ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ?

Απάντηση

Πιστευετε οτι το αγαπημενο μας χομπυ ειναι και αθλημα?

1.ΝΑΙ
16
44%
2.ΟΧΙ
20
56%
 
Σύνολο ψήφων: 36

Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ?

Δημοσίευση από giorgos80 »

Αν θελετε αιτιολογειτε την απαντηση σας
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΝΑΙ....... ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΧΟΜΠΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΘΛΗΜΑ!!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Eγώ απάντησα όχι διότι άθλημα σημαίνει ότι έχεις και αντιπάλους που συναγωνίζεσαι ποιος θα κερδίσει.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από MARIOSE »

Άθλημα είναι για εμένα μαζί με άλλα πράγματα όπως ευκαιρία για χαλάρωση, με καλούς φίλους, έξοδος στη φύση κτλ κτλ. Οπωσδήποτε δεν είναι κρεατοσυλλογή αφού εν τα τρώω...
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από giorgos80 »

spyrosspyrou851 έγραψε:Eγώ απάντησα όχι διότι άθλημα σημαίνει ότι έχεις και αντιπάλους που συναγωνίζεσαι ποιος θα κερδίσει.
ειμαστε συντονισμενοι στο ιδο μηκος κυματος
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Για μενα ειναι Αθλημα/Πρωταθλημα με βαθμολογια τζιαι στατιστικα.

οσα παραπανω πεξεις φκενεις πανω.

Παεις στον καφενε και λες τα αποτελεσματα σου και ολοι σε κρινουν απο αυτο. Αν πεζεις και λαγους μαζι με τα φτερωτα παεις champions league.

Αν ο αλλος επαιξε 325 τζιηκλες και συ 312 τζιηκλες βεβαια και σε νικησε. Εχει πολλη σημασια ο αριθμος των θηραματων.

Για αυτο δεν μας ενδιαφερει ο τροπος που θα χτυπησουμε κατι, αλλα μονο ο αριθμος.

Σαφως προτιμουμε να πεξουμε 3 περτικους ρεκτους παρα ενα με φερμα και επαναφορα.

Επισης μετρα πολυ η αποσταση που πεζεις ενα θηραμα. Η πρεμιερ λιγκ ειναι απο 50 μετρα και πανω.

Μιλουμε για ενα πρωταθλημα δικαιο χωρις κρεατοσυλλογη και παραγκες.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από Γιατρός »

“Αθλητής είναι το άτομο που είναι εκπαιδευμένο και προπονείται στη δύναμη, τη ταχύτητα, την ισχύ, την ισορροπία, την ευκινησία, την ευελιξία, το συντονισμό και την αντοχή"

Πρέπει να έχεις μπροστά σου αθλητή για να έχεις άθλημα

Ψήφισα όχι

Στο στάμα και συγχωρέστε με παίζεις κρυφτούλι και σκοποβολή άσχετα αν έχεις και μια σκεμπέ 98 κιλά μπροστά σου σαν την δική μου.Είναι χόμπυ

Ορισμένα άτομα που ξέρω και τρέχουν ορισμένα πουλιά και τσιβητζάρηδες από πίσω και πρέπει να είναι σε φόρμα ολόχρονα ναι βλέπω τον αθλητή αλλά μόνο σε συνδυασμό με την συμπεριφορά τους σαν κύριοι

Μπορεί να έχω και λάθος
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Γιατρός έγραψε:“Αθλητής είναι το άτομο που είναι εκπαιδευμένο και προπονείται στη δύναμη, τη ταχύτητα, την ισχύ, την ισορροπία, την ευκινησία, την ευελιξία, το συντονισμό και την αντοχή"

Πρέπει να έχεις μπροστά σου αθλητή για να έχεις άθλημα

Ψήφισα όχι

Στο στάμα και συγχωρέστε με παίζεις κρυφτούλι και σκοποβολή άσχετα αν έχεις και μια σκεμπέ 98 κιλά μπροστά σου σαν την δική μου.Είναι χόμπυ

Ορισμένα άτομα που ξέρω και τρέχουν ορισμένα πουλιά και τσιβητζάρηδες από πίσω και πρέπει να είναι σε φόρμα ολόχρονα ναι βλέπω τον αθλητή αλλά μόνο σε συνδυασμό με την συμπεριφορά τους σαν κύριοι

Μπορεί να έχω και λάθος
Περαν απο το αστειο για μενα δεν ειναι αθλημα.

