Quota - Κότα

Άβαταρ μέλους
Nikos
Δημοσιεύσεις: 1284
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 12:00

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Nikos »

Προσωπική αποψη έίναι ότι σιγουρα τα 5 περδίκια που θα περπατήσεις για να τα σηκώσεις σίγουρα δεν είναι τα ίδια με τα 5 που θα παίξει ο όποισδήποτε είναι με την καρεκλού του στο πόστο. Με την καρεκλού μπορώ να δικαιολογήσω μονο άτομα με προβλημα υγειας ή και μεγάλης ηλικίας,(γιατι κι εμείς μπορεί να βρεθούμε στην θέση τους) και παλε όμως ασ μέινουν στα πέντε!!!Εν ανάγκη να παιξουν τον 6ο,7ο ....12ο...Ε κανεί εν χορτασιά?Η εννα γίνουν πιο μεγάλοι κυνηγοί!!!
Για κυνηγούς που δεν ανήκουν στις πιο πάνω κατηγορίες αλλα κυνηγούν με την μέθοδο αυτήγια μενα είναι αδικαιολόγητοι!!!!
Έλεγχος του κότα δεν μπορεί να γίνει για τους απλούστατους λόγους που ανάφερες φίλε κουτσόφτερε!Το βεβαιο είναι πως δεν φέρει κανενα αποτελεσμα για τον απλουστατο λογο 'ότι δεν τηρείται!!
Τωρα αν κάποιος πετύχει το κοτα, ναι θεωρητικα πρέπει να σχολάσει...Οπως σχολασα κι εγω τον πατέρα μου, επαιξε 5 γαουροπέρτικους(σε ποστο λογω προβληματων υγειας) το ευχαριστήθηκε και λεω του ατε εσχολασες, κανει και έβαλα τον μεσα στο αυτοκίνητο...
Αν ο καθένας τηρουσε το κοτα θα είχαμε θήραμα οχι μονο για τις πρωτες 3 εξορμήσεις αλλα ίσως για τις διπλασιες να μην πω και περισσοτερες....
Το κότα των λαγών (2) ανα κυνηγό ασυζητητή επρρεπε να κατεβει στον ενα(1)!!! Ειδικα στις εποχες που παιρνουμε και με την μειωση των αριθμών του.
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε Χρυσαθε αυτο το ποστ ειναι για μενα οτι καλητερο εχω διαβασει τα τελευταια χρονια , απο που να αρχησω και που να τελειωσω !

Με αφορμη την πρωτη εξωρμηση αρχησαν να ακουγονται αληθειες με την σειρα μου και εγω θα πω κατι δυστιχος η μπαλα θα πεσει πανω στο Μαρινο οχι γιατι εχω κατι μαζι του και σε παρακαλω μην το παρεις στραβα παρτο σαν παραδειγμα του συνολου , γιατι αυτα που θα πω δεν εχουν να κανουν μαζι σου αλλα με τες 45 000 απο τες 45 500 κυνηγους που υπαρχουν ! γιαυτο και δεν μπορει να γινει αυτο
Beretta1 έγραψε: ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΙ ΛΕΓΟΜΕΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ (ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΕΚΤΕΣ) ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΕΞΟΡΜΙΣΕΙΣ ΜΑΣ ΔΙΟΤΙ ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΟΝΩΣΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :evil:
δεν μπορεις να απομονωσουν οι 500 τους 45 000 δυστιχος !

θα σταθω σε τουτα τα σημεια ΠΡΟΣΟΧΗ ομως δεν διεκδικω το αλαθητο και δεν κρινω ΚΑΝΕΝΑΝ !!!
ΟΜΩΣ οφειλω σαν ατομο να κανω μια παρατηρηση !
Laurona έγραψε:Ενα μονο θα σου πω.

Απογοητευτηκα φετος και απο φιλους μου για το σχετικο θεμα.

Το χειροτερο ειναι οτι ατομα που ξερεις χρονια και υποστηριζουν τον σεβασμο προς το θηραμα και την τηρηση του κοτα κπλ κλπ.....να το ξεπερνουν , αφηνοντας πισω τους αυτα που υποστηριζουν.

