ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από Nikos »

Για ρώτα κάποιον που δεν ειναι κυνηγος να δεις τι θα σου απαντήσει....
Οι πλείστοι κατηγορούν τους κυνηγούς και γιατι;;; επειδη κάποιοι ασυνήδειτοι προκάλεσαν προβλήματα στις περιουσιες τους...Ούτε εσυ ήσουνα, ουτε εγώ αλλά μας πηρε κι εμας η μπάλα επειδη είμαστε κυνηγοί....
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από 'petros' »

Nikos έγραψε:Για ρώτα κάποιον που δεν ειναι κυνηγος να δεις τι θα σου απαντήσει....
Οι πλείστοι κατηγορούν τους κυνηγούς και γιατι;;; επειδη κάποιοι ασυνήδειτοι προκάλεσαν προβλήματα στις περιουσιες τους...Ούτε εσυ ήσουνα, ουτε εγώ αλλά μας πηρε κι εμας η μπάλα επειδη είμαστε κυνηγοί....
Καλα ρε Νικο και εσυ δεχεσε να σε χαρακτηριζουν ''ασυνηδειτο'' επειδη καποιος αλλος/οι προκαλει ζημιες?
Εγω παντως δεν ειμαι τετοιος τυπος.. ;)
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από Laurona »

Πετρο μεν σου κακοφαινετε ρεφιλε, και μιλω με τυην καλη την εννοια το κακοφενετε.

Εν αληθκεια που λαλει ο Νικος, δυστυχως σας εχουν δημιουργησει ασχημο ονομα, και σας εχει πιασει ουλους το κολανι.Δεν εχω τιποτε με τους φαν των τετρατροχων, αντιθετα θα μου αρεσκε να ειχα και εγω μια, αλλα ενε της εποχης τωρα.

Απλα ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι παραπανω που τες κρατουν νομιζουν οτι οποθεν περασουν εν ουλλα δικα τους.

Αφηνω πισω την λαθροθηρια που ξερεις πολυ καλα οτι ειναι το απολυτο μεσο που χρησιμοποιουν λογω της ευελιξιας που τους παρεχει.

Κοντα στο σπιτι μου, που ειναι σε χωριο και επιτρεψε μου να μην πω την περιοχη, εχει πολλα παιδια που παν μες τες τετρατροχες.

μεσα σε τζεινους εχει 3-4 νεαρα ατομα που δεν σεβουνται τιποτε, ρεσσουν που μεσα στα χωραφκια τα καμουμενα και καμνουν τα αλε ππερεε.

Και μετα φκαινουν ασφαλτ οκαι καμνουν τον και τζεινον χωματοδρομο.

Εχει ομως και 2 παιδια, που ερχονται παρεα με τον γιο τους και ενι χαρα σου να του θωρεις, που περνουν τοσο ομορφα με τα παιθκια τους, μαθαινουν τους για το βουνο, σταματουν και εξηγουν τους το ενα και το αλλο, παρατηρουν την φυση....πανεμορφο πραμα λαλω σου.

Θλεω να σου δειξω οτι ΔΥΣΤΥΧΩΣ καποιοι εχουν αμαυρωσει το ''ονομα'' των τετρατροχων.

Και φταιτε εσεις , που τους ανεχεστε και δεν τους καφκετε τον αεραν.

τωρα εννα μου πεις, τι εννα καμω ρες φιλε εγω, παω γιανα πνασω, οχι να τσακονουμε....και το καταλαβω γιατι και με την λαθροθηρια και με ολα τα αλλα ετσι εξεκινησαν τα κακα....

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω ρε φιλε, κανενας δεν τα εχει με τες τετρατροχεσ, εχουν τα ομως με καποιους που τες κρατουν.

Οπως ξερεις ομως , παντα στο νου δεν μενει αυτο που κανει εντυπωση.......και δυστυχως η εντυπωση πολλες φορες συνδεετε με extreme συμπεριφορες.
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από 'petros' »

Laurona έγραψε:Πετρο μεν σου κακοφαινετε ρεφιλε, και μιλω με τυην καλη την εννοια το κακοφενετε.

Εν αληθκεια που λαλει ο Νικος, δυστυχως σας εχουν δημιουργησει ασχημο ονομα, και σας εχει πιασει ουλους το κολανι.Δεν εχω τιποτε με τους φαν των τετρατροχων, αντιθετα θα μου αρεσκε να ειχα και εγω μια, αλλα ενε της εποχης τωρα.

Απλα ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι παραπανω που τες κρατουν νομιζουν οτι οποθεν περασουν εν ουλλα δικα τους.

