τα εκτροπα του κυνηγιου

Απάντηση
andreas76
Full Member
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 08 Αύγ 2010, 18:25

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από andreas76 »

1000000.Ολη μας την ενέργεια πρέπει να την δωσουμε στις νέες γενιές.Οι πατεράδες μας ή άτομα άλλων δεκαετιών δεν μπορούν να αλλάξουν. Αποψη μου :!: :!: :!:
isimerinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 04 Απρ 2011, 10:05

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από isimerinos »

ANTROS BREDA έγραψε:Να σας πω κάτι που μου έτυχε πριν 4 χρόνια και ακόμα εν τω χονευκο ήταν μες την περίοδο του κυνηγιού και άκουσα από το ράδιο για Σκύλλα που χάθηκε και ότι δίνετε αμοιβή, μετά που 2 μέρες επια κοντά στην περιοχή που είπαν για κυνηγη και ηρτεν κοντά μου μια Σκύλλα ι ίδια με χίλια Ζορκα έπιασα την έβαλα την στο αυτοκίνητο και έπιασα τηλ στο ράδιο να μου δοκούν το τηλ του ανθρώπου, έπιασα το τηλέφωνο ύπατου εν θέλω τη αμοιβή και να ερτη να την πιάσει, τελικά επιρατουτην σπίτι του επειδή ήταν χαλασμένο το αυτοκίνητο του και έφυα ούτε ευχαριστώ εν μου είπε! Αλλά το ωραίο μέχρι να πάω σπίτι επιασαμε τηλέφωνο που την αστυνομία ότι εγώ τον έκλεψα!!!!!
αμπα και η σκυλλα ενε χαθηκε αλλα εφυε που μονη της με ετσι γαρο μαστρο που ειχε?
Άβαταρ μέλους
ANTROS BREDA
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 10:24

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από ANTROS BREDA »

:D :D μπορει ρε φιλε εν αποκλειετε! μετα που τον επια ξανα τηλεφωνο ειπα του οτι αν τον ευρω ποττε μπροστα μου φτισω μες τα μουτρα! εκοψα και 25 χιλιομετρα να του την παρω!
Ο Tσακ Νόρις βγαίνει για κυνήγι και επιστρέφει με χταπόδι.
Άβαταρ μέλους
gptochos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 10 Οκτ 2012, 12:44

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από gptochos »

isimerinos έγραψε: αμπα και η σκυλλα ενε χαθηκε αλλα εφυε που μονη της με ετσι γαρο μαστρο που ειχε?
Προσβάλλεις τους γάρους σε παρακαλώ :D
Η τζιηκλουα τσιφ
Το περτιτζιη κακκαρα κακκαρα
Τζαι αφηστους άλλους να ακουν το πουλάκι τσιου
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Γιατρός »

Kαι καθώς τα κυνηγετικά μου μάτια βλέπουν στο διαδίκτυο φωτογραφίες κυνηγών με πάμπολλους λαγούς και δίπλα τους οι σκύλλοι να μυρίζονται τους τροχούς του ψηλωμένου αρρενωπού αυτοκινήτου τους διερωτούμαι ...
Στο CSI βλέπεις τα τραύματα του θύματος και το τι χρησιμοποιήθηκε για την δολοφονία/ατύχημα κτλ βγαίνει σιγά σιγά στην επιφάνεια και ποιος ήταν αυτός
Όταν βλέπεις θήραμα με την μάρκα γνωστού ελαστικού στο μέτωπο τι πρέπει να νομίζουμε εμείς οι ερασιτέχνες ;
Aυτά στα έκτροπα του κυνηγίου
:?
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Άβαταρ μέλους
Warrior
Full Member
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 29 Οκτ 2010, 23:14

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Warrior »