Ειμαστε ενας βοθρος και μεις τα σκατα που τον απαρτιζουν.

Και σορυ μα εσπασα
λοιπον φιλε Μαρινο (οπου και ξανατονιζω δεν εχει να κανει μαζι σου αλλα με την μεγαλητερη μαζα και γενικα εσυ απλα με τα σημερινα σου videos εδοσες το παραδειγμα για τα ποιο κατω που θα γραψω ενω κανονικα επρεπε να δοσεις παραδειγμα σαν για το αντιθετο )

1) Δεν γινεται ρε φιλε αθρωπος λατρεις και κατοχως συγκεκριμενης φυλης σκυλων φερμας , υγιεστατος δοξαση ο Θεος , που υποστηριζει το ποιοτηκο κυνηγι , που καμει καταπολεμησεις επιβλαβων για την αυξηση του θηραματος , admin σε διαδικτυακο φορουμ που υπερασπιζεται και προωθεί το ποιοτικο κυνηγι και εχει οραμα τον εξηχρονισμο του κυνηγιου (ασχετος πως οι λογοι που εισαι admin ειναι αλλοι ο κοσμος που βλεπει τα ποστ δεν το ξερει και σε βλεπει σαν παραδειγμα ) να αναρτας ενα video σαν τουτο

ειναι σαμπος και λαλεις παιξεται non stop οτι ερτει οπως ερτει , στοχος ειναι να παιξουμεν !!!

2) δεν γινεται που την μιαν να βαλεις φωτογραφιες που ποτηστρες , που ποντηκοφαρμακα και απο καθαρισμο βιοτοπων ... και να στεκεσε πουπανω που ενα βουναρι καλικες με το φκιαρι ! και που την αλλη να βαλεις video που πετασεις τον καλικα χαμε !

οπως πολυ σωστα ειπε ο Γιατρος σημερα
Γιατρός έγραψε: Είπαμε προσέχουμε για να έχουμε
Δεν θέλω να γίνουμε muppet show
Άλλο η σκοποβολή και άλλο το κυνήγι
Laurona έγραψε: Να μην ξαναδω να γραφτει για συλλογους, προσπαθειες και κουραφεξαλα γιατι τελικα το χουμε το κακο στο αιμα μας και δεν αλλαζει με τιποτε.

Και σορυ μα εσπασα
αυτος ακριβος ειναι ο λογος που εγω δεν ξαναζητησα συναντηση γιατι ουτε εγω πιστευω ποια σε κατι καλητερο , θα τα φαμε ΟΥΛΛΑ και οταν δεν μεινει τιποτα θα σταματησουμε το κυνηγι και κανει !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Laurona
Δημοσιεύσεις: 2609
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 15:42

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Laurona »

Σωτηρη ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ οτι εγω δεν αναφερτηκα σε φιλους μου απο εδω, οπως π.χ τον Μαρινο.

Και δεν πιστευω οτι το να παιξεις ενα περδικι σσιστο ΣΤΗΝ ΠΑΓΑΝΙΑ ΣΟΥ και οχι καθισμενος σε ενα καπο η μια καρεκλα ΣΚΟΠΙΜΑ και χωρις λογο οπως ηλικια, καποιο προβλημα - μη κακο - υγειας , ειναι κακο η κρεατοσυλλογη.


ΜΑΚΑΡΙ να καμναν ΟΛΟΙ παγανιες και να επεζουνταν τα σσιστα τα περδικια μεταξυ των παγανιεριδων ΜΟΝΟ. Δεν θα ελιφκαν ποττε, γιατι ξερεις οτι ειναι πολυ δυσκολο αυτο σε παγανια μεσα στους κρεμμους ,αντιθετα βοηθα να κουραστουν και να μεινουν σε φερμα πιο ευκολα, καθως και την συνεργασια μεταξυ αγνωστων ομαδων κυνηγιου.

απλα το ξεκαθαριζω, σαν προσωπικη αποψη.

ΕΙΜΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ
Οποιος υποτιμα την νοημοσυνη του αλλου....πρωτα απ ολα εχει μηδενισει την δικη του.....

Hunting is passion......
Passion is point......
Point for me......is hunting
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

φιλε Χρυσαθε καταλαβαινω γιατι εγραψες οτι εγραψες γιαυτο και σταθηκα σε αυτα σημεια , γιατι και εγω ...
Laurona έγραψε: Απογοητευτηκα φετος και απο φιλους μου για το σχετικο θεμα.

Το χειροτερο ειναι οτι ατομα που ξερεις χρονια και υποστηριζουν τον σεβασμο προς το θηραμα και την τηρηση του κοτα κπλ κλπ.....να το ξεπερνουν , αφηνοντας πισω τους αυτα που υποστηριζουν.

Ειμαστε ενας βοθρος και μεις τα σκατα που τον απαρτιζουν.

Και σορυ μα εσπασα
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Anthimos »

Σωτηρη ξεφυγες!!!!

Δεν ξέρω τι προσπαθεις ν αποδειξεις , τουλαχιστο εγω δεν εχω παραδειγματιστει ουτε μια φορα απο εσενα...
Το να προσβαλλεις ενα ανθρωπο που ελαχιστα γνωριζεις και εχει μαζεψει ενα διπλοκαμπινο καλυκες μες την λαλλαρα ουκ ολιγες φορες για ενα καλυκα ειναι περα απο την δικη μου κατανόηση και πραγματικα απορω με το τι προσπαθεις ν αποδειξεις!

Το περδικι στο Βιντεο σηκωστηκε απο τα σκυλια μου κι εμενα σε παγανια και όχι σε σταμα και ευτυχως πηρε πορεια πανω απο ενα της παρεας και το καρπωθηκαμε επειδη επι 3 ωρες ενα κοπαδακι 20 πουλια εφκαλε μας τον κωλο μας.

Σου ξανα ειπα οτι αν εχεις ν αποδειξεις κατι και να αναδειξεις οτιδηποτε εισαι ευπροσδεκτος με τροπο που δεν θιγεις ανθρωπους που δεν γνωριζεις προσωπικα και τι εργο εχουν παραξει για το χομπυ τους και τον τοπο τους...

Δεν γνωριζω ΚΑΝΕΝΑ που επιλεγει ενα σεττερ να κυνηγησει να στεκεται σταμα η σε κλουβι ...
Το θεμα του quota ειναι για την ομαδα μας συλλογικη προσπαθεια και κυνηγαμε οχι με απολυτο σκοπο τα νουμερα και το quota αλλα την δικη μας ικανοποιηση απο τις φερμες που πέρνουμε και τις πετυχημενες αποφασεις γαι κυνηγι συνδυαζοντας πειρα γνωση σωματικες και σκοπευτικες ικανότητες τις οποιες εξασκουμε και φροντιζουμε να γινομαστε καλυτεροι.

Αν καποιος απο εσας ειναι πικραμενος η απογοητευμενος απο οποιοδηποτε να ειναι ξεκαθαρος και συγκεκριμένος αν Σωτηρη εισαι απογοητευμένος απο καποιο πρωτος εσυ να βγεις να υποστηριξεις τι εχεις κανει και τι εργο εχεις παραξει για να δικαιουσε να κρινεις και να κατηγορας ειτε συ ή οποιοσδηποτε ....
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Anthimos έγραψε:Σωτηρη ξεφυγες!!!!

