Επαρχιακή Λεμεσού

Απάντηση
dimitris savva

Re: Επαρχιακή Λεμεσού

Δημοσίευση από dimitris savva »

axerkwtis έγραψε:Ο λογος που εγραψα ειναι με την ελπιδα να κανει δευτερες σκεψεις ο κυριος Αντωνης..δεν ειναι μονος τ..ειμαστε διπλα τ οποτε μας χρειαστει..
Ας μεν χαθει η ελπιδα μας..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ετο και είσαι δίπλα του ποιος θα σε λάβει υπόψη του; :D
Με τα λόγια δεν γίνεται τίποτα χρειάζεται γενική εκκαθάριση απο την βρωμιά.
axerkwtis

Επαρχιακή Λεμεσού

Δημοσίευση από axerkwtis »

Τουτο εννοω Δημητρη..αμαν εχει εναν που εν καθαρος κ διπλα του την μεγαλη μεριδα των κυνηγων ο ενας εν να γινουν 2-3 κλπ..αν φυει τι καμνουμε εμεις;
Εισαι τοσο καιρο κυριε Αντωνη βλεπεις οσα βλεπεις επρεπε να τα πεις πιο νωρις κ οχι την ωρα της παραιτησης..για μας εν διπλη η πομπα..
Εν πολλες οι καρεκλες π τριζουν μεινε στην θεση σου κ ο καθενας περνει οτι τ αξιζει..Ο Θεος εν ειναι μουσαφιρης..ξεκινησαν διαδικασιες κομματα αγανακτισμενοι ποσο να μεινει η βρωμα με τουτα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: Επαρχιακή Λεμεσού

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Ώσπου υπάρχει φλόγα… δεν υπάρχει σκοτάδι. Φίλε Αντώνη παρόλο που μιλήσαμε πριν λίγο και κατάλαβα πόση πίκρα και αγανάκτηση έχεις, σε παρακαλούμε κάνε την υπέρβαση σου να παραμείνεις ….. κράτησε τη φλόγα αναμένει, μην αφήσεις το σκοτάδι να κυριαρχήσει. Εσύ ένας :idea: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΔΕΚΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΜΑΣ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΜΗΝ ΛΥΓΗΣΗΣ. Έμαθες ότι η επιτυχία έρχεται μόνο μετά από σκληρή και επίμονη προπονηση.Είμαι σίγουρος ότι πολλοί φίλοι κυνηγοί που σε γνωρίζουν είναι πρόθυμοι να σταθούν δίπλα σου. Ξανασκέφτουτο. :idea:
dimitris savva

Re: Επαρχιακή Λεμεσού

Δημοσίευση από dimitris savva »

Ποιοι πέντε και δέκα. Οι πιο πολλοί κυνηγοί κάθονται πας τις πολυθρόνες και αν παει κανένας να κάνει τίποτε κατηγορούν τον. Όπως πρόσφατα που βάλαμε δολώματα. Μας κατηγορισαν οτι το κάναμε για να δεικτουμε.
Η μονη ενοια των περισσοτέρων μελων ειναι τι πλάτος είναι το σκαι τι μακρος ειναι η κανη και αλλες βλακειες για μενα και τι σαντουιτς θα φαει. Ο φιλος σημερα έβαλε ότι στην παφο έπαιξαν με αεροβολο τις φασσες αλλα περα βρεχει. Καλα εκανε ο Αντωνης και έφυγε γιατι αν είναι να ρίχνεις αυγά πάνω στον τοιχο καποια φάση αντιδράς άσχημα για κάτι που ενδιαφέρεσαι και αγαπάς.
Ενα δεν βρίσκεις οχι πέντε και δεκα. Αν οι εμπλεκόμενοι δεν πονουν για το θήραμα οι έξω δεν μπορούν να κάνουν τίποτε. Τον Αντωνη τον ήξερα από παλιά τον καιρό που ήταν οι σύλλογοι και εκεινον και τον πατέρα του και ξερω το μερακι του που έχει.
Κλείνω το θέμα ως εδω γιατί είναι πολλά τα πράγματα που γίνονται.
Άβαταρ μέλους
SOLON-FAIR ΤΕΑΜ
Δημοσιεύσεις: 3472
Εγγραφή: 24 Οκτ 2011, 14:21

