Quota - Κότα

Άβαταρ μέλους
kypros
Δημοσιεύσεις: 1357
Εγγραφή: 09 Μαρ 2010, 21:06

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από kypros »

Anthimos έγραψε:
sotiris!129 έγραψε:
Anthimos έγραψε: Ρε Σωτηρη το προβλημα σου λεβεντη μου ποιο ειναι ?? Συγκεκριμενα πραματα....
Λεω σου ημουν 80 μετρα πιο ψηλα κι εν το σκυλι μου που εφκαλε το πουλι ....το ιδιο ειπες εγινε και με το Αρτεμη οπως λες .........Τον καλυκα ? εχεις δικιο ειπε σου ο Μαρινος στο ποστ....το γεγονος οτι εμαζεψε ενα φορτηγο σε σχεση με αλλους που εν εμαζεψαν τιποτε θα επρεπε να του επιτρεπει να πετασσει εστω κι απο κεκτημενη ταχυτητα ενα καλυκα ....διαφωνεις????
Αν σας επηραξε η καρπωση ρε φιλε τι να πω...??? Ειμασταν εγω ο Κυπρος ο Μαρινος και ο Κυριος Αντης (παπας του Μαρινου) κι επαιξαμε 16 περδικια γεννημα- βουτημα περπατημα με τα σκυλια...ευτυχως δεν ειχαμε την ατυχια να παιξουμε 5 πουλια σε δυο ωρες εφκηκεν ο σιηστος μας ως το βουττημα του ηλιου και το απολαυσαμε..
Συγκεκριμενα πες τι σ ενοχλησε ομως και αρχισες να πυροβολάς???
Εγω δεν εχω κανενα απολητος προβλημα με την καρπωση σας , μεσα στα ορια , νορμαλ και ολα οκ !
αυτο που ηταν να πω το ειπα μεσα σε 4 σελιδες απο 10 ποστ τουλαχιστο 5 φορες ! κανονικα απο την πρωτη θα επρεπε να καταλαβεται το νοημα παρολα αυτα και οι 3 σας εκαμετε θολομενοι ντου , ο ενας ειπεν μου πως επειδη επαιξα 4 περτικους μεσα σε 2:30 ωρες εν ποιο αντρας που μενα ο αλλος οτι εν παραμιθκια και εσυ και τι δεν ειπες ακομα προσπαθεις να κανεις την καρπωση μου ατυχες γεγονος λες και τα δικα μου δεν ηταν πουλια του βουνου η πως επρεπε να κλεισω τα ματια σε περδικια πεναλτυ !

και σε ρωτω εσυ σαν Ανθημος αν εμπενες μεσα σε ενα αλλο φορουμ και εβλεπες τον admin να βαζει ενα βιντεο με ενα ρεχτο περτικο , και να πετασει την χαρτουτσια του χαμε ...τι εινονα θα σ χηματιζες ???

Αυτα που ειχα να πω τα ειπα τωρα αν επειδη σας αφορουν προσωπικα δεν μπορειτε να τα δειτε τοτε λυπαμαι αλλα δεν μπορω να παιξω αλλο το παιχνιδι τον ποστ οτι ειχα να σας πω σας το ειπα τουλαχιστο Αντρικια και οχι με ψιθυρους πισω απο την πλατη σας !
για εμενα εφατε και οι 3 κοκκινη καρτα οχι για το video και την καρπωση αλλα για την αντιδραση σας σε μια νορμαλ κριτικη που αφορουσε τα 2 video και το μηνυμα που εβγαζαν πρως τα εξω !
Ενα βιντεο εν αποδικνυει τιποτε , θα μπορουσε να σου πει οτι εμαζεψε το καλυκα που χαμε , αντ αυτου το παραδεχτηκε κι απολογηθηκε δημοσια στο φορουμ...
Ο περτικος ηταν σηκωτος στα πλαισια της παγανιας μας οφειλα να το επισημανω μιας και ημουν παρον κι εσυ βιαστηκες να τον κραξεις ...
Εγω αν επαιζα το quota σε 2 ωρες το θεωρω ατυχια ρε Σωτηρη επειδη εν μ αρεσκει ο καφενες τζαι η πιλοττα!!!
Κανενας δεν σχολιασε αν τα επαιξες σε βουνο η κάμπο η στο κλουβι
Η κριτικη σου και το υπεροπτικο υφος καθε αλλο παρα νορμαλ ηταν
Θα επρεπε να περιμενεις μια τετοια αντιδραση απο μια παρεα που δημιουργηθηκε μεσα σ αυτο το φορουμ κι εσυ προσπαθεις με νυχια και με δοντια να διαβαλεις...ετσι λειτουργουμε εμεις !!!
Κοκκινη καρτα εν εχεις τα καρυδια ΕΣΥ να μας δειξεις λεβεντη μου .....προσπαθεις ομως και ρωτω σε δημοσια γιατι???
Ρε ανθυμε εν εσυ που φταιεις ξερεις το? συζητας χωρις λογο.

