τα εκτροπα του κυνηγιου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Pathfinder έγραψε:
ANTROS BREDA έγραψε:εγω νωμιζο το ταμειο θυρας μετα τα 55 χρονια πρεπει να τους αναγκαζει να δουν τα μαθηματα που ειδαμε και εμεις με πολυ μικρο αντιντιμο στες εποχες που ζουμε θα ειναι κατι πολλα καλο! εν εχω κατι με τους μεγαλους ανθρωπους αντιθετα μου αρεσκι να τους βλεπω και να μιλω μαζι τους μες τα βουνα και πολλες φορες ιβρατους χαμενα περδικια και τσικλες ακομα και λαγο,αλλα πρεπει να ακουσουν καποια πραματα που ισως δεν ξερουν!! και ο παπας μου και ο πεθερος μου κυνηγουν και μαλιστα πολλες φορες και μαζι μου και προσπαθω οσον μπορο να τους λαλω τι ειναι καλο για την ασφαλεια ολον μας.
μα για ποια θηρα μιλας ρε φιλε μου?υπαρχει θηρα στην Κυπρο και εν το ξερω?ποτε ειδες τελευταια φορα θηρα εσυ?που να σου καμει ελεγχο η να την δεις εξω να γυριζει?εγω προσωπικα εχει πανω που δεκαετια να δω.Οσο για τα μαθηματα που λεεις, χαμενος χρονος για οσους πανε και εξοδα και εργατοωρες.Αφου περνουν τους ουλλους.Ημουν στα μαθηματα και την ωρα του "γραπτου" ειχε ανθρωπο της θηρας που ελεγε τις απαντησεις, σε κατι 20χρονους, κατι 60χρονους+ που τους επιασαν την αδεια.Αφου ειπαν μας το ξεκαθαρα, θα περασετε ουλλοι μεν αγχωνεστε.Τι περιμενουμε υστερα να καμει η θηρα.Πολλα κακα του κυνηγιου μας απο αυτους και μονο αυτους ξεκινουν και λεω πολλα οχι ολα. Και για να μεν παρεξηγηθω, σιγουρα υπαρχουν και οι τυπικοι και ευηποληπτοι θηροφυλακες που προσπαθουν να καμουν την δουλεια τους, αλλα εν μετρημενοι παστα δαχτυλα του ενος χεριου. Γνωμη μου
και εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου αλλα αφου εν καμνουν τπτ καλητερα να φαν λιες ωρες επιμορφοσης καποιου να εχουν και κατι να καμνουν
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Γιατρός έγραψε:To κακό θέλει κάτι δευτερόλεπτα να γίνει
Πολλά κεφάλαια της ζωής μας βρίσκονται κάτω από το μεγάλο γνωμικό 'wtf was i thinking at the time'??? (apo kinito) δηλαδή τι στο δκλο σκεφτόμουν εκείνη την ώρα και το έκανα ;
Πολλές φορές λαλούμεν μεγάλο λόο αλλά μας τυχαίνει και εμάς
Μακάρι να είμαστε καλά και στην συνέχεια
Έχεις απόλυτο δίκιο σε τούτο...αλλά:
Με το να κάμνεις κάτι συστηματικά λάθος και επικίνδυνα, παίζεις με την τύχη σου και αυξάνεις τες πιθανότητες για να γίνει κάτι κακό.
Ναι σε ούλλους μπορεί να τύχει κάτι που μ...κία, αλλά τουλάχιστον πρέπει να προσπαθούμε όσο μπορούμε να μειώσουμε τις πιθανότητες και να σκεφτούμαστε 2 βήματα πιο πριν, το τι μπορεί να πάει λάθος....
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
'petros'
Δημοσιεύσεις: 990
Εγγραφή: 10 Αύγ 2011, 13:52
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από 'petros' »