Re: Επαρχιακή Λεμεσού

Δημοσίευση από SOLON-FAIR ΤΕΑΜ »

k.o.k&d.a.z Lemesou έγραψε:Προς Συνάδελφους Κυνηγούς
Αγαπητοί φίλοι, επικοινωνώ μαζί σας για τελευταία φορά ως αναπληρωτής πρόεδρος της Κυπριακής Ομοσπονδίας Κυνηγίου και διατήρησης άγριας ζωής και ως αντιπρόεδρος της επαρχιακής Λεμεσού για να σας ανακοινώσω ότι παραιτούμαι από τα καθήκοντα μου.
Γνωρίζω ότι αρκετοί από εσάς με στηρίξατε με τις ενέργειες σας και με την εθελοντική σας βοήθεια και στόχος μου από την πρώτη μέρα που ανέλαβα τα καθήκοντα μου ήταν να υπηρετώ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το κυνήγι και να προασπίζομαι τα συμφέροντα του Κυπριακού Παραδοσιακού Κυνηγίου.
Σήμερα βρίσκομαι στην δυσάρεστη θέση να ανακοινώσω την αποχώρηση μου από την Ομοσπονδία καθώς νιώθω έντονα ότι ως μέρος ενός συνόλου που δεν με αντιπροσωπεύει πλέον με τις αποφάσεις του αλλά και την συμπεριφορά του, προδίδω τον αγνό κυνηγό που με εμπιστεύτηκε. Το θεωρώ εσχάτη προδοσία προς των απλό κυνηγό να γνωρίζω και να βλέπω την ηγεσία και μέλη της Ομοσπονδίας να ακολουθούν μια πολιτική στρουθοκαμηλισμού και να αρνούνται να πάρουν τολμηρές αποφάσεις για το κυνήγι ενώ την ίδια στιγμή να προσπαθούν να εμποδίσουν κάθε καλή ιδέα προς βελτίωση της υφιστάμενης κατάστασης επειδή αυτή δεν ήταν ένα δικό τους προϊόν. Η ανεύθυνη και λαϊκίστική στάση αρκετών μελών του Παγκυπρίου Συμβουλίου της Κ.Ο.Κ & Δ.Α.Ζ αλλά κατά κύριο λόγο του ιδίου του προέδρου της, αφήνει εκτεθειμένο τον Κύπριο κυνηγό, δημιουργεί και καλλιεργεί μια έχθρα και ένα χάσμα ανάμεσα σε Ταμείο Θήρας και Κυνηγούς ενώ παράλληλα σοβαρά κυνηγετικά προβλήματα δεν τυγχάνουν σωστής αντιμετώπισης. Με την υφιστάμενη ηγεσία η Κυπριακή Ομοσπονδία Κυνηγίου και Διατήρησης Άγριας Ζωής έχει αποδυναμωθεί οικονομικά ενώ ταυτόχρονα αδυνατεί να είναι αποτελεσματική και ουσιαστική σε σοβαρά κυνηγετικά προβλήματα. Έχω παρατηρήσει κατ΄επανάληψη την μη τήρηση σωστών πρακτικών ή την διαστρέβλωση αποφάσεων προς τον κόσμο με απώτερο σκοπό να περάσουν συγκεκριμένα μηνύματα προς τον έξω κόσμο. Έχω δει να προσπαθούν να φιμωθούν πολύ καλές ιδέες και να χώνονται πολύ σοβαρά προβλήματα με την δικαιολογία ‘κρύψε να περάσουμε’. Εντάχθηκα στην Ομοσπονδία με σκοπό να προσφέρω και να προσπαθήσω να βελτιώσω το κυνήγι στον τόπο μας. Οι αρχές και η αξιοπρέπεια μου δεν μου επιτρέπουν να ανέχομαι αυτή την κακοδιαχείριση, την έλλειψη σοβαρότητας και επαγγελματισμού ενάντια σε αυτό το υπέροχο άθλημα το οποίο διδάχθηκα απο τους προγόνους μου και θέλω και εγώ με την σειρά μου να το παραδώσω όπως το παρέλαβα ίσως και καλύτερο στους απογόνους μου. Γνωρίζω ότι οι θέσεις μου δεν ήταν αρεστές σε αρκετούς αλλά οι θέσεις μου είναι πάγιες και σταθερές και σε καμία περίπτωση δεν θα αλλάξω τις θέσεις μου για το κυνήγι για το οποιοδήποτε συμφέρον ή για να ακολουθήσω το ευκαιριακό ρεύμα.
Στην μέχρι τώρα παρουσία μου εδώ και πέντε χρόνια έχω προωθήσει καινοτόμες ιδέες όπως τα μαθήματα καλλιέργειας κυνηγετικής παιδείας σε νεαρούς και υποψήφιους κυνηγούς, την επιστημονική και ουσιαστική καταπολέμηση επιβλαβών παραγόντων με την τοποθέτηση 30 000 σταθμών καταπολέμησης ποντίκας και την εισαγωγή νέων μεθόδων παγίδευσης κορακοειδών, την δημόσια συζήτηση με κυνηγούς μέλη των συλλόγων και αρκετές άλλες ενέργειες για να βελτιώσουμε τα κυνηγετικά μας δρώμενα . Μια από τις καινοτομίες που ήθελα να εφαρμόσω ήταν και το άνοιγμα ενός παράθυρου επικοινωνίας με τους απλούς κυνηγούς μέσα από το διαδίκτυο.
Σήμερα αυτό το παράθυρο κλείνει τουλάχιστο από εμένα και εύχομαι και ελπίζω κάποιοι άλλοι να το συνεχίσουν. Ευχαριστώ όσους ήταν δίπλα μας όλα αυτά τα χρόνια και υπόσχομαι ότι θα συνεχίσω τις προσπάθειες μου για την διατήρηση και βελτίωση του κυνηγίου ως άτομο πλέον από άλλο πόστο.
Με εκτίμηση
Αντώνης Νικολαϊδης
ΚΥΡΙΕ ΑΝΤΩΝΗ ΝΙΚΟΛΑΙΔΗ...
ΔΕΝ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ (ΣΚΟΠΕΥΤΗ)ΣΑΣ ΞΕΡΩ!!!

