τα εκτροπα του κυνηγιου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΑΜΠΑΛΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΑΥΤΟΥ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΙΑΤΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ?? ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΑΤΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΤΡΟΠΗ , ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟΣ ΑΡΝΗ8ΗΚΕ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΤΑ ΣΚΥΛΛΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ. ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ....ΚΑΙ ΚΡΙΜΑ ΤΟ ΣΚΥΛΛΙ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

φιλε αντρεα τα κοτοπουλακια εν τα ειδαμε ουτε μας ειπεν οτι εχει ηταν σε κασια μες τα ποδκια του και τουτα ουλλα εγιναν σε 2 λεπτα εν εμιλουσαμν 1 ωρα
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από admin »

χθές σε παγανιά συνάντησα 2 παρέες το πρωί και 2 το απόγευμα . Το πρωί οι δύο παρές των 3 ατόμων και 4-5 σκύλών τους εντόπισα απο τους σκύλους κανένας δέν φορούσε πορτοκαλί. Το απόγευμα ένα κύριος με 8 σκύλους (όπως την μάντρα με τις τσούρες) δέν φορούσε πορτοκαλί και ένα πολύ ευγενικό παιδάκι με το πορτοκαλί του το οποίο με χαιρέτησε πολύ ευγενικά άνοιξε και το όπλο του όταν είδε να ανοίγω και εγώ το δικό μου και 3 σκυλιά. Ποσοστό 25% μέσα στα σωστά κυνηγετικα πλαίσια.
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
Savvas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 09 Αύγ 2010, 12:42
Τοποθεσία: Λεμεσός

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Savvas »

admin έγραψε:χθές σε παγανιά συνάντησα 2 παρέες το πρωί και 2 το απόγευμα . Το πρωί οι δύο παρές των 3 ατόμων και 4-5 σκύλών τους εντόπισα απο τους σκύλους κανένας δέν φορούσε πορτοκαλί. Το απόγευμα ένα κύριος με 8 σκύλους (όπως την μάντρα με τις τσούρες) δέν φορούσε πορτοκαλί και ένα πολύ ευγενικό παιδάκι με το πορτοκαλί του το οποίο με χαιρέτησε πολύ ευγενικά άνοιξε και το όπλο του όταν είδε να ανοίγω και εγώ το δικό μου και 3 σκυλιά. Ποσοστό 25% μέσα στα σωστά κυνηγετικα πλαίσια.
Είσαι πολύ γενναιόδορος.....
Δώσε μου τη δύναμη ν' αλλάξω αυτά που μπορούν να αλλαχθούν, δώσε μου το κουράγιο ν' αντέξω εκείνα που δεν μπορούν να αλλαχθούν, και δώσε μου τη σοφία για να διακρίνω ανάμεσα σ' αυτά τα δυο.
Άβαταρ μέλους
admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 3459
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010, 10:43
Τοποθεσία: Limassol
Επικοινωνία:

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από admin »

απο αυτά που είδα χθές!!!!
Προσέχουμε...για να έχουμε
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Το μονο καλο ειναι οτι το απογευμα που επιαμεν να κανονιστουν με τον ανιψιο μου ειπα του μαστρε εχω το 1/3 της ηλικιας σου αλλα ενεν ετσι που καμνουμε αμαν δουμε αλλο κοσμο τα οπλα ενεν παιχνιδη! εδειξε να εκαταλαβε ελπιζω τωρα να τα καμνει πιο σωστα τουλαχιστον και για την δικη του ασφαλεια! πραγματικα ειναι κριμα να καταλαβουμε τα λαθη μας μετα το κακο ελπιζω να γινει καλα ο σκυλλος γιατη εν κριμα οταν το επιραμε σπιτι ο γιος του ανηψιου μου 10 χρονον εκραταντον αγγαλια και εκλεεν
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Pathfinder »

