ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από πανικος »

ρε κοπελια μα σοβαρομιλατε τωρα :(
δεχτηκαμε οτι κοπηκαν οι εξορμησεις ετσι απλα και η διαφωνια ειναι ποιες απο αυτες επρεπε να κοπουν.για ονομα του θεου ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΡΝΟΥ ΜΕ ΡΟΤΣΕΣ ΤΩΡΑ :o
ειναι σαν να λεμε εκλεψα μας το αυτοκινητο ρε γαμωτο γιατι εν εφυκαν τα γυαλια του ηλιου και τα σταυρουοκια που μεσα τουλαχιστον :idea:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
dimitris savva

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από dimitris savva »

πανικος έγραψε:ρε κοπελια μα σοβαρομιλατε τωρα :(
δεχτηκαμε οτι κοπηκαν οι εξορμησεις ετσι απλα και η διαφωνια ειναι ποιες απο αυτες επρεπε να κοπουν.για ονομα του θεου ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΡΝΟΥ ΜΕ ΡΟΤΣΕΣ ΤΩΡΑ :o
ειναι σαν να λεμε εκλεψα μας το αυτοκινητο ρε γαμωτο γιατι εν εφυκαν τα γυαλια του ηλιου και τα σταυρουοκια που μεσα τουλαχιστον :idea:
αφηστους να δουμε τι αλλες μα...ες εν να ακουσουμε δαμε
ixnilatris paou paou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 30 Απρ 2014, 18:53

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από ixnilatris paou paou »

γιατι οι απαγορευμενες περιοχες που εν τεσ κυνηγουμεν εξεχιλησαν που το θηραμα που εχει...νομιζουν οτι με το να κοψουν καποιες εξορμησεις ενα λυθει το προβλημα...και βεβαια εν θα λυθει αφου ο λαθροθηρας εκαμεν το επαγελμα...
axerkwtis1984

ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από axerkwtis1984 »

Δεν εχει καμια λογικη κ ως συνηθως τσαπατσοδουλειες με αποτελεσμα τα χλωρα να γινουν ξερα..
Εν μπορεις να περνεις αποφασεις αυθερετες χωρις μελετη..κ ξερουμε πως οτι παραχωρειτε δεν επιστρεφετε..
Ερχομαι ομως κ λεω..παρουσιασε μου μελετη κυριε Χ"Γερου οχι απο σενα ή τον χασαπη της γειτονιας αλλα απο ομαδα τεχνοκρατων κ αν το αποτελεσμα τους ειναι μειωση εξορμησεων κ κοτα να το δεχτω..ξερουμε ομως πως μια τετοια μελετη θα στραφει εναντιων σας μιας κ το μεριδιο ευθυνης ειναι εις βαρος σας..παρουσιαστε μας μελετη πτιν τις 2 Νοεμβριου κ επιστρεψετε απο το ταμειο που ξερετε καλα να μας τα πιανετε επιστροφη της αδειας..οχι μονο τις 4 εξορμησεις..ηταν 19 πριν γινουν 17..
Ετσι μονο μπορω να το δεχτω..


Sent from my iPhone using Tapatalk
themos328
Full Member
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: 14 Ιαν 2013, 11:33

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από themos328 »

κυνηγι μεσα απο παλιες φωτο κ βιντεο......
καποιοι εν καμνουν τη δουλεια τους σωστα κ την πληρωνουν αλλοι......
το θήραμα μπορεί να είναι αυτοσκοπός, «η νίκη για τη νίκη», η επιδίωξη, δηλαδή, ενός στόχου μόνο και μόνο για την ικανοποίηση της κατάκτησής του, μόνο και μόνο για τη συμμετοχή στη δράση, μόνο και μόνο για την «τιμή του παιχνιδιού».
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από Dimitris »

Τα λεφτά που δίνουμε για την άδεια, υποτίθεται τα χρησιμοποιούν για τη σωστή διαχείρηση της άγριας πανίδας. Όπως φαίνεται τα λεφτά τα πετάσσουμε στους αλουπούς (αλουπούς κυριολεκτικά ή/και μεταφορικά, όπως το πάρει κανείς)
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

:evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:

να πανα γαμηθουν
ευτυχως που δεν ψηφιζω ειναι το μονο που μπορω να καμω.......
αφου ειμαστε καθυστερημενος λαος οτι και να μας καμουν εν να μεινουμε σκυφτοι να την τρωμε παντα πουπισω και να λαλουμε εν πειραζει ποιος σ αρωτα
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
nike powder
Full Member
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 09 Φεβ 2013, 19:09

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από nike powder »

καλα ρε σοβαρομιλουν ο κοσμοσ που εφκαλεν την αδια για 17 εχορμισισ εν γαροσ ασ το ελαλοθσαν π τιν αρκη τορα το εκαταλαβαν για την μειωση. τα 50000 αυκα που εκαταστραφηκαν εν τα ειδαν! δλδ ενασ που παει(του αρεσκει) μονο ενδημικο και τισ κυριακαεσ μονο λογο δουλιασ να φκαλει την αδια για6-7 εξορμισεισ
dimitris savva

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από dimitris savva »

ο επισημος χαρτης της υπηρεσιας θηρας που πηρα απο το ταμειο θηρας γραφει τελευταια μερα κυνηγιου ειναι στις 28/12/2014 . δικαιουμε ενα λαγο για καθε εξορμηση για περδικια δεν με ενδιαφερει προσωπικα για αυτο δεν ασχολουμε. εγω αγορασα αυτο το "πακετο" πριν δωσω τα λεφτα μου. τα υπολοιπα στο δικαστηριο . ειναι ο επισημος χαρτης που εχω .εκτος εαν μου επιστρεψουν τα χρηματα μου, τα εξοδα που εκανα για τους σκυλους μου και για ολα οσα ξοδεψα για να ετοιμαστω για την νεα κυνηγετικη σεζον.
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Απ: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από marios10 »

ΗΣΑΣΤΕΝ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΥΡΙΟΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ
Εμεινετε μια εβδομαδα πριν απο τν εναρξη του κυνηγιου να βγαλετε αυτην την γελια αποφασην.
Γιατι ενα το ηπατε απο την αρχη του καλοκαιρινου κυνηγιου κοπελια φετος το θηραμα ειναι λιγο θα μειωθουν οι εξορμησεις η δεν ξερατε τοτε για το λιγοστο θηραμα.??Αφου η καταμετρηση της θυρας εγινηκε τν αυγουστο γιατι εν εφκηκετε να το πειτε...??
Εκρυψετε οπως τες που...ες αφικετε τν κοσμο να φκαλει την αδεια να σας δωκει τα ριαλλια του τα λεφτα τα οποια παν στους φουσκομενους μισθους σας και πουποτε αλου και μετα ετραβησετε μας την ουλους τους απλους κυνηγους.
ΕΙΣΑΣΤΕ ΑΧΑΠΑΡΟΙ
ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΤΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΧΕΤΕ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
Μπραβο κ.Δημητρη ετσι πρεπει να αντιδρασουμε ολοι και να μεν σκυψουμε κελλε παλε..
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”