ΚΑΤΑΡΧΑΣ.. ΜΕ ΛΥΠΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟΣΥΡΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ!

ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ....ΠΑΝΤΟΤΕ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΩΣ ΝΟΟΥΜΕΝΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΛΥΠΕΙ ΟΜΩΣ ΣΕ ΜΕΓΙΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ...''ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ''... ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΤΕ!

ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΩΜΕΝΑ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ(ΟΧΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ)ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ,ΑΥΤΟΣ Ο ΤΟΠΟΣ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ!

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΙΔΟΥΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ!ΛΕΩ ΠΑΝΤΟΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....ΑΜ ΔΕΝ,ΤΕΛΙΚΑ!!! :? :? :?

ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΠΑΡΘΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗ ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΤΕ(ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΣ ΠΛΕΩΝ)ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΤΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΠΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ.. ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!

ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ ΕΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΕΡΔΟΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ!!!

ΠΕΡΠΑΤΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΩΡΑ.....ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΑΥΡΙΟ!!!
ΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΖΩΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΝΗΓΙ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΗΣ!!!
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Επαρχιακή Λεμεσού

Δημοσίευση από admin »

Δυστηχώς μετά την αποχώρηση Νικολαϊδη απο την Παγκύπρια και Επαρχιακή της Κ.Ο.Κ & Δ.Α.Ζ λάβαμε και επιστολή για παραίτηση και απο τον Νίκο τον Έλληνα ακόμη ένας άνθρωπος με μεγάλη συνεισφορά στα κυνηγετικά δρώμενα
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”