μακαρι το σκυλι να μεν του μεινει κανενα προβλημα και παλε καλα που δεν θρηνισαμε ανθρωπινα θυματα.τα "ατυχηματα" και το βαζω σε εισαγωγικα γιατι τουτο δεν θεωρειται ατυχημα αλλα ηλιθιοτητα στο μεγαλειο της ετσι γινονται.Χρειαζεται ενας εξυπνος που τα ξερει ουλλα και τιποτε εν του συμβαινει ποττε για να γινει το κακο.Περιστατικο με θειο μου στο κυνηγι του περτικου πριν λια χρονια ετσι καιρο. Παντα εκυνηγουσαμε σε περιοχες που τις ξεραμε, ξεραμε τα μονοπατια, τα δεντρουθκια κλπ.Σιουρος οσον τιποτε αλλο για τις γνωσεις και δυνατοτητες τους περι κυνηγιου.Κατεβαιναμε μια πλευρα σε ενα κακοτοπο, εκαμνες ενα βημα και εκατεβαινες 1 μετρο τζιλητος. εγω εφκαλα τα φυσιγια και εκατεβαινα οπως το μωρο τις σκαλες.Ο θειος εβουρα να μεν φυουν οι περτιτζιοι που μες την αρκατζια που ειδαμε να σχιζουν.Σε μια φαση εκλαππωθηκε σε κατι κλιματζιες μακριες, εγυρε μπροστα και ετσι οπως εγερνε ασυναισθητα(μηχανικα) τραβησε την σκανδαλη.Αποτελεσμα να του διαλυσει τελειως το μεγαλο δαχτυλο του δεξιου ποδιου η σιηπεθκια. Προωρη συνταξη λογω επαγγελματος, πολλα προβληματα στην ισορροπια και στο περπατημα τα οποια πολλα ακομα μεχρι σημερα εχει.
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

εγω νωμιζο το ταμειο θυρας μετα τα 55 χρονια πρεπει να τους αναγκαζει να δουν τα μαθηματα που ειδαμε και εμεις με πολυ μικρο αντιντιμο στες εποχες που ζουμε θα ειναι κατι πολλα καλο! εν εχω κατι με τους μεγαλους ανθρωπους αντιθετα μου αρεσκι να τους βλεπω και να μιλω μαζι τους μες τα βουνα και πολλες φορες ιβρατους χαμενα περδικια και τσικλες ακομα και λαγο,αλλα πρεπει να ακουσουν καποια πραματα που ισως δεν ξερουν!! και ο παπας μου και ο πεθερος μου κυνηγουν και μαλιστα πολλες φορες και μαζι μου και προσπαθω οσον μπορο να τους λαλω τι ειναι καλο για την ασφαλεια ολον μας.
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Pathfinder »

ANTROS BREDA έγραψε:εγω νωμιζο το ταμειο θυρας μετα τα 55 χρονια πρεπει να τους αναγκαζει να δουν τα μαθηματα που ειδαμε και εμεις με πολυ μικρο αντιντιμο στες εποχες που ζουμε θα ειναι κατι πολλα καλο! εν εχω κατι με τους μεγαλους ανθρωπους αντιθετα μου αρεσκι να τους βλεπω και να μιλω μαζι τους μες τα βουνα και πολλες φορες ιβρατους χαμενα περδικια και τσικλες ακομα και λαγο,αλλα πρεπει να ακουσουν καποια πραματα που ισως δεν ξερουν!! και ο παπας μου και ο πεθερος μου κυνηγουν και μαλιστα πολλες φορες και μαζι μου και προσπαθω οσον μπορο να τους λαλω τι ειναι καλο για την ασφαλεια ολον μας.
μα για ποια θηρα μιλας ρε φιλε μου?υπαρχει θηρα στην Κυπρο και εν το ξερω?ποτε ειδες τελευταια φορα θηρα εσυ?που να σου καμει ελεγχο η να την δεις εξω να γυριζει?εγω προσωπικα εχει πανω που δεκαετια να δω.Οσο για τα μαθηματα που λεεις, χαμενος χρονος για οσους πανε και εξοδα και εργατοωρες.Αφου περνουν τους ουλλους.Ημουν στα μαθηματα και την ωρα του "γραπτου" ειχε ανθρωπο της θηρας που ελεγε τις απαντησεις, σε κατι 20χρονους, κατι 60χρονους+ που τους επιασαν την αδεια.Αφου ειπαν μας το ξεκαθαρα, θα περασετε ουλλοι μεν αγχωνεστε.Τι περιμενουμε υστερα να καμει η θηρα.Πολλα κακα του κυνηγιου μας απο αυτους και μονο αυτους ξεκινουν και λεω πολλα οχι ολα. Και για να μεν παρεξηγηθω, σιγουρα υπαρχουν και οι τυπικοι και ευηποληπτοι θηροφυλακες που προσπαθουν να καμουν την δουλεια τους, αλλα εν μετρημενοι παστα δαχτυλα του ενος χεριου. Γνωμη μου
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Γιατρός »

To κακό θέλει κάτι δευτερόλεπτα να γίνει
Πολλά κεφάλαια της ζωής μας βρίσκονται κάτω από το μεγάλο γνωμικό 'wtf was i thinking at the time'??? (apo kinito) δηλαδή τι στο δκλο σκεφτόμουν εκείνη την ώρα και το έκανα ;
Πολλές φορές λαλούμεν μεγάλο λόο αλλά μας τυχαίνει και εμάς
Μακάρι να είμαστε καλά και στην συνέχεια
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”