τα εκτροπα του κυνηγιου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

και εγω τα ιδια λαλω ρε αλεξη μου αλλα απο την αλλη στο τελος εμεις εννα μεινησκουμε εσσο μας και τουτη που τα καμνουν εννα μες τα βουνα και να καμνουν τα ιδια και περισσοτερα!!! παεις ψαρεμμα τα ιδια παεις κυνηγη χειροτερα ολαν στα μανιταρκα εκαμαν τους πευκους σανα και επερασεν καδενοφορο που μεσα ειμαστε για τα παναιρκα να τα φαμε ουλα να μεν αφικουμε τιποτε!!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από admin »

Σκέφτου εμείς ρε φίλε που είναι η δουλειά μας το ψάρεμα και το κυνήγι και τα βλέπουμε καθημερινά , άσε τον πόλεμο και την λασπολογία που τρώμε απο πάντού. Αλλά δυστηχώς κάποιοι δεν θεωρούν ούτε το ψάρεμα ούτε το κυνήγι σημαντικό για να ασχοληθούν μαζί τους.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

αν ολα λειτουργουσαν αριστε οπως πρεπει ποτε δεν θα εφτανναμε εδω τρωων τα λευτα οι μεγαλοι με τες ευλογιες τον πιο πανω πληρωσε καιμενε κοσμακι!!! τρωων το θυραμα η λαθροθυρες με τες ευλογιες καποιον πιο πανω πληρωσε κυνηγε!!!! η τρατες καμνουν παρτυ βουρουν μας εμας αμπα τσιε πιαμεν 4 τονους αντις 3 που γραφει η αδεια!!! αν σταματηση ο κοσμος να κυνηγα και να ψαρευει τοτε ζητο που καικαμε ολοι μα ολοι ανεξερετος!!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
master
Full Member
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011, 06:30

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από master »

Pathfinder έγραψε:Κοπελια αξιζει οποιονδηποτε θηραμα την ζωη μας? Πετε μου...ειδετε τον μαλακ να σας καμνει ππουστια...αφηστον πεζεβεγκη να την καμει και εχει η ζωη γυρισματα...παεις να αποβαλεις λιο το αγχος με κατι που αγαπας και οχι να νευριαζεις και να τσακωνεσαι με τον καθε καραγκιοζη που το παιζει νταης...ξερεις ποιος μαλακας ειναι απεναντι σου? Ξερεις τι ειναι ικανος να καμει? Σκεφτείτε οτι μας περιμενουν οι ανθρωποι μας πισω σπιτι.Δεν αξιζει κανενας λαος περτικος φασσα τζιηκλα να ανοιξουμε φαλιες.Αφηστον να παει στα αναθεμα.Ναι θα νευριασεις ναι θα κτιτζιασεις ναι θα πεις μα τζεινος εν πιο μαγκας η εξυπνος που μενα?...Η απαντηση εν οχι αλλα εσυ θα φανεις πιο εξυπνος...δεν αξιζει να ασχολεισαι...δεν αξιζει να νευριαζεις...απλα γελα μαζι τους γιατι και οι ιδιοι καταβαθος ξερουν το
Έτσι, έτσι αρκιβώς!!!
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από miky55 »

ΑΛΕΞΗ ΜΟΥ Ο ΦΙΛΟΣ ΕΤΣΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΘΗΚΕ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΧΕΙ ΘΕΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ.
ΑΝ ΟΜΩΣ,ΛΕΩ ΑΝ,ΗΒΡΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΑΠΕΛΟ ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;
ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΠΟΥΛΟΥΝ ΜΑΓΓΙΑ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑΝ ΟΤΙ ΕΧΟΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΗΤΕ ΘΑ ΘΡΗΝΗΣΟΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ.ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΠ'ΕΥΧΟΜΕ.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Pathfinder »