Αν ο σωτηρης επιθυμει να μαθει πως κυνηγουν περδικια και οχι πως θκιακλιζουνται μες τα διολα να κοπιασει να τον παρουμε αλλα να φερει και εξτρα σοβρακο για αλλαξια.
Μακάρι οι νέοι να ´ξεραν κι γέροι να μπορούσαν...
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Anthimos έγραψε:
Ενα βιντεο εν αποδικνυει τιποτε , θα μπορουσε να σου πει οτι εμαζεψε το καλυκα που χαμε , αντ αυτου το παραδεχτηκε κι απολογηθηκε δημοσια στο φορουμ...
Ο περτικος ηταν σηκωτος στα πλαισια της παγανιας μας οφειλα να το επισημανω μιας και ημουν παρον κι εσυ βιαστηκες να τον κραξεις ...
Εγω αν επαιζα το quota σε 2 ωρες το θεωρω ατυχια ρε Σωτηρη επειδη εν μ αρεσκει ο καφενες τζαι η πιλοττα!!!
Κανενας δεν σχολιασε αν τα επαιξες σε βουνο η κάμπο η στο κλουβι
Η κριτικη σου και το υπεροπτικο υφος καθε αλλο παρα νορμαλ ηταν
Θα επρεπε να περιμενεις μια τετοια αντιδραση απο μια παρεα που δημιουργηθηκε μεσα σ αυτο το φορουμ κι εσυ προσπαθεις με νυχια και με δοντια να διαβαλεις...ετσι λειτουργουμε εμεις !!!
Κοκκινη καρτα εν εχεις τα καρυδια ΕΣΥ να μας δειξεις λεβεντη μου .....προσπαθεις ομως και ρωτω σε δημοσια γιατι???
και σου απαντησα με οσα καρυδια εχω δημοσια ... δεν εχει να κανει με την παρεα σας δεν εχει να κανει με την καρπωση σας και δεν εχει να κανει με τον "Μαρινο" αλλα με τον καθε "Μαρινο" !
ανεβασε ενα μελος απο την παρεα σου 2 video και στα 2 ειναι λαθος ! αυτο το μελος της παρεας σου τυχανει να ειναι ενας απο τους επικεφαλης αυτου το φορουμ επρεπε να ειναι ποιο προσεχτικος στο τι ανεβαζει και οχι σε 2 videos 2 λαθη! συμφωνεις ναι η οχι ?
σε προκαλω να ανεβασεις τo video με το περδικη στο youtube οπου οι θεατες δεν θα ειναι μελοι του φορουμ που σε ξερουν και συγουρα οχι μονο Κυπριοι και εκει να δεις αντιδρασεις !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
titosblaser
Full Member
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: 10 Αύγ 2012, 09:59

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από titosblaser »

Ε κανι ρε!! :twisted:
Dietitian&Nutritionist
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από cyprohunter »

Χαχαχαχαχα τον Αντρίκο μου ρε... Για πιο λαλείς άραγε;.. :lol:
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από admin »

