα 300 μετρα κυριολεκτικα.Περνουσαν απο πανω μου στα 70-80 μετρα και αφηνα τες για τους πισινους μου.τουτοι οι γαροι ηταν 200 μετρα πουκατω μου και επαιζαν πουλια που επερνουσαν 100 μετρα που πανω μου εμενα.Δεν υπαρχει πςριπτωση στο εκατομμυριο ξανα σε περιοχη μς πολυκοσμια).Χρειαζομαι ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ αλλαγη διαθεσης για την Τεταρτη ειδεμι θα παραδοσω αδεια και οπλο
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από mikros »

Μας σιχάθηκα πραγματικά εχτές...

Σε ενα κομμάτι γής 50-60 κυνηγοί, να έρχετε ο ένας να στέκεται 20 μέτρα αριστερά σου,να τον χαιρετάς, να φοράς πορτοκάλι, να σε βλέπει, να τον βλέπεις , ακούω πυροβολισμό απο εκείνον ,ήμουν πίσω απο την ελιά εκείνη τη στιγμή και αμέσως βλέπω ένα περδίκι να περνά γλυφτά απο πάνω μου και πέφτω κάτω ενστικτωδώς, με την δεύτερη του αν στεκόμουν μάλλον τώρα θα πετούσα για Ισραήλ ή Γερμανία στην καλύτερη... :evil:

Σήκωσα 4 φορές το όπλο σε περδίκια, τις 2 το κατέβασα μόλις είδα το πορτοκαλί στην πορεία του πουλιού την άλλη στη φωνή κάποιου που βρισκόταν πίσω απο το περδίκι άλλα σε σημείο που δεν φαινόταν...
Το χειρότερο ήταν ένας τύπος που λίγο γλίτωσε όταν σηκώθηκε η πέρδικα αυτός βρισκόταν ακριβώς πίσω της ντυμένος πλήρως σε παραλλαγή και μόλις ακουμπά το δάχτυλο μου στη σκανδάλη διέκρινα την κίνηση του όπλου...

ΦΟΡΕΣΤΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΠΡΙΝ ΘΡΥΝΗΣΟΥΜΕ ΘΥΜΑΤΑ... Βήξτε, φωνάξτε, χαιρετίστε όταν δείτε άλλο κυνηγό 1 πουλί δεν αξίζει όσο η σωματική μας ακεραιότητα!!!
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΥΓΕΙΑ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ :P...ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΠΩΣΗ ΣΑΣ ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΙΤΕ ΟΧΙ...Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ;)

ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΜΕ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΕΑΣ ΤΟ ΚΑΜΩ ΕΓΩ :lol: ;)

ΠΡΩΙΝΟ 2ΩΡΟ ΓΙΑ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ''....ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ 2 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ 25-30Μ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ....ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΤΙΠΟΤΑ..ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΤΑΞΕΙ,ΘΑ ΦΥΓΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΣ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ!

ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΣΗΜΑΔΙ....ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟ....ΚΑΝΩ 5-6 ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΝΤΑ....ΕΝΤΑΞΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΠΙΟ ΔΕΞΙΑ...

ΕΡΧΕΤΕ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ 25-30 ΠΟΥΛΙΑ...ΟΡΙΑΚΗ ΒΟΛΗ....ΠΕΡΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΙΧΝΩ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΗΛΩΣΟΥΝ....ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΠΑΛΙ :? ....ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΡΙΞΑ...ΕΣΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΡΙΞΕΣ...ΜΟΥΓΚΑ :roll:

ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΕΦΕΥΓΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΟΣΤΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ....ΑΣΤΟ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ;)....1 ΠΟΥΛΙ ΤΕΛΙΚΑ!!

ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΩΡΑΙΟ....ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑ ΗΤΑΝ 20-22 ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ....ΩΡΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΧΝΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΑΥΤΟ...ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ :P

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΗΡΕ ΣΕΙΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΚΥΝΗΓΙ...ΑΛΛΑΓΗ ΟΠΛΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ!ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΟ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ(ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΟΛΗ) :P + 1 ΟΡΤΥΚΙ!!!

ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΟΝΤΑ(150Μ :shock: ) ΣΕ ΟΙΚΙΑ ΕΓΓΛΕΖΟΥ....ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΒΓΕΝΕΙ Ο ΕΓΓΛΕΖΟΣ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ :D ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ....ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ...ΤΙ.....ΜΟΥ ΛΕΕΙ....TWO HUNTDRED METERS...ΗΤΑΝ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΒΟΛΗΣ ΤΟΥ ΟΡΤΥΚΙΟΥ....ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΚ ΓΕΛΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΛΕΩ....ΕΜΑΘΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ 200Μ ΤΩΡΑ :D

ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΑΦΟΥ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 12.30 ΞΑΝΑ ΓΙΑ ''ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ'' ΚΑΙ ΠΑΛΙ!ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΗΝΣΕΙΣ....ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟΣ ΤΟΠΟΣ!