Δεν ξέρω τι προσπαθεις ν αποδειξεις , τουλαχιστο εγω δεν εχω παραδειγματιστει ουτε μια φορα απο εσενα...
Το να προσβαλλεις ενα ανθρωπο που ελαχιστα γνωριζεις και εχει μαζεψει ενα διπλοκαμπινο καλυκες μες την λαλλαρα ουκ ολιγες φορες για ενα καλυκα ειναι περα απο την δικη μου κατανόηση και πραγματικα απορω με το τι προσπαθεις ν αποδειξεις!
Ανθημε δεν ξεφυγα καθολου ομορφα και ωραια προσπαθησα να τονισω το τι ειδα απο ενα ανθρωπο που οχι ελαχιστα αλλα καθολου ΔΕΝ ΞΕΡΩ οπως ουτε για σενα ξερω αλλα ουτε εσεις για μενα ξερετε αρα λογικο ειναι να μην εχεις παραδειγματιστει σε κατι που μπορει να κανω σωστα

Το περδικι στο Βιντεο σηκωστηκε απο τα σκυλια μου κι εμενα σε παγανια και όχι σε σταμα και ευτυχως πηρε πορεια πανω απο ενα της παρεας και το καρπωθηκαμε επειδη επι 3 ωρες ενα κοπαδακι 20 πουλια εφκαλε μας τον κωλο μας.
Στο video δεν φαινεσαι ουτε εσυ ουτε τα σκυλια σου στο video βλεπουμε ενα περδικι να ερχεται απο 1 βουνο παρακατω, αυτο που λες εσυ δεν εχει να κανει με το τι βλεπουμε εμεις σε αυτο το video! ποσο μαλλον με το παραδειγμα που δειχνει !

Σου ξανα ειπα οτι αν εχεις ν αποδειξεις κατι και να αναδειξεις οτιδηποτε εισαι ευπροσδεκτος με τροπο που δεν θιγεις ανθρωπους που δεν γνωριζεις προσωπικα και τι εργο εχουν παραξει για το χομπυ τους και τον τοπο τους...
δεν εχω και δεν θελω να αποδειξω κατι αυτο που πολυ καλα εθιξα ειναι το τι ειδα και τι καταλαβα ! οπως δεν γνωριζω εγω δεν γνωριζουν ουτε οι 1000-2000 - 20 000 αλλοι που μπενουν ομως δαμεσα και καταλαβαν το ιδιο πραγμα , αυτο που τα ματια βλεπουν, και αυτο ειναι ενα περτιζι ρεχτο που ενα βουνο παρακατω , ενα ορτικι που αν κρινω απο την ελαχιστη πειρα μου στες cameres αλλα και την επισης ελαχιστη πειρα μου στο κυνηγι , το ορτικι βγαλατε προηγουμενος και "ξερατε" που καθοταν , απομακρυνετε τα σκυλια για να μην το προσηκωσουν , ανοιγη η καμερα και παει καποιος καρφωτος πανω στο ορτικι ! παιζει το ανοιγει το οπλο φραααπ η χαρτουτσια χαμε και παει να το πιασει !!!

Δεν γνωριζω ΚΑΝΕΝΑ που επιλεγει ενα σεττερ να κυνηγησει να στεκεται σταμα η σε κλουβι ...τοτε σιγουρα αλλο περιμενα να δω στα videos (ενα σεττερ πλακα στο χωραφι ξεφωλιασμα και μπαμ τοτε θα ακουγονταν τα bravo οχι μονο απο μενα )
Το θεμα του quota ειναι για την ομαδα μας συλλογικη προσπαθεια και κυνηγαμε οχι με απολυτο σκοπο τα νουμερα και το quota αλλα την δικη μας ικανοποιηση απο τις φερμες που πέρνουμε και τις πετυχημενες αποφασεις γαι κυνηγι συνδυαζοντας πειρα γνωση σωματικες και σκοπευτικες ικανότητες τις οποιες εξασκουμε και φροντιζουμε να γινομαστε καλυτεροι.
δεν με απασχολουν ουτε τα οικογενειακα σας αλλα ουτε οι ικανοτητες σας στην σκοπευση ο καθενας οτι καμει εν καλο στην ζωη του , εγω τονισα την απογοητευση και δυσαρεσκεια μου σε αυτα που ειδα !

