τα εκτροπα του κυνηγιου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

andreasana210326 έγραψε:ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ 8Α ΠΗΓΑΙNOYME GIA KYNHGI KAI 8A BΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ....''ΠΑΓΑΝΙΑ ΚΡΑΤΗΜΕΝΗ''
εχτες εκαμντο καπιοου φιλου μου!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από andreasana210326 »

Marinos έγραψε:εγώ ποττέ δεν εκατάλαβα τούτη τη φάση με τους σκοπούς

http://www.kynigikyprou.com/index.php/2 ... -tou-lagoy
Άβαταρ μέλους
canastas
Full Member
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 13:21

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από canastas »

εμείς εχτές πιάσαμε παγανιά κανονικά για λαγό, μια φάση βρίσκω καποίον που στεκόνταν και περιμένε περδίκια ρεχτίκα. Τον χαιρετω, τον καλημερίζω και αυτός αντι για χαιρετισμό μου λέει με έντονη φωνή "γιατί ξεκίνησετε παγανιά απο τα τώρα και δεν μείνατε να γίνει οκτώ η ωρά να φύγουμε έμεις που παίζουμε περδίκια" :? :? :? :? :? :?
THE BEST THERE IS
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

canastas έγραψε:εμείς εχτές πιάσαμε παγανιά κανονικά για λαγό, μια φάση βρίσκω καποίον που στεκόνταν και περιμένε περδίκια ρεχτίκα. Τον χαιρετω, τον καλημερίζω και αυτός αντι για χαιρετισμό μου λέει με έντονη φωνή "γιατί ξεκίνησετε παγανιά απο τα τώρα και δεν μείνατε να γίνει οκτώ η ωρά να φύγουμε έμεις που παίζουμε περδίκια" :? :? :? :? :? :?
επρεπε να του πεις και συγνωμη! :lol: να δουμε τι αλλο θα ακουσουμε εμεις εχτες επιαμεν 2 ατομα μολις εκλαψα η σκυλοι πανω σε μαλαι εγιναμεν 2+3σκοπους πουπανω μας να περιμενουν σαν τους λυκους
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Είπε μου ο παρέας που έγραψα πιο πάνω την κουβέντα που έγινε το πρωί άκουσε ότι σε μια περιοχή εσικοσαν 5 λαούς και έπιασαν 1!!!ε είπαν το απόγευμα να παει το γύρο του να δει περκει εύρη κανένα, ειβρεν 3 αυτοκίνητα από τα γνωστά χωρία και είπαν του να αλαξη τόπο διότι εν δική τους ι παγανια :oops: :oops: :oops:
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Έκτες έγινε κάτι το οποίο μας σιοκκαρε και νομίζω εν θα το ξεχάσω ποτέ μου ήμασταν παγανια με τον ανιψιό μου και τελειώσαμε και επιεναμε στο αυτοκίνητο από τον δρομο μέσα στο δρόμο υπάρχει ένα εξοχικό χωρίς ττελι χωρίς τπτ και είχε τες όρνιθες έξω και καθετουν με το όπλο να παιξη τσίκλες, επιαμεν κοντά είπα του μαστρε βαλτε τες όρνιθες μέσα να μεν τες μουντάρουν ι σκύλοι και έβαλε τες. Όταν επιαμε δίπλα του επιαμας κουβέντα και το όπλο εκρατουσεντο κλειστό όταν του είπα να το άνοιξη λαλεί μου <ναι ρε και να με περιπαίζουν ι τσίκλες> σε μιαν φάση ο σκύλος του ανιψιού μου επιεν κοντά του μέσα στα ποδκια του είχε μιαν Κασία με κοτοπουλουκια όταν επιεν να μουντάρει εκουντισεντον με την κάννη του όπλου το όπλο έπαιξε και εφαεν το πόδι το μπροστινό του σκυλλου!!!!! Εγινε ενας πανικος αν δεν ερκουνταν αλλοι θα ειχαμε σκωτομους! Τελικα ο σκύλος εκαμαντου 20 εσωτερικές ραφές και 20 εξωτερικές και δεν νομίζω να ξαναπερπατιση καλά! Η αστυνομία ειπεν ότι αν ανοίξουμε υποθέση θα έχουμε εμείς πρόβλημα διότι ήμασταν στη περιουσία του και έπρεπε να έχουμε λουρί στους σκυλούς!!!!! Τελικά ανάλαβε τα έξοδα για το σκύλο αλλά το θέμα είναι ότι αν το όπλο έπαιζε λιο πιο ψιλά θα μας αποκεφαλιζε!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
beretta682
Full Member
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 31 Δεκ 2010, 10:29

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από beretta682 »