ΑΚΟΥΩ ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΚΑΡΙΖΟΝΤΑΣ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ....ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΦΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΗΚΟΝΩΜΑΙ....ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΥΨΟΣ 20Μ.....ΕΣΝΤΗΚΤΩΔΗΣ ΒΟΛΗ ΜΕ ΤΟ 3* ΚΑΙ ΠΑΕΙ.....ΓΥΡΝΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ ΗΛΙΟ.....ΣΗΜΑΔΕΥΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΡΙΧΝΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.....147 ΦΤΕΡΑ :shock: ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΚΥΚΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΦΟΥΛ ΣΤΑ 25Μ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΑΕΡΑ....ΚΑΙ ΑΜΕΣΟΣ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΕΡΑΝΑΥΝΟΒΟΛΗΜΕΝΟ....ΜΕ ΠΟΣΑ ΣΚΑΓΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ :shock: ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΗ ΧΑΡΑΔΡΑ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΣΤΑ 30Μ....ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΕ ΣΟΛΩΝ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ ΣΟΥ......ΛΟΓΑΡΙΑΖΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΞΕΝΟΔΟΧΟ ΟΜΩΣ :o

ΑΜΕΣΩΣ ΠΑΩ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΛΕΩΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΠΕΡΔΙΚΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΘΟΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΗ ΛΟΥΣΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ(ΣΙΓΟΥΡΙΑ)...ΑΚΟΥΩ ΘΟΡΥΒΟ.....ΛΕΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΑ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟ ΜΕ ΕΤΣΙ ΤΟΥΦΕΚΙΑ..ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΣΤΗ ΧΑΡΑΔΡΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟ ΧΟΙΜΩΝΑ ΤΟΝ ΑΛΟΥΠΟ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΠΥΚΝΑ...ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΑΝΕΤΑ...ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ...ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟ ΜΩΡΟ....ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ!!!

ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ 1 ΦΡΑΓΚΟΛΙΝΟ,1 ΟΡΤΥΚΙ ΕΝΑ ΠΕΡΔΙΚΙ :D ΚΑΙ 6 ΄΄ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ'' Η 1 ΧΑΜΕΝΗ...ΘΕΟΥ ΘΕΛΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΛΙ :P

Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

E ΜΙΚΡΕ ζητας πολλα εν εχουμε υποθεση εγω εχτες το απογευμα εκαμνα παγανια μεσα σε ενα πολλα ασχημο κομματη που περπατας και με τα τεσσερα σου για να περασης στην μουττι εχει δρομο και κοποιος γυρο στα 50 με τον γιο του 18-19 χρονον λαλει του
-πιεννε πουπανω που εν η στρατα ερκει τον βκαλει και πεξιστον εσου πριν τον παιξη!
σκευτηκα να του απαντησω αλλα η κουραση εν με αφηκεν να το καμω εν ειχα ορεξη να μπβ σε αντιπαραθεση ειπα προχορα φιε και εν αξηζη να ασχοληθης!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από Laurona »

LAGOS έγραψε:Κάθε χρόνο ειδικά μετά την πρώτη εξόρμηση είμαστε ευχαριστημένοι όταν γυρίσουμε σώοι μαζί με τα σκυλιά μας. Εκαταφέραμε τα και φέτος..
Απο πλευράς κάρπωσης η χειρότερη των τελευταίων 9 χρόνων. Άκαπνοι όπως το είπε ο φίλος Χρύσανθος. Δύο σηκώματα σε μιά ώρα το πρωί χωρίς να καταφέρουμε να σηκώσουμε όπλο. Ευτυχώς η περιοχή δεν είχε κόσμο και γλύτωσαν. Αλλάξαμε περιοχή γύρω στις 10 και σε μια ωραία ιχνηλασία βρήκαμε την κούτση κενή, την φατσιά του και μια Rotweil χάρτινη no 5 δίπλα.. Κάποιος μας πρόλαβε.. Μακάρι να έιναι καλά ο συνάδελφος που τον καρπώθηκε :D
Το απόγευμα σε 2 κλασσικά κομμάτια για την παρέα. . Τα σημάδια και τα ίχνη παντού. Τα σκυλιά λογο κούρασης και καιρικών συνθηκών στάθηκε αδύνατο να βρουν έστω και ένα λαγό αν και είμαι σίγουρος 100% οτι περάσαμε απο δίπλα τους.
Ραντεβού την Τετάρτη.
Υγεία πάνω απο όλα και έχουμε ακόμα 16 εξορμήσεις :P
Ειλικρινά αν εγραφα τα δικα μου η μονη μας διαφορά θα ήταν ο λαγος που σας πρόλαβαν :lol:
Τεταρτη αν θελει ο Θεος
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από Nikos »

[quote="mikros"]Μας σιχάθηκα πραγματικά εχτές...