Αν καποιος απο εσας ειναι πικραμενος η απογοητευμενος απο οποιοδηποτε να ειναι ξεκαθαρος και συγκεκριμένος αν Σωτηρη εισαι απογοητευμένος απο καποιο πρωτος εσυ να βγεις να υποστηριξεις τι εχεις κανει και τι εργο εχεις παραξει για να δικαιουσε να κρινεις και να κατηγορας ειτε συ ή οποιοσδηποτε ....
δεν γινοταν να ημουν ποιο συγκεκριμενος

1) Δεν γινεται ρε φιλε αθρωπος λατρεις και κατοχως συγκεκριμενης φυλης σκυλων φερμας , υγιεστατος δοξαση ο Θεος , που υποστηριζει το ποιοτηκο κυνηγι , που καμει καταπολεμησεις επιβλαβων για την αυξηση του θηραματος , admin σε διαδικτυακο φορουμ που υπερασπιζεται και προωθεί το ποιοτικο κυνηγι και εχει οραμα τον εξηχρονισμο του κυνηγιου (ασχετος πως οι λογοι που εισαι admin ειναι αλλοι ο κοσμος που βλεπει τα ποστ δεν το ξερει και σε βλεπει σαν παραδειγμα ) να αναρτας ενα video σαν τουτο ειναι σαμπος και λαλεις παιξεται non stop οτι ερτει οπως ερτει , στοχος ειναι να παιξουμεν !!!

2) δεν γινεται που την μιαν να βαλεις φωτογραφιες που ποτηστρες , που ποντηκοφαρμακα και απο καθαρισμο βιοτοπων ... και να στεκεσε πουπανω που ενα βουναρι καλικες με το φκιαρι ! και που την αλλη να βαλεις video που πετασεις τον καλικα χαμε !


Δεν εχω να αποδειξω τιποτα και σε κανενα ειδικα τωρα μετα απο αυτο, αν ο οποιος διποτε πρεπει να διξει οτι η πουλου του εν ποιο μεγαλη για να μιλησει για τα κακος εχοντας τοτε τιποτα δεν καναμε !
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:
Anthimos έγραψε:Σωτηρη ξεφυγες!!!!

Δεν ξέρω τι προσπαθεις ν αποδειξεις , τουλαχιστο εγω δεν εχω παραδειγματιστει ουτε μια φορα απο εσενα...
Το να προσβαλλεις ενα ανθρωπο που ελαχιστα γνωριζεις και εχει μαζεψει ενα διπλοκαμπινο καλυκες μες την λαλλαρα ουκ ολιγες φορες για ενα καλυκα ειναι περα απο την δικη μου κατανόηση και πραγματικα απορω με το τι προσπαθεις ν αποδειξεις!
Ανθημε δεν ξεφυγα καθολου ομορφα και ωραια προσπαθησα να τονισω το τι ειδα απο ενα ανθρωπο που οχι ελαχιστα αλλα καθολου ΔΕΝ ΞΕΡΩ οπως ουτε για σενα ξερω αλλα ουτε εσεις για μενα ξερετε αρα λογικο ειναι να μην εχεις παραδειγματιστει σε κατι που μπορει να κανω σωστα

Το περδικι στο Βιντεο σηκωστηκε απο τα σκυλια μου κι εμενα σε παγανια και όχι σε σταμα και ευτυχως πηρε πορεια πανω απο ενα της παρεας και το καρπωθηκαμε επειδη επι 3 ωρες ενα κοπαδακι 20 πουλια εφκαλε μας τον κωλο μας.
Στο video δεν φαινεσαι ουτε εσυ ουτε τα σκυλια σου στο video βλεπουμε ενα περδικι να ερχεται απο 1 βουνο παρακατω, αυτο που λες εσυ δεν εχει να κανει με το τι βλεπουμε εμεις σε αυτο το video! ποσο μαλλον με το παραδειγμα που δειχνει !