Κυριε Μιχαλη και λοιποι...οταν ο καθε κομπλεξικος οπλοφορει πανω στα βουνα και κανει τον νταη με την παρεα του απλα τραβας μακρυα τους απο νωρις...ολοι εχουνε τα κουμπια μας και την υπομονη και την πελλαρα μεσα μας αμαν μας πατησουν στον καλλο...σε εκεινο που διαφερει ο λογικος και ο συνειδητοπειημενος κυνηγος η ανθρωπος γενικα απο τον νταη ειναι στο ποτε και με ποιο τροπο εκφραζεσαι.Με το να βαστας ενα οπλο και να καμνεις τον μαγκα του αλλου πανω στο βουνο για να πιασεις ενα λαο η να κλεψεις τον λαο του αλλου οπως του Αντρου ουτε η πουλου σου μεγαλωνει ουτε τιποτε.Απλα εκεινο που καταφερνεις ειναι να πεφτεις πιο βαθια μες το σκατο.Ναι εν σας ειπα να μεν πεις την κουβεντα σου αμαν λαχει στον αλλο αλλα αμαν δεις και ο αλλος εν μαλακας τραβας πισω και λαλεις του και ενα χαλαλι σου φιλε μου και φευκεις.Ο κοσμος εφτηνισε κοπελια καταλαβετε το.Δεν υπαρχει αθρωπια πλεον και ουτε αλληλοκατανοηση.Δαμε μπαινουν σπιτι των γερων σπαζουν τους που το ξυλο για να τους πιασουν 10 κ 20 ευρω.Καταλαβαινω απολυτα τον θυμο οσων ιδιαιτερα εχουν και σκυλια και τα βουρουν ολοχρονα στα βουνα να ερτει ο αλλος να τους κλεψει το θηραμα που μες το στομα αλλα το κακο εν και δυσκολο να γινει...πανω στα νευρα πανω στην ενταση μια φορα να καμεις το λαθος εν αρκετο...τζιαμε που παεις να καμεις κατι να το απολαυσεις βρισκεσαι πολυ ασχημα μπλεγμενος η σε κλαιει η μανα σου..Ουτε πουττος ειμαι ουτε τιποτε πιστεψε το αλλα απο τον καιρο που εκαμα δικη μου οικογενεια και εχω ατομα πισω μου που βασιζονται σε εμενα να ειμαι στο πλευρο τους λεω σας το ξεκαθαρα ...να παν και οι λαοι και οι περτιτζιοι και ουλλα στο καλο...εν εφερα τουτην την φορα κατι σπιτι θα φερω την επομενη..δεν εχω να αποδειξω σε κανενα τιποτε και δοξασοι ο θεος εν θα πεινασω ...αποψη μου και παντα φιλικα
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Πολλα σωστος ο αλεξης παρα πολλα σωστος
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
marios10
Full Member
Δημοσιεύσεις: 451
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 00:10
Τοποθεσία: ΛΑΡΝΑΚΑ

Re: Απ: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από marios10 »