Επι ευκαιριας σημερα που ειχα ωρα να μπω στο φορουμ.
Το πρωι ομορφα και ωραια ξεκινησαμε και εμεις την παγανια μας.Τα σκυλια ολα με ορεξη καθως μας ειδαν με τα οπλα ξεκινησαν να κανουν τη δουλεια τους.
Δεν αργησαν να ξεκαθαρισουν μια μαλαη αλλα οπως φανηκε ηταν περιπλανομενος μαλλον απο τα αυτοκινητα που κινηθηκαν το πρωι. Τα σκυλια ξεκινουν τα γαβγισματα και προχωραμε οι 2 πισω απο τα σκυλια και ο πατερας μου να πηγαινει απο την αλλη πλευρα του βουνου με την ελπιδα να τον σπρωξουν κατα πανω του τα σκυλια.
Καταφερα να κρατω τα δυο σκυλια κοντα μας να μην κανουν καταδιωξη αλλα ο τριτος τιποτα μπροστα ακαθεκτος και να κρατα την μαλαη γαβγιζοντας .τον εχασαμε απο το οπτικο μας πεδιο γιατι εφτασε και γυρισε το βουνο 50 μετρα πιο μπροστα.
Ερχετε και ενας τυπος παρκαρει κατεβαζει τα σκυλια στεινει το οπλο και ανεβαινει πισω μας ισιαπανω με σκοπο να παει μπροστα μας απο την πισω πλευρα με γοργο βημα η μονη του ενια ηταν αν ειχαμε αρσενικο σκυλο γιατι η σκυλα του ηταν γυρισμενη ταχα. :?
Ο πατερας μου ειδε το σκυλο να καταδιωκει το λαγο αλλα ηταν μακρια του 100 μετρα και απεναντι να κανει κολπα στο σκυλο και να διαφευγει.
Ξαφνικα εμφανιζετε και ο τυπος ακριβως εκει που περασε ο λαγος και τα σκυλια του να μπαινουν στη μαλαη αλλα να πηγαινουν αναποδα απο την πορεια του λαγου.
Με καλη προθεση ο πατερας μου του ειπε οτι ο λαγος πηγε προς τα πανω και οχι κατω οπως πανε τα σκυλια του.
Οπως φανηκε ο τυπος θυμωθηκε και αρχισε να λεει στον πατερα μου οτι τζιματε και εφυγε ο λαγος κτλ. που θα πιστευε κανεις οτι αυτος εβγαλε το λαγο και μας εφυγε. Ο πατερας μου ηρεμα του ειπε ενταξει ρε φιλε δεν πιασαμε το κρεας σου πηγαινε οπως παεις και θα τον εβρεις νυστικε.
Μετα απο πολλη ωρα καταλαβα γιατι αντεδρασε ετσι ο τυπος μαλλον του θιξαμε τα σκυλια του :oops:

Το μυνημα μου στο φιλο με το μολυβι μερσεντες τυπου τζιπ.
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΘΕΣΗ ΟΥΤΕ ΕΣΥ ΟΥΤΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΟΥ, ΕΠΕΙΣΗΣ ΕΙΣΑΙ ΝΥΣΤΙΚΟΣ & ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΕΚΤΗΣ
«Για να είσαι κυνηγός … δεν αρκεί να διαθέτεις άδεια, όπλο και σκύλο … αλλά κυρίως σεβασμό, συνείδηση και γνώση για την φύση»
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από giorgos80 »

σημερα η ωρα 8.30-9.00 2 τυποι μαζευουν τα σκυλια στο απεναντι βουνο και τα φορτωνουν στο αυτοκινητο προφανως απραγοι και ακουω τον ενα να λεει του αλλου "εν να παω να τους βαλω μες στην απαγορευμενη τζιαι αν ερτει κανενας και πει μου τιποτε εν να τον πεξω να παει στ΄αναθεμα".
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από admin »

άλλος φίλος πολύ φιλήσυχο άτομο και σπουδαίος άνθρωπος με πήρε τηλέφωνο να μου πεί ότι σήμερα πήγε για τσίκλες σε μια περιοχή και στάθηκε δεύτερη γραμμή γύρω στα 150 μέτρα απο μια παρέα που ήταν μπροστά τους. Σε κάποια φάση οι τσίκλες έκαναν πέρασμα και απο πίσω και ο φίλος χτύπησε 2-3 , τότε η παρέα μπροστά τους εξοργίστηκε και ξεκίνησαν να τους λένε να φύγουν απο την περιοχή αλλιώς θα τους παίξουν
Προσέχουμε...για να έχουμε
miky55
Δημοσιεύσεις: 1307
Εγγραφή: 18 Ιαν 2011, 21:05

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από miky55 »

Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ.ΚΑΠΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΧΑΣΑΝ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΘΡΗΝΙΣΟΜΕ ΘΥΜΑΤΑ.ΕΞΙΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΛΕΩ.
ΧΘΕΣ ΦΙΛΙΚΟ ΜΟΥ ΑΤΟΜΟ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΜΕΤΑΞΥ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙ ΜΑΝΔΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΜΙΑ ΔΥΝΑΤΗ ΜΑΛΑΗ ΔΥΟ ΜΑΥΡΑ ΤΟΥΟΤΑ ΧΑΙΛΑΞ ,ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΜΕ ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΚΑΤΕΒΗΚΑΝ 5 ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΕ Ο ΦΙΛΟΣ.
ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΠΡΟΤΑΣΣΟΝΤΑΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΣ ΣΙΩΠΗΣΕ ΠΗΡΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΩΡΑ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΡΑΧΤΟΙ ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΗΚΕ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ.
ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΕ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 5 ΨΕΥΤΟΝΤΑΗΔΕΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ .ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΤΗ ΦΗΜΗ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΔΙΚΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΑΗΔΙΑ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΤΩΝ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΡΙΩΝ .
Ο ΦΙΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗΣΥΧΟΣ ΑΝ ΠΕΣΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΝΤΙΠΕΛΛΟ ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΥΜΑΤΑ. :twisted:
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από MARIOSE »

Μα από ότι φαίνεται φίλε MIKY55 αν δεν γίνουν μεγάλοι καυγάδες το θέμα αυτό δεν διορθώνεται...

Λυπάμαι που έφτασε η κατάσταση ως εδώ αλλά ή θα κλείσουμε το μαγαζί ή θα "καθαρίσουμε" διαφορετικά, διότι μόνον έτσι καταλάβουν τούτοι (τζιαί είναι και η πλειοψηφία...).
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

παμε που το κακο στο χειροτερο κοπελια δυστηχος εν εχουμε σωτηρια εκαταντισαμε να πιεννουμε να καμουμε το χομπυ μας με τον φοο αμπα τσιε εν στραφουμε πισω σπιτι εμεις η οι σκυλοι μας!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Pathfinder »

Κοπελια αξιζει οποιονδηποτε θηραμα την ζωη μας? Πετε μου...ειδετε τον μαλακ να σας καμνει ππουστια...αφηστον πεζεβεγκη να την καμει και εχει η ζωη γυρισματα...παεις να αποβαλεις λιο το αγχος με κατι που αγαπας και οχι να νευριαζεις και να τσακωνεσαι με τον καθε καραγκιοζη που το παιζει νταης...ξερεις ποιος μαλακας ειναι απεναντι σου? Ξερεις τι ειναι ικανος να καμει? Σκεφτείτε οτι μας περιμενουν οι ανθρωποι μας πισω σπιτι.Δεν αξιζει κανενας λαος περτικος φασσα τζιηκλα να ανοιξουμε φαλιες.Αφηστον να παει στα αναθεμα.Ναι θα νευριασεις ναι θα κτιτζιασεις ναι θα πεις μα τζεινος εν πιο μαγκας η εξυπνος που μενα?...Η απαντηση εν οχι αλλα εσυ θα φανεις πιο εξυπνος...δεν αξιζει να ασχολεισαι...δεν αξιζει να νευριαζεις...απλα γελα μαζι τους γιατι και οι ιδιοι καταβαθος ξερουν το
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
MARIOSE
Δημοσιεύσεις: 2612
Εγγραφή: 24 Δεκ 2013, 09:22

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από MARIOSE »

Pathfinder έγραψε:Κοπελια αξιζει οποιονδηποτε θηραμα την ζωη μας? Πετε μου...ειδετε τον μαλακ να σας καμνει ππουστια...αφηστον πεζεβεγκη να την καμει και εχει η ζωη γυρισματα...παεις να αποβαλεις λιο το αγχος με κατι που αγαπας και οχι να νευριαζεις και να τσακωνεσαι με τον καθε καραγκιοζη που το παιζει νταης...ξερεις ποιος μαλακας ειναι απεναντι σου? Ξερεις τι ειναι ικανος να καμει? Σκεφτείτε οτι μας περιμενουν οι ανθρωποι μας πισω σπιτι.Δεν αξιζει κανενας λαος περτικος φασσα τζιηκλα να ανοιξουμε φαλιες.Αφηστον να παει στα αναθεμα.Ναι θα νευριασεις ναι θα κτιτζιασεις ναι θα πεις μα τζεινος εν πιο μαγκας η εξυπνος που μενα?...Η απαντηση εν οχι αλλα εσυ θα φανεις πιο εξυπνος...δεν αξιζει να ασχολεισαι...δεν αξιζει να νευριαζεις...απλα γελα μαζι τους γιατι και οι ιδιοι καταβαθος ξερουν το
+1
Εν μπορώ να το γράψω καλύτερα ρε Αλέξη.
Δυστυχώς όμως εν τούτο που μας οδηγεί ολόισια στο τέλος του παιχνιδιού... :(
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”