Αφηνω πισω την λαθροθηρια που ξερεις πολυ καλα οτι ειναι το απολυτο μεσο που χρησιμοποιουν λογω της ευελιξιας που τους παρεχει.

Κοντα στο σπιτι μου, που ειναι σε χωριο και επιτρεψε μου να μην πω την περιοχη, εχει πολλα παιδια που παν μες τες τετρατροχες.

μεσα σε τζεινους εχει 3-4 νεαρα ατομα που δεν σεβουνται τιποτε, ρεσσουν που μεσα στα χωραφκια τα καμουμενα και καμνουν τα αλε ππερεε.

Και μετα φκαινουν ασφαλτ οκαι καμνουν τον και τζεινον χωματοδρομο.

Εχει ομως και 2 παιδια, που ερχονται παρεα με τον γιο τους και ενι χαρα σου να του θωρεις, που περνουν τοσο ομορφα με τα παιθκια τους, μαθαινουν τους για το βουνο, σταματουν και εξηγουν τους το ενα και το αλλο, παρατηρουν την φυση....πανεμορφο πραμα λαλω σου.

Θλεω να σου δειξω οτι ΔΥΣΤΥΧΩΣ καποιοι εχουν αμαυρωσει το ''ονομα'' των τετρατροχων.

Και φταιτε εσεις , που τους ανεχεστε και δεν τους καφκετε τον αεραν.

τωρα εννα μου πεις, τι εννα καμω ρες φιλε εγω, παω γιανα πνασω, οχι να τσακονουμε....και το καταλαβω γιατι και με την λαθροθηρια και με ολα τα αλλα ετσι εξεκινησαν τα κακα....

Ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω ρε φιλε, κανενας δεν τα εχει με τες τετρατροχεσ, εχουν τα ομως με καποιους που τες κρατουν.

Οπως ξερεις ομως , παντα στο νου δεν μενει αυτο που κανει εντυπωση.......και δυστυχως η εντυπωση πολλες φορες συνδεετε με extreme συμπεριφορες.
Σε καταλαβαινω και Συμφωνω 100%
αλλα ενας φιλος πιο πανω μας εβαλε ολους στο καζανι ""Εχει πλάκα τωρα, στο ιστότοπο των κυνηγών να κάνουμε και όμιλο για "γουρούνες",τους καταστροφείς του θηράματος και του περιβάλλοντος.''''
Οπως ειπες και εσυ...
''Εχει ομως και 2 παιδια, που ερχονται παρεα με τον γιο τους και ενι χαρα σου να του θωρεις, που περνουν τοσο ομορφα με τα παιθκια τους, μαθαινουν τους για το βουνο, σταματουν και εξηγουν τους το ενα και το αλλο, παρατηρουν την φυση....πανεμορφο πραμα λαλω σου.''
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από Nikos »

'petros' έγραψε:
Nikos έγραψε:Για ρώτα κάποιον που δεν ειναι κυνηγος να δεις τι θα σου απαντήσει....
Οι πλείστοι κατηγορούν τους κυνηγούς και γιατι;;; επειδη κάποιοι ασυνήδειτοι προκάλεσαν προβλήματα στις περιουσιες τους...Ούτε εσυ ήσουνα, ουτε εγώ αλλά μας πηρε κι εμας η μπάλα επειδη είμαστε κυνηγοί....
Καλα ρε Νικο και εσυ δεχεσε να σε χαρακτηριζουν ''ασυνηδειτο'' επειδη καποιος αλλος/οι προκαλει ζημιες?
Εγω παντως δεν ειμαι τετοιος τυπος.. ;)

Οχι φιλε μου δεν το δέχομαι γιατί ούτε κι εγω ανήκω σε αυτή την κατηγορία ;)

Δεχομαι όμως την αντιμετώπιση μερικών ανθρώπων λες και τους κατάστρεψα το περβόλι επειδη ΑΝΟΙΞΑ το όπλο και μπήκα μεσα σαν ήταν ο ιδιοκτητης μεσα για να πιάσω μια τσιχλα που κτύπησα(σημειωσε ότι δεν ήταν περιφραγμένος χώρο)...Έφταια για κάτι??
Ο άλλος εφερε μου την Θηρα μολις κατέβηκα που το αυτοκινητο γιατι κατι κοπέλια που ήταν προηγουμένος εκεί επετσοκοψαν τα πεζουνια του....έφταια για κάτι?
Κατάλαβες φίλε, κανει κάποιος κάτι και φταίνε όλοι...Δυστυχώς τα πράγματα ετσι είναι οσο και να μην μας αρέσει...
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”