Βλέποντας τις δημοσιεύσεις θέλω να τοποθετηθώ καθώς νομίζω ότι το όλο θέμα κάπου πέρνει λάθος διαστάσεις. Φίλε Σωτήρι εάν κατά την δική σου προσωπική άποψη δέν είναι αθλητικό να παίζεις περτίτσι ρεχτό όταν είσαι με σκύλους είναι ένα θέμαν καθαρά και προσωπικά δικό σου. Αυτό δέν αποτελεί ούτε γραμμένο ούτε άγραφο νόμο στον χώρο του κυνηγίου όταν βρίσκεσε σε παγανιά!!! Απο εκεί και πέρα το θέμα με το φουτσιέκι χαμέ για να είμαι απολύτος ηλικρινής όταν είσαι πάνω στα φόρτε τις αδρεναλίνης σου και πετά ο πέρτικος που μπροστά σου το τελευταίο πράμα που θα σκεφτείς εν το φουτσιέκι που επέταξε το injector`Τσαι μεν μου πείς ότι εσύ άμμα πετάσει ο πέρτικος τσαι πέξεις τον η πρώτη σου έννοια εν να μαζεψεις το φουτσιέκι γιατί εν θα το πιστέψω. Μακάρι οι μισοί κυνηγοί τις Κύπρου να επροσπαθούσαν και να είχαν το ήθος και τον χαρακτήρα του Μαρίνου και του Άνθιμου και το κυνήγι δέν θα ΄'ηταν σε αυτά τα επίπεδα. Απο εκεί και πέρα ούτε να δίνουμε όπλο σε ένα ανήλικο είναι σωστό, ούτε να παίζουμε τους λαούς χαμέ εν σωστό και αρκετά άλλα πράγματα δέν είναι σωστά αλλά προσπαθούμε να είμαστε όσο ποιό σωστοί γίνετε όλοι μας χωρίς να κρίνουμε τους άλλους με τρόπο που δέν κάνουμε επικοδομητική κριτική αλλά κακόβουλη !!!
Τις τελευταίες μέρες έχω ακούσει απο αρκετό κόσμο παράπονα για την συμπεριφορά κάποιον . Παράπονα -κλάψα-και διάφορα πράγματα και όταν τους λέω ότι η λύση είναι ίαι η δια νόμου άμμεση εμπλοκή όλων των κυνηγών στα κυνηγετικά δρώμενα όλοι αντιδρούν. Αλλά εκαταντήσαμε να είμαστε όλο απαιτήσεις να είμαστε όλο παράπονον αλλά να μην κάνουμε τίποτα για την αλλαγή, να τα περιμένουμε όλα έτοιμα απο τους άλλους. όσοι νιώθουν ότι το κυνήγι δέν αξίζει κα ιδέν αξίζει να προσπαθήσουμε να το σώσουμε μπορούν καλλιστα να διπλώσουν τα όπλα αφού νιώθουν ότι δέν αξίζει. Να μείνουν τσίνοι που προσπαθούν και θέλουν και εκείνοι πού πρέπει με το ζόροι να τους διώξουμε και αν τους απομονώσουμε . Αλά να στέλνετε μυνήματα εν ούλα διαλυμένα δαμέσα , εν έχουμε σωτηρία είμαστε όλοι μαλάκες το μόνο μήνυμα που στέλνετε ειδικότερα σε νεότερα άτομα είν αι παραιτάτε να προσπαθήτε και να είσαστε σωστοί γιατί είμαστε χαμένοι. Όι μεγαλύτεροι ήρωες και ένδοξοι άνθρωποι στην ιστορία είναι εκείνοι που πάλευαν εναντια στην αδικία, ενάντια στην μάζα, ενάντια σε τετελεσμένα γεγονότα για να πετύχουν την αλλαγή. Εγώ προσωπικά έμαθα να μην το βάζω κάτω ακόμη και όταν το παιχνίδι φαίνετε χαμένο. Υπάρχουν χιλιάδες ανεγκέφαλοι κυνηγοί αλλά υπάρχουν και χιλιάδες συνειδητοποιημένοι και σωστοί κυνηγοί εξαρτάτε απο τον καθένα πώς βλέπει το ποτήρι -Μισογεμάτο ή μισοάδειο.
Προσέχουμε...για να έχουμε
cyprohunter
Full Member
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2011, 19:13
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από cyprohunter »

Μπράβο Άριστε μου! Εγω προτείνω να βάλουν νερό στο κρασί τους, να απολογηθούν ο ένας στον άλλο, και προπαντώς να το εννοούν... Εαν σας κάνει να το σκεφτείτε καλύτερα.. Τσακώνεσται τόση ώρα τόσο καλοί και ευσυνήδητοι κυνηγοί για το τίποτα και αυτά σας τα λεει ένας ανήλικος κυνηγός πριν καλά καλά ξεκινήσει, απλά κρίμα://
Φιλικά,
Αναστάσης
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Δημοσίευση από marinos.a »

Φίλε έχεις δίκαιο γι'αυτά που λες και αυτό με στεναχωρεί. Απλά έχει παραπαει η βαλίτσα με τον σωτηρη και τις φιλοσοφίες που ξεστομίζει οπότε του καπνίσει.

