Ε καλά που να κάμω ?

Απάντηση
KATOS MK 10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 20 Απρ 2014, 08:52

Ε καλά που να κάμω ?

Δημοσίευση από KATOS MK 10 »

Εδώ θα μπορούσαμε να παραθέτουμε κάποιες κυνηγητικές απορίες που μας απασχολούν,
Ε καλά που να κάμω ?
Πχ .εγώ φέτος σκεφτούμε όταν θα πηγαίνω για αγορά φυσιγγίων να αγοράζω ότι πιο φτηνό έχει στο ράφι. τα κυνήγια μου είναι ένα 90 % από 20 μέχρι 30 μέτρα πιο ο λόγος να αγοράζω φυσίγγια ακριβά ?και να με κορόιδευη ο καταστηματάρχης,,(πιαστώ τούτο κουμπάρε όπου το γυρίσεις ε κάτω ..ε τσε πόσα ρε φίλε ?9 εύρο.} .
Μετά από πολύ μελέτη ( δοκιμές κ Λεύκιου , και πολλών άλλον} νομίζω ότι σε αυτές της αποστάσεις δεν χρίαζετε κάτι το ιδιαίτερο παρά μόνο σκοπευτικές ικανότητες και επιλογή σωστού Τσιοκ ,γραμμάρια ,σκαι.


Απορίες έχει πολλές αλλά σιγά σιγά..
"τα μάτια στο στόχο και το μάγουλο στο κοντάκι".
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Ε καλά που να κάμω ?

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

To πιο σωστό είναι ότι φυσίγγι θέλεις να ρίξεις, είτε φτηνό είτε ακριβό, να το δοκιμάσεις πρώτα στο όπλο σου, με τα τσιοκ που θέλεις να χρησιμοποιήσεις, στις αποστάσεις που θέλεις να σε καλύπτουν. Π.χ μπορεί να έχεις το καλύτερο φυσίγγι μέσα στη θαλάμη και να είναι προβληματικό το τσιοκ σου (όπως είδα σε ένα όπλο δικό μου) και οι τουφεκιές σου να μην πηγαίνουν εκεί που σημαδιάζεις, δεν πάει να έχεις το ανώτερο φυσίγγι όλων των εποχών; Οι επιτυχίες σου θα είναι λίγες. Θέλεις να εξοικονομήσεις λεφτά; Δοκίμασε πρώτα τα φυσίγγια που είναι πιο φτηνά, αν δεις ότι σου κάμνουν πιάσε και άλλες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”