ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Άβαταρ μέλους
LAGOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 756
Εγγραφή: 09 Σεπ 2010, 13:20

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από LAGOS »

7 χρονών, πρώτη Κυριακή, έβαλα το παρακόντακκο του όπλου κάτω που το μαξιλάρι για να μεν με αφίσει σπίτι ο παπάς μου. Άκουσα κάμποσες φωνές αλλα τελικά επήα κυνήγι.
Αν βρέθηκε αντίδοτο....δεν το θέλω. ..
axerkwtis

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από axerkwtis »

πρωτη φορα κυνηγι δεν θυμουμαι ποτε επηα..πρεπει ναμουν 5 6 χρονων..θυμουμαι ομως χαρακτηριστικα που ηθελα να παω κυνηγι και ο πατερας μου δεν με επερνε με τπτ..ελεε μου θα εχει πολλους εν επικινδυνα κλπ..δεν εμπορουσα ομως..την νυχτα ηρτα να πεσω κ σκεφτομουν τι να καμω..ξεκινησα να ντυνομαι κ εππεσα με την παραλαγη..ελαοτζοιμουμουν..ακουω τον ξυπνα σαζετε κ φεφκει..οπως εκλεισε την πορτα βουρω κατω ανοιω την πορτα κ αφησα την ανοιχτη επειδη παντα οταν περνουσε εκοιταζε αν την εκλεισε..ειχα λιη ωρα μπροστα μ ωστε να βρασει το αυτοκινητο..περνα βλεπει την ανοιχτη κ πρεπει κατι να ηθελε να πιασει φεφκω π την αυλη της γειτονισσας κ μπαινω πισω π την μαξιλαρα τ..ειχε ενα golf 1 τοτε εμπορικο της δουλειας..αμαν επηε κ επιασε το παρεα τ εμφανηστικα..ακουσα καμποσα αλλα π τοτε καταλαβε ποσο μ αρεσει κ δεν μπορουσα να μεινω μακρυα π το αθλημα..
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από beretta682 »

Εγώ θυμούμαι πρώτη φορά που επηα τζινήι εγόρασεν μου ο παπάς μου 1 περτικοδέτη τζαι έχω τον ακόμα. Τζίνη την μέρα εκρέμμασα το πρώτο θήραμα 1 τρασιήλα :D :lol: :? :) να εθορούσετε χαρές :lol: :? 8-) :) :o :D
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
tracker686
Full Member
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: 15 Αύγ 2010, 10:48
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από tracker686 »

τον πρωτο μου λαγο παντως θυμαμε τον επιασα στο καζαντι πηγαμε με την παρεα εγω ειμουνα 14 χρονων και ημουν βουρκατωρας :) κατασκοτωμενοι ολοι απο τα βουνα δεν πιασαμε τιποτα,και στην επιστροφη εσταματισαμε σε ενα καζαντι που ειχε λαγους,το τραβιμα ηταν 5 λιρες αποτι θυμαμε τραβα ο ενας,τιποτε τραβα ο αλλος τιποτε και ειπαν μου τραβα και εσυ ρε μιτσι και εκατσεν και εδιαλεξαμε κιολας τον πιο μεγαλο,εβαλαμεν τον πανω στους υαλλοκαθαριστιρες και ηρθαμε κατω με ενα καμαρι...ηταν και μεγαλος κιωλας και μας ρωταγαν ολοι που τον πιασαμε και πως...πλασαμε και εμεις μια ιστορια και τους ειπαμε...πολλυ πλακα παντως θα την θυμαμε για αρκετα χρονια ακομη!!!
vti-chris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 22 Φεβ 2011, 13:29

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από vti-chris »

axerkwtis έγραψε:πρωτη φορα κυνηγι δεν θυμουμαι ποτε επηα..πρεπει ναμουν 5 6 χρονων..θυμουμαι ομως χαρακτηριστικα που ηθελα να παω κυνηγι και ο πατερας μου δεν με επερνε με τπτ..ελεε μου θα εχει πολλους εν επικινδυνα κλπ..δεν εμπορουσα ομως..την νυχτα ηρτα να πεσω κ σκεφτομουν τι να καμω..ξεκινησα να ντυνομαι κ εππεσα με την παραλαγη..ελαοτζοιμουμουν..ακουω τον ξυπνα σαζετε κ φεφκει..οπως εκλεισε την πορτα βουρω κατω ανοιω την πορτα κ αφησα την ανοιχτη επειδη παντα οταν περνουσε εκοιταζε αν την εκλεισε..ειχα λιη ωρα μπροστα μ ωστε να βρασει το αυτοκινητο..περνα βλεπει την ανοιχτη κ πρεπει κατι να ηθελε να πιασει φεφκω π την αυλη της γειτονισσας κ μπαινω πισω π την μαξιλαρα τ..ειχε ενα golf 1 τοτε εμπορικο της δουλειας..αμαν επηε κ επιασε το παρεα τ εμφανηστικα..ακουσα καμποσα αλλα π τοτε καταλαβε ποσο μ αρεσει κ δεν μπορουσα να μεινω μακρυα π το αθλημα..

