Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
πανικος
Δημοσιεύσεις: 1681
Εγγραφή: 12 Οκτ 2010, 13:10

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από πανικος »

Koutsofteros έγραψε:Θέλετε να πείτε (απεθύνομαι στους τζιηκλάρηδες τζαι τους φασσάρηδες) στο πόστο φορείτε πορτοκκαλί γιλέκκο ή καπέλο?
φιλε εγω που παω στην τζικλα ετσι καιρο κοντα στα χριστουγεννα φορω ενα ποτζινο του αη βασιλη με τα φωτουκια.περσι πηγαμε ακαπνου ολοι πιασαν τα ποστα και χωρις να πω τιποτα φορεσα το δικο μου αναψα τα φωτακια και αρχισα να ανεβαινω στο ποστο στα σκοτεινα εφυρτηκαν ολοι που τα γελια :lol:
μηδεν εστην ο ανθρωπος μηδεν η ωραιοτης τα παντα οναρ και σκια τα παντα ματαιοτης.....
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Τουλαχιστον ενα πορτοκαλι καπελο βαλω το παντα.αν εχει και πολλους κυνηγους βαλω αυτοκολλητο πορτοκαλι στο γιλεκο ποη εχω παντα στην θηκη πισω

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
WOODPIGEONHUNTER
Full Member
Δημοσιεύσεις: 739
Εγγραφή: 28 Ιαν 2013, 19:43
Τοποθεσία: λευκωσια

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από WOODPIGEONHUNTER »

Koutsofteros έγραψε:Θέλετε να πείτε (απεθύνομαι στους τζιηκλάρηδες τζαι τους φασσάρηδες) στο πόστο φορείτε πορτοκκαλί γιλέκκο ή καπέλο?
στες τζικλες εν παω ρε φιλε ..... μονο φασσα!! ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΦΟΡΗΣΩ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ!!
λαθος η σωστο???? εγω αποκλειεται και ουτε ειδα ως τωρα φασσαρη που ξερει τι εστι φασσα να φορει πορτοκαλι!! δαμε εμεις χωνουμε τα μουτρα μας με μασκα καμουφλας και εν να βαλω το πορτοκαλι να με θωρει που το αναθεμα 8-) 8-) 8-)
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΑΤΡΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ........ΕΙΜΑΙ ΦΑΣΣΑΡΩΣΤΟΣ!!!!
mikros
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 18 Μαρ 2011, 18:55

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από mikros »

πανικος έγραψε:
Koutsofteros έγραψε:Θέλετε να πείτε (απεθύνομαι στους τζιηκλάρηδες τζαι τους φασσάρηδες) στο πόστο φορείτε πορτοκκαλί γιλέκκο ή καπέλο?
φιλε εγω που παω στην τζικλα ετσι καιρο κοντα στα χριστουγεννα φορω ενα ποτζινο του αη βασιλη με τα φωτουκια.περσι πηγαμε ακαπνου ολοι πιασαν τα ποστα και χωρις να πω τιποτα φορεσα το δικο μου αναψα τα φωτακια και αρχισα να ανεβαινω στο ποστο στα σκοτεινα εφυρτηκαν ολοι που τα γελια :lol:
Χμμμμ καπου το εξαναειδα καπου το εξαναειδα...μα που? :?
Εσχει και'αλλου παρτακαλιες,
που καμνουν μαντορινια
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

Οι τζίκλες βλέπουν το πορτοκαλί ρε παιθκιά; Ήμουν πάντα με την ιδέα ότι βλέπουν αλλά λόγω του νόμου φορώ τζιαι το πορτοκαλί στις τζίκλες. Επίσης δικαιούσαι να μην το φορείς στην τζίκλα τζιαι την φάσσα ή είναι για όλα τα κυνήγια το πορτοκαλί; Εσαντανώθηκα. :?:
Άβαταρ μέλους
kyriakos304
Δημοσιεύσεις: 1044
Εγγραφή: 17 Αύγ 2011, 06:52

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από kyriakos304 »

spyrosspyrou851 έγραψε:Οι τζίκλες βλέπουν το πορτοκαλί ρε παιθκιά; Ήμουν πάντα με την ιδέα ότι βλέπουν αλλά λόγω του νόμου φορώ τζιαι το πορτοκαλί στις τζίκλες. Επίσης δικαιούσαι να μην το φορείς στην τζίκλα τζιαι την φάσσα ή είναι για όλα τα κυνήγια το πορτοκαλί; Εσαντανώθηκα. :?:

