ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dimitris
Δημοσιεύσεις: 1154
Εγγραφή: 20 Αύγ 2010, 10:31
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από Dimitris »

Τελικά άκυρο για αύριο?
«Τα φυτά των ζώων ένεκέν εστι και τα ζώα των ανθρώπων χάριν»
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από admin »

Άκυρο για αύριο , ξεκινάει όμως η επάνδρωση ομάδων ανά το Παγκύρπιο για άμεση εμπλοκή στα κυνηγετικά δρώμενα και σύσταση ομάδων και συλλόγων .

Οι λόγοι που ακυρώνουμε την αυριανή εκδήλωση ως περιοδικό είναι

1) Είναι άστοχο και ανώφελο να διμαρτυρηθούμε στο προεδρικό όταν η απόφαση έστω και την υστάτη ανατράπηκε αφού έφτασαν οι φωνές μας στο αρμόδιο υπουργείο και αφού το αρμόδιο υπουργείο πήρε την απόφαση μετά απο καθοδήγηση άλλων. Δέν θέλουμε να φανεί ούτε και για μια στιγμή ότι εξυπηρετούμε πολιτικά συμφέροντα του οποιουδήποτε. Θέλουμε εκείνοι που οδήγησαν τα πράγματα μέχρι εδώ να αναλάβουν τις ευθύνες τους.
2)Πιστεύω ότι οι πλείστοι δέν θα ερχόντουσαν αύριο στην διαμαρτυράι λόγω της ανατροπής της απόφασης
3) Επειδή αύριο είναι αργία και αναμένεται και βροχερός καιρός θέλουμε η εκδήλωση διαμαρτυρίας να είναι στοχευμένη και πετυχημένη για αυτό θα ανακοινώσουμε σύντομα μέτρα.
Προσέχουμε...για να έχουμε
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

ANTROS BREDA έγραψε:Ολα μπορουν αν γινουν μπορουμε να χωρισουμε τες αδεις σε λαγο περτικο σε τσικλα και στρουθους το θεμα ειναι 1 και δεν αλλαζει ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ οταν καποιος βκαλει αδεια μονο για περτικο και δωκει πανο του ο λαος εν θα τον παιξη που την στιγμη που εχει 0,5% πιθανοτιτα να του καμουν ελεγχο?????
αμαν ο αλλος γυριζει νυκτα και ποττε εν δει θυρα μπροστα του τι τον καμνει να μεν λαθροθυρα?
εδιαλισαν τον ουλαμο επειδη εκαμνε σωστα την δουλεια που εν μπορουσαν η εν εθελαν καποιοι αλλοι να καμνουν! οταν ακουμε οτι πιανουν τον αλλο με λαο νυκτα και την αλλη μερα εξαφανιζονται ολα και ουτε δικαστηριο εν παει γιατι εν φιλος υπουργου βουλευτη δημαρχου .............ηβραμεν την ευκολη λυση φταιν η ιχνιλατες επιεδη κλεεν πολλα και καμνει πονοκεφαλο το θυραμα και πεθαινη απο υπερβολικη δοσι πανατολ!!
φταιν ι σκυλοι φερμας επειδη αμαν φερμαρουν στρεσαρουν το θυραμα και εν καμνει σεξ :lol:
οποιον που δαμεσα βουρισοτον κανενα 5 λεπτο μετα εν γ@@μει επειδη εστρεσαριστικεν???
ενο αν τους βουρουν με το αυτοκινητο ουλλη νυκτα εν ουλλα καλα???

πρεπει να βκει νομοθεσια να απαγορευει εισοδο σε θυροφιλακες εν ωρα υπηρεσιας σε καφενεδες και να δειτε οτι κατι εννα γινει!!!

συμφωνω και επαυξανω
επισης να προσθεσω οτι ακομα και μερικοι θηροφυλακες παιζουν λαους την νυχτα
δεν λαλω πελλαρες ξερω σιγουρες κουβεντες
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από Pathfinder »

