ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GRIGORIS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 361
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2012, 18:32

Re: ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από GRIGORIS »

ΛΟΥΠΟΥΣ ΠΟΛΟΥΣ.. καμει??
Λαγός χωρίς σκύλο, Αρσενικός χωρίς β@@ο!!!
Άβαταρ μέλους
giorgos80
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 20 Σεπ 2010, 10:33

Re: ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από giorgos80 »

GRIGORIS έγραψε:ΛΟΥΠΟΥΣ ΠΟΛΟΥΣ.. καμει??
τι θελει να πει ο ποιητης?
Άβαταρ μέλους
APOLLON_1
Δημοσιεύσεις: 1261
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010, 15:40
Τοποθεσία: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από APOLLON_1 »

σε 3 διαφορετικές φορες πέτυχα πολλά περδικάκια σε 1 περίπτωση μέτρησα 11 πίσω τις γραμμή εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα φέτος παρα πέρσι
EPANIEL POWER
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

A τωρά που αθυμήθηκα, την μέρα της συνάντησης μας "εμείς" οι φασσάριες, είδα ένα ζευγάρι φραγκολίνες πρίν το στρίψιμο για τον Άγιο Θεόδωρο. Και την περίοδο της τζίκλας ακούγονταν από πολλές μεριές οι αρσενικές. Πρέπει να έχει αρκετές η περιοχή.

Στην επιστροφή μου μέτρησα κάτω από την σκιά σε ένα χωράφι πριν να μπω στο highway 7-8 περδικάκια με τους γονείς τους.
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από Sergios »

spyrosspyrou851 έγραψε:A τωρά που αθυμήθηκα, την μέρα της συνάντησης μας "εμείς" οι φασσάριες, είδα ένα ζευγάρι φραγκολίνες πρίν το στρίψιμο για τον Άγιο Θεόδωρο. Και την περίοδο της τζίκλας ακούγονταν από πολλές μεριές οι αρσενικές. Πρέπει να έχει αρκετές η περιοχή.

Στην επιστροφή μου μέτρησα κάτω από την σκιά σε ένα χωράφι πριν να μπω στο highway 7-8 περδικάκια με τους γονείς τους.
Μέν προδώνεις τα πόστα ααααα.....παρακολουθώ σε
Άβαταρ μέλους
Sergios
Δημοσιεύσεις: 966
Εγγραφή: 17 Ιαν 2012, 20:03

Re: ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από Sergios »

kypros έγραψε:Συναδελφοι ειδατε περδικακια μικρα οσοι κυκλοφορατε στην υπαιθρο; Ρωτω γιατι εχω την εντυπωση οτι κατι δεν πηγε καλα με την αναπαραγωγη φετος....
Φίλε θορώ λία μιτσιά αλλά σε σύγκριση με άλλες χρονιές εφανήκαν μου λιγοστά.....ε να ξαπολούν ακόμα έν εξαπολήσαν πάντως πρέπει να γίνετε έλεγχος τούτο το πάρε δώσε περδικιών γιατί εμείς τα πληρώνουμε..... :| :!:
Άβαταρ μέλους
kanaris
Full Member
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 21:56

Re: ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από kanaris »

κοπελια νομιζω οτι δυστυχως φετος η αναπαραγωγη του περδικιου πηγε πολυ πισω. καθημερινα διανυω μια πολυ μεγαλη αποσταση απο τη λευκωσια στην ορεινη λεμεσο μεσω μουτουλλα...καθε μερα βλεπω μαυροπουλους και τζικλες, φασσες και αγρινα. τοσο ο λαγος οσο και το περδικι ειναι εξαφανισμενα απο προσωπου γης!!! καταληγω για δουλεια σε μια περιοχη οπου αλλες χρονιες ηταν να μας φαν τετοια εποχη οι περτιτζοι και φετος σε 2 μηνες ακουσα ενα κακκαρισμα...μακαρι να βγω ψευτης αλλα νομιζω οτι παει και ο περτικος! :(
ΣΩΒΑΡΩΤΕΙΣ ΜΙΔΑΙhttp://imageshack.us/a/img69/5504/extremecop21.gifΝ!
ARRWSTOSFASSAS
Full Member
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2013, 00:55

Re: ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από ARRWSTOSFASSAS »

kanaris έγραψε:κοπελια νομιζω οτι δυστυχως φετος η αναπαραγωγη του περδικιου πηγε πολυ πισω. καθημερινα διανυω μια πολυ μεγαλη αποσταση απο τη λευκωσια στην ορεινη λεμεσο μεσω μουτουλλα...καθε μερα βλεπω μαυροπουλους και τζικλες, φασσες και αγρινα. τοσο ο λαγος οσο και το περδικι ειναι εξαφανισμενα απο προσωπου γης!!! καταληγω για δουλεια σε μια περιοχη οπου αλλες χρονιες ηταν να μας φαν τετοια εποχη οι περτιτζοι και φετος σε 2 μηνες ακουσα ενα κακκαρισμα...μακαρι να βγω ψευτης αλλα νομιζω οτι παει και ο περτικος! :(
εχεις δικαιο κ εγω το ιδιο προσεξα σε περιοχες που ηταν η μανα τους περτικους πριν 4-5 χρονια τωρα εχει πολλα κορακοειδη αλλα βλεπεις τουλαχιστο κ 1 δειγμα απ οτι απεμεινε ετσι για το γαμωτο......που καταντησαμε :(
ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ...ΕΙΜΑΙ ΦΟΡΕΑΣ...ΕΧΩ ΤΖΙΝΙ!
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από Γιατρός »

Πανικος Setter έγραψε:κάθε χρόνο τέτοια εποχή κάνω συντήρηση συστημάτων πυρασφάλειας που βρίσκονται στο δασος περιμετρικά του χωρκού , μέχρι και πέρσι συναντούσα τρεις με πέντε ομάδες περδικιών , φέτος μονο μια φίνα :evil:
Φιλε αν δεν εχις σκιλλους καλους μεντο ψαχνις
Εμις 3 δ´τομα κινιγουμε με 3 σκιλλους φικους μου κε κάτο που 3 δεν δεχουμασται
Θιραμα πολι εμενα σκιλλος μου ιπατο κουτουλλα με λαγους πρριοχι μου μολις φκι που αφτοκινιτο
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
dimitris savva

Re: ΕΝΔΗΜΙΚΟ ΣΕΖΟΝ 2013-14

Δημοσίευση από dimitris savva »

Γιατρός έγραψε:
Πανικος Setter έγραψε:κάθε χρόνο τέτοια εποχή κάνω συντήρηση συστημάτων πυρασφάλειας που βρίσκονται στο δασος περιμετρικά του χωρκού , μέχρι και πέρσι συναντούσα τρεις με πέντε ομάδες περδικιών , φέτος μονο μια φίνα :evil:
Φιλε αν δεν εχις σκιλλους καλους μεντο ψαχνις
Εμις 3 δ´τομα κινιγουμε με 3 σκιλλους φικους μου κε κάτο που 3 δεν δεχουμασται
Θιραμα πολι εμενα σκιλλος μου ιπατο κουτουλλα με λαγους πρριοχι μου μολις φκι που αφτοκινιτο
χωρκο σου κατεχωμενα???? ευτυχως ειχε ενα αλλοδαπο δαμε και στο περιπου εκαμε και την μεταφραση :lol: τωρα που εν να βλεπετε πανιες 50 ατομων για περτικο για να κοφκουν τους προβουριμενους εν να σας φατσισει τελεια :lol: :lol:
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”