ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Απάντηση
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από skimis »

ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΠΡΙΝ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΣΠΙΤΙ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ.... ΠΕΡΠΑΤΗΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΗΚΩΣΑΜΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ 4 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 50 ΜΕΤΡΑ....1 ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΤΗΠΗΣΑ ΑΚΑΡΙΑΙΑ, ΕΝΑ ΣΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΤΑΤΕΡΟ. ΕΝΝΟΗΤΕ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΓΤ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΖΗΜΙΑ ΣΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ! ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΜΕ ΤΑ ΧΟΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΤΕΡΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΣΗΜΑΔΙΑ ΑΥΤΟΚΗΝΗΤΩΝ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΗΝΗΓΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ 365 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ!!! ΤΟ 80% ΤΩΝ ΚΗΝΗΓΩΝ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΖΑΝ ΤΡΑΣΙΗΛΕΣ!!! ΗΜΑΣΤΑΝ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΕΠΕΡΠΑΤΗΣΑΜΕ!!! ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΗΝΗΓΟ ΝΑ ΧΤΗΠΗΣΗ ΕΙΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ ΠΕΡΔΙΚΙΑ!!! :cry: ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΑΙΔΙΑ,ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΙΣΤΗΚΑ.....ΜΙΛΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΕΠΑΡΧΙΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ ΣΕ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....2 ΟΠΛΑ-2 ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ-1 ΠΕΡΔΙΚΗ ΧΑΜΕΝΟ...ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!! :|
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Eγώ μόνος μου σήμερα αλλά δεν μας έκαμε την χάρη ο καιρός αν και τα περδίκια ήταν λιγοστά, κάθε λίγο έβρεχε, σταματούσε, ξανάβρεχε, ξανασταματούσε, έριξα 1 φυσίγγιο και έπιασα 1 περδίκι, 100% επιτυχία :? :?

Το περδίκι έπεσε σέκκο με Rottweil Waidmannsheil Pappe 36gr #7.

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... 5899a7.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... f55ac7.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y10/Bu ... 58548d.jpg
beaglemania
Full Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2012, 16:49

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από beaglemania »

Συγχαρητιρια στα πουτα@$5παιδα για τις μαλακιες με τις ψατζιες τις εβαλαν ελεγχομενες για να ακουστει οτι εχει ψατζιες τις σηκωσαν το πρωι και κυριοι σημερα εκαμναν τις πανιες ανενιας και εμεις οι μαλακες με τα φιμωτρα να μεν αφηνουμε τους σκυλους να ξομακρυσουν αμπαν και γλειψουν τιποτε να θωρουμε συνεχεια χαμε :twisted: Κατα τα αλλα μια χαρα δουλεψαν τα σκυλακια 3 μαλαες 2 σηκωματα. Το πρωι η ωρα 6και50 βρηκαμε μαλαη ολοφρεσκα αλλα αδυνατουσαν να τον σηκωσουν παρακατω μια μαλαη καλη ενα σηκωμα μεσα στο πυκνερη 2 ντουφεκιες η πρωτη περιπου 35 μετρα και τα tiger με απογοητευσαν μεγαλα κενα στην κατανομη τους και αμαν και εξοκακρυσε εσυρα του την δευτερη παει ακομα αρχιζει η καταδιωξη πιανουμε ποστα και πεζουν μας τον μεσα στο δρομο αλλοι κυνηγοι στην αρχη ειπα χαλαλι τους αλλα ουτε αφηκαν τους σκυλους να τζισουν πανω στο λαο μονομιας βουρκα και εφωναζαν τους να φιουν που τζιαμε αχαριστοι :evil: και η ωρα 11.30 μια μαλαη που το δρομο σαν εστρεφουμασταν στα αυτοκινητα μεσα σε 10 λεπτα το σηκωμα μεσα σε ενα πυκνερι παλε αλλα λαος γιοκ χαλαλι τους σκυλους που εδουλεψαν σημερα ασχετα αν δεν καρπωθηκαμε λαγο. Το απογευμα πηγαμε στα περδικια απελπισια πολλα λιγοι περδικοι ντουφεκισα 2 πηρα το ενα και ο αλλος κουτσοφτερος και εβουραν και πολλα γλιορα εχασα τον :shock: αλλα ειδα αρκετες τζικλες πολλα καλο σημαδι για την συνεχεια ;)
skimis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010, 11:17

