ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Άβαταρ μέλους
giorgos-zabala
Full Member
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 14 Ιαν 2011, 22:35

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από giorgos-zabala »

εγω εν θιμουμε την πρωτη μου φορα που επια τζινι αλλα θιμουμε τον προτο λαο που επεξεν ο παππουσ μου. ο φκιακασ εκαθετουν πανο σε ενα μονοπατουι τζε εθορεν μασ. πισκαλια του μιαν ο παππουσ τζε εμινε βουναρι. που την χαρα μου εγο που προτι φορα θορο λαο οπωσ εβουρισα να τον πιαω ελιασα που το βουνο τζε εσκοτοθικα τζε εμεινα τζε εγο βουναρι που τον πονο . τελικα εσιναξεν τζε τον λαο τζε εμενα ο παππουσ μου τζε εμενα εμεινε μου ο πονος τελικα :D :D
LEFKIOS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2011, 20:20

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από LEFKIOS »

Oταν ο πατέρας μου με πήγαινε στο κυνήγι σε ηλικία 12 χρ περίπου , όταν άκουε κανένα πέρτικο σε καμιά μουτη με έστελλε που γύρο να το σηκώσω για να ερτη πάνω του να τον πεξη. Αυτό εμένα δεν μου άρεσε διότι δεν απολάμβανα την φάση του παιξίματος. Να μην τα πολυλογώ αυτό εγείνετου 3-4 χρόνια περίπου και πραγματικά άρχισα να βαρκούμε να πηγαίνω. Μια εξόρμηση προς το τέλος της σεζόν του ενδημικού σε ηλικία 16χρ έδωκε μου το όπλο, κανένα χιλιόμετρο πριν να φτάσουμε στο αυτοκίνητο για να φύγουμε, διότι προφανώς κουράστηκε. Εγώ έπιασα το όπλο και προχώρησα. Ξαφνικά άκουσα μια σιηπεδκιά ψηλά στο απέναντι βουνό και είδα έναν περτικο να ερκετε ολόισα πάνω μου. Ερκετουν.. ερκετουν τσιε ενετελιωνε, που την αγωνία μου , έτρεμα ολόκληρος, ο τσιρις μου εδεία μου διαταγές, έτσι και αλοσπος για να τον παίξω. Εγώ εν άκουα τίποτε απλώς εσίκοσα τον σιηπέτον επατησα την σκανδάλη …μάπα ο πέρτικος. Εβούρησα όπως το πελλον τσε επιατον που την κελλε. Που εκείνη την ώρα κάτι ένιωσα μέσα μου, τσε έγινα άρρωστος με τα χάπια για το κυνήγι όπως λέγει και ο αχεριώτης. Η θεά Άρτεμης κατάλαβε ότι ήταν η τελευταία μου εξόρμηση τσε έστειλε μου τον πέρτικο για να με αρρωστήσει…..Ευχαριστώ το θεό που με έκαμε τσινιό. :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από marinos.a »

LEFKIOS έγραψε:Ευχαριστώ το θεό που με έκαμε τσινιό.
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.... ΤΖΙΕ ΚΑΤΣΕ ΕΞΉΓΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΑΧΑΠΑΡΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΆΒΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από marinos.a »

Εμένα η δική μου ιστορία ξεκίνησε ανάποδα.
Εκωλοσυρνε με ο παπάς μου να με πάρει, οι αναγνωρίσεις, οι κυνηγητικούς συλλόγους κα. Εμένα το μεράκι μου όμως ήταν αλλού.
Θυμούμαι ως τώρα που ε πηγαίναμε μαζί στα τριωνια στο Μαρόνι και ώσπου να τελειώσει εγώ είχα μισή ψαροβελονα σορκους. Διότι τη νύχτα που αυτός έσαζε τες χαρτουτσιες του εγώ έσαζα τα ψαροντουφεκα μου.

Αυτή η ιστορία συνεχίστηκε το μεράκι μου μεγάλωνε και αμέσως μετά το στρατό έπιασα ένα βιταρα και ένα φουσκωτακι και ετρωα κυριολεκτικά τις θάλασσες. Ιδικά πριν τις οικογενειακές δεσμεύσεις μπορούσε να ψαρεύω μέχρι και τρις φορές την εβδομάδα. Η τρέλα αυτή συνέχισε για 10-12 χρόνια. Τις παρασκευές το βραδύ ΣΠΑΝΙΑ εκοιμόμουν.