Σου ξανα ειπα οτι αν εχεις ν αποδειξεις κατι και να αναδειξεις οτιδηποτε εισαι ευπροσδεκτος με τροπο που δεν θιγεις ανθρωπους που δεν γνωριζεις προσωπικα και τι εργο εχουν παραξει για το χομπυ τους και τον τοπο τους...
δεν εχω και δεν θελω να αποδειξω κατι αυτο που πολυ καλα εθιξα ειναι το τι ειδα και τι καταλαβα ! οπως δεν γνωριζω εγω δεν γνωριζουν ουτε οι 1000-2000 - 20 000 αλλοι που μπενουν ομως δαμεσα και καταλαβαν το ιδιο πραγμα , αυτο που τα ματια βλεπουν, και αυτο ειναι ενα περτιζι ρεχτο που ενα βουνο παρακατω , ενα ορτικι που αν κρινω απο την ελαχιστη πειρα μου στες cameres αλλα και την επισης ελαχιστη πειρα μου στο κυνηγι , το ορτικι βγαλατε προηγουμενος και "ξερατε" που καθοταν , απομακρυνετε τα σκυλια για να μην το προσηκωσουν , ανοιγη η καμερα και παει καποιος καρφωτος πανω στο ορτικι ! παιζει το ανοιγει το οπλο φραααπ η χαρτουτσια χαμε και παει να το πιασει !!!

Δεν γνωριζω ΚΑΝΕΝΑ που επιλεγει ενα σεττερ να κυνηγησει να στεκεται σταμα η σε κλουβι ...τοτε σιγουρα αλλο περιμενα να δω στα videos (ενα σεττερ πλακα στο χωραφι ξεφωλιασμα και μπαμ τοτε θα ακουγονταν τα bravo οχι μονο απο μενα )
Το θεμα του quota ειναι για την ομαδα μας συλλογικη προσπαθεια και κυνηγαμε οχι με απολυτο σκοπο τα νουμερα και το quota αλλα την δικη μας ικανοποιηση απο τις φερμες που πέρνουμε και τις πετυχημενες αποφασεις γαι κυνηγι συνδυαζοντας πειρα γνωση σωματικες και σκοπευτικες ικανότητες τις οποιες εξασκουμε και φροντιζουμε να γινομαστε καλυτεροι.
δεν με απασχολουν ουτε τα οικογενειακα σας αλλα ουτε οι ικανοτητες σας στην σκοπευση ο καθενας οτι καμει εν καλο στην ζωη του , εγω τονισα την απογοητευση και δυσαρεσκεια μου σε αυτα που ειδα !

Αν καποιος απο εσας ειναι πικραμενος η απογοητευμενος απο οποιοδηποτε να ειναι ξεκαθαρος και συγκεκριμένος αν Σωτηρη εισαι απογοητευμένος απο καποιο πρωτος εσυ να βγεις να υποστηριξεις τι εχεις κανει και τι εργο εχεις παραξει για να δικαιουσε να κρινεις και να κατηγορας ειτε συ ή οποιοσδηποτε ....
δεν γινοταν να ημουν ποιο συγκεκριμενος

1) Δεν γινεται ρε φιλε αθρωπος λατρεις και κατοχως συγκεκριμενης φυλης σκυλων φερμας , υγιεστατος δοξαση ο Θεος , που υποστηριζει το ποιοτηκο κυνηγι , που καμει καταπολεμησεις επιβλαβων για την αυξηση του θηραματος , admin σε διαδικτυακο φορουμ που υπερασπιζεται και προωθεί το ποιοτικο κυνηγι και εχει οραμα τον εξηχρονισμο του κυνηγιου (ασχετος πως οι λογοι που εισαι admin ειναι αλλοι ο κοσμος που βλεπει τα ποστ δεν το ξερει και σε βλεπει σαν παραδειγμα ) να αναρτας ενα video σαν τουτο ειναι σαμπος και λαλεις παιξεται non stop οτι ερτει οπως ερτει , στοχος ειναι να παιξουμεν !!!

2) δεν γινεται που την μιαν να βαλεις φωτογραφιες που ποτηστρες , που ποντηκοφαρμακα και απο καθαρισμο βιοτοπων ... και να στεκεσε πουπανω που ενα βουναρι καλικες με το φκιαρι ! και που την αλλη να βαλεις video που πετασεις τον καλικα χαμε !