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από skimis »

ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΙΝΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ....3ΩΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ 1 ΣΗΚΩΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΡΠΩΘΗΚΑ!! Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ,ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΠΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ 1 ΠΕΡΔΙΚΗ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ....ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΙΚΡΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙΣΜΑ..

.
Άβαταρ μέλους
pamposs
Full Member
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 21 Οκτ 2014, 14:23
Τοποθεσία: Λεμεσος

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από pamposs »

Μετα απο πολλη περπατημα...2 περδικους ντουπλε με victory 31 gr λιλα-πολλα δυνατη τζαι τα 2 σεκκα...κατα τα αλλα πολλη μαλαη αλλα λογω βροχοπτωσης χωρις αποτελεσμα...κινουνταν πολλες τζικλες :)
Girls:Lets go shopping!!!
Me: Lets go Hunting!!!
savvis25
Full Member
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 26 Αύγ 2013, 17:54
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από savvis25 »

Τα σημερινά αποτελέσματα: http://s1276.photobucket.com/user/savvi ... state=copy με victory λιλά 31!!
Πρωινό μόνο. Περίπου 2,5 ώρες περπάτημα μόνος και χωρίς σκυλί σε δύσβατα σημεία σε ψηλές κορφές. Ξιφτέρισα ακόμα 1 (μάλλον έμεινα πίσω και έφαν την πας την ουρά) και έκαμα και ένα ωραιότατο καλλίκωμα σε ένα που φούρρισε στα 20 μέτρα μπροστά μου!!
Απόλαυσα πάντως την εξόρμηση παρά την κούραση.
Απογοητεύτηκα από το γεγονός ότι τα περδίκια στην περιοχή που πάω τα τελευταία 5 χρόνια για την πρώτη εξόρμηση...πιστεύω πως ήταν πολύ μειωμένα (π.χ. Αν σε προηγούμενες χρονιές έβλεπα 100 φέτος είδα 30!!).
Πιθανότατα δεν θα ξαναεξορμήσω για περδίκια φέτος (Δεν θέλω να προκαλέσω περαιτέρω ζημιά στο μητρικό πληθυσμό) και θα περιοριστώ σε τζικλούες αν μπούν και άλλες (Είδα αρκετές πάντως σήμερα και είμαι αισιόδοξος).
Υ.γ. Οι άλλοι δύο της παρέας δεν ευτύχησαν να καρπωθούν κάτι παρα μόνο λίγους καραόλους!!
axerkwtis1984

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από axerkwtis1984 »

Ευχαριστα ξεκινησε η σεζον για μας!ας ελπιδουμε να συνεχισει ετσι..ο καιρος καλος για να στεκει το θηραμα..ηρταμε σπιτι σωοι κ αβλαβειςΕικόναΕικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
dimitris savva

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από dimitris savva »

:lol: :lol:
5 ξεφολιασματα δυο κτυπηματα σε λιγο ενα μικρο στιγμιοτιπο :D
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από kyriakos304 »

axerkwtis1984 έγραψε:Ευχαριστα ξεκινησε η σεζον για μας!ας ελπιδουμε να συνεχισει ετσι..ο καιρος καλος για να στεκει το θηραμα..ηρταμε σπιτι σωοι κ αβλαβειςΕικόναΕικόνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Φωτογραφία του μήνα!
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
lefteris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Οκτ 2010, 21:53

Re: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2014-2015

Δημοσίευση από lefteris »

ετο τζαι ενα ανθροπο που εν χαρουμενος σημερα μεσα σε τουτο το forum :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”