Σε ενα κομμάτι γής 50-60 κυνηγοί, να έρχετε ο ένας να στέκεται 20 μέτρα αριστερά σου,να τον χαιρετάς, να φοράς πορτοκάλι, να σε βλέπει, να τον βλέπεις , ακούω πυροβολισμό απο εκείνον ,ήμουν πίσω απο την ελιά εκείνη τη στιγμή και αμέσως βλέπω ένα περδίκι να περνά γλυφτά απο πάνω μου και πέφτω κάτω ενστικτωδώς, με την δεύτερη του αν στεκόμουν μάλλον τώρα θα πετούσα για Ισραήλ ή Γερμανία στην καλύτερη... :evil:

Σήκωσα 4 φορές το όπλο σε περδίκια, τις 2 το κατέβασα μόλις είδα το πορτοκαλί στην πορεία του πουλιού την άλλη στη φωνή κάποιου που βρισκόταν πίσω απο το περδίκι άλλα σε σημείο που δεν φαινόταν...
Το χειρότερο ήταν ένας τύπος που λίγο γλίτωσε όταν σηκώθηκε η πέρδικα αυτός βρισκόταν ακριβώς πίσω της ντυμένος πλήρως σε παραλλαγή και μόλις ακουμπά το δάχτυλο μου στη σκανδάλη διέκρινα την κίνηση του όπλου...

Α ρε Αντρίκο, σωστά τα λεεις εσυ αλλά ποιός σε ακούει...Δυστυχώς οι πιο πολλοί δεν τηρούν το πορτοκαλί μόνο και μόνο επειδη μισσιημου φαίνονται απο τα πουλιά!!΄΄Ελεος δηλαδη!!! Εννα δει ο πέρτικος το πορτοκαλί και εννα κόψει κούρβες?? Ατε τζιαι έκοψε, λέμε τωρα,!!Αξίζει όπως λεει και ο μικρός ενας πέρτικος την σωματική μας ακεραιότητα..με καμία δυναμη!!!Δυχτυχώς ακούμε τόσα αλλά νουν δεν βαλουμέ!!!
Να προσέχεις Αντρίκο και μακρυά που την πολυκοσμία και ας μεν παιξεις τίποτε!!

Απο άποψη αποτελεσμάτων παιδιά , πολύωρο περπάτημα μεχρι το μεσημέρι, 1 φάσσα και ενα απορτ ενός κουτσόφτερου πέρτικου απο το σκυλί που το ευχαριστήθηκα όσο τίποτε κι ας μην τον επαιξα εγω. διάλλειμα και αλλαγή επαρχίας δυο περδίκια.
Πρώτα Ο Θεός και τη Τετάρτη παλι...


ΦΟΡΕΣΤΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΠΡΙΝ ΘΡΥΝΗΣΟΥΜΕ ΘΥΜΑΤΑ... Βήξτε, φωνάξτε, χαιρετίστε όταν δείτε άλλο κυνηγό 1 πουλί δεν αξίζει όσο η σωματική μας ακεραιότητα!!![/quote]
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Σόλωνα η μια η φάσσα εν κοτζιάκαρη? Σαν να τζιαί εν ενάμιση φορά το μέγεθος των άλλων... :lol:
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

mikros έγραψε:Μας σιχάθηκα πραγματικά εχτές...

Σε ενα κομμάτι γής 50-60 κυνηγοί, να έρχετε ο ένας να στέκεται 20 μέτρα αριστερά σου,να τον χαιρετάς, να φοράς πορτοκάλι, να σε βλέπει, να τον βλέπεις , ακούω πυροβολισμό απο εκείνον ,ήμουν πίσω απο την ελιά εκείνη τη στιγμή και αμέσως βλέπω ένα περδίκι να περνά γλυφτά απο πάνω μου και πέφτω κάτω ενστικτωδώς, με την δεύτερη του αν στεκόμουν μάλλον τώρα θα πετούσα για Ισραήλ ή Γερμανία στην καλύτερη... :evil:

Σήκωσα 4 φορές το όπλο σε περδίκια, τις 2 το κατέβασα μόλις είδα το πορτοκαλί στην πορεία του πουλιού την άλλη στη φωνή κάποιου που βρισκόταν πίσω απο το περδίκι άλλα σε σημείο που δεν φαινόταν...
Το χειρότερο ήταν ένας τύπος που λίγο γλίτωσε όταν σηκώθηκε η πέρδικα αυτός βρισκόταν ακριβώς πίσω της ντυμένος πλήρως σε παραλλαγή και μόλις ακουμπά το δάχτυλο μου στη σκανδάλη διέκρινα την κίνηση του όπλου...

ΦΟΡΕΣΤΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΠΡΙΝ ΘΡΥΝΗΣΟΥΜΕ ΘΥΜΑΤΑ... Βήξτε, φωνάξτε, χαιρετίστε όταν δείτε άλλο κυνηγό 1 πουλί δεν αξίζει όσο η σωματική μας ακεραιότητα!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ρε Πανίκο μα έκοψες 13 χιλιόμετρα? Η Ομόνοια γυρεύκει παίκτες... :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”