Δεν εχω να αποδειξω τιποτα και σε κανενα ειδικα τωρα μετα απο αυτο, αν ο οποιος διποτε πρεπει να διξει οτι η πουλου του εν ποιο μεγαλη για να μιλησει για τα κακος εχοντας τοτε τιποτα δεν καναμε !
Παρόλο που λες οτι δεν εχεις ν αποδειξεις κατι ρε Σωτηρη εξακολουθω να μην καταλαβαινω προς τι η προσωπικη επίθεση
Εγω δηλαδη με το ανθρωπουι :roll: .......εψες και το οτι 8:30 ημουν μες τον καφενε πρεπει να πιστεψω οτι επηες εξω που το κλουβι τζαι θκιανεφτηκες επαιξες 4 πουλια τζαι πηες στον καφε???
Θελεις να πεις κατι σταματα τα copy paste και την φιλοσοφια και πες το καθαρα
Το να δημιουργας εντυπωσεις με αποσπασματικες εικονες διαστρεβλωνεις την πραγματικοτητα και ειναι ανηθικο
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
sotiris!129
Δημοσιεύσεις: 1318
Εγγραφή: 11 Φεβ 2013, 12:38

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από sotiris!129 »

Anthimos έγραψε: Παρόλο που λες οτι δεν εχεις ν αποδειξεις κατι ρε Σωτηρη εξακολουθω να μην καταλαβαινω προς τι η προσωπικη επίθεση
Εγω δηλαδη με το ανθρωπουι :roll: .......εψες και το οτι 8:30 ημουν μες τον καφενε πρεπει να πιστεψω οτι επηες εξω που το κλουβι τζαι θκιανεφτηκες επαιξες 4 πουλια τζαι πηες στον καφε???
Θελεις να πεις κατι σταματα τα copy paste και την φιλοσοφια και πες το καθαρα
Το να δημιουργας εντυπωσεις με αποσπασματικες εικονες διαστρεβλωνεις την πραγματικοτητα και ειναι ανηθικο
το :roll: ειναι ενα αστειο τωρα αν δεν το καταλαβενεις εγω δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο , τους λογους που εγω δεν θα βαλω φωτογραφιες δαμεσα πρην τελειωσει το κυνηγι τους κρατω για εμενα και ειναι πολλοι ! στο τελος της σεζον μπορει να βαλω μπορει και οχι !

το τι ειπα το ξερω καλητερα απο τον καθενα , 8:30 ναι ημουν στον καφενε ! ναι ειχα την τυχη να παρω το quota που τες 8:30 αρα ειπα την αληθεια... δεν ειναι θεμα εντυπωσεων αλλα θεμα τυχης μεσα σε 30 λεπτα επαιξα μεσα σε 2 καρες 3 περδικια ενω μεσα σε 2 ωρες ειχα παιξει μονο 1, αρα αναγκαστηκα την εκανα για καφενε μεχρι να τελειωσει ο Αρτεμης να κυνηγισω και λιγο μαζι του !
ναι κυνηγισαμε στα 20 λεπτα ειχα την ΤΥΧΗ να παιξω ακομα 1 και να καμω πασα το αλλο του Αρτεμη και τελος κατω για φασσες αποφαν εφαν !

οτι ειχα να πω το ειπα ξεκαθαρα τωρα αν εν επειδη εν φιλος σου και θελεις να πιασεις το μερος του εμενα δεν με κοφτει !
ειπα το ξεκαθαρα
1)αλλα περιμενα να δω και αλλα ειδα !
2)ο οποιος διποτε που βλεπει τουτα τα video δεν βλεπει ενα σεττερα ουτε ενα που εμαζεψε 1000 διπλοκαμπινα χαρτουτσιες που χαμε !
3)ποσο δε οταν τουτος ο αλλος εν ενας admin ενως φορουμ που υπερασπιζει αλλες αρχες και στο τελος της μερας φκενει και βαλει τουτα τα video!
το να πετας χαρταετο δεν σε κανει πιλοτο
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Anthimos »