Ο Father ουδέποτε παρατήθηκε από τη προσπάθεια να με κάνει κυνηγό. Και αφού μάλλον εκαταλαβε τι έπρεπε να κάνει, ένα Σάββατο πριν τρία χρόνια μου έφερε ένα όπλο δικό μου να το πάρω σπίτι.

Αυτή ήταν η αρχή του τέλους για το ψάρεμα.
Σιγά-Σιγά έκλεβα λίγο-λίγο χρόνο από το ψαροντουφεκο και τελικά κατέληξα ΑΡΡΩΣΤΟΣ με το κυνήγι.
Μόνιμα με το βλέμμα προς τον ουρανό οπού κάτσουμε, τακτικές επισκέψεις στο σκοπευτήριο, αναγνωρίσεις και βέβαια πλέων χωρίς να χάνω περισσότερες από 2-3 εξορμήσεις από όλα τα κυνήγια.

Οπότε ναι, εγώ έγινα κυνηγός μετά τα 30.
Si vis pacem, para bellum
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από beretta682 »

Αυτή ήταν η αρχή του τέλους για το ψάρεμα.

Ναι αλλά εν τζαι φαντάζουμαι να άφησες το ψαροντούφεκο... και το ψάρεμα αρρώστια ενι :lol: :lol: :lol:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από Anthimos »

beretta682 έγραψε:Αυτή ήταν η αρχή του τέλους για το ψάρεμα.

Ναι αλλά εν τζαι φαντάζουμαι να άφησες το ψαροντούφεκο... και το ψάρεμα αρρώστια ενι :lol: :lol: :lol:

Ναι απλα λιον πιο καλοτζαιρινη αρρωστια!!!! :lol:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
PRO755
Full Member
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010, 12:23

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από PRO755 »

εμενα το α'ι'πιν μου εξεκινησε εκ γενετης. ειμουν 4 χρονων κ ο πατερας μου εταξε μου οτι θα με επερνε κυνηγι την πρωτη κυριακη του λαγου για να καμνω παρεα με τα ανηψια μου στην μαντρα του θειου μου ωσπου να τελειωσουν την παγανια τους.

Τελικα ο παραποττης δεν με επηρε κ εγω οταν το ανακαλυψα το πρωι εκατσα πανω στο κρεββατι κ εκλεγα ως τη νυχτα που εστραφηκε.

Το τι ακολουθησε δεν περιγραφεται, ακομα θυμουμε τη μανα μου να τον κουκουφα :¨ Εξικκοσου να γινει, αλλη φορα παιρνε τον μαζι σου να ησυχαζουμε".

Τουτον ηταν, απο τοτε μετρας στα δαχτυλα σου τις εξορμησεις που εχασα.

Πιο μετα αρχισαν τα μεγαλα τα προβληματα. Οταν εγινα 14 αρχισα εγω να κουκουφω τον πατερα μου να μου δωσει οπλο. Εβαρεθηκα να καμνω μονο τον βουρκατορα και να βλεπω τους λαγους να καμνουν περιπατο απο μπροστα μου.

Οι προσπαθειες και το πεισμα μου εφεραν καρπους την τελευταια Κυριακη του 1993. Εγελαστηκε και εδωσε μου ενα 24αρι που ηταν στο size μου.

Για να δεις καμια φορα πως τα φερνει η που**να η τυχη, εγυριζαμε ολη μερα και δεν ειδαμε ουτε φτερο και ξεκινησαμε να πηγαινουμε προς το αυτοκινητο. Μεσα σε μια κουππα με κρατονια θωρω τον Κακο φερμαρισμενο και πετασσει εξω ενα θηριο. αληθεια εκλεισα τα ματια τζαι εκαπνησα του τες. Ανοιγω τα μαθκια μου υστερα που καμποση ωρα και θωρω τον Κακο να βαστα το θηριο και να ερχεται.

Νομιζω εκεινη την ωρα μπορει και να εψιλοκατουρησα πανω μου αλλα δεν παιζει καμια σημμασια γιατι πλεον ειμουν αρρωστος χωρις προοπτικες βελτιωσης.

Σημερα ειμαι 32 χρονων γαρος, εχω 2 σκυλλους(εννοητε της φερμας), 6 οπλα, 2 κοπελλουθκια, 1 γεναικα και ο μονος λογος για να κατεβω απο το βουνο ειναι να μου τελειωσει το νερο.