Γιατρε γι αυτους που περπατουν θα ελεγα οτι ειναι μια μορφη ασκησης (μαζι με ολατα αλλα που ειναι για τον καθε ενα το κυνηγι) και οχι αθλημα με αντιπαλους. Ισως καποτε αυτο να εννουν καποιοι με τον ορο αθλημα, αλλα νομιζω το πιο σωστο ειναι μια μορφη ασκησης που για να την επιτυχεις πρεπει να εχει καλη φυσικη κατασταση, οταν περπατας μιλουμε.

Αν και στη σκοποβολη θελει καλη φυσικη κατασταση για να ρυθμιζονται οι παλμοι.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Breda Pegaso έγραψε:
Γιατρός έγραψε:“Αθλητής είναι το άτομο που είναι εκπαιδευμένο και προπονείται στη δύναμη, τη ταχύτητα, την ισχύ, την ισορροπία, την ευκινησία, την ευελιξία, το συντονισμό και την αντοχή"

Πρέπει να έχεις μπροστά σου αθλητή για να έχεις άθλημα

Ψήφισα όχι

Στο στάμα και συγχωρέστε με παίζεις κρυφτούλι και σκοποβολή άσχετα αν έχεις και μια σκεμπέ 98 κιλά μπροστά σου σαν την δική μου.Είναι χόμπυ

Ορισμένα άτομα που ξέρω και τρέχουν ορισμένα πουλιά και τσιβητζάρηδες από πίσω και πρέπει να είναι σε φόρμα ολόχρονα ναι βλέπω τον αθλητή αλλά μόνο σε συνδυασμό με την συμπεριφορά τους σαν κύριοι

Μπορεί να έχω και λάθος
Περαν απο το αστειο για μενα δεν ειναι αθλημα.

Γιατρε γι αυτους που περπατουν θα ελεγα οτι ειναι μια μορφη ασκησης (μαζι με ολα τα αλλα που ειναι για τον καθε ενα το κυνηγι: παραδοση, γονιδια, φυση, σκυλια κλπ) και οχι αθλημα με αντιπαλους. Ισως καποτε αυτο να εννουν καποιοι με τον ορο αθλημα, αλλα νομιζω το πιο σωστο ειναι μια μορφη ασκησης που για να την επιτυχεις πρεπει να εχει καλη φυσικη κατασταση, οταν περπατας μιλουμε.

Αν και στη σκοποβολη θελει καλη φυσικη κατασταση για να ρυθμιζονται οι παλμοι.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από giorgos80 »

απο βικιλεξικο

άθλημα :ουδέτερο

η ατομική ή ομαδική δραστηριότητα που αποσκοπεί στη γύμναση του σώματος και περιλαμβάνει συχνά τον ανταγωνισμό για την επίτευξη καλύτερων επιδόσεων

επειδη εδω λεει οτι περιλαμβανει τον ανταγωνισμο, στο κυνηγι για ποιον ανταγωνισμο μιλαμε?? μεταξυ κυνηγου και θηραματος?? δεν νομιζω ο λαγος , το περδικι η τζικλα να θελουν να λαβουν μερος σε ενα αθλημα στο οποιο ειναι χαμενα απο χερι και το πιο πιθανο στο τελος της ημερας δεν θα επιστρεψουν σπιτι τους.
Ανταγωνισμος υπαρχει μεταξυ κυνηγων για επιτευξη καλυτερων επιδοσεων οι οποιοι θελουν να δειξουν
οτι την εχουν πιο μεγαλη απο τους υπολοιπους "οπως λεει και ο DOC".Αρα βαση αυτου δικαιολογημενα
ολοι προσπαθουν να παιξουν οσα παραπανω θηραματα μπορουν.θα μου πειτε γιαυτο υπαρχει το κοτα.
στα αθληματα υπαρχουν κανονισμοι οι οποιοι αν δεν τηρουνται απο τους αθλητες τοτε αυτοι τιμωρουνται απο το διαιτητη(στο κυνηγι δεν υπαρχουν διαιτητες)

Οσο για την εκγυμναση ποσους κυνηγους εχετε δει να ειναι fit??

ας το ξανασκεφτουμε λοιπον αν πραγματικα θελουμε να λεγετε το κυνηγι αθλημα
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”