ANTROS BREDA έγραψε:Έκτες έγινε κάτι το οποίο μας σιοκκαρε και νομίζω εν θα το ξεχάσω ποτέ μου ήμασταν παγανια με τον ανιψιό μου και τελειώσαμε και επιεναμε στο αυτοκίνητο από τον δρομο μέσα στο δρόμο υπάρχει ένα εξοχικό χωρίς ττελι χωρίς τπτ και είχε τες όρνιθες έξω και καθετουν με το όπλο να παιξη τσίκλες, επιαμεν κοντά είπα του μαστρε βαλτε τες όρνιθες μέσα να μεν τες μουντάρουν ι σκύλοι και έβαλε τες. Όταν επιαμε δίπλα του επιαμας κουβέντα και το όπλο εκρατουσεντο κλειστό όταν του είπα να το άνοιξη λαλεί μου <ναι ρε και να με περιπαίζουν ι τσίκλες> σε μιαν φάση ο σκύλος του ανιψιού μου επιεν κοντά του μέσα στα ποδκια του είχε μιαν Κασία με κοτοπουλουκια όταν επιεν να μουντάρει εκουντισεντον με την κάννη του όπλου το όπλο έπαιξε και εφαεν το πόδι το μπροστινό του σκυλλου!!!!! Εγινε ενας πανικος αν δεν ερκουνταν αλλοι θα ειχαμε σκωτομους! Τελικα ο σκύλος εκαμαντου 20 εσωτερικές ραφές και 20 εξωτερικές και δεν νομίζω να ξαναπερπατιση καλά! Η αστυνομία ειπεν ότι αν ανοίξουμε υποθέση θα έχουμε εμείς πρόβλημα διότι ήμασταν στη περιουσία του και έπρεπε να έχουμε λουρί στους σκυλούς!!!!! Τελικά ανάλαβε τα έξοδα για το σκύλο αλλά το θέμα είναι ότι αν το όπλο έπαιζε λιο πιο ψιλά θα μας αποκεφαλιζε!
μόνο στην Κύπρο!!!!
Φιλικά,
Χρήστος
Άβαταρ μέλους
Koutsofteros
Full Member
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 21 Σεπ 2011, 14:07

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Koutsofteros »

Με τούτους τους αθρώπους, εγώ απορώ...
Καλάν, ο νους τους εν δεδομένο ότι εν κόφκει τζαι πολλά, Τηλεόραση τζαι ράδιο εν παρακολουθούν να ακούουν για τα ατυχήματα που γίνουνται??
Οξά νομίζουν ότι τούτους εν τους πιάννει το σχέδιο, τζαι μόνο στους "βλάκες" (τους υπόλοιπους) συμβαίνουν?
Εμείς γιατί εμεγαλώσαμε με τον κανόνα να μεν γυρίζουν οι κάννες του όπλου πάνω σε άλλον άθρωπο, ή ότι κάθε "όφκερο" όπλο πρέπει να το χειριζούμαστε σαν γιεμάτο???
Τελικά μάλλον εν τζαι τούτο θέμα παιδείας, τζαι όι νοημοσύνης...
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, πριν από τις Εκλογές, κατά την διάρκεια του Πολέμου και..... μετά το Κυνήγι...! "
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

Koutsofteros έγραψε:Με τούτους τους αθρώπους, εγώ απορώ...
Καλάν, ο νους τους εν δεδομένο ότι εν κόφκει τζαι πολλά, Τηλεόραση τζαι ράδιο εν παρακολουθούν να ακούουν για τα ατυχήματα που γίνουνται??
Οξά νομίζουν ότι τούτους εν τους πιάννει το σχέδιο, τζαι μόνο στους "βλάκες" (τους υπόλοιπου) συμβαίνουν?
Εμείς γιατί εμεγαλώσαμε με τον κανόνα να μεν γυρίζουν οι κάννες του όπλου πάνω σε άλλον άθρωπο, ή ότι κάθε "όφκερο" όπλο πρέπει να το χειριζούμαστε σαν γιεμάτο???
Τελικά μάλλον εν τζαι τούτο θέμα παιδείας, τζαι όι νοημοσύνης...
+1000
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
Anthimos
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2565
Εγγραφή: 05 Ιαν 2011, 11:17

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Anthimos »

ANTROS BREDA έγραψε:Έκτες έγινε κάτι το οποίο μας σιοκκαρε και νομίζω εν θα το ξεχάσω ποτέ μου ήμασταν παγανια με τον ανιψιό μου και τελειώσαμε και επιεναμε στο αυτοκίνητο από τον δρομο μέσα στο δρόμο υπάρχει ένα εξοχικό χωρίς ττελι χωρίς τπτ και είχε τες όρνιθες έξω και καθετουν με το όπλο να παιξη τσίκλες, επιαμεν κοντά είπα του μαστρε βαλτε τες όρνιθες μέσα να μεν τες μουντάρουν ι σκύλοι και έβαλε τες. Όταν επιαμε δίπλα του επιαμας κουβέντα και το όπλο εκρατουσεντο κλειστό όταν του είπα να το άνοιξη λαλεί μου <ναι ρε και να με περιπαίζουν ι τσίκλες> σε μιαν φάση ο σκύλος του ανιψιού μου επιεν κοντά του μέσα στα ποδκια του είχε μιαν Κασία με κοτοπουλουκια όταν επιεν να μουντάρει εκουντισεντον με την κάννη του όπλου το όπλο έπαιξε και εφαεν το πόδι το μπροστινό του σκυλλου!!!!! Εγινε ενας πανικος αν δεν ερκουνταν αλλοι θα ειχαμε σκωτομους! Τελικα ο σκύλος εκαμαντου 20 εσωτερικές ραφές και 20 εξωτερικές και δεν νομίζω να ξαναπερπατιση καλά! Η αστυνομία ειπεν ότι αν ανοίξουμε υποθέση θα έχουμε εμείς πρόβλημα διότι ήμασταν στη περιουσία του και έπρεπε να έχουμε λουρί στους σκυλούς!!!!! Τελικά ανάλαβε τα έξοδα για το σκύλο αλλά το θέμα είναι ότι αν το όπλο έπαιζε λιο πιο ψιλά θα μας αποκεφαλιζε!
:shock:
Είναι συνήθεια αυτών που δεν έκαναν ποτέ τίποτε, να κατηγορούν τους άλλους γιατι δεν τα έκαναν ολα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”