ARRWSTOSFASSAS έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:Ολα μπορουν αν γινουν μπορουμε να χωρισουμε τες αδεις σε λαγο περτικο σε τσικλα και στρουθους το θεμα ειναι 1 και δεν αλλαζει ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ οταν καποιος βκαλει αδεια μονο για περτικο και δωκει πανο του ο λαος εν θα τον παιξη που την στιγμη που εχει 0,5% πιθανοτιτα να του καμουν ελεγχο?????
αμαν ο αλλος γυριζει νυκτα και ποττε εν δει θυρα μπροστα του τι τον καμνει να μεν λαθροθυρα?
εδιαλισαν τον ουλαμο επειδη εκαμνε σωστα την δουλεια που εν μπορουσαν η εν εθελαν καποιοι αλλοι να καμνουν! οταν ακουμε οτι πιανουν τον αλλο με λαο νυκτα και την αλλη μερα εξαφανιζονται ολα και ουτε δικαστηριο εν παει γιατι εν φιλος υπουργου βουλευτη δημαρχου .............ηβραμεν την ευκολη λυση φταιν η ιχνιλατες επιεδη κλεεν πολλα και καμνει πονοκεφαλο το θυραμα και πεθαινη απο υπερβολικη δοσι πανατολ!!
φταιν ι σκυλοι φερμας επειδη αμαν φερμαρουν στρεσαρουν το θυραμα και εν καμνει σεξ :lol:
οποιον που δαμεσα βουρισοτον κανενα 5 λεπτο μετα εν γ@@μει επειδη εστρεσαριστικεν???
ενο αν τους βουρουν με το αυτοκινητο ουλλη νυκτα εν ουλλα καλα???

πρεπει να βκει νομοθεσια να απαγορευει εισοδο σε θυροφιλακες εν ωρα υπηρεσιας σε καφενεδες και να δειτε οτι κατι εννα γινει!!!

συμφωνω και επαυξανω
επισης να προσθεσω οτι ακομα και μερικοι θηροφυλακες παιζουν λαους την νυχτα
δεν λαλω πελλαρες ξερω σιγουρες κουβεντες
Καμε μια καταγγελια φιλε...δοκιμασε το 1460 που ειναι και ανωνυμο
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

Pathfinder έγραψε:
ARRWSTOSFASSAS έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:Ολα μπορουν αν γινουν μπορουμε να χωρισουμε τες αδεις σε λαγο περτικο σε τσικλα και στρουθους το θεμα ειναι 1 και δεν αλλαζει ΑΣΤΥΝΟΜΕΥΣΗ οταν καποιος βκαλει αδεια μονο για περτικο και δωκει πανο του ο λαος εν θα τον παιξη που την στιγμη που εχει 0,5% πιθανοτιτα να του καμουν ελεγχο?????
αμαν ο αλλος γυριζει νυκτα και ποττε εν δει θυρα μπροστα του τι τον καμνει να μεν λαθροθυρα?
εδιαλισαν τον ουλαμο επειδη εκαμνε σωστα την δουλεια που εν μπορουσαν η εν εθελαν καποιοι αλλοι να καμνουν! οταν ακουμε οτι πιανουν τον αλλο με λαο νυκτα και την αλλη μερα εξαφανιζονται ολα και ουτε δικαστηριο εν παει γιατι εν φιλος υπουργου βουλευτη δημαρχου .............ηβραμεν την ευκολη λυση φταιν η ιχνιλατες επιεδη κλεεν πολλα και καμνει πονοκεφαλο το θυραμα και πεθαινη απο υπερβολικη δοσι πανατολ!!
φταιν ι σκυλοι φερμας επειδη αμαν φερμαρουν στρεσαρουν το θυραμα και εν καμνει σεξ :lol:
οποιον που δαμεσα βουρισοτον κανενα 5 λεπτο μετα εν γ@@μει επειδη εστρεσαριστικεν???
ενο αν τους βουρουν με το αυτοκινητο ουλλη νυκτα εν ουλλα καλα???

πρεπει να βκει νομοθεσια να απαγορευει εισοδο σε θυροφιλακες εν ωρα υπηρεσιας σε καφενεδες και να δειτε οτι κατι εννα γινει!!!

συμφωνω και επαυξανω
επισης να προσθεσω οτι ακομα και μερικοι θηροφυλακες παιζουν λαους την νυχτα
δεν λαλω πελλαρες ξερω σιγουρες κουβεντες
Καμε μια καταγγελια φιλε...δοκιμασε το 1460 που ειναι και ανωνυμο

πες οτι το εκανα!θα γινει κατι?????

