ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ?

Απάντηση

Πιστευετε οτι το αγαπημενο μας χομπυ ειναι και αθλημα?

1.ΝΑΙ
16
44%
2.ΟΧΙ
20
56%
 
Σύνολο ψήφων: 36

Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από MARIOSE »

Breda Pegaso έγραψε:Ρε παιθκια για ονομα, σταματατε. Μακρια απο μας.

Εν θελουμε αλλες "ΚΟΠ"....

εγω θελω να πηγαινω κυνηγι μονος μου να πολαμβανω τη φυση. γιατι πρεπει να με βουρα καποιος να με βαθμολογησει? Αλλο λιο εν να βαλουμε χορηγους πας τα γιλεκα τζιαι να πηεννουμε.

αυτα τα πραγματα δεν ειναι ΚΥΝΗΓΙ

Αρέσκει μου ο τρόπος που σκέφτεσαι :D
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Aνθιμε καποτε καμνουν και διαγωνισμους ποιος εν να φαει τα παραπανω σαντουιτς! εν τζιαι σημενει εν αθλημα :)

εχει καποιους που θεωρουν αθλημα και τις κοκορομαχιες και τις σκυλλομαχιες...

Στο κατω κατω οπως το θωρει ο καθε ενας...

Και αν ηταν ετσι στην Κυπρο πολυ πιθανον εγω προσωπικα να μην ασχολουμουν με αυτο το αθλημα...


φιλικα ετσι...για να μην παρεξηγηθω.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από Anthimos »

Breda Pegaso έγραψε:Aνθιμε καποτε καμνουν και διαγωνισμους ποιος εν να φαει τα παραπανω σαντουιτς! εν τζιαι σημενει εν αθλημα :)

εχει καποιους που θεωρουν αθλημα και τις κοκορομαχιες και τις σκυλλομαχιες...

Στο κατω κατω οπως το θωρει ο καθε ενας...

Και αν ηταν ετσι στην Κυπρο πολυ πιθανον εγω προσωπικα να μην ασχολουμουν με αυτο το αθλημα...


φιλικα ετσι...για να μην παρεξηγηθω.

Ρε φιλαρακι .
Αν υποβαθμισεις κατι σταματας να το σεβεσαι
Οι κυνηγετικοι αγωνες γινονται σε ρεζερβα με κριτες και σε συγκεκριμενο χρονο ΜΕ ΣΚΥΛΟ ΠΑΝΤΑ πρεπει να κτυπησεις συγκεκριμενο θηραμα με συγκεκριμενο τροπο σεβασμο κτλ κτλ κτλ
Αν εμεις εδω τα γ@μησ@μ3 ολα ρε φιλε εν σημαινει οτι πρεπει να υποβαθμισουμε αυτο που αγαπαμε.
Ας μην κατσουμε με βαση τον ορισμο του τι ειναι αθλημα γιατι θα χαθουμε
Στο φιναλε ο καθενας οπως το νιωθει
Εγω το θεωρω αθλημα ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΠΩΣΗ ... αλλα γιατι το κυνηγι που κανω εγω προυποθετει εφκα κατεβα στα βουνα , η τροχαδι 100μετρα -200μετρα να βρω σκυλι στο μπιπερ και να παρω ενα δυο τρια πουλια
Το οτι το υποβαθμιζουμε σε χομπυ και ποσκολιο ισως να ειναι και μερος του γιατι εν το σεβομαστε και συμπεριφερομαστε με αυτο τον τροπο
Αν τ αντιμετωπιζαμε σαν Αθλημα και σεβομασταν τους κανονες του παιχνιδιου μπορει να ηταν και διαφορετικα τα πραγματα
Στο φιναλε περι ορεξεως... ;)

Φιλικα!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟΥ ΑΝΘΙΜΟΥ......

ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ!!!
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Breda Pegaso
Δημοσιεύσεις: 2085
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2010, 11:31

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από Breda Pegaso »

Οκ συμφωνουμε... :)

Αλλα προσωπικα δεν υποβαθμισα το κυνηγι σε απλο χομπυ και ποσκολιο!

Εγω νομιζω ειναι παραπανω και απο αθλημα για αυτο και δεν ηθελα να του βαλω ταπελα και απλα το ειπα ΚΥΝΗΓΙ.
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει μόνον να είναι τίμια, αλλά και να φαίνεται τίμια.

Γάιος Ιούλιος Καίσαρ
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από Laurona »

Για μενα ουτε χομπυ ούτε άθλημα.
Δεν υπαρχει λεξη να το χαρακτηρισω.
κυνηγι για μενα ειναι το σφιξιμο στο στομαχι οταν πλησιαζει η εξορμηση κ δεν περνα η ωρα.
ειναι η ανατριχιλα οταν κατεβαζω τα σκυλια κ ξεκινω ενα υγρο κκρυο πρωινο κατακλυσμενος απο τις πρωτες ακτιδες του ηλιου.
ειναι το σουσιμο της ουρας του σκυλου κ η μυτη του που θελει να σηκωσει το χωμα απο κατω
ειναι η αδρεναλινη που με κατακλυζει στην φερμα του σκυλου μου.
ειναι η αγωνία εαν καταφερω να διαβασω τα σημάδια του θηραματος κ να αφησω τους σκυλους μου στο σωστο σημειο
ειναι τα νευρα που εχω οταν για λογους οικογ. υποχρεωσεων πρεπει να χασω την εξορμηση
ειναι η ασφυξια που νιωθω την δευτερα εαν δεν πηγα κυνηγι την κυριακη κ δεν ξερω πως θα περάσει η βδομαδα.
ειναι η αναγκη να βγω στο βουνο κ να διεκδικησω στα ισα ενα θηραμα.
Είναι η χαρα στα ματια των σκυλων μου οταν τα καταφέρω να το πάρω
ειναι η εικονα του θηραματος οταν σηκωνετε κ η μυρωδια του μπαρούτιου που μοιάζει με αρωμα οταν αυτο πεφτει
είναι η αγωνία στην φωνη του γιου μου οταν με ρώτα τι εφερα.