Η συμβουλη μου ειναι να προωθησετε τους νεους στο αθλημα γιατι πραγματικα εχουν πολλα να κερδισουν σαν ατομα και ευχαριστω τον πατερα μου που δεν με αφησε σπιτι να παιζω κουκλες και αυτοκινητακια.

Υ.Γ. Κοκκινα μπερε για παντα.
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από beretta682 »

μιας τζαι έταξα κάτι φοτο.... οι πέτε μου οτι έννεν αρρώστια :lol:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από beretta682 »

τζαι μια περσινή που οργανωμένο κυνήγι φασιανού της Κ.Ε.Λ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
LOUIS SETTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 583
Εγγραφή: 18 Αύγ 2011, 13:08

Re: ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Δημοσίευση από LOUIS SETTER »

ΕΜΕΝΑΝ Ο ΠΑΠΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΥΝΗΓΟΣ . ΕΙΧΕ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΤΟ 1955 MASCULIER ΒΕΛΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΟ 1962 ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΠΟΥ ΕΧΤΙΣΕ ΜΕΣΑ ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΑΣ , 150 ΛΙΡΕΣ ΤΟΤΕ. ΚΥΝΗΓΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ . ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΙΚΡΟΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΣΤΗΝΕ ΔΙΚΤΥΑ ΜΕ ΣΩΖΙΑ ΟΣΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ 2 ΣΚΟΥΠΟΞΥΛΑ ΜΕ ΓΑΜΜΑ ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΕΝΑ ΚΛΟΥΒΙ ΜΕ ΛΟΥΛΛΟΥΔΑΕΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΓΑΡΤΙΛΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΚΑΙ ΠΑΓΙΔΕΥΟΤΑΝ ΤΟ ΠΟΥΛΙ . ΑΥΤΑ ΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80. ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ . ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΖΗΛΕΥΑ ΠΟΛΥ . ΩΣΠΟΥ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΕ ΜΟΥ Ο ΠΑΠΑΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 14 ΕΝΑΝ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΣΚΗΘΩ ΤΖΙΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΣΤΡΑΤΟΝ. ΕΝΑ DIANA 52 ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΕΧΩ . ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΗΤΑΝ Η ΑΦΕΤΗΡΙΑ ΜΟΥ . Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΙΤΟΝΑ ΤΟΝ ΜΑΣΤΡΕ ΑΘΑΝΑΣΗ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΣΤΟ ΚΑΙΜΑΚΛΙ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΟΥ ΟΠΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ ΚΟΥΛΛΗ ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΛΛΗ ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 14-15. ΣΗΜΕΙΩΣΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ 50 ΜΕΤΡΩΝ. ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΛΑΛΕΙ ΜΟΥ Ο ΜΑΣΤΡΕ ΑΘΑΝΑΣΗΣ , ΡΕ ΧΑΡΟΥΗΝ ΜΟΛΙΣ ΔΕΙΣ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ ΤΖΙΑΙ ΑΝΑΨΕΙ ΕΛΑ ΠΟΔΑ . ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ ΛΑΛΕΙ ΜΟΥ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΙΝΤΑ ΩΡΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕΝ Ο ΑΘΑΝΑΣΗΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ??? ΛΑΛΩ ΤΗΣ ΑΜΜΑΝ ΑΝΑΨΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ . ΕΕ ΙΝΤΑ ΩΡΑ ΓΙΕ ΜΟΥ ??? ΑΜΜΑΝ ΑΨΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΠΕΝ ΜΟΥ . ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΜΑΤΙ . ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟΥΗΝ ΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΜΑΣΤΡΕ ΑΘΑΝΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΠΟΤΖΙΕΙ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΕ ΤΖΙΑΙ Η ΘΚΙΑ ΜΟΥ Η ΜΥΡΟΥΛΛΑ 2-3 ΦΟΡΕΣ, ΑΨΕ ΣΒΗΣΕ ΤΖΙΕΙΝ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΨΕ ΣΒΗΣΕ ΤΖΙΕΙΝΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΓΩ ΕΦΚΑΛΑ ΑΥΛΑΤΖΙΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ....................... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Ο ΜΑΣΤΡΕ ΑΘΑΝΑΣΗΣ, ΠΑΕΙ ΚΑΤΟΥΡΑ, ΠΑΩ ΤΖΙΑΙ ΕΓΩ ΠΟΤΖΙΕΙ..........ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΛΕΙΟ ΣΤΟ ΦΙΛΑΝΙ-ΜΙΤΣΕΡΟ ΔΕΝ ΚΑΛΟΘΥΜΑΜΑΙ .ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΡΙΞΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΥΜΟ . ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ . Ο ΜΑΣΤΡΕ ΑΘΑΝΑΣΗΣ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΣΚΥΛΛΟ POINTER ΤΟΝ ROCKY ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΕ ΣΙΗΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΧΕΙΛΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ . ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΠΑ Ο ΡΟΚΥΣ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΝΤΑΡΙΣΜΕΝΟΣ . ΠΑΛΛΟΥΤΖΙΗΝ . ΜΕΣΑ ΡΕ ΣΙΗΛΑ ΛΑΛΕΙ ΤΟΥ Ο ΜΑΣΤΡΕ ΑΘΑΝΑΣΗΣ, ΜΟΥΝΤΑΡΕΙ Ο ΡΟΚΥΣ, ΠΕΤΑΣΣΕΙ ΕΝΑΝ ΛΑΟ ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΛΟ, ΤΤΑΚ ΕΚΑΜΕΝ ΤΟΝ ΠΑΤΣΙΑΟΥΡΙΝ Ο ΜΑΣΤΡΕ ΑΘΑΝΑΣΗΣ . ΓΥΡΝΟΥΜΕΝ ΤΗΣ ΚΟΥΠΑΣ, ΕΠΑΙΞΕ 6-7 ΠΕΡΔΙΚΙΑ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 10 ΛΕΠΤΩΝ . ΣΗΜΕΙΩΣΤΕ ΟΤΙ ΕΚΡΕΜΜΟΥΝΤΑΝ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΤΖΙΑΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΖΙΑΙ ΤΑ ΠΕΡΤΙΤΖΙΑ .
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΟΝΤΕΥΚΟΥΜΕΝ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ, ΛΥΜΕΝΟΣ ΕΓΩ 12 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΥΠΝΟΙΑ, ΦΟΡΤΩΜΕΝΟΣ ΕΝΑΝ ΛΑΟ ΤΖΙΑΙ 6-7 ΠΕΡΔΙΚΙΑ, ΤΖΙΑΙ ΛΑΛΕΙ ΜΟΥ ΑΤΕ ΡΕ ΧΑΡΟΥΗΝ ΕΛΑ ΣΥΡΕ ΚΑΜΙΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΕΠΕΤΤΟΝ . ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΚΠΛΗΡΩΝΟΤΑΝ. ΠΟΤΑΒΡΙΖΟΜΑΙ , ΤΖΙΑΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΙΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ , ΑΝΤΡΑΠΗΚΑ ΤΖΙΑΙ ΛΑΛΩ ΤΟΥ ΟΗ ΜΑΣΤΡΕ ΑΘΑΝΑΣΗ ΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ . ΤΖΙΑΙ ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΡΕ ΠΑΙΘΚΙΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΛΛΙΟ ΓΑΜΩΤΟ . ΕΝΤΑΞΕΙ ΛΑΛΕΙ ΜΟΥ , ΕΞΗΛΩΣΕΝ ΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΕΒΑΛΕΝ ΤΟΝ ΣΤΗΝ ΘΗΚΗ ΤΟΥ . ΕΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑΑΑΑ ΕΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑΑΑΑΑ ΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ . ΤΟΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ . ΕΠΑΙΖΑ ΜΕ ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΜΟΥ ΚΑΜΠΟΣΑ ΠΟΥΛΛΟΥΘΚΙΑ , ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΕΖΟΥΝΙ ΩΣΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΠΕΡΕΤΤΑ ....ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΚΑΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ, ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΤΕ ΜΙΧΑΣ ΟΠΟΥ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑΣ ΗΤΑΝ ΚΥΝΗΓΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ . ΠΟΛΛΗ ΗΤΤΑ. ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΣΤΡΟΥΦΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΤΣΑΚΡΑΝ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΤΖΙΗΚΛΑΝ .
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ . ΔΕΚΑΔΕΣ ΟΠΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ , ΠΟΛΛΗ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ, ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΘΥΣΙΕΣ . ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ . ΕΔΩ ΚΑΙ 17 ΧΡΟΝΙΑ ΖΗΤΗΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 50 ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ .
ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΗ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”