πριν 2 χρονια στο καλοκαιρινο κυνηγι φασσας ενας φιλος μου πηρε τηλεφωνο τη θηρα για τυπους που κυνηγουσαν στην απαγορευμενη.εγω ημουν σε γειτονικη περιοχη απο αυτη που ηταν ο φιλος.περιττον να πω οτι η θηρα δεν πηγε ποτε ενω υπηρχε περιπολικο στην περιοχη που ημουν κανωντας περιπατο πανω κατω να περασει η ωρα κ δεν πηγαινε εκει που τους λαλουσε ο παρεας
επισης ο παρεας πηρε τηλεφωνο κ το 1460 που λαλεις κ απλα δεν εγινε τπτ

επισης εχω κ μια παραξενια οτι δεν μου αρεσει να κανω το ρουφιανο δυστυχως
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
dimitris savva

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από dimitris savva »

Dimitris έγραψε:
Τελικά άκυρο για αύριο?
εχασαν και οι σκυλοι τον περιπατο με τα λουρια , ας τον μπελα ειχα και την ενοια αμπα και εφευκαν μου που εν ειναι μαθημενοι του περιπατου με το λουρι και εκαμναν καταδιωξη του :!: γερου και του Κακου :!:
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από Priest+++ »

dimitris savva έγραψε:
Dimitris έγραψε:
Τελικά άκυρο για αύριο?
εχασαν και οι σκυλοι τον περιπατο με τα λουρια , ας τον μπελα ειχα και την ενοια αμπα και εφευκαν μου που εν ειναι μαθημενοι του περιπατου με το λουρι και εκαμναν καταδιωξη του :!: γερου και του Κακου :!:
Ρε Δημητρη εγώ κατασταφηκα οικονομικά :x Επένδυσαν σε εκατον κιλά σιταρους και ηταν έτοιμα και το μαγκαλια!!!!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από Priest+++ »

admin έγραψε:Κοπέλια το θέμα δέν είναι οι εξορμήσεις αλλά η ανίκανη ηγεσία που μας διοικεί. Αν θα πάμε αύριο ή όχι είναι ένα θέμα το οποίο μελετάμε καθώς πιστεύω ότι οι περισσότεροι μετά την απόφαση των εξορμήσεων δεν θα έρθουν δυστηχώς, οι περισσότεροι λειτουργούν κατα κύριον λόγω βάση των συμφέροντων τους ! όμως τώρα ξεκινάει η οργάνωση για ανατροπή του καθεστώτος το οποίο τα τελευταία χρόνια μας έχει διαλύση κυνηγετικά. Θα υπάρξει σύντομα νέα ενημέρωση.
Αριστε, πριν δυο χρόνια πήγαμε να ξεκινήσουμε κάτι απο την συνάντηση στην Χοιροκοιτία αλλά δεν προχώρησε. Οι λόγοι ηταν διάφοροι. Αυτοι οι λόγοι ηταν και η αιτια να έρθω σε ρήξη εγώ (εντονα), αλλά και αλλά μέλη μαζί σου.
Αυτό που ζήτω τώρα είναι να προσχωρήσεις ακαθεκτα στην δημιουργία μιας πανίσχυρης ομάδας δράσης και όλοι θα είμαστε δίπλα!!! Στην τελική όλοι το ιδιο πραγμα αγαπάμε και νοιαζομαστε!!!

Pre-ist(riano) ®
Istriano® reloaded
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από Pathfinder »

ARRWSTOSFASSAS έγραψε:
Pathfinder έγραψε:
ARRWSTOSFASSAS έγραψε:
συμφωνω και επαυξανω
επισης να προσθεσω οτι ακομα και μερικοι θηροφυλακες παιζουν λαους την νυχτα
δεν λαλω πελλαρες ξερω σιγουρες κουβεντες
Καμε μια καταγγελια φιλε...δοκιμασε το 1460 που ειναι και ανωνυμο

πες οτι το εκανα!θα γινει κατι?????

πριν 2 χρονια στο καλοκαιρινο κυνηγι φασσας ενας φιλος μου πηρε τηλεφωνο τη θηρα για τυπους που κυνηγουσαν στην απαγορευμενη.εγω ημουν σε γειτονικη περιοχη απο αυτη που ηταν ο φιλος.περιττον να πω οτι η θηρα δεν πηγε ποτε ενω υπηρχε περιπολικο στην περιοχη που ημουν κανωντας περιπατο πανω κατω να περασει η ωρα κ δεν πηγαινε εκει που τους λαλουσε ο παρεας
επισης ο παρεας πηρε τηλεφωνο κ το 1460 που λαλεις κ απλα δεν εγινε τπτ

επισης εχω κ μια παραξενια οτι δεν μου αρεσει να κανω το ρουφιανο δυστυχως
Το να μεν καμουν τιποτε ειναι ενα θεμα, το να θεωρεις ρουφιανια να καταγγειλεις μια παρανομια εν αλλο θεμα
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
dimitris savva

Re: ΜΕΙΩΣΗ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ

Δημοσίευση από dimitris savva »

αν επαθες ζημια να παεις που το πρωι στις παρελασεις αλλα αφησε και λιγους για το απογευμα που θα παμε. :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”