Quota - Κότα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Anthimos »

Καλημερα διαβαζοντας με καθαρο μυαλο το thread οντως ξεφυγαμε απο το θεμα με την " προπαγανδα " του Σωτηρη και απολογουμε που συνεβαλα σ αυτο! :oops:
Θα προσπαθησουμε να μεταφερουμε οτι ασχετο με το θεμα σε αλλη συζητηση!!!
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Ένα κατακρίνουμε τον άνθρωπο αν έπαιξε ένα περδίκι η έσυρε ένα κύλικα χαμε??? Δεν τον γνωρίζω προσωπικά αλλά από τα λεγόμενα κάποιου μπορεί να κρίνει τι έκαμνε για το κυνηγη!! Το αν ήταν στημένο το βίντεο με το ορτύκι και πάλε εν μπορείς να τον κρίνεις διότι αν το είδε που έκατσε γούστο του καπέλο του να το παίξει όπως θέλει! Να μεν κρίνετε κανένα ούτε που βίντεο ούτε που Φώτο! Με την ίδια λογική Σωτήρη θα κριτικάρουν εσένα που έβαλες τους αλουπους και ελαλες κυνήγι στην Ισπανία! Ε να γράψει και ο Μαρίνος κυνήγι στην Αγγλία να τελειώνουμε! Μην κρήνης για να μην σε κρίνουν!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Takic
Full Member
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 24 Αύγ 2011, 07:53

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Takic »

Ρε παιδια..καλημερα κ απο μενα..Μενω εκπληκτος απο αυτα που διαβαζω..Απο ποτε ο σσιηστος περτικος ειναι ανηθικο να πυροβοληθει; Δλδ ενας που εχει προβλημα με καρδια..ενας ηλικιομενος..ενας υπερβαρος δεν πρεπει να πηγαινουν κυνηγι; Δικαιωμα του καθενος να κυνηγα με οποιο τροπο θελει...Δαμε παρεα απο Λιοπετρι επιασε 15 λαγους στον Ακαμα..και ασχολουμαστε με τα ρεχτα περτιτζια κ τους καλικες
Άβαταρ μέλους
Panmoy
Full Member
Δημοσιεύσεις: 485
Εγγραφή: 21 Οκτ 2010, 10:20

Re: Quota - Κότα

Δημοσίευση από Panmoy »

Koutsofteros έγραψε:Ππιιιιι......το θέμα ήταν το "Κότα" υποτίθεται...

Τα "ρεχτά" έννεν απαγορευμένα, εν γούστο του καθενού πως θέλει να τα κυνηγά..
Πιο παλιά ο κόσμος δεν επερπάταν...εκυνηγούσαν τα ένα περίπου όπως στα στάματα της Αγγλίας..
Επιάνναν πόστα, οι άλλοι εφκαίνναν να παντίσουν...και ότι επαίζασιν.
Μετά που ελλιάναν τα πουλιά, απόχτησε ο κόσμος σκύλους φέρμας, και άλλαξε ο τρόπος...
Εξάλλου η παγανιά γίνεται, με σκοπό κάτι που εννα φκάλω εγώ και εν θα μου δώσει χέρι, να πάει στον σύντροφο μου... Και η παγανιά μπορεί να είναι ανοιχτή ή κλειστή αναλόγως της απόστασης των κυνηγών (εξαρτάται που το πόσο πυκνή εν η περιοχή)
Το 99.9% που εμάς, αν έρτει πουλλί πάνω μας θα το παίξουμε χωρίς τύψεις. Δεν είναι κάτι κατακριτέο..είναι και θέμα τύχης.

Όσο για τους κάλυκες, τζαι εγώ υποτίθεται μαζεύκω τους, αλλά πολλές φορές ξεχάννω, πας την πίεση να δω που έππεσε το πουλί, ή στην υποψία ότι θα πεταχτεί και άλλο... Αλλά μπορεί σαν περπατώ να πιάσω κάποιον που έννεν δικός μου, αν είναι φρέσκος και χαλά την αισθητική μου...
Σωτήρη ειδικά εσύ που φκάλεις βίτεο, ξέρεις ότι εκείνη την ώρα σκέφτεσαι να έχεις ωραία λήψη, να πιάσεις την βολή, το πουλί που ππέφτει, μετά το πουλί χαμέ... η τελευταία έννοια σου εν η χαρτούτσια...!

Νομίζω εν άδικη η επίθεση, να κρίνεις έναν άνθρωπο που 30 δευτερόλεπτα video...
+10000000000....
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”