Pathfinder έγραψε:Κυριε Μιχαλη και λοιποι...οταν ο καθε κομπλεξικος οπλοφορει πανω στα βουνα και κανει τον νταη με την παρεα του απλα τραβας μακρυα τους απο νωρις...ολοι εχουνε τα κουμπια μας και την υπομονη και την πελλαρα μεσα μας αμαν μας πατησουν στον καλλο...σε εκεινο που διαφερει ο λογικος και ο συνειδητοπειημενος κυνηγος η ανθρωπος γενικα απο τον νταη ειναι στο ποτε και με ποιο τροπο εκφραζεσαι.Με το να βαστας ενα οπλο και να καμνεις τον μαγκα του αλλου πανω στο βουνο για να πιασεις ενα λαο η να κλεψεις τον λαο του αλλου οπως του Αντρου ουτε η πουλου σου μεγαλωνει ουτε τιποτε.Απλα εκεινο που καταφερνεις ειναι να πεφτεις πιο βαθια μες το σκατο.Ναι εν σας ειπα να μεν πεις την κουβεντα σου αμαν λαχει στον αλλο αλλα αμαν δεις και ο αλλος εν μαλακας τραβας πισω και λαλεις του και ενα χαλαλι σου φιλε μου και φευκεις.Ο κοσμος εφτηνισε κοπελια καταλαβετε το.Δεν υπαρχει αθρωπια πλεον και ουτε αλληλοκατανοηση.Δαμε μπαινουν σπιτι των γερων σπαζουν τους που το ξυλο για να τους πιασουν 10 κ 20 ευρω.Καταλαβαινω απολυτα τον θυμο οσων ιδιαιτερα εχουν και σκυλια και τα βουρουν ολοχρονα στα βουνα να ερτει ο αλλος να τους κλεψει το θηραμα που μες το στομα αλλα το κακο εν και δυσκολο να γινει...πανω στα νευρα πανω στην ενταση μια φορα να καμεις το λαθος εν αρκετο...τζιαμε που παεις να καμεις κατι να το απολαυσεις βρισκεσαι πολυ ασχημα μπλεγμενος η σε κλαιει η μανα σου..Ουτε πουττος ειμαι ουτε τιποτε πιστεψε το αλλα απο τον καιρο που εκαμα δικη μου οικογενεια και εχω ατομα πισω μου που βασιζονται σε εμενα να ειμαι στο πλευρο τους λεω σας το ξεκαθαρα ...να παν και οι λαοι και οι περτιτζιοι και ουλλα στο καλο...εν εφερα τουτην την φορα κατι σπιτι θα φερω την επομενη..δεν εχω να αποδειξω σε κανενα τιποτε και δοξασοι ο θεος εν θα πεινασω ...αποψη μου και παντα φιλικα
+1000
Φιλε μου μπραβο σου.
Καποτε που ημε πανω στο βουνο και καρτερω να ξημερωσει σκεφτουμε για το κυνηγι του πριν.
Ημε 24 δεν το εζησα αλλα απο τις ιστοριες του παππου μ και του πατερα μ καταλαβα οτι του κυνηγι παλια ηταν ενα αθλημα που ειχαν τοτε οι ανθρωποι για να χαρουν μια μερα στην φυση μαζι με την παρεα τους και οχι για να κτυπησουν παραπανω θυραμα η να κλεψουν τον λαο τ αλου..
Σημερα πως εκαταντησαμε ετσι αλοι παν για να κλεψουν αλλοι για να τσακωθουν, αλλοι για να βαλουν μηχανουθκια να ειναι οι πιο εξυπνοι που τους αλλους και να κανουν νουμερα,αλλοι δεν σεβονται τους νομους και πολλα αλλα.
Και μετα απο αυτην σκεψη λεω που μεσα μ < ωσπου ενα παει τουτη η κατασταση ρε γμτ>
Τούτη τη λύτρωση ζει εκείνος που ζώνεται τα 'σιδερικά' και σέρνοντας πίσω του ένα σκύλο, ανηφορίζει για τα κυνηγοτόπια. Το κρέας τι το κάνει μπρος σε τούτη τη λύτρωση;
Λυτρώσου, λοιπόν και 'συ κι ακολούθησε το μονοπάτι που τόσοι πριν από σένα ακολουθησαν
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Pathfinder »

