Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Άβαταρ μέλους
Priest+++
Full Member
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 15 Αύγ 2014, 21:08

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από Priest+++ »

Καρεκλωμενη, ορθιοι κλουβατζιηες, περιπατητες,βουρητοι ή οτι άλλο ειδος είστε, απολαυστε την χρόνια φέτος. Τα σημάδια των καιρών δείχνουν μεγάλες αλλαγές απο χρόνου!!!
Istriano® reloaded
Tasozzz
Full Member
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 12 Δεκ 2010, 19:11

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από Tasozzz »

Έν πολλοί που θα πελλανουν μες τη Κύπρο αν κόψουν το κυνηγι τζιαι πρώτος εγω, αλλά χαλάλι όχι μόνο 2 αλλά παραπάνω χρόνια. (αν και δεν ειναι λύση αλλά εδώ που φτάσαμε έν μονοδρομος).

Αλλά τούτο που μόνο του δεν φτάνει κοπέλια,πρέπει να γίνει με πολλές προϋποθέσεις
Π.ΧΤαμειο θήρας να ειναι μόνο για την φροντίδα και ανάπτυξη της πανίδας /Αστυνόμευση σοβαρή και έλεγχος κάθε καταγγελίας απο ανεξάρτητους αστυνομικούς και σοβαρές ποινές που να σκεφτούν πολλές φορές πριν να παρανομήσουν
Δεν δέχομαι εγω προσωπικά να στερηθώ το μοναδικό πράγμα που κάνω και με ήρεμα για να αύξηση τα κέρδη του ο κάθε γάδαρος λαθροθήρας που δεν τον κόφτη τίποτα.

-Πιστεφκει κανένας που δαμεσα ότι τα κοπέλια με τα πουλοσκυλα :oops: που είδαμε πριν λίγο καιρό σε βιντεο εννα σταματήσουν εάν δεν τους πιάσουν τζαι να τους κατσουν μέσα η θα τους κοψει τίποτε εάν τους πουν ότι εννα κλείσει το κυνήγι, αντίθετος θα χαρούν.
-Πιστεφκει κανένας ότι η Θήρα έν άκουσε τίποτε για τα μηχανουθκια στα ορτύκια που τα πετσοκοφκουν τζιαι αν κοντεψεις κοντά εννα σε πεξουν. ΠΟΥΝΤΟΥΣ να τους σορεψουν
-Πιστεφκει κανένας οτι έν τυχαίο που όποτε πιάσω για καταγγελία πάντα δεν ερκετε κανένας.

Έν πολλά τα προβλήματα που πρέπει να λύσουμε πρώτα κύριοι προτού προχωρήσουμε με διακοπή κυνηγιού.
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από miky55 »

ΠΙΣΤΕΥΚΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ 45.000 ΑΔΕΙΕΣ ΕΠΙ 80 ΕΥΡΟ; :lol: :lol: :lol:
ΕΝ ΑΞΙΟΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από LAGOS »

miky55 έγραψε:ΠΙΣΤΕΥΚΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ 45.000 ΑΔΕΙΕΣ ΕΠΙ 80 ΕΥΡΟ; :lol: :lol: :lol:
ΕΝ ΑΞΙΟΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ
Πολύ σωστός!!
Και εμείς είμαστε άξιοι να βγάζουμε την άδεια για μια εξόρμηση!
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

miky55 έγραψε:ΠΙΣΤΕΥΚΗ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ 45.000 ΑΔΕΙΕΣ ΕΠΙ 80 ΕΥΡΟ; :lol: :lol: :lol:
ΕΝ ΑΞΙΟΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ


+100000000000000000000
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μεν ανησυχείτε κοπέλια τζιαί εν να έβρουν τρόπο να μας τα πιάνουν πάλε... :ugeek:
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

MARIOSE έγραψε:Μεν ανησυχείτε κοπέλια τζιαί εν να έβρουν τρόπο να μας τα πιάνουν πάλε... :ugeek:
εχεις δικαιο εν παντα που τα πιανουν
το θεμα ειναι περκει καποτε τα καταφερουμε να μας τα πιανουν....τα 3 ομως!
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από LAGOS »

Απαντώντας σε ερώτηση, ανέφερε ότι από τις μελέτες της Υπηρεσίας Περιβάλλοντος και τα στοιχεία του Ταμείου Θήρας φαίνεται ότι από το 2006 μέχρι το 2013 ο πληθυσμός των αλεπούδων αυξήθηκε δραματικά. Εξήγησε ότι το 2006 για κάθε 120 λαγούς καταμετρούνταν 73 αλεπούδες, το 2013 για κάθε 119 λαγούς καταμετρούνται 125 αλεπούδες, αναλογία που καταδεικνύει μη υγιές περιβάλλον.

Ο κ. Χατζηγέρου ανέφερε ότι με βάση μελέτη στη λίμνη της Ορόκλινης το 2012 μετρήθηκαν 4 αλεπούδες, το 2013 μετρήθηκαν 9 και το 2014 μετρήθηκαν 79 αλεπούδες, γεγονός που καταδεικνύει ραγδαία αύξηση.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από Laurona »

Χαιρω πολυ πε του κυριου Χατζηγερου φιλε μου
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: Προβλέψεις για την σεζόν του που ακολουθεί

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

εσεις οι αρρωστημενοι που ψατζιεφκετε τους σιηλλους αλλαξετε χοπυ τζαι να ψατζεφκετε τους αλουπους εν να σκοτωσετε παραπανω...
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”