Κοπελια γραφω σε τουτο το θεμα σχετικα με ενα επεισοδιο που συνεβησε εχτες μπροστα μου πανω στο βουνο για να καταλαβουμε ποσο χαμηλα εχει πεσει το επιπεδο πολλων συνκυνηγων μας αν μπορω να τους αποκαλεσω ετσι.
Κυνηγουσα στην περιοχη παλαιχωριου με την παρεα μου περδικια με σκυλια φερμας.
Αφου ξεκινησαμε την παγανια μας σε καποια φαση προσπερασαμε μια παρεα λαγοκυνηγων (5 ατομα) των οποιων τα σκυλια δουλευαν εντονα μια μαλαη. Αφου τους προσπερασαμε βρηκαμε ακομα μια παρεα 6-7 ατομων επισης λαγοκυνηγων οι οποια καθονταν σε ενα αμπελι και κουβεντιαζαν μετα απο περιπου 5 λεπτα η πρωτη παρεα καρπωθηκε ενα λαγο. Τοτε αρχισαν τα θεατρα τα ατομα της 2ης παρεας αρχισαν το βρυσιδι προς την πρωτη παρεα για το λογο οτι αφου τελιωσαν απο την μια πλευρα του βουνου προηγουμενως ειχαν προγραμματισει να κυνηγησουν στην αλλη αλλα η 1η παρεα βρισκοταν εκει και ετσι δεν μπορεσαν να κυνηγησουν εκει και αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να καρπωθουν ενα λαγο τον οποιο αν δεν ηταν εκει θα καρπωνοταν η δευτερη παρεα της οποιας τα σκυλια ΘΑ τον εβρισκαν ΘΑ τον ξεφωλιαζαν και ΘΑ τον κτυπουσαν αυτοι. Αφου συζητησαν για 5-10 λεπτα εντονα οι 2 παρεες μεταξυ τους σταματησαν και η κατασταση ηρεμησε..........αλλα μετα απο λιγο αρχισε το δευτερο μερος της παραστασης. Τα ατομα της 2ης παρεας ξεκινησαν να μαλλωνουν μεταξυ τους γιατι επρεπε το πρωι να επιλεξουν την αλλη πλευρα του βουνου γιατι τα σκυλια του ενος δεν ηταν καλα γιατι οι σκοποι δεν στεκονταν στα σωστα σημεια γιατι ο ενας απο την παρεα τα ηξερε ολα γιατι....... γιατι........ γιατι..........Το αποτελεσμα εβρισαν μαναες γυναικες ρατσες αποκαλεσαν ο ενας τον αλλο ηλιθιο βλακα και αλλα κοσμιτικα επιπεδα. Ακουσα απειλες μεχρι και οτι θα πυροβολουσε ο ενας τον αλλο και στο τελος πηρε ο καθενας το αυτοκινητο του και εφυγαν (και καλα εκαμαν).
Αλλα ερχομαι και λεω, ισως καπου χαθηκε το νοημα? Τι ειναι το κυνηγι? Ενα χομπυ, ενας τροπος να περναμε ομορφα τον χρονο μας. Δεχομαι οτι για καποιους ειναι ενα αναποσπαστο κομματι της ζωης τους αλλα παντοτε μεσα στα ορια. Δυστυχως η κατασταση για καποιους εχει ξεφυγει και πραγματικα λυπαμαι που τετοια ατομα θελουν να αποκαλουνται κυνηγοι.
Κυνηγι ειναι ο σεβασμος προς την φυση το θηραμα τα σκυλια την ξενη περιουσια και τους συνκυνηγους μου και ΟΧΙ μια ανελεητη μαχη κρεατοσυλλογης μεταξυ μας. Δοξασει ο Θεος κρεας πολλην και μας ερχεται και πιο φτηνα αν το παρουμε απο κρεοπωλειο..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Warrior την 07 Νοέμ 2013, 14:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από andreasana210326 »

φιλε δεν μπορεις να πεις κατι...απλα τετοια περιστατικα τα ακους και γελας. Το κυνηγι δημιουργα φιλιες, και ισχυρους δεσμους...και οχι αντιζιλιες και εχθρες. Συνηθως αυτα ειναι ατομα αμορφωτα χαμηλου μορφωτικου επιπεδου που δεν εχουν καθολου αρχες και συναγωνιζονται τη καρπωση, παρα να χαρουν το α8λημα αυτο. Κυνηγουν για το κρεας και για την προσωπικη τους καρποφορα ικανοποιηση.