marios10 έγραψε:
Pathfinder έγραψε:Κυριε Μιχαλη και λοιποι...οταν ο καθε κομπλεξικος οπλοφορει πανω στα βουνα και κανει τον νταη με την παρεα του απλα τραβας μακρυα τους απο νωρις...ολοι εχουνε τα κουμπια μας και την υπομονη και την πελλαρα μεσα μας αμαν μας πατησουν στον καλλο...σε εκεινο που διαφερει ο λογικος και ο συνειδητοπειημενος κυνηγος η ανθρωπος γενικα απο τον νταη ειναι στο ποτε και με ποιο τροπο εκφραζεσαι.Με το να βαστας ενα οπλο και να καμνεις τον μαγκα του αλλου πανω στο βουνο για να πιασεις ενα λαο η να κλεψεις τον λαο του αλλου οπως του Αντρου ουτε η πουλου σου μεγαλωνει ουτε τιποτε.Απλα εκεινο που καταφερνεις ειναι να πεφτεις πιο βαθια μες το σκατο.Ναι εν σας ειπα να μεν πεις την κουβεντα σου αμαν λαχει στον αλλο αλλα αμαν δεις και ο αλλος εν μαλακας τραβας πισω και λαλεις του και ενα χαλαλι σου φιλε μου και φευκεις.Ο κοσμος εφτηνισε κοπελια καταλαβετε το.Δεν υπαρχει αθρωπια πλεον και ουτε αλληλοκατανοηση.Δαμε μπαινουν σπιτι των γερων σπαζουν τους που το ξυλο για να τους πιασουν 10 κ 20 ευρω.Καταλαβαινω απολυτα τον θυμο οσων ιδιαιτερα εχουν και σκυλια και τα βουρουν ολοχρονα στα βουνα να ερτει ο αλλος να τους κλεψει το θηραμα που μες το στομα αλλα το κακο εν και δυσκολο να γινει...πανω στα νευρα πανω στην ενταση μια φορα να καμεις το λαθος εν αρκετο...τζιαμε που παεις να καμεις κατι να το απολαυσεις βρισκεσαι πολυ ασχημα μπλεγμενος η σε κλαιει η μανα σου..Ουτε πουττος ειμαι ουτε τιποτε πιστεψε το αλλα απο τον καιρο που εκαμα δικη μου οικογενεια και εχω ατομα πισω μου που βασιζονται σε εμενα να ειμαι στο πλευρο τους λεω σας το ξεκαθαρα ...να παν και οι λαοι και οι περτιτζιοι και ουλλα στο καλο...εν εφερα τουτην την φορα κατι σπιτι θα φερω την επομενη..δεν εχω να αποδειξω σε κανενα τιποτε και δοξασοι ο θεος εν θα πεινασω ...αποψη μου και παντα φιλικα
+1000
Φιλε μου μπραβο σου.
Καποτε που ημε πανω στο βουνο και καρτερω να ξημερωσει σκεφτουμε για το κυνηγι του πριν.
Ημε 24 δεν το εζησα αλλα απο τις ιστοριες του παππου μ και του πατερα μ καταλαβα οτι του κυνηγι παλια ηταν ενα αθλημα που ειχαν τοτε οι ανθρωποι για να χαρουν μια μερα στην φυση μαζι με την παρεα τους και οχι για να κτυπησουν παραπανω θυραμα η να κλεψουν τον λαο τ αλου..
Σημερα πως εκαταντησαμε ετσι αλοι παν για να κλεψουν αλλοι για να τσακωθουν, αλλοι για να βαλουν μηχανουθκια να ειναι οι πιο εξυπνοι που τους αλλους και να κανουν νουμερα,αλλοι δεν σεβονται τους νομους και πολλα αλλα.
Και μετα απο αυτην σκεψη λεω που μεσα μ < ωσπου ενα παει τουτη η κατασταση ρε γμτ>
Φιλε μου να μεν το συζητησουμε για τους παλιους αστο :) πιστεψε με ομως σε τουτο...αν τουτα ουλλα τα εκτροπα εσυνεβαιναν ΜΟΝΟ στο κυνηγι η Κυπρος θα ηταν ενας παραδεισος κυριολεκτικα...αλλα οχι...τουτα τα εκτροπα του κυνηγιου εν απλα μια μικρογραφια της υπολοιπης κοινωνιας μας...οπως και το ποδοσφαιρο οπως και η πολιτικη οπως και τοσα αλλα...αστο ως δαμε...αλλαγη θεματος κοπελια...αν και η φετινη χρονια δεν παει "καλα" μεχρι στιγμης απο αποψη θηραματος γενικα εγω τωρα ειμαι δουλεια μεχρι και τις 0500 και μετα φευκω πιντωμενος για εξορμηση.Καλα και ασφαλισμενα κυνηγια σε ολους ανεξαιρετως, με τον μου σας και ο τροχος γυριζει να θυμαστε ;)
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”