sotiris!129 έγραψε:
Anthimos έγραψε: Παρόλο που λες οτι δεν εχεις ν αποδειξεις κατι ρε Σωτηρη εξακολουθω να μην καταλαβαινω προς τι η προσωπικη επίθεση
Εγω δηλαδη με το ανθρωπουι :roll: .......εψες και το οτι 8:30 ημουν μες τον καφενε πρεπει να πιστεψω οτι επηες εξω που το κλουβι τζαι θκιανεφτηκες επαιξες 4 πουλια τζαι πηες στον καφε???
Θελεις να πεις κατι σταματα τα copy paste και την φιλοσοφια και πες το καθαρα
Το να δημιουργας εντυπωσεις με αποσπασματικες εικονες διαστρεβλωνεις την πραγματικοτητα και ειναι ανηθικο
το :roll: ειναι ενα αστειο τωρα αν δεν το καταλαβενεις εγω δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο , τους λογους που εγω δεν θα βαλω φωτογραφιες δαμεσα πρην τελειωσει το κυνηγι τους κρατω για εμενα και ειναι πολλοι ! στο τελος της σεζον μπορει να βαλω μπορει και οχι !

το τι ειπα το ξερω καλητερα απο τον καθενα , 8:30 ναι ημουν στον καφενε ! ναι ειχα την τυχη να παρω το quota που τες 8:30 αρα ειπα την αληθεια... δεν ειναι θεμα εντυπωσεων αλλα θεμα τυχης μεσα σε 30 λεπτα επαιξα μεσα σε 2 καρες 3 περδικια ενω μεσα σε 2 ωρες ειχα παιξει μονο 1, αρα αναγκαστηκα την εκανα για καφενε μεχρι να τελειωσει ο Αρτεμης να κυνηγισω και λιγο μαζι του !
ναι κυνηγισαμε στα 20 λεπτα ειχα την ΤΥΧΗ να παιξω ακομα 1 και να καμω πασα το αλλο του Αρτεμη και τελος κατω για φασσες αποφαν εφαν !

οτι ειχα να πω το ειπα ξεκαθαρα τωρα αν εν επειδη εν φιλος σου και θελεις να πιασεις το μερος του εμενα δεν με κοφτει !
ειπα το ξεκαθαρα
1)αλλα περιμενα να δω και αλλα ειδα !
2)ο οποιος διποτε που βλεπει τουτα τα video δεν βλεπει ενα σεττερα ουτε ενα που εμαζεψε 1000 διπλοκαμπινα χαρτουτσιες που χαμε !
3)ποσο δε οταν τουτος ο αλλος εν ενας admin ενως φορουμ που υπερασπιζει αλλες αρχες και στο τελος της μερας φκενει και βαλει τουτα τα video!

Ρε Σωτηρη ναι, εγω επειδη εν φίλος μου και συνκυνηγος περνω το μερος του Μαρινου νομιζω εν ξεκαθαρο και δεν χρειαζεται να το υποδειξεις εσυ !! Μαλλον .....θα το εκανες αν τον ηξερες και τι εχει κανει κι τοτε ισως να εδειχνες λιγο σεβασμο παρα να χρησιμοποιησεις φτιαχτα επιχειρηματα να βαλεις εναντιον του για να αποδειξεις ενας θεος κι εσυ ξερεις τι.....
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
marinos.a
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010, 10:55
Τοποθεσία: Λευκωσία

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από marinos.a »

Ρε Σωτιρακι, την ώρα που εσύ λαλείς ήσουν στο καφενε εγω εδρονα πάνω στα βουνο και κυνηγούσα αντρίκια που το πρωί ως τη νύχτα.

Ούτε θελω ουτε χρειαζομαι να δικαιολογηθώ σε κανενα για τις επιλογές μου ιδικα σε κομπλεξικούς και ξερολες ροκωλους που συγχύζουν την ευγενια με την αδυναμία και φκαλουν τη γλώσσα τους περίπατο χωρίς να υπολογίζουν τις συνέπειες

εκαταλαβες σωτιρακι
Si vis pacem, para bellum
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”