Γιαννής - Αναγνώριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Γιαννής - Αναγνώριση

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Λαλεί μου ο παπάς μου θυμάται τον πιο στενομάκρουλο, όχι έτσι στρογγυλό, το πιο πιθανό πιστεύω εν γλάρος που ήταν αλόπως τζαι ενόμιζεν εν Γιαννής :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: Re: Γιαννής - Αναγνώριση

Δημοσίευση από Pathfinder »

spyrosspyrou851 έγραψε:Λαλεί μου ο παπάς μου θυμάται τον πιο στενομάκρουλο, όχι έτσι στρογγυλό, το πιο πιθανό πιστεύω εν γλάρος που ήταν αλόπως τζαι ενόμιζεν εν Γιαννής :shock: :shock: :shock:
Ο γλαρος ειναι πιο μεγαλος και απο τις φασσες φιλε...δεν εχει λοφιο

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Γιαννής - Αναγνώριση

Δημοσίευση από Anthimos »

spyrosspyrou851 έγραψε:Λαλεί μου ο παπάς μου θυμάται τον πιο στενομάκρουλο, όχι έτσι στρογγυλό, το πιο πιθανό πιστεύω εν γλάρος που ήταν αλόπως τζαι ενόμιζεν εν Γιαννής :shock: :shock: :shock:

Φιλε εν φουσκωμενα τα φτερά του στη προηγουμενη φωτο. κανονικα εν στενομακρο πουλι
Βαλε Vanellus στο google και θα δεις κι αλλες φωτο
Vanellus-vanellus.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Re: Γιαννής - Αναγνώριση

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Pathfinder έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Λαλεί μου ο παπάς μου θυμάται τον πιο στενομάκρουλο, όχι έτσι στρογγυλό, το πιο πιθανό πιστεύω εν γλάρος που ήταν αλόπως τζαι ενόμιζεν εν Γιαννής :shock: :shock: :shock:
Ο γλαρος ειναι πιο μεγαλος και απο τις φασσες φιλε...δεν εχει λοφιο

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Μιλούμε ότι η τελευταία φορά που είδε πρέπει να είναι τουλάχιστον πριν 15 χρόνια, που τον ερώτησα λαλεί μου θυμάται το κάπως πιο στενομάκρουλο, αλλα δεν θυμάται παραπάνω λεπτομέρειες, θα του δείξω ακόμα λίγες φώτος του vanellus μήπως θυμηθεί κάτι. Ευχαριστώ παιδιά
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Γιαννής - Αναγνώριση

Δημοσίευση από Koutsofteros »

...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Γιαννής - Αναγνώριση

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Ξέχασα τελείως το θέμα, πράγματι παιδιά εν για τον "Vanellus" που μιλούμε, απλώς η οπτική γωνία εν του εφάτσαρε του παπά μου, ευχαριστώ παιδιά. 8-)
Άβαταρ μέλους
andreas constantinou
Full Member
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2014, 01:38

Re: Γιαννής - Αναγνώριση

Δημοσίευση από andreas constantinou »

Γιαννίες ειχε πολλους στη Μεσαορια.Εμφανίζονταν κατα τον Οκτωβρη οπου εσπερναν τα χωραφια.Το σύστημα τους ειναι να ακολουθουν το τράκτορ κατα το όργομα οπως που να ειναι μερωμένοι.
GlockCyprus
Full Member
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 28 Αύγ 2014, 20:17

Re: Γιαννής - Αναγνώριση

Δημοσίευση από GlockCyprus »

Τα λεμε κ 'βανελλια' εκτος απο γιαννηες, ιδου και το επιστημονικο του ονομα. Βλεπω σχεδον καθε χρονο. Μειωμενοι αριθμοι σε σχεση με τα πιο παλια χρονια. Φετος δεν ειχε καλη αποδημια γενικα. Το πουλι αρεσκεται σε καμπους. Στην Κυπρο συναντιεται ως επι το πλειστον στα παραλια. Και ειναι χειμερινος επισκεπτης.
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”