ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από kypros »

24.12.2014
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

kypros έγραψε:24.12.2014

ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΓΙΟΡΤΩΝ ...ΑΠ'ΟΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΝΕΡΙ :D
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Xτεσινό αποτέλεσμα από εμένα και το Σάββα μετά από αρκετό περπάτημα, λιγοστά τα πουλιά εκτές, σε σύγκριση με άλλες φορές ήταν η χειρότερη εξόρμηση από την άποψη του πόσα πουλιά είδαμε. Θα μπορούσαμε να τα πάμε λίγο καλύτερα στη κάρπωση μας καθώς ο Σάββας εκτύπησε ακόμα 3 πουλιά, το ένα κουτσόφτερο εκρύφτηκε, το άλλο εφάμε το χωράφι και δεν το είβραμε και το 3ο καθώς έπεφτε με κλειστά τα φτερά αλλά ζωντανό, πιθανό και εκείνο κουτσόφτερο. Και ένα ωραίο καλλίτζι και από τους δύο μας καθώς μια τζίκλα μας ετζοίμησε, επιάστηκε αλλά πάει ακόμα. Ο Σάββας πέτυχε τις 3 τζίκλες με Victory Super Allodola 28gr #9 (νομίζω 9), και εγώ τις 2 τζίκλες και την μαυρότζιηκλα με Victory Super Tordo 32gr #9. Ακούσαμε λίγα περδίκια σε διαφόρες φάσεις αλλά μόνο ένα είδα εγώ το πρωί για 1-2 δευτερόλεπτα που πετάκτηκε από μακρυά μας. Είδαμε και καμμιά 10αρία φάσσες αλλά εκτός βολής. Αυτά από εμάς.

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... b3c10d.jpg
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

καλησπερα σας και χρονια πολλα σε ολους!!!! εγω τεταρτι μετα απο πολλα πριβουριματα τον τελευταιον ευδομαδον ο σκυλλος εκαμε μιαν απιστευτη καταθιοξη με αποτελεσμα να μου τον γυριση πανω μου και να τον πιαω με μιαν πολλα ωραια σιηπεδκια!ηταν το κατι αλλο επειδη ηρτεν και ο παπας μου που το εξωτερικο και ειπαμε περκι εν μας γελαση παλε!! τελικα αμαν ο σκυλλος ξερει τι καμνη καμνης πολλα καλα την δουλεια και με 1 σκυλλο μονο!!!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ωραίος Άντρο! Άτε ήρτεν γουρλής ο παπάς σου φίλε! ;)
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

ελαλε μου το Μαριε ελαλε οταν ερτο κυπρο εννα τον παιξουμε!! αν εμπορουσα θα τον αφινα να τον παιξη αλλα επεοδη εν υπουλος ειπα δοστου την και κανει!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από MARIOSE »

Ελπίζω να συνεχίσει το σερί ρε φίλε! :D
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

ANTROS BREDA έγραψε:καλησπερα σας και χρονια πολλα σε ολους!!!! εγω τεταρτι μετα απο πολλα πριβουριματα τον τελευταιον ευδομαδον ο σκυλλος εκαμε μιαν απιστευτη καταθιοξη με αποτελεσμα να μου τον γυριση πανω μου και να τον πιαω με μιαν πολλα ωραια σιηπεδκια!ηταν το κατι αλλο επειδη ηρτεν και ο παπας μου που το εξωτερικο και ειπαμε περκι εν μας γελαση παλε!! τελικα αμαν ο σκυλλος ξερει τι καμνη καμνης πολλα καλα την δουλεια και με 1 σκυλλο μονο!!!!
ΜΠΡΑΒΟ ΑΝΤΡΟ....ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ ΚΑΛΟΣ = 10 ΣΚΥΛΟΙ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΛΩΝ ;)

ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΑΡΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ! :P
ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
S@v-v@s
Full Member
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 21 Ιαν 2014, 18:40

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από S@v-v@s »

Πόσοι παπαγάλοι είναι το κότα? Τρόδοος και σήμερα απογοήτευση τα πουλιά. Εξαφανισμένα ίσως και λόγω του συνδυασμού κρύου βροχής. Μετά για ενδημικό αλλά αποτέλεσμα το ίδιο. Πολλά παράξενη η φετεινή χρονιά
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από mikros »

Εκεί που πιστεύαμε οτι θα έρθουμε σπίτι με άδεια χέρια, η τύχη μας χαμογέλασε...
3 κυρίους και 2 τσίχλες σπίτι...
Εξιφτέρισσα 2 τσίχλες, έριξα άλλες 2 που έπεσαν σε πολύ πυκνή βλάστηση και δεν άξιζε να τις ψάξουμε καν και μια κουτσόφτερη δεν την προλάβαμε πριν να πάει να χωθεί στους θάμνους στο παρατρίχα...
5 χαμένες δηλαδη, έτσι για να ταίζω τους αλουπούς που εξαρτούντε που εμένα κάθε Κυριακή... :evil:

Βλέπω ότι πέχτηκάν αρκετοί φασιανοί τις τελευταίες εξορμήσεις, τι γίνετε , απελευθέρωσε η θήρα τώρα στο τέλος? :roll:

* Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να προσθέσω φωτογραφίες.
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”