ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Απάντηση
casachill
Full Member
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 18 Μαρ 2010, 12:38

ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από casachill »

ΟΣΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΟΜΙΛΟΥ (CLUB) ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΕΣ ΓΙΑ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ, ΕΚΔΡΟΜΕΣ, ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΛΠ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΠΑΦΕΣ.
Άβαταρ μέλους
thanos1981k
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 04 Οκτ 2011, 18:24
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από thanos1981k »

ΚΥΝΗΓΑΩ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ. ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑ ΕΥΚΟΛΟ.
Εικόνα
ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
koursaros21
Full Member
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 10 Οκτ 2011, 14:55

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από koursaros21 »

εχω τη εντυπωση φιλε οτι μιλαει για γουρουνες(atv) και οχι για αγριογουρουνα.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από Anthimos »

Ναι επειδη στην Κυπρο τα αγριογουρουνα αποφασισαμεν οτι ειναι επιβλαβη και τα εξοντωσαμε σε αντιθεση με τις αλεπουδες και τις γατες που ειναι αγγελικα πλασματακια του παραδεισου!!! :D
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από Nikos »

Anthimos έγραψε:Ναι επειδη στην Κυπρο τα αγριογουρουνα αποφασισαμεν οτι ειναι επιβλαβη και τα εξοντωσαμε σε αντιθεση με τις αλεπουδες και τις γατες που ειναι αγγελικα πλασματακια του παραδεισου!!! :D

:lol: :lol:
Τι να πει κανεις φίλε Ανθιμε...Αντι να βοηθάμε το θήραμα για να έχουμε προστατεύουμε τους εχθρούς του!!
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

Anthimos έγραψε:Ναι επειδη στην Κυπρο τα αγριογουρουνα αποφασισαμεν οτι ειναι επιβλαβη και τα εξοντωσαμε σε αντιθεση με τις αλεπουδες και τις γατες που ειναι αγγελικα πλασματακια του παραδεισου!!! :D
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟΜΟΝΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙ ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΙΘΟΥΝ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΠΡΟΠΕΡΣΙ ΣΤΟ ΤΡΟΟΔΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΤΙΝ ΘΥΡΑ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΟΤΙ ΕΙΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΔΑΝ Κ`ΑΛΛΟΙ
EPANIEL POWER
NARITAPA
Full Member
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 04 Φεβ 2011, 23:30

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από NARITAPA »

Εχει πλάκα τωρα, στο ιστότοπο των κυνηγών να κάνουμε και όμιλο για "γουρούνες",τους καταστροφείς του θηράματος και του περιβάλλοντος.
Έτσι είναι,..άν έτσι νομίζετε...../Λουίτζι Πιραντέλλο
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από 'petros' »

NARITAPA έγραψε:Εχει πλάκα τωρα, στο ιστότοπο των κυνηγών να κάνουμε και όμιλο για "γουρούνες",τους καταστροφείς του θηράματος και του περιβάλλοντος.
δικαιουσαι φιλε μου να εκφρασεις τη γνωμη σου για τις τετρατροχες αλλα σε ενημερωνω οτι δεν ειναι ετσι ουλοι.
Εχω και εγω τετρατροχη και δεν νομιζω να εκανα καμια καταστροφη στο θηραμα και το περιβαλλον.
Απο τον καιρο που καναμε "δρομουθκια'' μες τα βουνα τουλαχιστο στη περιοχη μου εχαθηκαν και τουτοι που εβαλαν ττελια γιατι εχαθηκαν τα μονοπατια των λαγων και ΟΧΙ οι λαγοι. ;)
Δεν λεω εχει αλλους που με τη τετρατροχη καμνουν ''Χρυσες'' δουλειες αλλα επαναλαμβανω δεν ειναι ολοι ετσι ;)
Αλλο να παρανομας και αλλο να κανεις τις βολτες σου με παρεα μεσα στο δασος οργανομενα ομορφα και ωραια ακριβως οπως το κυνηγι η ιδια αρρωστια ειναι.
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από Nikos »

Φίλε Πέτρο δίκαιο αλλά επειδη κάποιοι όχι μονο τα κάνουν αλλα το κοκορεύονται κιόλας τους παίρνει όλους η μπάλα....
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΔΕΣ

Δημοσίευση από 'petros' »

Nikos έγραψε:Φίλε Πέτρο δίκαιο αλλά επειδη κάποιοι όχι μονο τα κάνουν αλλα το κοκορεύονται κιόλας τους παίρνει όλους η μπάλα....
Γιατι οταν εχει καποιο που κυνηγα παρανομα πιανει μας ολους η μπαλα...και ειμαστε ολοι παρανομοι....?
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”