Ειμαι οπως περιεργος, τι εξελιξη 8α ειχε εαν κτυπουσαν ενα λαγο, ενω βρισκοντουσαν κοντα οι δυο παρεες αυτοι...και υπηρχε διαφωνια στο ποια παρεα τον κτυπουσε. ΠΟΛΕΜΟΣ.
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Γιατρός »

Warrior έγραψε:Κοπελια γραφω σε τουτο το θεμα σχετικα με ενα επεισοδιο που συνεβησε εχτες μπροστα μου πανω στο βουνο για να καταλαβουμε ποσο χαμηλα εχει πεσει το επιπεδο πολλων συνκυνηγων μας αν μπορω να τους αποκαλεσω ετσι.
Κυνηγουσα στην περιοχη παλαιχωριου με την παρεα μου με περδικια με σκυλια φερμας.
Αφου ξεκινησαμε την παγανια μας σε καποια φαση προσπερασαμε μια παρεα λαγοκυνηγων (5 ατομα) των οποιων τα σκυλια δουλευαν εντονα μια μαλαη. Αφου τους προσπερασαμε βρηκαμε ακομα μια παρεα 6-7 ατομων επισης λαγοκυνηγων οι οποια καθονταν σε ενα αμπελι και κουβεντιαζαν μετα απο περιπου 5 λεπτα η πρωτη παρεα καρπωθηκε ενα λαγο. Τοτε αρχισαν τα θεατρα τα ατομα της 2ης παρεας αρχισαν το βρυσιδι προς την πρωτη παρεα για το λογο οτι αφου τελιωσαν απο την μια πλευρα του βουνου προηγουμενως ειχαν προγραμματισει να κυνηγησουν στην αλλη αλλα η 1η παρεα βρισκοταν εκει και ετσι δεν μπορεσαν να κυνηγησουν εκει και αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να καρπωθουν ενα λαγο τον οποιο αν δεν ηταν εκει θα καρπωνοταν η δευτερη παρεα της οποιας τα σκυλια ΘΑ τον εβρισκαν ΘΑ τον ξεφωλιαζαν και ΘΑ τον κτυπουσαν αυτοι. Αφου συζητησαν για 5-10 λεπτα εντονα οι 2 παρεες μεταξυ τους σταματησαν και η κατασταση ηρεμησε..........αλλα μετα απο λιγο αρχισε το δευτερο μερος της παραστασης. Τα ατομα της 2ης παρεας ξεκινησαν να μαλλωνουν μεταξυ τους γιατι επρεπε το πρωι να επιλεξουν την αλλη πλευρα του βουνου γιατι τα σκυλια του ενος δεν ηταν καλα γιατι οι σκοποι δεν στεκονταν στα σωστα σημεια γιατι ο ενας απο την παρεα τα ηξερε ολα γιατι....... γιατι........ γιατι..........Το αποτελεσμα εβρισαν μαναες γυναικες ρατσες αποκαλεσαν ο ενας τον αλλο ηλιθιο βλακα και αλλα κοσμιτικα επιπεδα. Ακουσα απειλες μεχρι και οτι θα πυροβολουσε ο ενας τον αλλο και στο τελος πηρε ο καθενας το αυτοκινητο του και εφυγαν (και καλα εκαμαν).
Αλλα ερχομαι και λεω, ισως καπου χαθηκε το νοημα? Τι ειναι το κυνηγι? Ενα χομπυ, ενας τροπος να περναμε ομορφα τον χρονο μας. Δεχομαι οτι για καποιους ειναι ενα αναποσπαστο κομματι της ζωης τους αλλα παντοτε μεσα στα ορια. Δυστυχως η κατασταση για καποιους εχει ξεφυγει και πραγματικα λυπαμαι που τετοια ατομα θελουν να αποκαλουνται κυνηγοι.
Κυνηγι ειναι ο σεβασμος προς την φυση το θηραμα τα σκυλια την ξενη περιουσια και τους συνκυνηγους μου και ΟΧΙ μια ανελεητη μαχη κρεατοσυλλογης μεταξυ μας. Δοξασει ο Θεος κρεας πολλην και μας ερχεται και πιο φτηνα αν το παρουμε απο κρεοπωλειο..
Eίναι ο πραγματικός τους εαυτός αυτός δυστυχώς φίλε μου
Είδες όμως πόσο τα όμοια κολλήσαν μαζί και γίνανε και συνκυνηγοί ;
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από Marinos »

εγώ ποττέ δεν εκατάλαβα τούτη τη φάση με τους σκοπούς
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Άβαταρ μέλους
andreasana210326
Δημοσιεύσεις: 996
Εγγραφή: 18 Σεπ 2012, 15:07
Τοποθεσία: ΛΕΜΕΣΟΣ

Re: τα εκτροπα του κυνηγιου

Δημοσίευση από andreasana210326 »

ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ 8Α ΠΗΓΑΙNOYME GIA KYNHGI KAI 8A BΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ....''ΠΑΓΑΝΙΑ ΚΡΑΤΗΜΕΝΗ''
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”