Που τον Άυγουστο δεν έβγαλα το πορτοκαλί. Ότι κυνήγι και να κάνουμε θεωρώ το απαραίτητο...
Καλύτερα ένα θήραμα λιγότερο παρά ένας φίλος….
Άβαταρ μέλους
spyrosspyrou851
Δημοσιεύσεις: 2943
Εγγραφή: 03 Απρ 2013, 19:03
Τοποθεσία: Λάρνακα

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από spyrosspyrou851 »

kyriakos304 έγραψε:
spyrosspyrou851 έγραψε:Οι τζίκλες βλέπουν το πορτοκαλί ρε παιθκιά; Ήμουν πάντα με την ιδέα ότι βλέπουν αλλά λόγω του νόμου φορώ τζιαι το πορτοκαλί στις τζίκλες. Επίσης δικαιούσαι να μην το φορείς στην τζίκλα τζιαι την φάσσα ή είναι για όλα τα κυνήγια το πορτοκαλί; Εσαντανώθηκα. :?:

Που τον Άυγουστο δεν έβγαλα το πορτοκαλί. Ότι κυνήγι και να κάνουμε θεωρώ το απαραίτητο...
Συμφωνώ για το θέμα ασφάλειας, απλώς στο ενδημικό είναι 1000 φορές πιο χρήσιμο λόγω του ότι υπάρχει παραπάνω πιθανότητα για χαμηλές βολές.
Άβαταρ μέλους
Pathfinder
Δημοσιεύσεις: 2329
Εγγραφή: 06 Οκτ 2013, 21:10
Τοποθεσία: Παφος

Δημοσίευση από Pathfinder »

Για μενα παιδια το πιο επικυνδινο κυνηγι ειναι της τζιηκλας.εν πα να το θωρουν που τα 5 μιλια εν το φκαλω πουπανω μου και ας μεν μου κοντεψουν.εν να παιζω τζινες με αχρωματοψια

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
"H ζωη δεν ειναι δικαιη"...οταν λεμε αυτο κοιταζουμε ποιους?Αυτους που εχουν τα πολλα η αυτους που δεν εχουν τιποτα?
Άβαταρ μέλους
Γιατρός
Full Member
Δημοσιεύσεις: 2509
Εγγραφή: 25 Ιουν 2013, 18:40

Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από Γιατρός »

Αυτοί που δεν βάζουν πορτοκαλί κάμνουν και μαθήματα του κόσμου για κυνήγι πίστεψε με και θεωρούνται μέγα κυνηγοί όπως τους οδηγούς χωρίς ζώνη ασφαλείας
Η νοοτροπία του κυπραίου χωρίς προστίματα δεν αλλάζει φίλε μου
Από την στιγμή που πυροβολάς με όπλο πουλιά ή άλλο θήραμα δεν υπάρχει ίση αναμέτρηση επομένως βαθιές αναπνοές και όταν με το καλό έχουμε άγρια θηρία στην Κύπρο τότε μιλούμε για ίση αναμέτρηση, φοράτε πορτοκαλί
Έφαγα πιστόνι από ένα παππού την πρώτη Κυριακή που ήταν χωσμένος μέστο αμπέλι με τα πράσινα και περίμενε να κτυπήσει εξαπροόπτου τα λιοντάρια
Εν για μένα που λαλεί ρε τούτος ;
Marinos
Full Member
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: 20 Οκτ 2011, 15:35
Τοποθεσία: Λευκωσια

Re: Κανείς χωρίς πορτοκαλί γιλέκο…

Δημοσίευση από Marinos »

ακριβώς ετσι! ακουσα το και τούτο οτι δεν φορουν ζώνη επιδει σε μιαν σύγκρουση η ζωνη τάχατες θα τους πιέσει στο θώρακα κε εννα πνιούν... κατι ετσι

ειναι ολα θέμα πιθανοτήτων! και με το πορτοκαλλι μειώννω κατα πολύ τες πιθανοτητες καπιου ατυχήματος.
Φορούμε ΠΟΡΤΟΚΑΛΊ πάντα. Γιατί κάμνουμε το χόμπι μας, ΔΕΝ πάμε στον ανταρτοπόλεμο!!!!! Πίσω στες οικογένειες μας σόι και αβλαβείς!
Απάντηση

Επιστροφή στο “ΚΥΝΗΓΙ”