Ούτε σε έργο έτσι σενάριο!!!!!!!!!!!
-"Δύο πράγματα δεν έχουν όρια:το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία...και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα βέβαιος"
-"Το σημαντικό είναι να μην σταματήσεις να κάνεις ερωτήσεις. Η περιέργεια έχει τον λόγο της που υπάρχει"
Alb. Einstein
stellis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 28 Οκτ 2010, 21:02
Τοποθεσία: leukwsia

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από stellis »

εγω την πρωτη φορα π επια κυνηγι ημουν 7-8 χρονων ελαλεν μ ο τζιρις μ ελα να σε παρω μαζι μου τζαι ελαλουν του οι γτ σκοτωνεις τα πουλια .. μετα π επια μιαν 8κιο φορες τζινον ιταν επαθα αρρωστια τζαι ειπατου να με παρει μαζι του την πρωτη κιριακι τζαι λαλει μ εσηει πολλουσ το εναν τζαι το αλλο τα σινηθισμενα :D :D .. τζαι τωρα ενι 3εκολο που το τζινιι τζαι το ψαρεμα ;) ;)
axerkwtis

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από axerkwtis »

φιλε κρις αμαν εισαι μιτσης κ θελεις κατι πολλα κοφκει πολλα ο νους σ..κεινη την νυχτα ξερεις ποσες φορες το εκαμα προβα για να ειμαι σιγουρος πως εν να τα καταφερω?τελικα ειμαι 27 τωρα με 6 οπλα στην κατοχη μου...παντως αν εχει φαρμακο εγω εν το θελω.... :D :D :D
canis
Full Member
Δημοσιεύσεις: 210
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 10:11

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από canis »

LAGOS έγραψε:7 χρονών, πρώτη Κυριακή, έβαλα το παρακόντακκο του όπλου κάτω που το μαξιλάρι για να μεν με αφίσει σπίτι ο παπάς μου. Άκουσα κάμποσες φωνές αλλα τελικά επήα κυνήγι.

ΩΡΑΙΟΣ!!! :D :D :D

5-6 χρονών, πάντα στο περβόλι, περδίκια πάντα σε αυθονία και μέσα μέσα και κανένα λαγό. Αν και το περβόλι παραμελήθηκε εντούτις όποτε πάω, φεύγω νιώθοντας πάντα καλύτερα!!! Οι αναμνήσεις πολλές και όλες καλές. από πολύ μικρός όποτε ασχολείτουν ο πατέρας μου με τις δουλιές του περβολιού και επίεννα μαζί του, δεν εσινάουμουν!!!
εκεί έμαθα να κοντεύκω τους πέρτικους και πότε παν στο νερό και, να φυσώ στις τζιλίστρες για φρέσκες τρίχες του λαού και να βρίσκω τα μονοπάδκια τους. Η πρώτη μου τζίκλα, ο πρώτος μου πέρτικος και ο πρώτος μου λαός σε μια απόσταση λιγότερη από 100 μέτρα.
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από mikros »

να σας πω και εγω μια ιστορια!
πριν 2-3 χρονια ηταν να ερτει ο θιος μου που σπιτι μου να παρει τσινι εμενα και τον ξαερφο μου....ο ξαερφος μου ηταν σπιτι μας και ειπε μας εν να περασει κατα τες 4,30 να μασ πειασει.επιδη μπορει να μας εταξε καμια 50αρια φορες να παμε κυνηγι μια συγκεκριμενη μερα ηταν να τον πιασουμε τηλεφωνο κατα τες 4 να ερτει επιδη ηταν σιουρο οτι θα μας εξιχανε.....εγινικε 12,30 και ενετσιμιθικαμε και αποφασισαμε να μηνουμε ξυπνιοι αλλιως εν θα παμε....εκαμαμε ποουλα επεζαμε playstation computer,εμιλουσαμε ουλη την νυχτα για την επομενη τελος παντον εμιναμε ξυπνιοι και επηγαμε
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Μοδεστος
Full Member
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 26 Ιουν 2010, 12:59

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από Μοδεστος »

που ημουν 4-5 χρονων ελαλουσα του παπα μου να με παρει μαζι του εστο τζε μια φορα...αλλα εν με επερνε διοτι ηταν επικινδινα και μπλα μπλα μπλα... αλλα εγω εν εκαθουμουν στον τοπο μου επιενα τζε εκιμουμουν μαζι του και εβαστουσα τον που το μπρατσο για να ξυπνισω μαζι του...εξιπνισα 2-3 φορες τζε εμουρμουρουσα του,εβαλεν μου τισ φωνες εφοουμουν τζε εξανατζιμουμουν :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”