το κυνηγι ειναι είναι το συναίσθημα μιας πανδαισιας εικονων, ήχων κ αρωματων .......που σου ξυπνουν το αργεγονο ενστικτο της επιβιωσης......καποτε για την τροφη...σήμερα για την αποτοξίνωση απ το αγχος κ την πιεση.

Γιαυτο κ οσοι κυνηγουν γ τους αριθμους δεν ειναι κυνηγοι.
Γιαυτο κ οσοι επιδίδονται σε συναγωνισμού ς κ κοντρες δεν νιωθουν την χαρα του
και γιαυτο όσοι δεν κυνήγησαν ποτε....δεν μπορεσαν να νιώσουν γινουν ενα με την φυση.

Αυτο ειναι για μενα το κυνηγι.
οχι άθλημα. .....οουτε κάτι για να γεμίζω τις ωρες μου.
Είναι μια ανάγκη που εφερα μεσα μου πάντα.

Κάνοντας πρωταθλητισμο σε ενα πολυ απαιτητικό αγώνισμα για 10 χρονια κ πετυχαινοντας σημαντικες νίκες ποτε δεν ενιωσα οπως νιωθω οταν ειμαι στο βουνο.

Αυτο είναι για μενα ........κ αυτο θα ειναι παντα
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
mouzouris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: 24 Οκτ 2012, 22:29
Τοποθεσία: Λεμεσός
Επικοινωνία:

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από mouzouris »

Laurona έγραψε:Για μενα ουτε χομπυ ούτε άθλημα.
Δεν υπαρχει λεξη να το χαρακτηρισω.
κυνηγι για μενα ειναι το σφιξιμο στο στομαχι οταν πλησιαζει η εξορμηση κ δεν περνα η ωρα.
ειναι η ανατριχιλα οταν κατεβαζω τα σκυλια κ ξεκινω ενα υγρο κκρυο πρωινο κατακλυσμενος απο τις πρωτες ακτιδες του ηλιου.
ειναι το σουσιμο της ουρας του σκυλου κ η μυτη του που θελει να σηκωσει το χωμα απο κατω
ειναι η αδρεναλινη που με κατακλυζει στην φερμα του σκυλου μου.
ειναι η αγωνία εαν καταφερω να διαβασω τα σημάδια του θηραματος κ να αφησω τους σκυλους μου στο σωστο σημειο
ειναι τα νευρα που εχω οταν για λογους οικογ. υποχρεωσεων πρεπει να χασω την εξορμηση
ειναι η ασφυξια που νιωθω την δευτερα εαν δεν πηγα κυνηγι την κυριακη κ δεν ξερω πως θα περάσει η βδομαδα.
ειναι η αναγκη να βγω στο βουνο κ να διεκδικησω στα ισα ενα θηραμα.
Είναι η χαρα στα ματια των σκυλων μου οταν τα καταφέρω να το πάρω
ειναι η εικονα του θηραματος οταν σηκωνετε κ η μυρωδια του μπαρούτιου που μοιάζει με αρωμα οταν αυτο πεφτει
είναι η αγωνία στην φωνη του γιου μου οταν με ρώτα τι εφερα.

το κυνηγι ειναι είναι το συναίσθημα μιας πανδαισιας εικονων, ήχων κ αρωματων .......που σου ξυπνουν το αργεγονο ενστικτο της επιβιωσης......καποτε για την τροφη...σήμερα για την αποτοξίνωση απ το αγχος κ την πιεση.

Γιαυτο κ οσοι κυνηγουν γ τους αριθμους δεν ειναι κυνηγοι.
Γιαυτο κ οσοι επιδίδονται σε συναγωνισμού ς κ κοντρες δεν νιωθουν την χαρα του
και γιαυτο όσοι δεν κυνήγησαν ποτε....δεν μπορεσαν να νιώσουν γινουν ενα με την φυση.

Αυτο ειναι για μενα το κυνηγι.
οχι άθλημα. .....οουτε κάτι για να γεμίζω τις ωρες μου.
Είναι μια ανάγκη που εφερα μεσα μου πάντα.

Κάνοντας πρωταθλητισμο σε ενα πολυ απαιτητικό αγώνισμα για 10 χρονια κ πετυχαινοντας σημαντικες νίκες ποτε δεν ενιωσα οπως νιωθω οταν ειμαι στο βουνο.

Αυτο είναι για μενα ........κ αυτο θα ειναι παντα

Νεαρέ .............. RESPECT !!!! :)
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΘΛΗΜΑ????

Δημοσίευση από giorgos80 »

μπραβο ρε φιλε.δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερη περιγραφη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”