ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΑΝΔΡΕΑΣ Τ
Full Member
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Μαρ 2013, 16:01
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ Τ »

Σήμερα πολύ λίγα τα πουλιά 2 περδικια 4 τσίχλες και φέραμε σπίτι 1 περδίκι και 3 τσίχλες ;)
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΑΝΔΡΕΑΣ Τ την 28 Δεκ 2014, 18:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από Γιατρός »

ANTROS BREDA έγραψε:καλησπερα σας και χρονια πολλα σε ολους!!!! εγω τεταρτι μετα απο πολλα πριβουριματα τον τελευταιον ευδομαδον ο σκυλλος εκαμε μιαν απιστευτη καταθιοξη με αποτελεσμα να μου τον γυριση πανω μου και να τον πιαω με μιαν πολλα ωραια σιηπεδκια!ηταν το κατι αλλο επειδη ηρτεν και ο παπας μου που το εξωτερικο και ειπαμε περκι εν μας γελαση παλε!! τελικα αμαν ο σκυλλος ξερει τι καμνη καμνης πολλα καλα την δουλεια και με 1 σκυλλο μονο!!!!
Μπράβο
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Σήμερα μόνος και περπατητό, από πλευράς περδικιού σήμερα δεν ασχολήθηκα καθόλου μαζί τους, έπιασα αρκετά, μακάρι να πιάσω και του χρόνου τόσα, εγύρισα το από σήμερα αποκλειστικά στις τζίκλες, κινήθηκαν και λίγες φάσσες το πρωί αλλά δεν ήρθε κάποια σε απόσταση βολής. Μόλις ξημέρωσε ξεκίνησα το καθιερωμένο μου περπάτημα όπως πάντα. Κατάφερα να πιάσω 9 πουλιά (8 τζίκλες + 1 μαυρότζικλα) χωρίς ευτυχώς να χάσω κάποιο πουλί καθώς αρκετά που αυτά εππέσαν σε σπερμένο με αρκετό ύψος αλλα ευτυχώς τα σημάδια που έβαλλα εδουλέψαν. Από τα 9 πουλιά τα 8 (7+1) τα πέτυχα με Victory Super Tordo 32gr #9 και την μια τζίκλα με Victory Rocket 29gr #8. Αυτή με την Rocket την έπαιξα καθιστή καθώς την είδα που επέτασε και έκατσε πάνω σε μια ελιούδα, ο επιλογέας στο 2* και μπαμ κάτω. Και είδα και μια παρέα Ταλιμπάν που εκατέβηκαν με 14, παρακαλώ, 14 σκυλιά. Τα επιπλέον λόγια είναι περιττά.

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... 201aeb.jpg
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Πολύ πενιχρή η κίνηση των πουλιών σήμερα, η πιο φτωχή για φέτος. Αν δεν αλλάξουν σύντομα τα πράματα μας βλέπω να δύνουμεν αγκίστρια πάλε... :D

5 τζίκλες η κάρπωση με Starlight 32gr 11no, challenger 28gr 9no και μια απίστευτη βολή (για εμένα) με atlas tornado 31.5gr.
Άβαταρ μέλους
Athos 1978
Full Member
Δημοσιεύσεις: 755
Εγγραφή: 02 Φεβ 2012, 17:29
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από Athos 1978 »

Λίγα τα πουλιά και σήμερα :(
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Open mind for a different view.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από πανικος »

χθες περασαμε πολυ ωραια.πρωινο παγανια με τα σκυλια(ειπα να κυνηγησω κατι εκτος τζικλας) :lol: μετα λουλανικα παστουρμα χαλλουμι μανιταρια φτανα και αφθονη τζιβανα που ο φιλος απολλον εφερε απο το χωριο ηταν οπως το μελι.κλεισαμε και φετος το ενδημικο με το καθιερωμενο τζιζι μιζι :lol:
απολαυσαμε ωραιες φερμες με τα σκυλια της παρεας και ωραιες τουφεκιες σε θηραμα που μονο εξωτερικο μπορουμε να κυνηγησουμε αλλα εγινε και στην κυπρο :D
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

πανικος έγραψε:χθες περασαμε πολυ ωραια.πρωινο παγανια με τα σκυλια(ειπα να κυνηγησω κατι εκτος τζικλας) :lol: μετα λουλανικα παστουρμα χαλλουμι μανιταρια φτανα και αφθονη τζιβανα που ο φιλος απολλον εφερε απο το χωριο ηταν οπως το μελι.κλεισαμε και φετος το ενδημικο με το καθιερωμενο τζιζι μιζι :lol:
απολαυσαμε ωραιες φερμες με τα σκυλια της παρεας και ωραιες τουφεκιες σε θηραμα που μονο εξωτερικο μπορουμε να κυνηγησουμε αλλα εγινε και στην κυπρο :D
Η ΡΟΖ Η ΤΣΕΝΤΟΥΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΕΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ :D :D :D
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

καλημερα κοπελια τελος ακομα μια χρονια με τα καλα της και τα ασχημα της!!εμενα εχτες επιαεν με το ματι λογο της φωτο της τεταρτης που εβαλα στο φατσιβιβλιο μαλλον! κατεβεννουμε το πρωι κοφκουμε μαλαι στα 10 λεπτα προβουρα μας χωρης να καταφερουμε να του σιρουμε ουτε 1 καμνι 5-6 λεπτα καταδιοξη ο σκυλλος ερκετε πισω και καμνει 2-3 φορες εμετο οπως φενετε ηταν παλια και εν τον επιαεν!!! :evil: :evil: ( ειμαι πολυ κοντα στον ενοχο και θα πληρωση πολλα ασχημα!) συνεχιζουμε παγανια η ωρα 11 ειμουν μες τους γκρεμους παω να βκω πιο ψηλα πατο το δεξι μου ποδι να βαλω δυναμη να βκω την πετρα νιωθο εννα πονο μες το γονατο που παρολιγο να κλαψω! :oops: τελικα εκαμα 2 ωρες να παω στο αυτοκινητο και τελος σπιτι και ξεκουραση! σημερα επιισκεψη στο γιατρο για να δω τελικα τι εγινε!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από πανικος »

WOODPIGEONHUNTER έγραψε:
πανικος έγραψε:χθες περασαμε πολυ ωραια.πρωινο παγανια με τα σκυλια(ειπα να κυνηγησω κατι εκτος τζικλας) :lol: μετα λουλανικα παστουρμα χαλλουμι μανιταρια φτανα και αφθονη τζιβανα που ο φιλος απολλον εφερε απο το χωριο ηταν οπως το μελι.κλεισαμε και φετος το ενδημικο με το καθιερωμενο τζιζι μιζι :lol:
απολαυσαμε ωραιες φερμες με τα σκυλια της παρεας και ωραιες τουφεκιες σε θηραμα που μονο εξωτερικο μπορουμε να κυνηγησουμε αλλα εγινε και στην κυπρο :D
Η ΡΟΖ Η ΤΣΕΝΤΟΥΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΑΚΙΑ ΕΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ :D :D :D
δεν ειναι ο εξοπλισμος που κανει τον κυνηγο ειπαμε :lol: η ροζ τσεντουα ειναι το ψυγειο εβγαλε απο μεσα μια τσεντα φτανα κοτοπουλο χαλλουμι τοματες αγγουρια και ακομα φορουσε :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ώπα! Ρε Πανίκο νομίζω είσαστεν πόμπα! 8-)
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”