Όλους να τους κρίνει και όλους να τους αξιολογήσει νομίζοντας ότι μπορεί να τη γλιπαρει ες αεί. Ε κανι ολαν.




Sent from my GT-P5110 using Tapatalk 4
Si vis pacem, para bellum
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Marinos »

Φίλοι οι Admins! ο Κουτσοφτερος άνοιξε ένα πολλά σημαντικό και επίκαιρο θέμα. Παρακαλώ όπως μεταφερθούν σε άλλη συζήτηση δημοσιεύσεις που δεν εμπίπτουν στο συγκεκριμένο θέμα.

Και εγώ πιστεύω ότι ο λαγός θα έπρεπε να ήταν ένας για κάθε κυνηγό. Μιας και ξέρουμε ότι ο πληθυσμός τους είναι ο χειρότερος της δεκαετίας
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Ππιιιιι......το θέμα ήταν το "Κότα" υποτίθεται...

Τα "ρεχτά" έννεν απαγορευμένα, εν γούστο του καθενού πως θέλει να τα κυνηγά..
Πιο παλιά ο κόσμος δεν επερπάταν...εκυνηγούσαν τα ένα περίπου όπως στα στάματα της Αγγλίας..
Επιάνναν πόστα, οι άλλοι εφκαίνναν να παντίσουν...και ότι επαίζασιν.
Μετά που ελλιάναν τα πουλιά, απόχτησε ο κόσμος σκύλους φέρμας, και άλλαξε ο τρόπος...
Εξάλλου η παγανιά γίνεται, με σκοπό κάτι που εννα φκάλω εγώ και εν θα μου δώσει χέρι, να πάει στον σύντροφο μου... Και η παγανιά μπορεί να είναι ανοιχτή ή κλειστή αναλόγως της απόστασης των κυνηγών (εξαρτάται που το πόσο πυκνή εν η περιοχή)
Το 99.9% που εμάς, αν έρτει πουλλί πάνω μας θα το παίξουμε χωρίς τύψεις. Δεν είναι κάτι κατακριτέο..είναι και θέμα τύχης.

Όσο για τους κάλυκες, τζαι εγώ υποτίθεται μαζεύκω τους, αλλά πολλές φορές ξεχάννω, πας την πίεση να δω που έππεσε το πουλί, ή στην υποψία ότι θα πεταχτεί και άλλο... Αλλά μπορεί σαν περπατώ να πιάσω κάποιον που έννεν δικός μου, αν είναι φρέσκος και χαλά την αισθητική μου...
Σωτήρη ειδικά εσύ που φκάλεις βίτεο, ξέρεις ότι εκείνη την ώρα σκέφτεσαι να έχεις ωραία λήψη, να πιάσεις την βολή, το πουλί που ππέφτει, μετά το πουλί χαμέ... η τελευταία έννοια σου εν η χαρτούτσια...!

Νομίζω εν άδικη η επίθεση, να κρίνεις έναν άνθρωπο που 30 δευτερόλεπτα video...
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από giorgos80 »

Οσο αφορα τα βιντεο του Μαρινου δεν μου εκαναν καμια αισθηση ειναι η αληθεια και παραξενευτηκα που ανηρτησε τα συγκεκριμενα καθως δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο.τωρα οσο αφορα τα ρεχτα οσο ηθικα και αν ειναι αυτα που λεει ο Σωτηρης απο τη στιγμη που δεν υπαρχει νομοθεσια που να το απαγορευει οπως τη μπεκατσα δεν πρεπει να συζητιεται καν .τωρα οσο αφορα τη χαρτουτσια ο Χριστός ειπε '' ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετω'' και επειδη δεν υπαρχει αναμαρτητος, Σωτηρη αφησε κι εσυ τη ροτσα που κρατεις χαμε

Peace guys
Παντα φιλικα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgos80 την 05 Νοέμ 2013, 09:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εκαμαμεν το μ@@τσι@ επιστημη
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”